Ugrás tartalomhoz

Fotó

Temple of Elemental Evil

• Válasz írásához lépj be
360 hozzászólás érkezett eddig

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.23, 16:45

Nyugodtan keresd fel a templomot. Több bejutási mód is van, és abból csak az egyik igazán izzadós, de az viszont kemény csatát jelent egy 5. szintű partinak.

Jahm, ratalaltam arra a bejutasi helyre is (Broken Tower, vagymi), az 5-os partimnak eppen jo kihivas volt! Pont olyan, amikor elegge eszen kell lenni, mit csinalsz. Azert 4x-re csak elhullott az ellen, nalam nem volt veszteseg.
Apropo: a halalbol valo feltamasztas jar itt valami permanens veszteseggel (xp, Consti, akarmi)?

Ugyanez lenne a kerdesem a Ranger haziallatara is: megnyuffant a lelkem, es mar egyszeruen nincs kedvem folyton vedeni (farkas), ezert megvalnek tole szivesen. Van ennek valami kovetkezmenye? Lehet ujat idezni (megeri egyaltalan barmikor is)?

udv

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4028 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.20, 19:40

Én 6-7. szint körül indultam el a templomban. Nem tudom, miből jött össze, de emlékszem, hogy amíg lehetett, húztam a dolgot.

gothmog

gothmog

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.19, 21:05

Köszi.
Jelenleg 5. szintu a partim, 99%-ban 5 emberrel toltam eddig, es szinte minden terkepet lenyomtam mar (most neztem epp egy walkthrough terkepet, es csak az ogre barlang meg egy leegett haz helyszin maradt ki Nulb mellett) - tehat el sem tudom kepzelni, hogy jutok 8.-9. szintre-re a templom elott... :nemertem:
Ugy vettem eszre, hogy az NPC quest-ek nevetsegesen keves XP-t hoznak (alt. 30-70 xp/fo/quest), es a falusi kuldetesek felet mar igy is megcsinaltam.
A random encounter folyamatos keresese mellett honnan johetne be a rengeteg, hianyzo mennyisegu xp?

udv

Nyugodtan keresd fel a templomot. Több bejutási mód is van, és abból csak az egyik igazán izzadós, de az viszont kemény csatát jelent egy 5. szintű partinak.
Amúgy elvileg az alapjátékban 10-es szintkorlát volt (amit a Co8 patch el tud törölni), és azt röhögve el lehetett érni, de nekem sem rémlik, hogy annyira fel tudtunk volna fejlődni még a templomon kívül, mint Petrus írta.
Az Ogre barlangot különben is csak egy bizonyos (templomon belüli) küldetés keretén belül "fedheted" fel. S azt a küldetést meg csak akkor kapod meg, ha bizonyos erőkkel (nem akarok spoileres lenni) szövetkezel.
(A ToEE-nek különben valóban különböző befejezési módozatai vannak. Én egyszer baromira meg is lepődtem, amikor egy igazi, gonosz partit egyengettem végig a játékon, a hozzájuk illő szellemben)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.19, 19:32

Köszi.
Jelenleg 5. szintu a partim, 99%-ban 5 emberrel toltam eddig, es szinte minden terkepet lenyomtam mar (most neztem epp egy walkthrough terkepet, es csak az ogre barlang meg egy leegett haz helyszin maradt ki Nulb mellett) - tehat el sem tudom kepzelni, hogy jutok 8.-9. szintre-re a templom elott... :nemertem:
Ugy vettem eszre, hogy az NPC quest-ek nevetsegesen keves XP-t hoznak (alt. 30-70 xp/fo/quest), es a falusi kuldetesek felet mar igy is megcsinaltam.
A random encounter folyamatos keresese mellett honnan johetne be a rengeteg, hianyzo mennyisegu xp?

udv

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4028 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.19, 17:28

A progi egyebkent minden egyes probalkozasnal ujra dobja a d20-at, vagy pl. determinalt, hogy bizonyos cuccokat nem nyithatsz ki x Skill Rank alatt (akkor is, ha maxos d20 dobassal pedig elerned a DC-t)?

Magat a templomot milyen szinten erdemes elkezdeni piszkalni? A helyszin mar megvan, de egyelore meg elkerultem.

- Általában újradobható minden, csak időt számol rá.
- A templomot elég hamar el lehet kezdeni, de tutira belehalsz. :) Majd a végén, ha már minden mást megcsináltál, mindenki már 8-9. szint körül jár és jól el vagy látva mágia elleni védelmekkel. Jó, ha van pap, aki tud bánni a külvilági (planar / outsider) lényekkel, bár jó Diplomacy is segíthet :)...

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.19, 11:36

Hella,

nekem vegul asszem olyan 10-11-es kepzettseggel sikerult, meg kellett varnom egy szintlepest, a csapdakat viszont kenytelen voltam benyelni.
A progi egyebkent minden egyes probalkozasnal ujra dobja a d20-at, vagy pl. determinalt, hogy bizonyos cuccokat nem nyithatsz ki x Skill Rank alatt (akkor is, ha maxos d20 dobassal pedig elerned a DC-t)?

Most epp a ~ Velkvog Bog (haramiak valami eloholt dzsimboval az elukon) kovetkezik, de ez is szinte veletlen jott, mivel a kapitany hazaba eddig meg nem vetodtem el egyszer sem.

Magat a templomot milyen szinten erdemes elkezdeni piszkalni? A helyszin mar megvan, de egyelore meg elkerultem.

udv

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4028 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.19, 09:43

Petrus:
hja, a 9-et ugy ertettem, hogy az adott szintemen elerheto max. skill rank volt. Erre jott meg ra a tolvajkeszlet. Mivel a ladak meg elegge a jatek elejen vannak (Moathouse), ahol a parti 2-3. szintu, igy egy 25+ DC-s lada gyakorlatilag kinyithatatlan lenne.

A ToEE nem igazán railroad (inkább csak az utolsó harmada), egy csomó helyszín "él", bármikor vissza lehet menni, nem kötelező akkor legyőzni az akadályokat, amikor felbukkannak és vannak kerülőutak is. :)
Azokat a ládákat tuti, hogy kinyitottam, de már nem emlékszem, mikor...

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.18, 23:51

Hella,

koszi!
A Circle of Eight mod-ot azota feltettem, es a sugoja tenyleg eleg franko, majdnem mindent megtalaltam benne, ami kellett.
A trollokon kinomban kiprobaltam par dolgot (mivel eppen semmi sav/tuz nem volt nalam), es a kegyelemdofes mukodott. :)

Petrus:
hja, a 9-et ugy ertettem, hogy az adott szintemen elerheto max. skill rank volt. Erre jott meg ra a tolvajkeszlet. Mivel a ladak meg elegge a jatek elejen vannak (Moathouse), ahol a parti 2-3. szintu, igy egy 25+ DC-s lada gyakorlatilag kinyithatatlan lenne.

A varazsloi feat-eket probalgatva ugy tunik, hogy a "Create Wondrous Item" feat azert eleg hasznos mar alacsony, 5-6. szinten is.

udv

gothmog

gothmog

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.17, 12:04

- A játékba épített részletes help csak a full patch-ek feltétele után igaz, alapból rengeteg dolog hiányzik belőle.

Igen, azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a normál patch-ek, illetve azokon túl a circle of eight javításai/módosításai is alapok. Utóbbiak is sok hibát kijavítanak, és opcionálisan elhelyeznek játékon belül néhány további küldetést, illetve keményebb harcot. Sőt, még a kezdőfelszerelést is magunk vásárolhatjuk össze benne, ha akarjuk :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4028 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.17, 07:52

Régen játszottam vele, csak amire emlékszem:
- brew potion / egyéb feat-ek: Nem éri meg, a játékidő rövid hozzá, hogy értelmesen kihasználható lenne.
- láda: A 9-es skill lófütty, nem "igen magas". :) D&D-ben a ládák többsége DC 25 körüli, a mágikus ládáké még nagyobb, a varázslói open pedig hatástalan bezárt (lock-olt) dolgokra.
- A játékba épített részletes help csak a full patch-ek feltétele után igaz, alapból rengeteg dolog hiányzik belőle.

gothmog

gothmog

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.16, 21:22

Hella!

Jo regota pang a tema, de talan jar erre par hardcore DnD arc :).
Belevagtam a ToEE-be, franko kis nosztalgia a hoskorbol, eddig tetszik. A DnD 3.5 szabalyait nagyjabol ismerem, de nem aprora, ezert kene egy kis segitseg:
le tudnatok irni egy-ket mondatban, hogy harcban a "tactical" ful alatti opciokat (total defense, single attack, coup de grace, stb.) milyen harci helyzetekben erdemes alkamazni, es hogy kb. mire jok? Oke, egy reszuk magatol ertetodo, de a tobbi...

elore is koszi!

udv!

A legtöbb dolog le van írva a szabálykönyvben, illetve a játékba épített - nagyon részletes - kódexben.
Egy dolgot azért megemlítenék, ami nincs leírva sehol, viszont nagyon hasznos lesz.
Ha trollokba futsz majd bele és ájulásig leütötted őket, akkor nyomasd rájuk a kegyelemdöfést (coup de grace)! Ez kinyírja őket végleg, és így mégiscsak olcsóbb, mintha savas nyilakkal vagy tűzlabdákkal kellene kínálgatni őket :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.15, 16:14

Elnezest, mar lecsusztam az ujabb szerkesztessel a javitasrol.

Ami kimaradt az iment:
Heal kepzettseg:
a csatateren elesett bajtars allapotanak stabilizalasan kivul jo valamire? Erdemes tehat harcon kivul is eroltetni a padlora jutott csapattarsakon (gyorsabb gyogyulas, stb.), vagy ennek mar nincs jelentosege?

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.15, 16:04

Kerdesem lenne meg, hatha bekukkant ide valaki:
erdemes varazsloval 3. szinten a Brew Potion ill. varazstargykeszites feat-ek egyiket felvenni? Hasznalhato a dolog, vagy irrealis XP-penz koltsegei lesznek? Melyik eri meg jobban?

A masik kerdesem az, hogy a Moathouse udvaran levo toronyban (oriaspok) ill. a haz foldszintjen is van egy-egy zart lada (ivory ill. gilded chest) - ezek kinyitasahoz milyen szintu lock pick kell? A tolvajom ki van erre maxolva, a dex mod. is igen magas, igy kb. 9 a zarnyitasa, megis feszt lepattan rola. A varazsloi 0. szintu varazslat sem segit, azt irja ki, hogy "the spell fizzled". Hogy lehet feltorni a szajret?

udv

Módosította Nocturna: 2011.02.15, 16:08

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.14, 21:38

Hella!

Jo regota pang a tema, de talan jar erre par hardcore DnD arc :).
Belevagtam a ToEE-be, franko kis nosztalgia a hoskorbol, eddig tetszik. A DnD 3.5 szabalyait nagyjabol ismerem, de nem aprora, ezert kene egy kis segitseg:
le tudnatok irni egy-ket mondatban, hogy harcban a "tactical" ful alatti opciokat (total defense, single attack, coup de grace, stb.) milyen harci helyzetekben erdemes alkamazni, es hogy kb. mire jok? Oke, egy reszuk magatol ertetodo, de a tobbi...

elore is koszi!

udv!

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.23, 15:49

Úgy tűnik a telepitési könyvtár megváltoztatása borította a lelki világát. Köszi.

Módosította Fenrir: 2009.03.23, 15:50

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.23, 15:05

Próbáld meg elölről tiszta telepítéssel. A patch valamit nem talált rendben.

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.23, 13:46

Nekem a telepítéssel van problémám: a 1-esés 2-es patch nem indul el: " Neither command line parameter specified is an existing directory", ha ennek ellenére a circleof8 5.0-t felteszem a goblin black jay gyűrűjével nincs a helyén, ill abszolút felszerelés nélkül kezdek . Valakinek valami ötlet?

Módosította Fenrir: 2009.03.23, 13:47

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.03, 10:38

(OFF)

Csak nem a munkahelyi volt az a bizonyos harmadik gép? :felvon: :rohog:

Nem, a munkahelyin fenn van a .net alapból, meg arra nem is tenném, mert IT-s állás ide vagy oda, az angol központ minket is monitoroz. :)
A céges laptopra került fel, amit elvileg munkára kaptunk, de mivel nem céges op.rendszer van rajta meg nem is monitorozza senki, így mindenki privát dolgokra használja. ;)

Bulldy
(/OFF)

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.03, 10:10

Csak nem a munkahelyi volt az a bizonyos harmadik gép? :felvon: :rohog:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.03, 08:33

.net framework 2.0. Sajnos az is kell hozzá.

Szép vagyok mondhatom. A három gépből, amit használok, kettőn fönn van a .net. És vajon melyikre raktam fel a TOEE-t? Igen, a harmadikra, amin nincs és ráadásul úgy is emlékeztem, hogy fönn van. :felvon:

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]