Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdések-válaszok

• Válasz írásához lépj be
461 hozzászólás érkezett eddig

Ossua

Ossua

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.18, 18:47

Eredeti Vampire the Masquerade Bloodlines -hoz tudtok valami jó patcheket, új ruhákat, skineket?

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.12, 10:07

Nem eredeti hanem crack-elt verzió

...akkor talán valami warez fórumra menj, mert ez nem az...

Ryuderval

Ryuderval

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.12, 09:49

Nem eredeti hanem crack-elt verzió

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.12, 08:58

Hali!

Lenne egy kérdésem ill. kérésem.
Megszereztem a Final Fantasy VIII. részét pc-re.Mármint a játékot.Nem tudom kinek van meg vagy ki játszott vele már valaha,de nem vágom hogyan lehet telepítés ztán elindítani.Már olvastam róla pár helyen,de egyik módszer sem jött be,mindig kéri az 1. cd-t.
Ha van valakinek ötlete és le bírja írni nekem azt megköszönném.

Hát, ha nem ismeri fel az első CD-t, akkor vidd vissza a boltba, hogy cseréljék ki.

Ryuderval

Ryuderval

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.11, 21:05

Hali!

Lenne egy kérdésem ill. kérésem.
Megszereztem a Final Fantasy VIII. részét pc-re.Mármint a játékot.Nem tudom kinek van meg vagy ki játszott vele már valaha,de nem vágom hogyan lehet telepítés ztán elindítani.Már olvastam róla pár helyen,de egyik módszer sem jött be,mindig kéri az 1. cd-t.
Ha van valakinek ötlete és le bírja írni nekem azt megköszönném.

Teliadan

Teliadan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.25, 15:05

Szevasztok!
Igaz,hogy régi a hozzászólás,de reagálnék rá.
Nekem is 3850-em van ddr3-as 512 memóriával. Azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon bika egy kártya. Egy jó procival csodákra képes. :)
Azt hittem, hogy az mostani játékok nem fognak futni rajta, de pozitívan csalódtam. Gyakorlatilag minden maxon röccenés mentesen. (na jó ez alá GTA4 és TFU nem tartozik, azokra no comment)
Na szevasztok!

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.20, 13:05

Régebbit nem érdemes. Az újabbak most drágák.
Azért érdemes videókártyát újonnan venni, mert van benne mechanikus alkatrész (venti), ami ténylegesen amortizálódik. Ennek a cseréje igaz, hogy csak 1-2 ezer forint, de akkor már majdnem meg tudod venni az újat.
Továbbá mivel a hd3850 csak a gpu és a memória órajelében különbözik a nagyobb testvérfétől (3870), ezért érdemes tuningolni is, hisz közel elérhető ugyanaz a teljesítmény, olcsóbban. Tuningot én viszont általában csak garis alkatrészeknél vállalok be.

Bacholon

Bacholon

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.10.19, 04:59

Nem tudom, inkább új, mert nem bízom a használt műszaki cuccokban. Bár ahogy néztem a hd3850-est, nem tudom. Lenne annyi pénzem éppen, de jó lenne kihozni belőle vagy 2 Gb memóriát is... :cool:
Vagy még gyűjtök egy kicsit.
(Van valami forrás, ahonnan lehet megbízható használt holmikat venni?)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.17, 09:59

Az az. Újra vagy használtra gondoltál?
Mivel bejött az új 5xxx szériás radeon, ezért elég kiszámíthatatlanok most az árak. Én egy hd3850-est javaslok.

Bacholon

Bacholon

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.10.17, 02:44

Hi!

Tudnátok ajánlani egy jó, de nem nagyon drága 512 videókarit? Persze olyat, ami támogatja azért a játszásokat.
Láttam Galaxit, az milyen? 512 MB-s van 6300 körül, szerintem ez már azért kicsit gyanúsan olcsó...

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.11, 11:10

Nem tudja valaki, hogy hogy a fönébe kell rávenni egy laptopot, hogy boot-oljon cd-ről?

A biosban első helyre van beállítva a meghajtó, de nem megy. Megnéztem a cd-n a segítséget, azt írják, hogy le kell töltenem egy hatlemezes boot-floppy collection-t. De hogy a fenébe rakosgassam azt be a laptopba?? :felvon:

Azt hiszem, szerencsés leszek, ha csak a mai napom megy rá erre a pepecselésre...

Valakinek ötlet? USB-vel nem lehet csinálni valahogy?

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 21:30

Nnna, kicsit kutakodtam, talán mások is hasznát vehetik az eredménynek.
Szóval vannan olyan integrált videókártyák (nem tudom, hogy mindegyik olyan-e), amiknek van egy minimum és maximum kapacitása, amit persze a RAM-ból vesz el. Az enyém spec. min 8 MB, max. 384, és a terheléstől függ az az érték, amennyivel éppen fut. Esetemben a BIOS-ban a minimum érték szerepel a kártya mellett, de nem is aktív, nem lehet manuálisan felmaxolni. Az MXM kártyákkal gondolom más a helyzet, erről viszont már fogalmam sincs...

"Wie bei fast allen shared Memory (onboard) Grafikkarten, nutzt der GMA X3100 den Hauptspeicher und beseitzt keinen eigenen (dedizierten) Speicher. Vom Hauptspeicher kann er dynamisch bis zu 384 MB abzwacken."

Egy dolgot nem szeretek: a neten csak véletlenül lehet valamit magyarul megtalálni... :)

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.05, 02:15

Helló!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy hogyan lehetne felpumpálni a notim videókártyáját? BIOS-ban, vagy Vezérlőpultban van valahol valami menü hozzá, hogy akkor annyival többet vegyen el a memóriából?

Acer eMachines E520, ezt találtam róla eddig a neten:
"dedikált 64mb és az összes elérhető 768mb ezt elvileg ha veszünk a gépbe még 2giga ramot akkor feltornáztathatjuk 1789mb-ra, ahogy én néztem ez a videokártya dx10et támogatja és shader model 4.0, viszont a memory és a shader clock 533mhz..."

Nekem elég lenne 256, vagy max. 384, nem akarok annyira nagyon tápolni. Valakinek van ötlete?

Aristeus

Aristeus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.27, 09:06

Halihó!

Köszönöm a tippeket, válaszokat és a hűtő ajánlásokat. Én kitartok a "Csilla" mellett :D
A szerelés után majd végzek egy tesztet, mennyire hűlt le a kari. Drukkoljatok, hogy ne rontsak el semmit sem! :)

Üdv újra!

Jelentem sikerült a szerelés! (bár a hűtőbordák a memóriákra elég nehezek akartak felragadni :ok: )
Na, szóval az ígért a teszt:

Üresjárat:
A gyári hűtővel mért eredmények: 83 °C
Az új Coolink GFX Chillával pedig: 41 °C

2 óra (szinte) folyamatos terhelés után: (3DMark 2006, CoD4, Fallout 3)
A gyári hűtővel mért eredmények: 95 °C
Az új Coolink GFX Chillával pedig: 47 °C

Szóval azt kell, hogy mondjam a "Csilla" elég rendesen teszi a dolgát, mellesleg tökéletesen zajmentesen. (Max. fordulaton is.) (Ház: Cooler Master Elite RC331-es, elöl-hátul venti) :felvon: :titok: :ok:

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.22, 08:01

80%? Na ne viccelj már! Itt vannak worldwide statok, ha másnak nem hiszel:
http://marketshare.hitslink.com/operating-...re.aspx?qprid=8
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp
De írhatnám a saját weblapjaimon futó google analytics eredményeket is.

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.21, 21:04

edem:
:)

Háááát... amíg az ati/amd linuxos támogatása ugyanilyen gagyi marad, addig az nvidiának nincs mitől tartania...

... és a mondat úgy folytatódik, hogy "linuxos platformon, amit a felhasználók 0.24 %-a használ."
http://www.en.rankings.hu/index.php?page=R...&stat=21|OW
http://www.siovalley.hu/index.php?option=c...8&Itemid=88
A maradék 90% windows oprendszernél az elmúlt 1 évebn a geforce-ok sírnak és sereghajtanak. :D

Bocs, de ez két olyan oldal rankingja, amit azért nem csillió ember használ. Speciel idevághatnék olyan statokat, ahol meg a linux van 80% fölött. Egyre több grafikus felhasználó tér át macre vagy linuxos alapokra (főleg amióta wine viszi a ps cs3-at)... Állami használatban is egyre több a linux (pl. Duna múzeumban egyetlen gépet találsz, amin windows van, a maradék ~20-25 gépen linux).

Aristeus

Aristeus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.21, 10:58

Halihó!

Köszönöm a tippeket, válaszokat és a hűtő ajánlásokat. Én kitartok a "Csilla" mellett :felvon:
A szerelés után majd végzek egy tesztet, mennyire hűlt le a kari. Drukkoljatok, hogy ne rontsak el semmit sem! :ok:

shadowguard

shadowguard

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 641 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.21, 10:15

A hűtőtémához: én személy szerint a Scythe Musashi-t ajánlanám. (Nekem innen van)
A 4850 gyári hűtője csapágyas lett és mivel úgyse tetszett ezért lecseréltem inkább egy ilyenre. Alapjáraton nagyon csendes, de teljesen feltekerve a sebességet sem vészes (én amellett is nyugodtan tudok aludni). A VRAM-ok is kapnak itt hűtést (rengeteg kis borda van hozzá, lehet kirakózni) és a hatásfoka is tökéletes.
Jelenlegi időjárásnál ott tart a dolog, hogy 6-7 óra teljes terhelés után sem megy a kártya 50 fok fölé, de terhelés nélkül átlag 28-30 fok körül mozog. (A gyári hűtésnél itt is megvolt a 35-37 fok, terhelve meg...)
Szóval a tapasztalatok alapján én ezt ajánlanám, tényleg megbízható megoldás (bár ára lehet riasztó). Ráadásul adnak hozzá mindent, ami kellhet (paszta, átalakító a tápnak, stb... ).
Ha emellett döntenél, akkor egy tanács még: a hozzáadott kis rézlap nem szükséges a hűtőcserénél, anélkül sem ér a VRAM-hoz a bordázat. :felvon:

G46: Alkalmasint teleszemeteli a gépet egy csomó felesleges dologgal, amit biztonsági frissítésnek és egyebeknek hav. Egyébként TC-vel menj be a Windows mappába és állítsd be, hogy lássa a rejtett fájlokat. Az összes $...uninstall mappa felesleges szemét. Ezeket nyugodtan törölheted. És tapasztalataim alapján mondom: tegyél fel inkább SP3-at. Nálam érezhetően gyorsabb lett a rendszer a telepítése után.

Módosította shadowguard: 2009.05.21, 10:19

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.21, 09:52

Üdv!
A drágámnak 5 éves gépe van. Alapból 256 mega volt benne vagy 2 évig, 128 megás kártyával. És az Xp vígan futott rajta! Most felraktam rá a Service pack 2-őt, 512 mega ram és 256-os kártya van benne és tetű lassú! Valaki szakértő árulja már el nekem, h. ezek a service pack-ok miért lassítják be a gépet? A vicc az, h. az új tiny firewall miatt raktam fel a packet, aztán kiderült, h. azt csak 1 hónapig lehet használni, meg rohadtul nem tetszett, és 1 hét után le is vakartam a gépről...

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.21, 09:44

Igen, ezek az értékek még nem olyan vészesek a 4850-es esetén. A nyák 120-130 fokig üzembiztos, a VRM viszont pár fokkal kevesebbet bír csak. Ezt viszont nem is biztos, hogy hűteni fogja az új cooler. Emlékeim szerint az Accelero S1 rev2-öt szokták ehhez a kártyához használni. Alapban passzív, úgyhogy meg kell fejelni valami jó kis ventivel.
Viszont van mód a szoftveres "hűtésre" is, ugyanis elég rosszul vannak belőve a venti fordulatszámok. Ha jól emlékszem riva tunnerrel lehet a kártya biosában a venti fordulatszámokat átállítani. Minimálisan hangosabb lehet így a hűtés, de nem vészes.
A hűtő cserétől nem kell tartani. Lecsatlakoztatod a tápcsatit, kicsavarod a csillagcsavarokat, és kész is van.

Az Accelero S1 rev2-t is néztem, de jobban szimpatizálok a Coollink GFX Chillával ( Chilla Gallery ) Sok tesztben, itthon és külföldön is jól teljesített. (Üresjáratban ~ 38°C, Terhelve ~ 52°C) Ezek az értékek már nagyon jól hangzanak. Mondjuk ez a hűtőcsere, még mindig nem tűnik olyan egyszerűnek nekem, minden tesztben, amiket néztem, ragasztgattak, mivel a memóriák is új hűtőbordákat kaptak. :felvon: Te már végeztél ilyen átalakításokat? Tényleg ilyen egyszerű: Régi hűtőborda lekap, új felragaszt? Hűtő venti leszed, új felrak? :)

Igen, jó a Chilla is. Amelyik fórumot anno én követtem (hwsw.hu), ott a többség az accelero-ra esküdött, persze valami ventivel megtámogatva. Amikor utánanéztem az áraknak, jobb vételnek bizonyult az accelero.
Leszedésnél csak arra kell figyelni, hogy feltehetően kiszáradt már a gpu és a hűtőborda közé kent hőátadó paszta. Ilyenkor szeretnek ragasztóként viselkedni, így egy kicsit lehet, hogy feszegetni kell majd. Ha nincs az új cooler-en paszta, akkor mindenképp vigyél fel egy keveset.
Igen, én már csináltam párszor ilyet, tényleg egyszerű a beavatkozás. :ok:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]