Ugrás tartalomhoz

Fotó

Saját készítésű szerepjátékok

• Válasz írásához lépj be
919 hozzászólás érkezett eddig

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.25, 05:22

Köszi a tippeket, szerintem mindet átnézem. Bonyolult dolgot én sem akarok csinálni belőle, szóval lehet, hogy az egyik rendszert átírom erre a világra és kész. :buszke:

Kiváncsi vagyok, hogy döntesz, mindenképp írd meg.

kavarajavarava

kavarajavarava

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.24, 12:41

Köszi a tippeket, szerintem mindet átnézem. Bonyolult dolgot én sem akarok csinálni belőle, szóval lehet, hogy az egyik rendszert átírom erre a világra és kész. :buszke:

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.23, 17:04

Sziasztok! Saját partinak fejlesztek egy meglepetés szerepjátékot. (Lelkes kezdők, eddig M-t játszottunk) A világ Gru minyonjaira épül, a rendszer pedig pókerkockákra: J, Q, K siker (+1), 9, 10 sikertelen (0), Ász balsiker (-1), vagyis elvesz egy sikert. Nem sok rendszert ismerek, ezért kérdezem, hogy minyonok esetében ti milyen tulajdonságokat és képzettségrendszert használnátok?
Van-e egyáltalán értelme minyonoknál a tulajdonságokat meghatározni, hiszen kb mindegyik egyforma. Esetleg van kicsit magasabb, meg 1 szemű vagy 2 szemű, viszont a tetteiket nem határozzák meg.
Képzettségrendszernél egy K.A.M.B féle dologra gondoltam, a kategóriák viszont Művészet (pl gitározás), Tudomány (ez kb az értelmes dolgok: pl autóvezetés, kütsük használata, löttyök összeöntése), Csíny (ezek a gonosz dolgok:  pl lövöldözés) és Sport (pl úszás, tenisz, csúszdázás...). Ezekhez választhatna minden minyon 1-1 képzettséget, ezek között meg szétosztanak 11 kockát.
A próbák meg úgy lennének, hogy dobnak a megfelelő számú kockával és ha pozitív az eredmény, akkor sikerült, +2-től meg kritikus siker van.
Lesznek Kütyük, Verdák és Fegyverek is, ezek az adott képzettséghez adnak plusz kockát.
Nehezített dobásnál +1 kockával kell dobni, de -1 lejön az eredményből. Könnyített dobásnál pedig az Ászok is 0-át érnek.
Ha lesz harc, akkor kell vmi Kitartás meg Reflex tulajdonság is...
Persze mindig ott van a közelükben a gazdájuk és ő kisegítheti őket a bajból. A jelenben ő Gru, de ami sokkal érdekesebb, hogy régebben dínók, fáraók, királyok, vámpírok és Napóleon szolgái voltak. A kalandokat ezekhez a régi gazdákhoz is lehetne illeszteni.

Szerintem első kérdés, hogy egy ilyen setting alá mennyire érdemes komoly motort rakni.Ha megengeded én három rendszert mindenképp a figyelmedbe ajánlanék, legalább átolvasásra.

1. RISUS: Nincsenek tulajdonságok és képzettségek, a karakter különféle klisékből építhető fel.

Próbadobás a klisék értékének megfelelő számú kockával történik. Kifejezetten alkalmassá teszi szerintem ehhez a játékhoz, az Alkalmatlan Klisé szabály, ahol például, ha nem megfelelő Klisét használsz- a könyvben a szörny és a mesterszakács csatáját írják le-egy feladathoz, még bónuszt is kaphatsz. Egyébként magyarul megtalálhatod itt a letöltések között.

2. Fate Accelerated: 6 képesség van: Figyelmes,Okos,Feltűnő,Erős,Fürge,Sumák. Ezek értéke 0 és +5 között változik. Ezen kívül a karakterek rendelkeznek egy főjellemzővel, egy gubanccal, két jellemzővel és kunsztokkal amibe bele tartozhatnak a kütyük is. Dobás itt spec kockákkal történik amik értéke +2 és -2 között változik, ezt adod a képességedhez, plusz, ha van jellemződ ami passzol, akkor az még plusz kettőt ad hozzá. Magyarul megtalálható ez is a neten.

3. FU rpg: A karaktereknek van Testi képessége, Szellemi képessége, Előnye és Hátránya, Célja, Cuccai. A próba dobáskor egy eldöntendő kérdést teszel fel ahol a dobás után a válasz lehet:

Igen és..., Igen, Igen de..., Nem,de..., Nem, Nem és..... Ezt egyelőre még csak angolul találtam meg, de ez is ingyenes.

Mindhárom rendszer gyors és pörgős, mind karakteralkotás, mind játék közben.

kavarajavarava

kavarajavarava

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.23, 13:16

Sziasztok! Saját partinak fejlesztek egy meglepetés szerepjátékot. (Lelkes kezdők, eddig M-t játszottunk) A világ Gru minyonjaira épül, a rendszer pedig pókerkockákra: J, Q, K siker (+1), 9, 10 sikertelen (0), Ász balsiker (-1), vagyis elvesz egy sikert. Nem sok rendszert ismerek, ezért kérdezem, hogy minyonok esetében ti milyen tulajdonságokat és képzettségrendszert használnátok?
Van-e egyáltalán értelme minyonoknál a tulajdonságokat meghatározni, hiszen kb mindegyik egyforma. Esetleg van kicsit magasabb, meg 1 szemű vagy 2 szemű, viszont a tetteiket nem határozzák meg.
Képzettségrendszernél egy K.A.M.B féle dologra gondoltam, a kategóriák viszont Művészet (pl gitározás), Tudomány (ez kb az értelmes dolgok: pl autóvezetés, kütsük használata, löttyök összeöntése), Csíny (ezek a gonosz dolgok:  pl lövöldözés) és Sport (pl úszás, tenisz, csúszdázás...). Ezekhez választhatna minden minyon 1-1 képzettséget, ezek között meg szétosztanak 11 kockát.
A próbák meg úgy lennének, hogy dobnak a megfelelő számú kockával és ha pozitív az eredmény, akkor sikerült, +2-től meg kritikus siker van.
Lesznek Kütyük, Verdák és Fegyverek is, ezek az adott képzettséghez adnak plusz kockát.
Nehezített dobásnál +1 kockával kell dobni, de -1 lejön az eredményből. Könnyített dobásnál pedig az Ászok is 0-át érnek.
Ha lesz harc, akkor kell vmi Kitartás meg Reflex tulajdonság is...
Persze mindig ott van a közelükben a gazdájuk és ő kisegítheti őket a bajból. A jelenben ő Gru, de ami sokkal érdekesebb, hogy régebben dínók, fáraók, királyok, vámpírok és Napóleon szolgái voltak. A kalandokat ezekhez a régi gazdákhoz is lehetne illeszteni.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.10, 20:50

Sajna csak a mechanizmus van meg, körítés nulla. :(

Így tényleg jobb ha nem megy fel. 

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.09, 16:55

Kedves RPG-sek!

Ezennel letölthetőek RPG-im a Letöltés rovatban - Saját készítésű Szerepjátékaim 1.0 címszó alatt. 

Egyelőre, úgy látom, hogy még nem.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.09, 12:53

Kedves RPG-sek!

Ezennel letölthetőek RPG-im a Letöltés rovatban - Saját készítésű Szerepjátékaim 1.0 címszó alatt. 

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.07, 00:04

Most már feltölteném, de nem tudom hogy kell. :(

Pedig én, már nagyon várom! Jók voltak a Mikrorpg-s ötleteid is. Legalábbis a versenyzők közül a te nevedet jegyeztem meg, a legjobban. A feltöltéseket valamelyik moderátornak kell jóvá, hagynia, ha jól tudom, úgyhogy a pontos menetért őket kérdezd meg.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.06, 23:06

Most már feltölteném, de nem tudom hogy kell. :(

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.04, 21:47

A "zsenialitás" a kitörölt műveimre vonatkozott.
Az új alkotás egy univerzális "dice pool" rendszer (asszem így hívják azt ahol több kockát kell használni)

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.01, 18:47

Rövidek voltak és tömörek, érthetőek. 

Most is van egy készen: Harsh Spheres a neve. Szerintem egyszerű. Még részletezhető is. 

De nem tudom hogy rakhatnám fel, hogy mások is alkalmazzák, szellemi eltulajdonítás nélkül :(

Szvsz, nem valószínű, hogyha feltöltöd az oldalra, bárki is alattomosan felhasználná saját rendszeréhez, hiszen mindenkinek a maga alkotása a legszebb, legjobb, "legütősebb". :gugye:

De azért kiváncsivá tettél, mitől annyira fantasztikus ez a rendszer, szetting vagy világ.  Milyen stílust képvisel például? Klasszikus vagy narratív? Univerzális vagy világ esetleg műfaj specifikus? Egyedi dobás rendszerrel müködik esetleg kocka nélküli? Nem vitatva zsenialitásodat, én azért azt vettem észre, hogy igazán Rpg-s körökben nincs új a nap alatt. Amikor az ember azt hiszi, hogy feltalálta a spanyolviaszt, általában rá jön arra, hogy azt mások ha kicsit másképpen is, de már alkalmazták.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.01, 17:45

Rövidek voltak és tömörek, érthetőek. 

Most is van egy készen: Harsh Spheres a neve. Szerintem egyszerű. Még részletezhető is. 

De nem tudom hogy rakhatnám fel, hogy mások is alkalmazzák, szellemi eltulajdonítás nélkül :(

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.10.17, 08:35

Mesélj róluk, mitől olyan ütősek!

na kérem ez itt a világ tragédiája: 

Elkészítettem a legütősebb szerepjátékot - röviden. Erre a rendszergazdám letörli a teljes merevlemezt :)

Most készítettem egy másikat de az meg elég féloldalas lett (Flameblood RPG)

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.10.14, 14:19

na kérem ez itt a világ tragédiája: 

Elkészítettem a legütősebb szerepjátékot - röviden. Erre a rendszergazdám letörli a teljes merevlemezt :) 

Most készítettem egy másikat de az meg elég féloldalas lett (Flameblood RPG)

kavarajavarava

kavarajavarava

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.16, 14:46

Kicsit kapkodtam, szóval ilyen lett.
A 4 oldalba még mindig belefér.
Ha valaki kipróbálja, akkor várom a reakciót.
Köszi!

kavarajavarava

kavarajavarava

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.16, 14:32

Remélem így működni fog (ilyet még nem csináltam ugyanis)
https://drive.google.com/file/d/0B9EhV1U-vCnyRXpNc2JKc3FjOGs/edit?usp=docslist_api

kavarajavarava

kavarajavarava

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.15, 11:47

Sziasztok!
Köszi a reagálást.
Ez sajnos csak egy vázlat volt, a szépen elmagyarázós változat még készül, úgyh nem is olyan nagy gond, h elavult a link :P
De hogy elkergessem a kételyeket, ez tényleg egy nagyon szabad játék. A jellemzők csak azért kellenek, h mndenki tudja, h milyen a hős. Játéktechnikai értékét a mesélö határozza meg. Ő dönti el, hogy egy pisztollyal mennyire könnyű eltalálni egy verebet. Ezzel nagyon egyszerűen megszabadulunk a táblázatoktól, hosszú számolgatástól.
Ez a játék azért készült, hogy könnyen meg lehessen tanítani a szerepjátékot laikusoknak, segítse a tényleges szerepjátszást és és a veteránok jól szórakozzanak, amíg megérkezik az összes játékos.

A teljes változat tényleg készül, hamarosan itt is láthatjátok. (Meg akkor feltöltöm google drive-ra. )

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2                      

Kelt 2015.06.09, 10:07

Elolvastam még amikor beraktad, csak elfelejtettem reagálni. Most meg már nem elérhető. (Nincs egy Google Drive-od? Oda fel tudod pakolni, és a share gombra kattintva kapsz hozzá linket.)

Amúgy jó-jó, de valahogy a célját nem látom az egésznek. Ha van valami mozgatórugó a dolog mögött, akkor az nem jött át. Miért cseréljük a szerepeket? Miért játszunk ezzel a játékkal? Kicsit l'art pour l'art hangulata van szerintem.

Lehet rosszul emlékszem, de talán az sincs rendesen elmagyarázva, hogy mi értelme a jellemzőknek. (Konkrét előnyök, hátrányok vannak felsorolva, de hogy mennyivel könnyítenek, nehezítenek, az a mesélőre van bízva?)

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.29, 07:28

Próbáljátok meg itt:
http://fileposta.hu/richlet/fd?id=01DaBa4dEb2318F153D2787a841cBcF3139d0a46Ae7002F1

Igen, ez már müködik.

kavarajavarava

kavarajavarava

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.28, 20:01

Próbáljátok meg itt:
http://fileposta.hu/richlet/fd?id=01DaBa4dEb2318F153D2787a841cBcF3139d0a46Ae7002F1

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]