Ugrás tartalomhoz

Fotó

Informatika az asztali szerepjátékban

technológia szerepjáték mesélés

• Válasz írásához lépj be
120 hozzászólás érkezett eddig

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 14:48

nekem rémlik régről egy ilyen program, gyakorlatilag egy chat volt, beépitett kockadobóval meg egy közös rajzfelülettel.
Hirtelen meg nem tudom mondani az oldal nevét ahol volt, de valami rpg online szerű cím rémlik.

Daoldin

Daoldin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.22, 11:47

asszem ez is hasonló lehet, bár csak belekukkantottam: http://fantasygrounds.com/

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.19, 15:21

Van erre kezdeményezés: http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=7564

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.18, 21:13

Úgy tűnik, megtaláltam az ideális topicot a kérdéshez, amivel éppen foglalkozom. :lol:

Hogy az elején kezdjem, én nem konkrétan a kalandíráshoz és a nyilvántartáshoz keresek valamiféle megoldást, hanem az online RPG támogatására. Online RPG alatt most nem a WoW-ot és társait értem, hanem azt az esetet, amikor a csapat nem személyesen, hanem valamiféle internetes elérés (skype konferencia, pl.) segítségével játszik. Ez a játékmód nyilván valamennyit elvesz a klasszikus asztal körüli játék élményéből, ezért gondoltam hogy egy egyszerű programmal fel lehetne dobni, kompenzálva a veszteséget.

Ez a program kb. a következő funkciókat tudná:
-Karaktergenerátor és nyilvántartó
-Dobásgenerátor
-Kezdeményezésnyilvántartó
-Online (mondjuk hexagon alapú) játékmező, ahol mindenki tudja a saját figuráját pozícionálni
-Térkép funkciók
-Képek, hangok prezentálása

A fentiek legtöbbje külön-külön létezik, a kérdés az hogy hallott e valaki egy ilyen komplett rendszerről?

Anno a Neverwinter Nights valami effélének volt beharangozva, tudtommal működik is ez benne, de a fenti példánál messzebb menően, inkább önálló játékként mint segédletként.

Illetve, a másik kérdés: mit gondoltok a neten keresztül történő játékról általában? Természetesen tudom hogy asztal körül jobb, de erre sajnos nem mindig van lehetőség...

Udv,
Kulfoldon, elsosorban angolszasz teruleteken a netes beszamolok alapjan mukodik.

Hogy pontosan milyen programmal, irc klienssel, stb, nem tudom, mert soha sem erdekelt.
Abban azonban biztos vagyok (mert bongeszve mar talalkoztam vele), hogy letezik direkt olyan program, ami az altalad vazolt funkciot tobbsegevel rendelkezik. Remelhetoen nem fizetos, keress/kerdezz ra az angol honapokon.

Rutin

Rutin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.18, 17:28

Úgy tűnik, megtaláltam az ideális topicot a kérdéshez, amivel éppen foglalkozom. :lol:

Hogy az elején kezdjem, én nem konkrétan a kalandíráshoz és a nyilvántartáshoz keresek valamiféle megoldást, hanem az online RPG támogatására. Online RPG alatt most nem a WoW-ot és társait értem, hanem azt az esetet, amikor a csapat nem személyesen, hanem valamiféle internetes elérés (skype konferencia, pl.) segítségével játszik. Ez a játékmód nyilván valamennyit elvesz a klasszikus asztal körüli játék élményéből, ezért gondoltam hogy egy egyszerű programmal fel lehetne dobni, kompenzálva a veszteséget.

Ez a program kb. a következő funkciókat tudná:
-Karaktergenerátor és nyilvántartó
-Dobásgenerátor
-Kezdeményezésnyilvántartó
-Online (mondjuk hexagon alapú) játékmező, ahol mindenki tudja a saját figuráját pozícionálni
-Térkép funkciók
-Képek, hangok prezentálása

A fentiek legtöbbje külön-külön létezik, a kérdés az hogy hallott e valaki egy ilyen komplett rendszerről?

Anno a Neverwinter Nights valami effélének volt beharangozva, tudtommal működik is ez benne, de a fenti példánál messzebb menően, inkább önálló játékként mint segédletként.

Illetve, a másik kérdés: mit gondoltok a neten keresztül történő játékról általában? Természetesen tudom hogy asztal körül jobb, de erre sajnos nem mindig van lehetőség...

_WiCK (NPC/NJK)

_WiCK (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.24, 18:11

Ja, de itt egy oldal ahonnan irgalmatlanul hatalmas mennyiségű játék zenét lehet leszedni (többek közt d&d, icewind dale, baldurs gate, neverwinter nights, és a többi).

(Baloldalon az ABC betűi alatt felsorolva lehet böngészni.)

_WiCK (NPC/NJK)

_WiCK (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.24, 17:04

Zenére, hangokra visszatérve van egy program itt amivel ki lehet szedni rengeteg játék rengeteg zenéjét.

Sok ilyen progi van, de ez jó a legtöbb játékhoz. Nekem ilyen apró kis "feltörésekkel", meg tömörített hangmappa winzippel való társításából lett vagy 24 órányi zeném, meg vagy 10 giga hangeffekt, amiket remekül össze lehet ollózni zeneszerkeztőkkel mp3-ba.
Nekem ebből rengeteg van, van csata-aláfestőm (dark, high stb) fantasy-be, sci-fibe, meg korlátos netem, de ha valaki akarja, küldök, mert a feltöltés nem kerül pénzbe.

Ja meg van vmi program ezeknek a lejátszására, asszem RPG deck, ami több playlistet kezel egyszerre, így ha a kaland harcba, vagy horrorba fordul csak elindítod a harc/horror playlisted és ennyi. Bár elég ramaty kis progi, használható.

Szerintem átlagos (D&D, Ars Magica, Vampire, akármi) RPG-ben képet használni marhára nem jó ötlet, mert így a JK-kat semmi sem inspirálja majd a fantázia fejlesztésére, meg bárminek az elképzelésére. Pedig szerintem az egyik hatalmas dolog a szerepjátékban, hogy a mesélő elképzeli, elmondja, a játékosok meg saját képzeletvilágukból merítve elképzelik amit a mesélő mond.
Sokkal hatásosabb szerintem a "nehéz, vasalt tölgyfa láda csillogó érméket, apró tejfehér, és vöröslő ékköveket tartalmaz", mint a "tessék itt egy JPEG, így néz ki a láda kinyitva".

Persze az is lehet, hogy egy vén, konzervatív,12 éves kora óta mesélő RPG-s vagyok. :)

Sok jó progi van mesélőknek, pl ott a kiváló Tavern Maker, aminél hasznosabb fogadó generátort még nem láttam.

Üdvözlet :)

Módosította WiCK: 2007.09.24, 17:08

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.30, 20:55

Mar elnezest, de egy meseloi program mit csinal pontosan? :-o

Mesel helyettunk, vagy kikop random egy kalandot, es nesze meseld azt, vagy...?

Elvégzi helyetted a titkárnői munkát, hogy a szerepjátékkal foglalkozhass. :)
Pl. ideális lenne egy elosztott rendszer, ahol a játékosok notebookkal érkeznek, mindenkinél ott a saját karakterlapja a gépen, felcsatlakoznak a mesélő szerverére, és automatikusan kezelődnek a mindenféle próbák, módosítók, tárgyak lehúzása a leltárból, mana pont kezelés...

Lehet regimodinak nevezni, de nekem jobban bejon mikor egy ceruzaval huzogatom le a manapontokat.

Minden jatekosnak notebook, nos, akinek telik ra annak nyugodtan :sor:

Na igen Pontifexhez csatlakozva, azért nem kéne mindent gépiesíteni. Egy karaktergeneráló meg ilyesmi persze ok.
De azért nekem vannak olyan karaktereim amiket több évig folyamatosan játszottam és ugyan azon a karakterlapon.
A papír kicsit megsárgult, helyenként lukas a radirozástól stb. És ez a patina adja meg a kari igazi hangulatát szerintem :D

Pontifex

Pontifex

Tremere

• Fórumita
  • 1711 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.29, 14:56

Lehet regimodinak nevezni, de nekem jobban bejon mikor egy ceruzaval huzogatom le a manapontokat.

Minden jatekosnak notebook, nos, akinek telik ra annak nyugodtan :lol:

Módosította Pontifex: 2007.04.29, 14:57

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.26, 13:15

Mar elnezest, de egy meseloi program mit csinal pontosan? :)

Elvégzi helyetted a titkárnői munkát, hogy a szerepjátékkal foglalkozhass. :nono:
Pl. ideális lenne egy elosztott rendszer, ahol a játékosok notebookkal érkeznek, mindenkinél ott a saját karakterlapja a gépen, felcsatlakoznak a mesélő szerverére, és automatikusan kezelődnek a mindenféle próbák, módosítók, tárgyak lehúzása a leltárból, mana pont kezelés...

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.17, 22:56

'sztok!

Anno még 1998-99-ben egy haveromnál láttam egy Magus karaktergenerátort, ami amúgy itt a neten nemigen forog közkézen. Telepítős volt, természetesen windows alapú és sok-sok opció volt benne. Azóta már nincs meg se nekem, se a havernak. Nem tudjátok véletlenül, hogy honnan lehet megszerezni, vagy esetleg a nevét megmondani? Biztos látta még rajtam kívül valaki...

M.A.G.U.S. karaktergeneráló v3.0
Gondolom ez az.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.28, 17:17

Nekem rémlik valami karakter negerátor, de hogy honnan tudnád megszerezni, na az passz.

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.24, 16:23

'sztok!

Anno még 1998-99-ben egy haveromnál láttam egy Magus karaktergenerátort, ami amúgy itt a neten nemigen forog közkézen. Telepítős volt, természetesen windows alapú és sok-sok opció volt benne. Azóta már nincs meg se nekem, se a havernak. Nem tudjátok véletlenül, hogy honnan lehet megszerezni, vagy esetleg a nevét megmondani? Biztos látta még rajtam kívül valaki...

Pontifex

Pontifex

Tremere

• Fórumita
  • 1711 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.26, 19:15

Mar elnezest, de egy meseloi program mit csinal pontosan? :)

(Most hogy visszaolvastam sajnalom hogy -bar mindenkit nagyon erdekelt a dolgo- nem kerult fel link vagy hasonlo a hangeffektusokrol. JOmagam eleg reg gondolkozok az ugyon, de minden uj helyszinnel megnyitni egy jatekot, nos..)

Nyüsz.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.25, 16:26

Üdv!

Sőőőőt! Majd egy-két mesélői programot is le fogok tölteni! Ki tudja? Talán arra is szükségem lesz! :rohog:

Stílszerűen: He?
Hosszabban kifejtve: Mesélői program? Minek?

Maradok tisztelettel: Alister

FantasyManias

FantasyManias

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.25, 14:41

A progik elég hasznosak ez nem vitáns. :)
Én letöltöttem egy méregkeverőt, térkép generátort és M.A.G.U.S. karktergenerátort, hátha majd jóljön az oldalamon :rohog: :para:
Sőőőőt! Majd egy-két mesélői programot is le fogok tölteni! Ki tudja? Talán arra is szükségem lesz! :sor:

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.18, 15:41

Oké. Köszi :pipe: . csak nem akartam x tucat programot kipróbálni. Azért kérdeztem itt.

jonifiu

jonifiu

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 344 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.18, 15:00

Kilhalm

googleba irbd be :Map(vagy dungeon) generator

én találtamamikor kellet!

Valami jani"s map generator

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.18, 11:30

Na jó! Jön az 5 forintos kérdés :pipe: ...

Nem tud senki olyan dungeon rajzoló progit, ami fekete-fehér és kíméli a nyomtatópatront? Esetleg még igényes is. A letöltésben megnézegettem, de sajna ami tetszik az totál színes.

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.29, 13:05

Nos, a világ leghasznosabb programja térképkészítésre:

Google Sketch Up!

Ingyenesen letölthető innen:
http://sketchup.google.com/download.html