Ugrás tartalomhoz

Fotó

Íjászat #6

• Válasz írásához lépj be
2174 hozzászólás érkezett eddig

elf_archer

elf_archer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 257 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 21:49

Egyébként nem csak az íjászokkal van hasonló probléma. Ott vannak a gördeszkésok és bmx-esek akik majd fel löknek az útcán. Az erdőben a mountian bike-osok, motorosok, quad-osok száguldoznak al tíz centire az ember mellett. És ott van még pl a jet-ski, a motorcsónak.... Nekik is biztos van egyesületük, meg szövetségük. De hiába, sem az egyesület, sem egy szövetség nem gátol meg egyeseket abban, hogy olyan helyen űzzék a sportjukat ahol tilos vagy veszélyes. Ilyenek mindíg is voltak és lesznek is. A mountian bike-osok is biztos hasonló problémávak küzködnek a "szabad mb"-sekkel kapcsolatban.
Viszont, ha egy íjász baleset nyilvánosságok kapna, azt a köznép sokkal jobban felkapná, mint egy ugyan olyan sérüléssel járó biciklis balesetet. Azért, mert az íj fegyverként él a köztudatban ergo veszélyes. Ezért kell elkerülni az ilyen eseteket!

Egyébként: "...nem...az ellen nem véd..."

Mit szólnátok ahhoz, ha minden eladott íjhoz adnának egy "könyvecskét" az íjászatra vonatkozó szabályokkal, és az egyesületek címével. Amúgy is kötelező használati utasítást adni a termékekhez.
Na, ez lenne pl a MISZ feladata, hogy ezt összeállítsa!

Üdv:Z

Zeta

Zeta

A király lovagja

• Fórumita
  • 465 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 18:48

Mit kerestek ott? Hát löttek, és igen rossz helyen és időben. A fénykép nem volt rossz ötlet, de jó sem. Az hogy szolni nekik, az sem biztos, hogy túl jó lett volna, mert mi van ha kemííny csávók osz't ütnek. Az hogy a szövetség nem tud miot tenni az is tény és megértem őket. A megoldás úgy tűniknem egyszerű, és így utólag nem is lehet rá találni. Mindenz összegezve, nekem Elf Archer hozzászólásai voltak a legszimpibbek.

elf_archer

elf_archer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 257 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 18:30

PÖ!

Ne azon rágdjunk má' hogy a fotó készítőjének mit kellett volna tenni, hanem azon, hogy a két kolléga mit keresett ott!

elf_archer

elf_archer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 257 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 18:27

Elf!

A "Sportliget" nem CSAK játszótér!

Szőrszálhasogatás tipikus esete!

_Prim Örömíjász (NPC/NJK)

_Prim Örömíjász (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 17:05

Csak semmi összeesküvéselmélet, meg környéke :D

Csakhogy.
Nekem is feltűnt, hogy a hírforrás nem úgy viselkedett, mint az itt lévők 98,4 %-a.
Mi azonnal odamentünk volna és rendkívül barátságos hangnemben, pozitív kisugárzással megnéztük volna az íjaikat és megmutattuk volna a helyes irányt. És lehet, hogy 2 sassal (vagy mivel :P ), meg 2 fórumozóval most több lenne.

A hírforrás nem ezt tartotta a legfontosabbnak, hanem azt, hogy fellármázza azokat, akik egyébként nagyon távol állnak ettől a szinttől (mármint az óvodásokra vadászástól).
Vagy nem tudta, hogy van élet a MÍSZen kívül is. :D :) :cool:

"El ne feledjétek
Vannak e világon
Keskenyvágányú vasutasok is." :D

Módosította Prim Örömíjász: 2005.01.21, 17:06

lgom

lgom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 515 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 16:47

Lizard, drága pénzért fevilágosítanád azokat, akik úgyis tudják??? :D Ügyes! :)

the_lizard

the_lizard

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 325 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 16:12

Medve!

Már várom, hogy valaki azt mondja: fogadjunk, hogy PhotoShop-ban készült a kép.

GIMP Nyílt forrású szabadszoftver. Mind linuxra, BSD-re, mind vindózra elkészült. Ingyenes. Csak hogy egy alternatíva is meg legyen említve.

Ha lenne annyi kedvem hozzá, amennyi nincs, pályáznék állami támogatásra egy olyan tervezettel, aminek az a célja, hogy segítsen megelőzni a fotón látható esetet. Felvilágosítással, egyesületi keretek között.

_Medve (NPC/NJK)

_Medve (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 14:51

Elf!

A "Sportliget" nem CSAK játszótér!

elf_archer

elf_archer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 257 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 14:46

Kara!

Azutan meg pontosan az a lenyeg amit Ramson es Medson is kifogasoltak:
NORMALIS EMBER NEMCSAK FENYKEPEZ, HANEM KOMMUNIKAL IS! 

Nem! A lényeg: NORMÁLIS EMBER NEM ÍJÁSZKODIK JÁTSZÓTÉREN

elf_archer

elf_archer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 257 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 14:24

Kara!

Ok. A "csak 5-szörös" azért kellett, mert csak 255 karakter fér el egy megjegyzésben.

Ram!

Igy igaz! Be kell lépni egyesületbe, a "szabadon" kószálókat meg "össze kell fogdosni"!

_kara (NPC/NJK)

_kara (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 14:07

Medve!
Miért gyártasz összeesküvés elméleteket? Ahelyett, hogy a problémával foglalkoznál?...Probáljunk a lényegre koncentrálni!!!!!...

Esetleg azert amiert Te a lenyegre koncentralas erdekeben "csak 5-szörös" megjegyzest füztel hozza?
Azutan meg pontosan az a lenyeg amit Ramson es Medson is kifogasoltak:
NORMALIS EMBER NEMCSAK FENYKEPEZ, HANEM KOMMUNIKAL IS! :D
Bar nem tudhatjuk, hogy ez esetleg meglett-e proszalva...
Ha a beküldö korrekt lenne akkor erröl is tajekoztathatott volna!
"A hivatalt" meg -kinek referalt/jelentett- plane.
Es szerintem se erdemes tovabbi csocsara- nem csepü ez.

Kellemes hetvegi lüdözest, :) Kara

Ramanathan

Ramanathan

Pandafetisiszta

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 13:55

Mielőtt átmegy a dolog összeesküvéselméletgyártós-személyeskedős-teanyádamísz-egyébkéntismennyafrancba jellegű beszélgetésbe, szerintem vonjuk le a logikus következtetést.... (ha ő ugyanannyit nyom, mint egy kacsa... akkor fából van...)
Ha bárki ilyesmit észlel, mint ami a képen látható, akkor odamegy, normális hangon szól nekik, hogy "fijjuk, nem kéne óvodásokra vadászni, legalábbis irányzékossal semmiképp, meg amúgyis gyertek inkább klubba lőni". És pont. Ne fessünk ördögöt a falra, inkább keressünk egy egyszerű megoldást. Szerintetek? Érdemes még ezt tovább rágni?
üdv,
Ram

elf_archer

elf_archer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 257 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 13:48

Medve!

Miért gyártasz összeesküvés elméleteket? Ahelyett, hogy a problémával foglalkoznál?
Már várom, hogy valaki azt mondja: fogadjunk, hogy PhotoShop-ban készült a kép.

Probáljunk a lényegre koncentrálni!!!!!

A MISZ-nek ez egy jó ok arra, hogy foglalkozzon a témával. Sajnos Ők a Sporttörvényt lobogtatják, mely Őket csak a versenysport támogatására kötelezi. A szabadisiősporttal nem kötelező foglalkozniuk, így nem is teszik. Ezt megírtam a főtitkár asszonynak is akitől a képet kaptam!

lgom

lgom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 515 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 13:35

Medve, ennyire bele se gondoltam, remélem tényleg nem erről van szó. Amúgy én is odasétáltam volna hozzájuk, és elbeszélgettem volna velük. Arra gondolni se merek, hogy provokáció lenne. Ennyire nem lehet rossz a helyzet!? :D

_Medve (NPC/NJK)

_Medve (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 12:33

A képpel kapcsolatban bennem is felmerült néhány gondolat. (Lehet, hogy túl paranoiás vagyok?)

1. Aki a levelet beküldte nem lehet teljesen amatőr, mert sok dolgot pontosan írt le: reflex-íj, alu vessző, 20-30 méter, pontos célzás? Mit akart a képpel elérni ?
2. Miért a MISZ-nek küldte be a levelet, amikor lehet tudni, hogy a képen szereplő íjászok valószínüleg nem egyesületi tagok, hiszen akkor a hivatalos lőterükön "edzenének" ?
3. Dokumentált segítség kell a MISZ-nek, hogy a "szabad" íjászat támadását íly módon indokolja ?
4. Ha már kényelmesen el tudott menni egy fényképezőgépért és az emberkék még mindíg lövöldöztek, nem akadt egyetlen ember se (még a kép készítője se?) azalatt, aki normális hangon elbeszélgetve velük elmondta volna, hogy keressenek maguknak a közelben inkább egy egyesületet és ott folytassák?
5. Mindamellett, hogy én se örülök az ilyen hozzáállásnak (lö ahol tud), de nem zavarhatta meg esetleg a delikvenseket a park elnevezése (Sportpark), és nem info hiányában végezték mint "sportot" íjászatukat ?
6. Miért kell a feszültséget tovább fokozni az íj veszélyességének és "szabad" használatának folyamatos hangsúlyozásával ? Újabb szigorítást akarunk elérni a fegyvertörvény további módosításával?

Na jó, nem folytatom tovább, de ez az egész helyzet kiakasztott.
Tolerancia, emberség, emberi kapcsolatok, segítő információk manapság az emberek mindennapi szótárából hiányoznak de nagyon.
Az biztos, hogy ha én találkoztam volna velük, most lenne két új íjászunk, akik tudatában lennének annak, hogy hol tudnák törvényesen és szabadon művelni tovább szép hobbijukat és hogy honnan ill. kiktől kaphatnának fontos segítséget is hozzá!

elf_archer

elf_archer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 257 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 10:05

Boromir!

Fékezd magad lszi! :D és ne tereld másfelé a témát!

Amit írtál, az egyenlő azzal, hogy ha valaki lefotóz egy autólopást és őt itélik el, mert a tolvaj nem járult hozzá a fotó elkészítéséhez!

miguel

miguel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 09:50

Elf baker ahelyett hogy lesifotokat keszitessz es egy forumban magadnak valaszolgatsz (amit tobb mint valoszinu ok nem olvasnak)
Oda kellet volna menni hozzajuk es megmondani a frankot.
Ez  a fenykepezgetes es ismeretlen feljelentsgetes mar idejetmult modszer.(3/3)
Amugy 1-et ertek veled DE sunyi/gyava dolognak tartom a lesifotozast es feljelentgetest.

Boromir

Boromir, bakker, ahelyett, hogy ráripakodsz elfre, olvasd el, ami ott van: kiderül, hogy nem elf fényképezett, sőt, még csak a levelet sem ő írta, ő csak közzétett egy levelet, amit a MÍSZnek küldött valaki. (Ez a háromperhármazás is lehetne amúgy már idejétmúlt szokás... :D )

A képpel kapcsolatban:

Elég nagy a látószög ahhoz, hogy megkérdezzem: hol a frászban vannak a veszélyeztetett gyermekek? A domb mögött? Egyetértek a dologgal, de kicsit túlpörgetett a dolog, szerintem.

Subby

Subby

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 268 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 08:49

A 13. harcos nagy kedvenc filmem. Ajánlom mindenkinek.

Az íj amit használtak határozottan longbow, semmi különös, a 13-fős csapatban talán két-háromnál volt íj. Profi íjászuk egy volt (de lehet hogy a többiek elfogytak már mire a töténet közepére értek, azért szerepel csak ő az íjász jelenetekben. Olyan 30-40 méterről osztja vele az ellent.

Greyson!

a filmet én is nagyon szeretem. igen penge a jellemek megformálása benne, és kevés a felesleges sallang körülötte.

viszont ha jól megnézed az íjászos részeket, akkor az a jelenet, ahol a gwendolok által lemészárolt tanyát cserkészik be biztos szemet szúrt neked is, hogy mennyire furcsán húzta az ideget a fazon, aki azt mondta bundirassznak, hogy "ne állj elém".

mintha 3#-os longbow-val forgatták volna a filmet.

Módosította Subby: 2005.01.21, 08:49

_Boromir (NPC/NJK)

_Boromir (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 08:26

Elf baker ahelyett hogy lesifotokat keszitessz es egy forumban magadnak valaszolgatsz (amit tobb mint valoszinu ok nem olvasnak)
Oda kellet volna menni hozzajuk es megmondani a frankot.
Ez a fenykepezgetes es ismeretlen feljelentsgetes mar idejetmult modszer.(3/3)
Amugy 1-et ertek veled DE sunyi/gyava dolognak tartom a lesifotozast es feljelentgetest.

Boromir

the_lizard

the_lizard

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 325 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.20, 21:41

Lizard!
Ami nekem nem tiszta hogyan lehet barlangban lovat tenyészteni?? Meg aztán egy ilyen kőbunkó társaság alá lovat adni anakronizmus. De a film ettől még tetszik.

Igen, igen! A kőbunkóék lovardája a korallkígyó-keltető mögött van. :) :sor:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]