Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ki mit hoz ki belőle?

• Válasz írásához lépj be
606 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.17, 00:51

Nekrofilkodnék egyet a topicon.

A helyzet egy világtól hermetikusan elzárt közösség, többféle fajjal. (Ez lehet egy kaer earthdawnban, egy atombunker shadowrunban, egy hatalmas űrhajó, ahol nem ismerik a fénynél gyorsabb hajtóműveket és így 1000 év kell nekik, hogy egy másik naprendszerbe jussanak stb.) Az induló fajok közül az egyik kihalt, amikor egy betegség évszázadokkal ezelőtt megtizedelte a lakókat. Az egyik nap azonban találnak egy hullát, mely a kihalt fajhoz tartozik és még csak nem is ősöreg, hogy esetleg eddig rejtőzött volna. Hogyan történhetett mindez?

Itt azért van némi különbség az induló settingek között... Kicsit más egy atomháború után kizsilipelni és miközben senki nincs az éterben, találni egy friss hullát, mint kimenni a Rémek közé...

Bár épp a hulla feltűnhet a közösségen belül is...

Filmnek egyébként a Szexmisszió jut eszembe :)

Módosította KLM: 2016.11.17, 00:52

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.16, 23:11

Nekrofilkodnék egyet a topicon.

A helyzet egy világtól hermetikusan elzárt közösség, többféle fajjal. (Ez lehet egy kaer earthdawnban, egy atombunker shadowrunban, egy hatalmas űrhajó, ahol nem ismerik a fénynél gyorsabb hajtóműveket és így 1000 év kell nekik, hogy egy másik naprendszerbe jussanak stb.) Az induló fajok közül az egyik kihalt, amikor egy betegség évszázadokkal ezelőtt megtizedelte a lakókat. Az egyik nap azonban találnak egy hullát, mely a kihalt fajhoz tartozik és még csak nem is ősöreg, hogy esetleg eddig rejtőzött volna. Hogyan történhetett mindez?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.14, 09:52

Nekem a Dark Fantasy sokkal inkább arról szól, hogy a "jók" sem tiszták. A fekete ellen nem a fehér harcol, hanem a szürke. Utalva a Kádár-korszak jellemző kifejezésére: a "hősök" maguk is megkötötték a saját alkujaikat, mert ha nem tettek volna így, akkor most nem lennének spílerek.

Javaslom, hogy minden játékos karakternek legyen valami sötét titka, esetleg csúfos kudarca, ami valami módon kihat a kampányra; és esetleg legyen mindenkinek valami saját, esetleg titokban tartott elérendő célja, amik esetleg akár egymást is keresztezhetik. A mágia legyen eredendően gonosz, közvetlen, nyílt segítségre, gyógyításra alkalmatlan - vagy ha alkalmas, akkor is legyen valami súlyos ára. A hatalom mint olyan (pl. mágia) legyen elérhető, és legyen valami tényező, ami igen erősen motiválja a karaktereket arra, hogy használják - viszont mindig szembesüljenek azzal, hogy a "nagyobb jó (-nak vélt dolog)" érdekében ezzel a hatalommal máshol, másoknak nagyot ártottak.

Ha a játékosok benne vannak, tényleg hatásos lehet, ha maguknak a karaktereknek is vaj van a füle mögött.

Pl. “In normal times, evil should be fought by good, but in times like this, well, it should be fought by another kind of evil” (Riddick-re mondják)

De lehetnek a karakterek a gonosz hatalom egykori ügynökei (akikben felébred(t) az emberség, a nagyúr helyébe akarnak lépni, elrontottak valamit ezért menekülniük kell).

edit: eszembe jutott még a Heroes sorozatból a "Half-dead". Egy értelmes gonosz, aki azt szeretné, ha birodalmát elfogadná a többi ország, ezért száll szembe a mesterével, aki a "klasszikus" eszetlen, mindenkit maga ellen fordító nekromanta.

Mágia: ez is igen jó gondolat, a segítő varázslatokat (nem csak a gyógyítást) igen megnehezíteni! :)

Módosította galu22: 2014.09.14, 09:56

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.14, 08:09

Én sem értek egyet a "hősies ellenállók" koncepciójával, ugyanis arra már van egy másik, régebbi kategória: a High Fantasy, mint pl. A Gyűrűk Ura. Azzal, hogy a Gonoszt még gonoszabbra és hatalmasabbraszínezed, még nem változtatod meg a játék stílusát.

Bizony. Sőt, sokkal nyomasztóbb ha a "gonosznak" időnként igaza van, az ellenállóknak meg disznóságokat kell elkövetni.

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.14, 06:47

Premier abszolút jól megragadta a lényeget szerintem.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 589 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.13, 19:09

Én sem értek egyet a "hősies ellenállók" koncepciójával, ugyanis arra már van egy másik, régebbi kategória: a High Fantasy, mint pl. A Gyűrűk Ura. Azzal, hogy a Gonoszt még gonoszabbra és hatalmasabbraszínezed, még nem változtatod meg a játék stílusát.

Nekem a Dark Fantasy sokkal inkább arról szól, hogy a "jók" sem tiszták. A fekete ellen nem a fehér harcol, hanem a szürke. Utalva a Kádár-korszak jellemző kifejezésére: a "hősök" maguk is megkötötték a saját alkujaikat, mert ha nem tettek volna így, akkor most nem lennének spílerek.

Javaslom, hogy minden játékos karakternek legyen valami sötét titka, esetleg csúfos kudarca, ami valami módon kihat a kampányra; és esetleg legyen mindenkinek valami saját, esetleg titokban tartott elérendő célja, amik esetleg akár egymást is keresztezhetik. A mágia legyen eredendően gonosz, közvetlen, nyílt segítségre, gyógyításra alkalmatlan - vagy ha alkalmas, akkor is legyen valami súlyos ára. A hatalom mint olyan (pl. mágia) legyen elérhető, és legyen valami tényező, ami igen erősen motiválja a karaktereket arra, hogy használják - viszont mindig szembesüljenek azzal, hogy a "nagyobb jó (-nak vélt dolog)" érdekében ezzel a hatalommal máshol, másoknak nagyot ártottak.

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.11, 09:46

Szerintem a witcher 1 PC játék is elég jó dark hangulatú, abból is sok ötletet meríthetsz. További plusz, hogy könyvsorozat is van a témában ami szintén nagyon jó. Ott is vannak gerilla szabadságharcos elfek,meg sok sok modern probléma fantasy környezetre ültetve. Szerintem kifejezetten dark. ;-)

Dark Fantasy kalandötletek!
Október végétől mesélni fogok, saját fejlesztésű (nagyjából hagyományos) fantasy játékomban.
A helyszín egy nagy (500 ezer négyzetkm-es) szigeten játszódik, ahol két hatalom van.
A fő hatalom egy feketemágus kezében van, immár négy évszázada (nem tudni, ki ő, ember vagy démon, vagy miféle), démonokból, élőholtakból álló lidérces légióknak parancsol. A fő területe a sziget északi felét elfoglaló többezer méter magas, hófödte hegység.
Az emberek (és a többi játszható faj) túlnyomó többsége egy királyságban él, ami nagyjából független a Sötét Úrtól, némi adót fizetve (rabszolgák, vagyontárgyak, stb).
A határvidéken nem ritkák a betörések, amiknek lovagvárak, földesurak magánvárai próbálnak gátat vetni. Időnként előfordul, hogy a sötét erők a bűvkörükbe vonnak egy-egy kisebb-nagyobb urat, akik megpróbálják a Sötét Úr segítségével a saját hatalmukat növelni (gyakran persze nem tudják, hogy ki áll a segítség mögött).
Ez lenne a mese-sorozat háttere, ötleteket, kalandszilánkokat várok szívesen!

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 15:33

Én a Tenkes kapitányát mint irodalmat (vagy a Sandokant) úgy alapból kevésbé tartom "dark fantasy" alapnak

Még szerencse, hogy ezen műveket senki nem is sorolta dark fantasyba előtted. ;)

Az elnyomásban mindennapjukat élő, az elnyomók ellen a maguk eszközeivel küzdő kalandorokra adtunk velük példát lehetséges ötletforrásként.

(OFF)Lám, én sem soroltam annak. :)(/OFF)

Bár Buga Jakabban úgy első látásra van elég spiritusz (mit csinált azelőtt, mikor csatlakozott a kapitányhoz? Annyit tudunk, hogy marha-csempészettel foglalkozott). Aki pedig a "sötét mágia" iránt érdeklődik: vajon Siklósi bácsi miért került annyiszor az eszéki török hóhér kezébe, hogy később az ilyen fenyegetésekre már csak nevetet??

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 14:28

Én a Tenkes kapitányát mint irodalmat (vagy a Sandokant) úgy alapból kevésbé tartom "dark fantasy" alapnak

Még szerencse, hogy ezen műveket senki nem is sorolta dark fantasyba előtted. ;)

Az elnyomásban mindennapjukat élő, az elnyomók ellen a maguk eszközeivel küzdő kalandorokra adtunk velük példát lehetséges ötletforrásként.

Módosította strato: 2014.09.10, 14:30

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 14:16

Nekem is az anarion által említett szabadságharcos-gerilla vonal ugrott be. Hőstettekkel, szabotázzsal hitet adni az embereknek.

Hááát, lehet hogy én egyedül vagyok, de nekem a dark fantasy pusztán csak ezektől egyáltalán nem ezeket jelenti (Szó se róla, attól függetlenül jó játék lehet, de ennyiből maximum egy tragédiát, drámát, ne adj isten egy komédiát lehetne kihozni). Na jó, hangulatelemileg (állandóan borult ég, köd, feketébe öltözött emberek stb.) lehet, de ha csak ebből áll a dark rész, akkor az eléggé nevetséges. Talán úgy kéne kiegészíteni, hogy a karakterek "főnökei" is ugyanolyan, ha nem nagyobb gazemberek, mint akik ellen szervezkednek, esetleg a sötét alvilági hatalmakhoz kell fordulniuk, hogy győzni tudjanak, esetleg a csúfos bukás eleve elrendelt dolog ("beépült kémek" miatt vagy maga a Sötét Úr szervezte személyesen, hogy példát statuáljon stb.), vagy talán a játékosok maguk is "megváltást" kereső bűnösök, akik korábban a Sötét Urat szolgáltak.

Én a Tenkes kapitányát mint irodalmat (vagy a Sandokant) úgy alapból kevésbé tartom "dark fantasy" alapnak (még ha az első az egyik kedvencem is, minden romanticizmusa és túlzása ellenére), csak jelentős módosításokkal (a kalózok tényleg vérre éhes martalócok legyenek stb.). Én inkább a következőket ajánlom, mint ihletőt egy dark fantasy ellenállási mozgalomhoz:

http://mek.oszk.hu/09700/09728/09728.htm#13

Lőrincz L. László: Démonok és varázslók Tibetben (A bon harca a buddhizmussal, de főleg Milarepa "feketemágus" küzdelme a megváltásért)

Bebesi György (1999): A feketeszázak. Az orosz szélsőjobb kialakulása a századelőn. Magyar Ruszisztikai Intézet Bp.

Montefiore, Simon Sebac (2012): Az ifjú Sztálin. Alexandra. Pécs.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 10:53

Én A Tenkes kapitányát ajánlanám még. Viccen kívül. :)

+1

De a Sandokan (illetve Emilio Salgari kalózos könyvei) is ott van.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 09:04

Én A Tenkes kapitányát ajánlanám még. Viccen kívül. :)

Módosította strato: 2014.09.10, 09:04

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 07:53

Nekem is az anarion által említett szabadságharcos-gerilla vonal ugrott be. Hőstettekkel, szabotázzsal hitet adni az embereknek.
A megszállt területen élők nyomorának megismerése: valami nagy épületeket építenek több helyen, rabszolgamunkában. (elkaphatják a karaktereket, és munkára fogják)
Innen szökjenek meg, és találjanak rá ellenállókra (vagy azok rájuk), amolyan középkori-fantasy-terminátor setting ugrott be. (barlangokba, lerombolt városok pincéjébe húzódott lázadók, hiányos készletekkel)
Ezeknek az embereknek adhatnénak hitet: készletek beszerzése, szövetségesek toborzása (elfek? az őrült hillbily tahó klán? az eddig börtönben tartott vadmágus tehetségek?), nagy tettek (legyőzhetetlennek hitt ellenfél elkapása, a gonosz egyik ügynökének élve megkaparintása és kivallatása, stb.)

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 06:48

Lehet, hogy sok ötletet tudnál meríteni a d20 alapú Midnight szerepjátékból. Ott a gonosz győzedelmeskedett, árnyék borult a világra, terror és elnyomás uralkodik. A játékosok pedig szabadságharcosokat játszanak, akik a gonosz ellen küzdenek.

http://wiki.rpg.net/index.php/Midnight_RPG_Campaigns:_Main_Page

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.09, 23:24

Elkezdenek kirajzani a Sötét Úr pribékjei, viszonylag diszkréten.

Kireült, hogy egy gyereket keresnek - de az egyik csapatuk úgy tudja, élve kell elvinni, a másik úgy, hogy meg kell ölni, mielőtt kimászik a bölcsőből. A miérteket a pribékek nem tudják (mármint tudják, hogy ha nem találják meg, akkor nagyon meg lesznek rugdalva, de hogy a főnökségnek miért kell a gyerek, azt nem mondták nekik).

Aztán felbukkan a harmadik, aki egyébként lehet a legszimpatikusabb is (eleinte... aztán kiderülnek

a viselt dolgai), aki meg életben akarja tartani a gyereket, de egyszersmind a Sötét Úrtól is távol.

Vajon egyazon gyereket keresik?

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.09, 18:50

Pár korábbi kalandom (ezeket lemeséltem már)
1. Egy nemesúr annak idején megidézett egy démont, akinek az volt a feltétele, hogy a nemesúr fiának menyasszonyával hálhasson. (Ez a sárkányok birodalmában játszódott, és a nemesúr arra használta a démont, hogy védje birtokát a sárkányok kisebb rablótámadásaitól)

Ez meg is történt, és az ifjú hölgy meghalt, ami miatt a fiatalember elhagyta a birtokot (ő nem tudta, mint a hogy a nemesúron kívül senki sem, hogy miért halt meg az ifjú ara.
Amikor a parti a helyszínre ért, épp egy menyegző volt, ami szintén a menyasszony halálával ért véget, és ekkor lett bizonyos a nemesúr felesége, hogy mi lehet a háttérben, ugyanis a fogadós fia is a nemesúr (törvénytelen, de az úrnő által tudott) fia.

A parti megtudja, hogy a nemesúr fia a távolban, újabb nősülésre készül.

2.

A Sötét Úr birodalmába eladnak rabszolgának egy fiatal nőt, aki ott szüli meg a fiát. A fiúból kiváló harcos és varázsló lesz, és visszatér abba a nagyvárosba, ahonnan az anyja származik. Itt nekilát bosszút állni anyja elárulóin (az anyját, mint prostituáltat futtató, azóta nagy maffiafőnökké lett gazemberen, és két, egykor volt rendőrtiszten, akik birtokos nemesek lettek, messze vidéken)

(Ezen sztorit Dumas: Monte Cristo grófja ihlette)

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.09, 18:38

Köszönöm mindenkinek, jó ötleteket dobtatok össze :)

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.09, 11:02

Két ötletem van:

1. Esetleg más, kisebb gonoszok is megjelennek (vonzza őket a Sötét Úr, mint éjjeli lepkét a vörös LE), akiknek amúgy semmi közvetlen közük hozzá (vagy mégis: legyőzött vagy bosszút álni akaró sötét ellenség, büntetés elől menekülő szolga, élőhalottá változott régi "kedves", a Sötét Úr kisugárzásának véletlen mellékterméke). Adott esetben a Sötét Urat kevéssé (maximum egy kis tüske a körme alatt) vagy egyáltalán nem (egy "hiba" elkövetése elől menekülő szolga esetén a Sötét Úr talán nem is értesült róla, hiszen alattvalói csak nem zargatják minden kis piszlicsáré üggyel + méltóságon alóli lenne). Példák: a falu melletti temetőbe költöző vámpír, egy kötelkeit szétszakító kisebb démon (megölte a Sötét Úr egyik diabolikusát, aki megidézte őt); egy boszorkány az erdő mélyén (ő vezette be először a Sötét Urat a fekete mágia titkaiba, mikor az még a szeretője volt); egy kiszolgált fekete mágus, aki  megváltást keres bűneire(öreg és hatalma fogytán, ezért engedte el a sötét hatalom), egy várost rettegésben tartó kannibál (a Sötét Úr egy szakácsa volt, aki egyszer odaégette az ebédet, ezért menekül), S. Atan, akit a pokoli erők küldtek a Sötét Úrral való leszámolásra (és éppen csapatot keres stb.). Itt a fő dilemma az, hogy a távoli nagy gonosz rosszabb-e vagy a közeli kisebb, aki éppen ezért könnyebben képes ártani.

2. Őrültek és szélhámosok, akik a Sötét Úrral való leszámolást hirdetik a határvidéken, és ezért sereget vagy szektát gyűjtenek maguk köré fura céljaik elérése érdekében (példák: flagellánsok, gyermekek keresztes-hadjárata: állítólag a tengeren túlra adták el őket rabszolgának, thugok, vagy a "kasztrálók" stb.). Lehetnek magányosak vagy szervezettek, lehetnek szövetségben egymással, de lehetnek egymással ellenségesek stb. A lényeg, hogy semmi esélyük legyőzni a Sötét Urat (a szélhámos-fajtáknak nem is céljuk), mert mondjuk pitypang-füzérrel és nádbuzogánnyal indulnak harcba, stb. Ha a karakterek fellépnek ellenük, akkor az a legfőbb dilemma, hogy mi van akkor, ha az az őrült próféta tényleg az istenek szavait közvetíti? Aztán olyan pusztítást és/vagy rendet hoz létre (vagy már hozott létre!), amely még a Sötét Úr uralmánál is rosszabb. Főleg a karaktereknek. Vagy olyan dologra akarja rábírni őket - például pusztítsanak el egy falut, mert ott befészkelte magát a gonosz (igazából csak háborús ürügyet keresnek vagy egy kereskedő nem engedett a piacon az alma árából amikor a próféta felesége ott vásárolt stb.) - amire nem hajlandóak egyébként (Savanarola, Iszlám Állam, Boko Haram, Stephen Tari)

http://fotelkalandor.blog.hu/2013/08/31/121_megoltek_a_fekete_jezust

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6486 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.09, 09:39

Ha annyit fordítasz rajta, hogy nem egyértelmű a Sötét Úr kiléte, csak "sok-sok rossz dolog történik és ki tudja, hogy miért?", akkor ajánlom átolvasásra a Descent 2nd edition társasjáték alapkampányát. (PDF)

Ha nem ismered a társast az nem baj, elég a Quest Guide -ban a sztori-részeket összeolvasni.

Bulldy

Tyr

Tyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.09, 09:32

Nekem Howard Fekete kolosszus című novellája ugrott be, ahol a halálból visszatért sötét varázsló szemet vet egy kis királyság királynőjére. Szerintem ezt az alapszituációt két féle képpen lehet kidolgozni: vagy megpróbálják megmenteni a Sötét úrtól (ez nyílván nem egy alacsony szintű karaktereknek való küldetés), vagy a király (de itt lehet más hatalmasság is) megkéri a kalandozókat, hogy vigyék el jó messzire a szigetről az ő kicsi lányát.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]