Ugrás tartalomhoz

Fotó

Informatika az asztali szerepjátékban

technológia szerepjáték mesélés

• Válasz írásához lépj be
117 hozzászólás érkezett eddig

Mornambar

Mornambar

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.11, 12:45

Gondolkoztam a háttérzene funkción is, de mivel az iPad nem tud igazán multitaskolni, webrádiók, weboldalak kilőve. Maximum a tabletre pakolt zenéket tudnám lejátszani, de ahhoz meg előbb komoly mp3 válogatásba kellene kezdenem, amit szerintem inkább kihagyok.

Ezért kell win8 alapú tabletet használni, nem ios/android zsákutcákat...

Ezt a bejegyzest nagyon finom igy 5 ev tavlatabol ujraolvasni :)))

nagymbear

nagymbear

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.10.03, 18:15

Én csak dobozokat rajzolok a roll20 beépített készletével, mondván, hogy a játékosaim úgyis kidíszítik Yoshival meg sombreros inkvizítorokkal, akkor meg minek erőlködjek  :D

Ez röhejes.  :D  A Szombrérós inkvizítorok kiváló zenekar név lenne egyébként.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1476 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.02, 20:45

Én csak dobozokat rajzolok a roll20 beépített készletével, mondván, hogy a játékosaim úgyis kidíszítik Yoshival meg sombreros inkvizítorokkal, akkor meg minek erőlködjek  :D

nagymbear

nagymbear

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.10.02, 19:56

De persze ilyet is lehet csinálni, ha az ember bedobja egy nagy üstbe az első törvénykönyvet, az okostelefonját és a roll20-t. A karakterek este csaptak rajta a tolvajbandán, és eltorlaszolták a pincébe vezető ajtót, a linken megtalálható a végeredmény. :)

https://pix.sfly.com/uKURKw

nagymbear

nagymbear

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.10.02, 19:52

http://pyromancers.com/dungeon-painter-online/

Online ingyenes térkép kreáló, limitált asset-ekkel. Van fizetős verzió is Steamen Dungeon Painter Studio néven, ahová Dunjinniből pl kb mindent be lehet rakni. A lehetőségek száma kb végtelen, de persze ha személyesen játszik valaki és nem akar mondjuk roll20-t használni, akkor megértem. Egy hosszú hétvége alkalmával, mikor kicsit több idő jutott nekem mesélni mint amit terveztem bedobtam a Magus könyvben található minta kalandot, amit mint kiderült sosem játszottunk végig, és senki sem emlékezett rá mi van benne. Viszont a pincéhez nem volt térkép. A leírás alapján a csatolt térképet raktam össze. Ha valaki le akarja mesélni roll20-vel, akkor hajrá. Amint rájövök hogy tudok szimplán feltölteni képet/file-t ide megteszem.  :)

Nah... éljen a technológia. :)

https://pix.sfly.com/mqHDc0

nagymbear

nagymbear

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.10.02, 19:31

http://pyromancers.com/dungeon-painter-online/

Online ingyenes térkép kreáló, limitált asset-ekkel. Van fizetős verzió is Steamen Dungeon Painter Studio néven, ahová Dunjinniből pl kb mindent be lehet rakni. A lehetőségek száma kb végtelen, de persze ha személyesen játszik valaki és nem akar mondjuk roll20-t használni, akkor megértem. Egy hosszú hétvége alkalmával, mikor kicsit több idő jutott nekem mesélni mint amit terveztem bedobtam a Magus könyvben található minta kalandot, amit mint kiderült sosem játszottunk végig, és senki sem emlékezett rá mi van benne. Viszont a pincéhez nem volt térkép. A leírás alapján a csatolt térképet raktam össze. Ha valaki le akarja mesélni roll20-vel, akkor hajrá. Amint rájövök hogy tudok szimplán feltölteni képet/file-t ide megteszem.  :)

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.20, 13:26

Sziasztok!

Nemrég futottam bele ebbe az (egyelőre Early Access) tervezős játékba:
https://www.humblebundle.com/store/p/medievalengineers_storefront

Még nem volt szerencsém kipróbálni, de jónak tűnik egy-egy főbb helyszín megtervezésére, bemutatására.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.31, 13:22

A Dragon Age: Inquisition kocsmadalai most február 9-ig ingyen letölthetők:
Aláfestésnek jók lehetnek szerepjáték mellé. :sor:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.30, 13:06

Találtam egy tök jó eszközt, amivel a Google Mapsből lehet testre szabott térképeket csinálni:
http://gmaps-samples-v3.googlecode.com/svn/trunk/styledmaps/wizard/index.html

A különböző layerek kapcsolgathatók ki-be, illetve színezhetők át kedv szerint.

Ilyen volt és ilyen lett.

Aki el akar mélyedni benne, annak itt egy tonnányi infó az API-hoz:
https://developers.google.com/maps/documentation/staticmaps/

Ide tartozik még:
https://mapbuildr.com/buildr

Módosította strato: 2015.01.30, 19:53

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.28, 07:54

sziasztok, hand outot készítenék a következő meséhez, egy általam generált bulvármagazin címlapját (azon infók elrejtve a kalandhoz). Mivel nem akarok fél napot a ps előtt görnyedni, nincs ötletetek valami webes generátorhoz? köszi!

Harsányabb, képregény hatású magazinhoz szerintem jó:

http://thrilling-tales.webomator.com/derange-o-lab/pulp-o-mizer/pulp-o-mizer.html

Komolyabb kinézetű laphoz (mint az UFO magazin a kilencvenes években) mondjuk nem jó...

Módosította galu22: 2014.11.28, 07:55

Daoldin

Daoldin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.25, 13:13

sziasztok, hand outot készítenék a következő meséhez, egy általam generált bulvármagazin címlapját (azon infók elrejtve a kalandhoz). Mivel nem akarok fél napot a ps előtt görnyedni, nincs ötletetek valami webes generátorhoz? köszi!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.17, 10:13

Jómagam erősen géphez kötött vagyok mesélés terén, mivel a játékosaimmal csak neten keresztül tudom tartani a kapcsolatot. Eddig Skype-ot használtuk, több kevesebb megelégedéssel, és most találtam a roll20.net nevű oldalt. Nekem egyelőre tetszetősnek tűnik, de, ha valakinek van tapasztalata vele akkor örülnék ha kifejtené, hogy mire érdemes odafigyelni, vagy ha valaki tud jobbat, esetleg annak is tudnék örülni.

Volt a netes játékról egy összefoglaló cikk év elején:
http://lfg.hu/63893/ismerteto/ismerteto-netes-szerepjatek-lehetosegeirol/

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.17, 09:20

A roll20-t én is használom. Nézd meg az oktató videót elmondja az alapokat. Legyen kész tokened a játékosnak, meg pár ellenfél. Harcnál ha gyorsan kell felskiccelned terepet akkor az elején nehezen fog menni, viszont ha van időd két kaland közt alkotni akkor nagyon jót lehet összehozni.

Érdemes makrókat írni a különböző kockákra, illetve a játékosoknak a saját dobásaikra, sebzésükre stb, így nagyban gyorsítja a a játékot. Nem kell megijednia  amkró kb ennyi /roll 1d20+6

Most bejöttek a karakterlapok. Ha van rendszerhez való érdemes lehet használni. amiket én próbáltam (Wh40k, Coc) azon van beépített kockadobó makró a tulajdonságukhoz, habár a megtalálásuk kicsit nehézkes, plusz sokat kitakarnak a játéktérből. Viszont mesélőként is látod szerkesztheted, dobhatsz róla, stb

A fog of war használta elég jó tud lenni, tényleg takarod azt amit nem látnak a játékosok. a másik a gm's layer pl csapdák elhelyezésére amit te látsz a játékosok nem. Mindkettő sokkal jobban használható mint bármilyen megoldás asztali játéknál.

Tud kártyákat kezelni ha van türelmed akkor saját paklikat tölthetsz fel. Viszont figyelj mert korlátozott mértékben áll rendelkezésre a tárhely (100mb)

Hátrányai: nem fantasy témához kevés a token - én pl wh40k-nál eléggé szenvedek.

Nagyobb léptéket macera vele kezelni (pl 50-100-mes terek) mert vagy a négyzetháló túl nagy lépték (1 rács-5m) vagy a (1rács-1m) esetén nagyon ki kell zoomolni hogy át lehessen látni a dolgokat és eléggé elvesznek a részletek.

A fizetéses része nem tetszik mert elég magas havidíjas rendszerben működik és ahhoz képest nem ad akkora pluszt.

kb ennyi. (és ez még a felszín, nagyon sok extrém megoldást láttam rá)

polo666

polo666

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.17, 09:04

Jómagam erősen géphez kötött vagyok mesélés terén, mivel a játékosaimmal csak neten keresztül tudom tartani a kapcsolatot. Eddig Skype-ot használtuk, több kevesebb megelégedéssel, és most találtam a roll20.net nevű oldalt. Nekem egyelőre tetszetősnek tűnik, de, ha valakinek van tapasztalata vele akkor örülnék ha kifejtené, hogy mire érdemes odafigyelni, vagy ha valaki tud jobbat, esetleg annak is tudnék örülni.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.16, 12:36

Itt egy friss kockagurító Androidra DnD jellegű játékokhoz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.allier.dicerollerfree

Nem próbáltam, csak épp szembejött a neten, hát bedobtam ide a linkjét

ndee

ndee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 12:10

Fúú, ez a donjon cucc marha jó, köszi! :D

Nekem notebookom van, és ami kell az aktuális gémhez, pdf-ben rajta van, zene rajta, kocka és karakterlap offline :)

15-20 éve mindent kinyomtatva kellett hurcolni, volt, hogy majd leszakadt a vállam a sok kiegészítő könyv cipelése miatt (meghát a kazetták, CD-k is ott voltak a batyuban).

Az a bajom, hogy minden könyvet anno meg kellett vennem újra, mert ronygyosra lapozgattuk, és szeretem, hogy kézbve vehetőek és szépek maradnak. Rendszeres játékra jobb az elektromos verzió.

Egyébként ha lesznek normális win 8.1 tabletek, akkor az is jó lesz, ha a laptop méret valakit zavar (meg persze van rá pénze), mert nekem az a tapasztalatom, hogy androidos tableten nem tudok több ablakot egyszerre nézni, és a váltogatás ezért macerás, bár a zene tudd menni lapozgatás közben is.

Majd pár év múlva, amikor a Gugli-Üveg 20 ezer forintos kínai klónjában futnak a doksik a szemünk előtt, az lesz az igazi multitaszking :gerjedek:

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.12, 09:21

Nemrég olvastam a Fellowship of the Bling című játékleírást az rpg.net-en.
Ott a mesélő tableten tartja az általában random módon generált dungeonok alaprajzát. Ilyen generátor pl. a http://donjon.bin.sh/d20/dungeon/. Van olyan is, ami szobánként a találkozásokat is legenerálja. Tabletről könnyű ezeket elérni, vagy akár más térképeket, és nem is veszi ki annyira a mesélőt a játékból mint egy laptop, vagy egy PC. Kipróbálnám (ha volna tabletem).

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.10, 12:55

Az iPadet ajándékba kaptam. Nyilván ilyenkor megpróbál az ember az adott eszközökből kihozni azt, amit tud. :)
Ettől függetlenül nem gondolom, hogy egy ilyen topikban baj, ha a "zsákutcás" termékek használói is találnak hasznos infókat/tippeket, szóval nem korlátoznám a beszélgetést a Micorosft termékeire. ;)

Módosította strato: 2013.07.10, 12:55

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.10, 12:50

Gondolkoztam a háttérzene funkción is, de mivel az iPad nem tud igazán multitaskolni, webrádiók, weboldalak kilőve. Maximum a tabletre pakolt zenéket tudnám lejátszani, de ahhoz meg előbb komoly mp3 válogatásba kellene kezdenem, amit szerintem inkább kihagyok.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.10, 12:28

Én csak mostanában tervezem, hogy újra összetrombitálom a régi bandát egy-két játékalkalomra, így konkrét tapasztalataim még nincsenek. Idő közben azonban lett egy iPadem, és úgy döntöttem, megpróbálom szabálykönyv helyett használni, illetve ha látom értelmét, más dolgokra is bevetni.

Bár a pdf-ek olvasására újabban kiválóan alkalmas az Adobe saját Reader appja is, azzal elég macerásan lehet csak például Dropbox féle felhőben tárolt fájlokat megnyitni. A PDF Master Pro viszont kiválóan áthidalja ezt a problémát, és mivel az elmúlt hetekben ingyenes volt, gyorsan le is csaptam rá.
Sajnos réteg kapcsolgató funkciókat nem találtam egyikben sem, de a kereséssel, a könyvjelzőzéssel és a belejegyzetelős/firkálgatós funkciókkal már így is sokkal könnyebben fogom tudni használni a szabálykönyveket, mint a papír formátumúakat.

Mivel Savage Worlds van tervben, ahhoz meg kell mindenféle dobótest, valószínűleg keresek majd valami kockadobáló alkalmazást is. Bár nekem van teljes készletem, és azt szándékozom használni, a játékosok egy részének nincs, így nem baj, ha van egy ilyen kéznél.

Üzenet az agynak:
Éles bevetésen arra kell majd figyelni, hogy ne borítsunk a tabletre egy poharat sem a heves játék közepette. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]