Ugrás tartalomhoz

Fotó

Íjászat #6

• Válasz írásához lépj be
2174 hozzászólás érkezett eddig

lgom

lgom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 515 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.06, 23:25

Nemis! :rohog: Örülök!!! Az egy nagyon jó kis íj, a lerobbant vállamnak bőven elég is lett volna, de hát barebows lettem vala ;)

Úgy ahogy írod, van olyan egy napos verseny bőven, ahová előtte este el kel menni, nincs mese, és az sok pííz. Párszor keltem éjszaka, mint mosott sz@r, úgy értem ki a pályára pár óra ledarálása után. Idén inkább keresek szállást, és elmegyek előtte nap délután, mert még mindig jobb, mint zombiként végigszédelegni a pályát. Terepről beszélek, oda járok.

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.06, 23:03

Genyó ;)
Mondjuk nem ártana, ha huszasnál olcsóbban is kijönnék, de a fő bajom, hogy kilenckor nevezéshez, tízkor kezdéshez mondjuk hatkor kéne itthonról elinduljak, és az nekem kicsit túl edzőtáboros.
Ja, és akkor toltam neki :D

Ja és, lögom, az íj, amit közvetítettél, az a vörös Gelencsér azóta is jól szolgálja a páromat, köszi :rohog:

lgom

lgom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 515 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.04, 22:09

Értem. Tehát a valódi kérdésed az volt, hogy a lakásodtól gyaloglásnyi távolságra mikor lesz verseny kastélyparkban? :) :)

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.02, 01:50

Aha-aha!!!
Köszönöm!
Persze a szipen biztos megtalálhatnám, de nem tudom, említettem-é; rém lusta vagyok :para:

Mondjuk a gugli szerint gyengéd hatszáz kilométer lenne a retúr, plusz autópálya-díj, az köbö tizennyolcezer pénz körüli utazási költség.
Megyek?
:titok:

lgom

lgom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 515 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 10:17

Télleg, tudtok így előre valami jó kis kastélyparkos versenyt? :D

http://www.ndijaszregio.hu/news.php?extend.9

ímhol! :)

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.28, 00:15

Télleg, tudtok így előre valami jó kis kastélyparkos versenyt? :gyagya:

Sqiliah

Sqiliah

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.26, 17:19

Max, jó kis íj, jól állna a kezemben!

lgom

lgom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 515 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 09:01

Akkor ezért nem találkoztunk! Elvetemült versenyre járó voltam 2004-ben és 2005-ben, aztán kis eü gondok, majd terepverseny minden mennyiségben, azóta is így maradtam. A társaságot szeretem benne a legjobban :sor:

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.20, 17:36

Ritkán.
Van egy-két heppem, például a kastélyparkok, de mintha a tóalmásinál azt mondták volna, hogy a 2009-es volt az utolsó, mert a tulajok megriadtak egy baleset hallatán, és becsukják a boltot.
Hidegben nem lövök, cukorseggű illetve -ujjú íjász vaok, így, grafikusként :(
Az Eger is be szokott figyelni, mert jumurdzsákot seggbelőni - na arra mindig kapható vagyok.

Főleg egyedül íjászom. Kertben van egy 30 méteres kis pályám, meg futni járok íjjal.
Tasizsuzsival nagy cimbák vagyunk, szóval ha elcsábít valahova, akkor esetleg odamegyek :P, egyébként ölég antiszoc vagyok.

Most rajzoltam egy elf íjat, csak mellékszálként, grey-jel épp szétszedjük :) , itten-e!

lgom

lgom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 515 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.16, 21:20

Hát ezt jólmegaszontad :rohog: Versenyre jársz?

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.15, 01:09

1992 körül (már nem is emlékszem) megvettem az első íjamat, Szárkarcsinál és Tuloklacinál fölszedtem valami kis okosságot, azóta kisebb megszakításokkal lövök.
Közben előfittyentek a semmiből zsenik, cégek, egyesületek, kagánok, vadászkirályok, jólmegmondók, trollok és mindenféle más népek, majd egy részük vissza is fittyent oda, ahonnan jött. ;)
Én meg lövök.
Vízzavarással nem nagyon foglalkozom, talán azért nem látszom :D

juteszembe, a Greyjel korongozgattunk kábé kétszer, az jó volt, k***ahidegben vaddisznót henteltünk, az meg rossz, bár erről a kutyáimnak nyilván más a véleménye

lgom

lgom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 515 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.14, 23:17

Jééé, Max, te még megvagy? :D A fórum tényleg nem annyira, de ez szinte minden íjászfórumra igaz. Valami van, vagy csak fajult valahová... ;)

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.02, 19:42

esetleg tökhalott a topik ugyebár?
:five:

arpika

arpika

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.10.19, 20:28

köszi :cool:

Oroszlanszagu_Ricsard

Oroszlanszagu_Ricsard

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.19, 17:42

Ha van méhész ismerősöd, ócón tudsz szerezni tőle méhviaszt. A patikában találsz paraffinolajat.
A méhviaszt egy duplafalú edényben (vagy egy edényben, melyet forró víbe merítesz - nyugodtan használhatod anyu bádogpoharát is, mert a viasz a forró edényből nyom nélkül kiönthető) megolvasztod, majd apránként kevergetve paraffinolajat adagolsz hozzá. Néha kiveszel belőle 1-1 kiskanálnyit, és hagyod kihűlni.
Akkor jó, ha kihűlés után nem folyik, de nem is szilárdul meg teljesen, kenhető marad. A nagyok aszongyák, hogy "margarin" állaga legyen

Vagy kérsz még egy darabot a méhész ismerőstől, szépen bekapod, és addig rágod és szopogatod, míg "jön" belőle. Aztán hagyod megszáradni és kész.

turas

turas

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 57 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.10.19, 08:49

Sziasztok! Valaki meg tudja mondani, hogyan tudok késziteni húrviaszt házilag?

Ha van méhész ismerősöd, ócón tudsz szerezni tőle méhviaszt. A patikában találsz paraffinolajat.
A méhviaszt egy duplafalú edényben (vagy egy edényben, melyet forró víbe merítesz - nyugodtan használhatod anyu bádogpoharát is, mert a viasz a forró edényből nyom nélkül kiönthető) megolvasztod, majd apránként kevergetve paraffinolajat adagolsz hozzá. Néha kiveszel belőle 1-1 kiskanálnyit, és hagyod kihűlni.
Akkor jó, ha kihűlés után nem folyik, de nem is szilárdul meg teljesen, kenhető marad. A nagyok aszongyák, hogy "margarin" állaga legyen :cool:

arpika

arpika

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.10.17, 00:55

Sziasztok! Valaki meg tudja mondani, hogyan tudok késziteni húrviaszt házilag?

Szani06

Szani06

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.23, 14:18

Voltam tegnap mezőtúron a lovasíjász versenyen :) Nagyon jó volt :) Csak kevesen voltak....

Zeta

Zeta

A király lovagja

• Fórumita
  • 465 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.19, 09:40

Warg! Minden emberhez más és más íj "tartozik" Ez olyan mint a kés vásárlás. Ki kell próbálni, meg kell fogni és megtudod, hogy melyik íjat készítették neked.

Szani06

Szani06

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.14, 12:50

Warg: Szerintem ez nézet kérdése, mert egy kamasz gyereknek, ez a 34fontos íj, olyan átlagos, közepes, egy felnőttnek meg szerintem gyenge, mert azoknak inkább a 40-45 fontot ajánlják.
Ha jó üzletbe veszed az íjat, akkor pedig megmondják melyik való neked :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]