Ugrás tartalomhoz

Fotó

Káosz regények

• Válasz írásához lépj be
1090 hozzászólás érkezett eddig

Deokman

Deokman

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.15, 11:24

Üdv!

Tudnátok ajánlani Káosz regényeket, antológiákat, amelyeket érdemes elolvasni? Lehetőleg olyat, amiben nem Skandar Graun a főszereplő. Elnézést a rajongóktól, de nekem az a karakter nem a kedvencem, viszont olvastam egy-két könyvet, és alapvetően tetszik a világ hangulata.

Köszi.

Az én kedvenceim, szerintem magasan a legjobbak:

Elf Mágia

Az élőhalott balladája

Trollvadászok

Jégmágia

A síró madzsun

Kondor 1, 2

Orkháború 1, 2

Hideglelés

Az idő vasfoga

Fekete Lángok

Démonvirág

araiszaraquer

araiszaraquer

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.13, 21:36

Üdv!

Tudnátok ajánlani Káosz regényeket, antológiákat, amelyeket érdemes elolvasni? Lehetőleg olyat, amiben nem Skandar Graun a főszereplő. Elnézést a rajongóktól, de nekem az a karakter nem a kedvencem, viszont olvastam egy-két könyvet, és alapvetően tetszik a világ hangulata.

Köszi.

1, Elf testvérek. Kihagyhatatlan alapmű. 2, Káosz hősei(ezek direkt novellák, és a legjobb a Harag). 3, Káosz virágai, 4, Drén fivérek. 3 és 4 a káosz ciklus része, könnyen beszerezhető és még jó is, és nem SG ahogy kérted.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.01, 18:30

Üdv!

Köszi.

guba

guba

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 19:17

Igaz, hogy elég régen írtak ebbe a topikba, de nekem lenne olyan kérdésem, hogy a Matróztánc, illetve a Kalóztánc című köteteket mennyire lenne érdemes beszereznem a világgal való bővebb ismerkedés céljából? Mindkét könyvről olvastam már ezt is azt is. Hozzátenném, hogy csak egy két novellát olvastam a világról, és Skandar Graunt is csak hírből ismerem, viszont a hajózós, kalózos sztorik közel állnak hozzám.

Őszintén megmondom, hogy a világot leginkább a Szerepjáték alapkönyvből tudod megismerni.

Hangulat miatt beszerezheted, ha akarod, én nem ájultam el tőlük. :D

Módosította guba: 2017.05.23, 19:17

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.21, 15:55

Igaz, hogy elég régen írtak ebbe a topikba, de nekem lenne olyan kérdésem, hogy a Matróztánc, illetve a Kalóztánc című köteteket mennyire lenne érdemes beszereznem a világgal való bővebb ismerkedés céljából? Mindkét könyvről olvastam már ezt is azt is. Hozzátenném, hogy csak egy két novellát olvastam a világról, és Skandar Graunt is csak hírből ismerem, viszont a hajózós, kalózos sztorik közel állnak hozzám.

Bradstreet

Bradstreet

Inquisitor

• Fórumita
  • 977 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.16, 11:25

Sajnos. Gyertek át a cherubion.hu kiadói fórumára akiket még érdekelnek a Káosz könyvek, oda viszonylag sokan írnak, és az írókkal is lehet beszélgeetni.

Papplanh

Papplanh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.26, 18:24

Jól behalt ez az oldal... :(((

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.15, 07:57

Egyetértek neldryn...lassan azon gondolkodom, el kellene adnom az évek alatt begyüjtögetett Cherubionos könyveimet, főleg a kis alakúakat. De talán az exclusiv keményfedeleseket is..

Egy időben én is gondolkodtam az eladásukon, de mégsem tettem :) Néha jól esik egy-egy kisebb könyvet fellapozni, elolvasni, nosztalgiázni :) Természetesen ezek elég régi Cherubion könyvek, az újak nem tudom mennyire... hmm... olvasmányosak :)

Papplanh

Papplanh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.11, 05:49

Egyetértek neldryn...lassan azon gondolkodom, el kellene adnom az évek alatt begyüjtögetett Cherubionos könyveimet, főleg a kis alakúakat. De talán az exclusiv keményfedeleseket is..

neldryn

neldryn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.24, 09:41

Szép jó napot mindenkinek. Én még 1990-ben olvastam először az akkor frissen megjelent Káosz Szavát. Lenyűgözőnek tartottam a regényt, majd a további köteteket is imádtam. Egészen a Káosz Elszabadul című ötödik kötetig élveztem a sorozatot. Onnantól kezdve persze elolvastam a folytatásokat (és az előzményeket), de azok már nem vonzottak annyira. Kivételnek tartom a Káosz Kincsét és a Káosz Sárkányait.

Szubjektív véleményem: talán az (A)D&D-s alapokra épülő világ volt az, ami az első Káosz könyvek gerincét megadták. (memorizációs varázslatok, D&D-s kasztok szerepeltetése stb.) Sajnos a kezdeti világkép az időközben megjelent Káosz Szerepjátékban leírt szabályok felé kezdte módosítani a regények alapkoncepcióit. Nem mellékesen az író remek kezdeti stílusa (sikeresen vegyítette a komolyságot a "lazasággal") is átment egy erősen humorizáló stílusba, aminek szerintem az egyik "mélypontja" a Káosz Dréniában lett.

Jó lenne megint egy Káosz Szava stílusú új regényt olvasni Caldwell tollából!

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.07, 17:34

Sok év múltán nemrég újra elővettem a Káosz ciklust. A Káosz Szava és a Káosz Szíve így felnőtt fejjel is élvezetes, jókat mulattam a rég olvasott poénokon, Skandi bátyó szerencsétlenkedésén. Utánna tényleg kissé mintha kifulladna a sztori, de a hadjáratoknál már újra pörgős lesz a ritmus :)

Papplanh

Papplanh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.05, 18:44

Szerintem a Káosz ciklus első könyvei ma is megállják a helyüket, később higult fel a minőség...

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 657 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.10, 14:20

A Vérkövek elolvasva...meg kell mondjam, borzalmasan sza...izé rossz volt!

Nem mintha A Káosz Szava és A Káosz Szive felnőttként olvasva nem volna az.
Ami meg ezek után jött, az már gyerekként is olvashatatlanul sza...izé rossz volt.
(Mondom úgy, hogy, jómagam olvastam a ciklus további köteteit, s az Osiris könyvek előfizetője voltam.)
:)

Papplanh

Papplanh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 20:42

A Vérkövek elolvasva...meg kell mondjam, borzalmasan sza...izé rossz volt!

Papplanh

Papplanh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 21:46

Most ismét nincs időm olvasni, ill. benne vagyok az új elfes , vagyis sötételfes Vérkövek antológiába, de eléggé elszállós a sztori...kegyetlenűl lassan haladok benne...

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.17, 12:16

Meg a többi kis történet is! ...ha ez érdekel még egyáltalán valakit...:(

Igen.
Ezek szerint lassan rá kéne szánnom magam a kötet elolvasására.

Papplanh

Papplanh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.30, 20:01

Meg a többi kis történet is! ...ha ez érdekel még egyáltalán valakit...:(

Papplanh

Papplanh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.14, 07:40

A Haláltánc antológia címadó sztorija egész jó... :)

Papplanh

Papplanh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.18, 14:40

...azt hiszem, tökéletesen igazad van! :D

mara-sequor

mara-sequor

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.07.18, 07:23

Ehh! :) Kimaradt a "sokszor" szó...szóval a lényeg : rengetegszer félbe kellett hagynom a könyvet (ezt mondjuk más könyvekkel is megteszem...), mert sorozatos zaklatások összessége az életem...
A VÉRKÁOSZ felülmúlhatatlanul szar...bár, Tolkien a Gyűrűk urával mégis megtette... A káosz ünnepe, ha nem is ünnepelnivalóan jó alkotás, azért határozottan jobb, mint a Vérkáosz. A káosz ünnepés idétlenkedéstől a Várkáosz idétlenkedése borzalmasabb...
Mindazonáltal rendesen eltüntél sequor barátom, akárcsak a többi itt régebben írkálgató figura... :(

Eltűntünk az igaz, és épp ez a kritika az utóbbi évek könyvfelhozatalára :D. Maradjunk annyiban, hogy sem az "Ünnep" sem a "Vér" újraolvasását nem tervezem többé ebben az életben, a gyűjtemény viszont nem teljes nélkülük. Olyan ez mint a Bathory Octagon meg Requiem lemezei... A Gyűrűk Urát én szerencsésen még 14 évesen és nem mai fejjel olvastam először. Akkor semmi bajom nem volt vele, nyilván ma másképp lenne. A klasszikus mivoltát azért ne kérdőjelezd meg tényleg :nono: . Van annyi más olvasnivaló. Pl. neked bejönne Kornya Zsolt: Miért van elegem Tolkienből? c. írása :lol:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]