Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hajók#2

• Válasz írásához lépj be
5121 hozzászólás érkezett eddig

Londonercsecse

Londonercsecse

könyvtárépítő

• Fórumita
  • 892 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.15, 18:54

Laci bacsi!

Ezt nezd meg: Erdekel?
ha Teged nem, engem igen:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...4517524757&rd=1

udv, csecse

PD

PD

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 529 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.14, 19:30

Orosz stretégiai erők helyzete, ugyanarról az oldalról

http://mdb.cast.ru/mdb/1-2004/raf/tfotrsf/

Egy-két nagyságrendfed jobb, mint a felszíni flotta. A cikk csak az SSBN-ekkel és az SLBM-ekkel folgalkozik. Az orosz flotta nagyjából két tengeralattjárót tud egy időben a tengeren tartani, de a rakéták kilőhetők egy kikötőben veszteglő hajóról is.

Delta III/Kalmar: 11 hajó, ebből 6 OK, de a közeljövőben kivonják a szolgálatból az R-29/SS-N-18 rakéták életkora miatt.
Delta IV/Delfin: hat-hét, viszonylag jó állapotban, 2016-ig bírják. A rekétarendszer (R-29RM/SS-N-23) felújítását is tervezik

Typhoon/Akula: 5+1 hajó. A legnagyobb baj az ukrán gyártású rakéták (R-39/SS-N-20) rövid élettartama. A felváltására tervezett rakéta fejlesztését, valszeg politikai okokból abbahagyták. A két legújabb várhatóan szolgálatban marad. A +1-hez tervezik az új rakétarendszert, és ezt használják a kísérletekhez is. Ha nem lesznek átépítve, mind a többi öt hajót ki fogják vonni.

Projekt 955 Borei: A Yurij Dolgorukij építés alatt, szolgálatba állítás 2006 vagy előbb. A probléma, hogy ez a tengeralattjáró is a kifejlesztés alatt álló rakétát használná, amivel még vannak probémák. A tervekben két újabb hajó szerepel, 2009 és 2010-es üzembe állítással (2012?).

Az új rakétarendszer: Bulava-30, A Moszkvai Hőtechnológiai Intézet fejleszti, 2004 decemberében ezt tesztelték. A Topol-M-en alapul, és csak orosz rendszereket használ. És nem lehet róla semmit se tudni - ami adatot találtam róla az interneten, az nagyon kevés és szerintem téves.

2015-ben az oroszoknak a tervek szerint 6 Delta-IV, 1 Typhoon és 3 Borei osztályú SSBN-ük lesz szolgálatban.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]