Ugrás tartalomhoz

Fotó

Trónok Harca / A Game of Thrones CCG

• Zárt téma Téma lezárva
680 hozzászólás érkezett eddig

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 16:44

Ha már külön alfórumot kaptunk, ezt a topicot szétbontanám 3* kisebb témára. Arra viszont sajnos lusta vagyok, hogy a már meglévő hozzászólásokat átcsoportosítgassam, úgyhogy ezt a topicot bezárom, és akkor folytassuk a megfelelő kisebb topicokon az eszmecserét.
Azért ne felejtsen el senki reagálni az őt érintő, itt elkezdett témákra sem!

*vagy több (azóta 4) :)

Módosította Scorba: 2005.12.15, 16:52

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 16:17

es imhol, thanx to BePe.

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 16:04

Nem hagyhatjuk, hogy a Call of Chtullhusok elöttünk járjanak!

Scorba! Saját alfórumot a játéknak! :)

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 15:23

Igen. Semmiképpen se demózzál a Varysos-kémes paklival. Az egy teljesen különálló vmi, saját szabályokkal, külön tudatosan agyontápolt lapokkal stb.

Arra ott van a külön erre a célra kifejlesztett demódekk.

És a DV csak úgy szétosztogatta Varysékat? Pedig ebből moindjuk jövő ilyenkor már szuper versenyeket lehetett volna csinálni. Inkább nem is mondok semmit. Ahelyett, hogy a demódekket osztogatnák széjjel...

Különben meg minden harmadik lap ritka. :D :) Sőt, az ilyen kisebb szettekben 45 C, 50 U és 50 R szokott lenni az arány, bár konkrétan nem tudom, hogy most hogyan alakul.

És e téren nem fair szídni az FFG-t, mert nincsenek ultraritkák, foilok, egyéb baromságok, úgyhogy egyáltalán nem megoldhatatlan feladat összegyűjteni mindent. Persze végsősoron pénz kérdése, de ez egy ilyen műfaj.

Viszont reménykedjünk, hogy a mostani boostereket nem cseszik el, és ezekben már 3 UC lesz. :)

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 14:57

egyebkent mik azok a display meccsek? :)

Demozni egyertelmuen a Demo paklikkal erdemes... az uj jatekosok egyreszt total belezavarodnanak ebbe a Kemek tarsasagas dologba, masreszt nem is festene hu kepet a jatekrol, mivel ez egy affele kuriozum akar lenni, nem olyasmi, amivel nap mint nap szembekerulhet az ember a jatek soran.

Tehat kedvcsinalo jatekhoz NEM ajanlom ezt a paklit.
(plane, hogy eleg taszito lehet az ujoncoknak, hogy mar rogton a bemutato jatek egyik kulcsfontossagu lapja el van b.va...)

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 14:53

az eredeti Kemek tarsasaga lap:
http://www.agameofthrones.com/circleofspies.htm

a bekezdes, ami lemaradt:
"Bármelyik fázisban: térdeltess le 1 befolyásértékű lapot, hogy tulajdonosa visszavegye Varyst a kezébe."

ez azert remek mulatsag, mert ugye a tobbi karakter java valami kulonleges hatast produkal, amikor Varys jatekba jon, valamint igy szepen lehet zsonglorkodni Varys ketfele verziojaval, ami a pakliban benne van, ezen felul ugye nyilvan nincs tul nagy szukseg sok lapbol allo paklira a gyozelemhez, ha ugyis barmikor ott lesz a kezedben Varys, hogy kijatszhasd.
Egyebkent hogy pontosan hogy lehet jol jatszani ezzel a paklival, azt nem volt alkalmam kiprobalni az alant vazolt okok miatt.

Volt rola szo, amikor most kedden beszeltem a DV-sekkel, hogy kikerul hozza egy errata es majd ugy lehet ellene jatszani, de miutan szet lett osztogatva, ez alighanem nehezsegekbe fog utkozni. Es ismetlem, ha jol jatszik a Kemek tarsasagaval valaki, ketlem, hogy csak Tel korszakas lapokkal le lehetne gyozni... persze tudja a fene, igy probalatlanul.

Hat igen, a ritkakat nehez osszeszedni, ezert nevezik ezt gyujtogetos jateknak..... de ha ugye a haverokkal specializalodtok nehany hazra, el tudjatok cserelni egymassal, ami a masiknak hianyzik. Es mondom, remelhetoleg javulni fog a helyzet, ha itthon is lehet majd egyesevel vasarolni lapokat.

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 14:44

Scorba:
Értettem.

És mik azok a szabályok, amik kimaradtak?
Elvileg Nagykanizsán a jövő héten játszok display meccseket, éppen a promo pakli ellen. Érdekelnének azok a szabályok.

Na érdekes lesz ez a kiegészítő, most nézegetem a lapjaikat.
Egyébként nem értem az FFG-seket. Kb minden negyedik lap ritka. Egyszerűen esélytelen, hogy összeszedd a házadhoz tartozó ritkákat...

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 14:42

Eredetileg folyamatosan számozták a promókat, három év alatt az 1-től eljutottak 30 valahányig.

A Tél Korszakától évente újraindítják a számozást: Winter 1, Winter 2..., majd jövő szeptembertől <még ismeretlen nevű alapszett> 1, <még ismeretlen nevű alapszett> 2 stb.

Az FFG úgy osztogatja a promókat, hogy aki elmegy a promósnak meghirdetett versenyre, az kap egy promót azért mert eljött. Sacc/kábé havonta van valamilyen promósverseny. Néha egyes promókat másképpen terítenek: pl. most aki előrendelt egy display-nyi Song of Twilightot, az kap mellé 4 Ghost promót (legalábbis erősen remélem :) ).

De egy idő után a legtöbb promót Gold Dragonért is meg lehet szerezni.

A V-vel jelzett killerdekk az nem úgy működik, ahogy írtad, rhynn, hanem úgy ahogy scorba mondta. Ilyenek nagyon ritkán vannak, eddig ez a második ilyen "killerdekk".

Különben azt a magyar Varysos házkártyát lehet "erratázni", azt kész. Ha már egyszer tudod, hogy rossz rajta a szöveg, akkor nem olyan vészes a helyzet. (Ettől még az FFG monnyon le!)

Promók ügyében legjobb talán a DV-t bombázni kérdésekkel, legalább látják, hogy van érdeklődés a játék iránt. :D

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 14:20

neeem... Ghost a 6. promolap a Tel korszakaval kezdodo szettben:
http://tzumainn.com/agot/cards/?set=WP

a V-s lapok az ugynevezettt "killerdeck"-bol szarmaznak, ami egy kisebb, elore osszeallitott pakli, amihez az usaban kulon versenyeket szerveznek: ki tudja megverni a Killerdecket (ami a Kemek tarsasaga nevre hallgat), amivel a verseny egyik szervezoje jatszik?
Ez egy igen nehez feladat amugy, nagyon ossze van rakva a cucc.

Nalunk ezt abszolut nem hasznalja senki, 3 okbol:
1.) hiaba magyarazzuk, nem erti senki, mi a fene ez :)
2.) ketlem, hogy csak a Tel korszaka lapjaibol osszerakott paklival meg lehetne verni
3.) az FFG hibasan kuldte el nekunk a hozza tartozo "hazkartyat", ami egyszerre hazkartya, cselekmenylap es meg befolyast is ad... egy egeszen fontos bekezdes hianyzott rola, ami nelkul borzaszto trivialis lenyomni, gond nelkul, szerencsetlen paklit. Sajnos ez aztan igy lett leforditva es kinyomtatva. Mondanom sem kell, csak veletlenul jottunk ra, hogy kimaradt az a bizonyos bekezdes, mert nem ertettuk, mitol mondjak olyan erosnek ezt a paklit. De ez tenyleg az FFG sara. voltak mas hulyesegeik is, azokat tobbnyire sikerult idoben eszrevenni, ezt nem. ez van.
Nem tudom, most ezzel a magyar Killerdeckkel ki mit csinal, ugy hallom, ezeket csak ugy szetosztogatjak. Hogy miert es mit csinal vele aki megkapja, arrol fogalmam sincs.

Egyebkent igenis leteznek konkret hazhoz tartozo promo lapok... legalabbis regebben voltak:
http://tzumainn.com/agot/cards/?set=P

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 14:13

Ghost a 33-as promólap az angol változatban, nálunk a hármasnál tartunk!

Nem hiszem, hogy a promók számazása egyezik. A Ghostot az angol játékosok azért kapják/kapták, hogy előrendelték a Song of Twiligth-ot, dec elseje előtt.

Üdv,
PaYa

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 14:04

Scorba ha tudsz majd a promó lapokról valami hírt szóljál légyszi!Pontosan hogyan is lehet szerzni.A mutkor írtad,hogy nem tudod pontosan.Kárdeztem,hogy versenyen osztogatják,aranysárkány vagy mi?
"Szellem érdekelne majd!Kis pici farkas! :) Na,meg persze a többiek is de,azok ugye kiegészitőban lesznek.
Ki vagyok akadva Sanshára!Hülye kis hisztis... Miatta van az egész kalamajka Királyvárban!Minek járt a szája el?!Még van 100 oldal kb az első részból.
Bocs ez nem ideíllő téma de,le akartam írni. :D

Üdv!
Elvileg, ha eljársz versenyekre, ott kapod a résztvételért.

Ghost a 33-as promólap az angol változatban, nálunk a hármasnál tartunk!

Arra figyeljetek, hogy a V-jelű (ott, ahol C, U, R szokott lenni) az egy másik fajta lap, azt gyakrabban szerezhetsz (ergo nem hivatalos versenyeken is), viszont hátrányuk, hogy nem használhatod őket versenyen, mert az összesen egy halálfej van.

A promo lapot meg elvileg a jól játszó játékosok kapják (az első pécsi versenyen mindenki kapott utólag egy egész hasznos lapot), szerintem az összes semleges, hogy ne legyen kompatibilitási probléma, s ezek versenyen is használhatóak.

Szal úgy érzem, hogy még várnod kell a 33-asra.

De jövő csütörtökön megyek be a DV-sekhez, akkor rákérdezek, ha addig ráér a dolog.

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 12:57

Amugy Sansa meg sokat fejlodik, meg a vegen akar cserebogar is lesz belole :) ja, nem, az az Aryabol lesz :D (megint ezek a spoilerek)

Jólvan, abba lehet fejezni a húzáááásomat :).

Sajnos most vizsgaidőszak kezdődik, ergo, lassan haladok :S.

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 12:54

Ulv: sajnos a promok ugyeben valtozatlanul tudatlan vagyok.
Amugy Sansa meg sokat fejlodik, meg a vegen akar cserebogar is lesz belole :) ja, nem, az az Aryabol lesz :D (megint ezek a spoilerek)

Aki a regenyekrol szeretne diskuralni, az itt batrabban megteheti, az elso kotetbol akar mar spoilerek hasznalata nelkul is lehet csemegezni, azt csak tan elolvasta mar mindenki, aki odateved:

http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=2727

(George RR Martin irodalmi forum)

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 12:46

Legalább az ilyet spoilerbe írnád, én még nem járok ott!!!!

Ahelyett, hogy örülnél, hogy csak annyit írt, hogy "kalamajka". :) :D

Módosította morbiczer: 2005.12.15, 12:46

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 12:20

Ki vagyok akadva Sanshára!Hülye kis hisztis... Miatta van az egész kalamajka Királyvárban!Minek járt a szája el?!Még van 100 oldal kb az első részból.

Legalább az ilyet spoilerbe írnád, én még nem járok ott!!!!

PaYa

Ulv

Ulv

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 12:09

Scorba ha tudsz majd a promó lapokról valami hírt szóljál légyszi!Pontosan hogyan is lehet szerzni.A mutkor írtad,hogy nem tudod pontosan.Kárdeztem,hogy versenyen osztogatják,aranysárkány vagy mi?
"Szellem érdekelne majd!Kis pici farkas! :) Na,meg persze a többiek is de,azok ugye kiegészitőban lesznek.
Bocs ez nem ideíllő téma de,le akartam írni. :D

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 10:38

konnyen lehet :nemertem:
de ha nem iden, akkor koran januarban.
persze ez itt most nem hivatalos bejelentes, csak optimista becsles :gyagya:

abdiel

abdiel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 214 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 10:36

Lesz meg iden a kiegbol valami?

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.14, 16:16

de mindazonaltal azonban erdemesnek tartom megjegyezni, hogy altalaban csutortok estenkent bizony a CDFuben szoktunk jatszani, kiveve havonta egyszer, amikor ebben a bizonyos konyvtarban csutortok delutan tarsasjatekos lehetoseg adodik, es ezzel elve ott jatszunk. Szoval pl jovo csutortokon valoszinuleg talalkozhatsz velunk a CDfuben, de valoban inkabb csak fel 6 utan, mer jomunkasemberek leven elotte nem erunk oda.

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.14, 16:08

Kora délután sajnos a munka miatt "necces" :nemertem:. Én spéci kábé 5-re fogok odaérni.

(És jogos a megjegyzés, ki kellett volna fejtenem, hogy milyen könyvtárról van szó.)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]