Ugrás tartalomhoz

Fotó

Informatika az asztali szerepjátékban

technológia szerepjáték mesélés

• Válasz írásához lépj be
120 hozzászólás érkezett eddig

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.08, 00:09

Nevek:

Érdemes fellapozgatni a gyógyszerek neveit.
De ott van az Ebon nevű progi, ami katt és ott a név.

Térképek:

Az egy dolog, hogy ott van valaki fejében a térkép, de a játékosoknak nem feltétlen. Pláne, ha időben sem mindig passzol a dolog. Nem mindig egyszrű felidézni azt, hogy a legutóbb hogyan hagytuk a világot.

Illusztrációk:

Akkor fontos, hogyha a pontosság a mérvadó. Vagy akkor, ha adott egy cucc. Mutatsz egy képet és a játékos vagy felfedez rajta dolgokat, vagy nem. Viszont más, ha elmondod, hogy "...ott az a pöcök úgy néz ki, hogy el tud mozdulni."
Meg egyértelműbbé teszi a dolgokat. És időtakarékos.

_Gice (NPC/NJK)

_Gice (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.07, 20:46

Néha viszont megakadok a NJK-k nevét illetően... Ilyenkor egy egyszerü taktikához folyamodok... Első szó ami eszembe jut vissza felé mondom és így egy ezoterikus nevet kapok. például kard-ból lesz Drak ami egy harcos NJK -nak jól passzol ...

Azta, tényleg igaz, hogy néha a legegyszerűbb ötletek a legnagyszerűbbek. :D Az NJK-k neveivel én is mindig gondban vagyok, de ezen az elven legyártok előre jópárat még ma. :D Talán még személyiséget meg skilleket is írok nekik.

_technoland (NPC/NJK)

_technoland (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.07, 03:39

Helósztok...

Én még új vagyok itt viszont ahogy viszaolvasgattam a Fórumot a kezdetekig meg idefelé volna pár hozzáfűzni valóm.
Én gépet mindössze annyira használom hogy azon tárolom a könyveket, viszont megvannak igaz kicsit kutya szájából kiszedett állapotban vannak de még bírják :D
Nos nálunk csak azért van mellettünk számítógép hogy eltudjunk indítani egy kis zenét mikor olyan harci szituációk vannak, fagy éppen olyan kis természeti hangok mennek.
A gép elötti mesélést egyedül így on-line fórumon keresztül bírom, de azt is úg hogy már az nemis Fórum hanem Skype -ról megy mikrofonba :D

Azt meg nem igazán értem hogy mértne lenne igazi szerepjáték az amit jáccok csakmert teszemfel nemtok rajzolni és ehelyett az internetet használom fel egynéhány kép erejére.

A D&D -s rajzok nekem is nagyon tetszenek (főleg amit Lockwood rajzolgat)

Nos nekem meg az a véleményem ezekről a "pályaszerkesztőkről" hogy ez viszont tényleg felesleges hiszen ezért fantasy az egész mert olyan a világ amiennek a mesélő elmeséli. Egy ilyen program meg csak bizonyos keretek közt tud maradni...

Én már kábé 3 éve nem írok előre meg semmit. Térképet is csak akkor rajzolok hogyha kérik , mivel az én felyembe felvan építve már egész Faerűn, Ynev , stb stb... :D
Nah szóval ezzel arra akratam kijukadni hogy én már 3 éve csak rögtönzött modulokat mesélek. Néha viszont megakadok a NJK-k nevét illetően... Ilyenkor egy egyszerü taktikához folyamodok... Első szó ami eszembe jut vissza felé mondom és így egy ezoterikus nevet kapok. például kard-ból lesz Drak ami egy harcos NJK -nak jól passzol ...

Viszont azok a hangok, zajok , efektek engem is érdekelnének..

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.26, 17:19

Hy all!

A Cartographerrel az a gond, hogy sok kiegje van(ami jó lenne), de szerintem kicsit áttekinthetetlen. Zsúfolt.

Volt egy tök jó progi, majd beírom a címét, az meg olyantat tett, hogy Te csak beírtad, hogy hányan harcolnak és milyen erőarányban vannak, az meg randomra lenyomta a harcot. :ugri:
Nem kell vacakolni a 23. Gipsz Gézákkal

Az Autorealm pofás kis cucc, ajánlom én is.

Esetleg ott van az IZ Inn creator, ami fogadót generál, név, fogadós neve kb árak, étlappal. IZ Innkeeper

Hirtelen ennyi.

Ahoy :D

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.14, 10:44

Nem rossz tényleg. De még mindíg a legjobb a Corel ilyesmire. Lehet, hogy fejlesztek hozzá egy térképkészítő csomagot fákkal, házakkal, tornyokkal, útakkal, azt csak rakosgatni kell majd, mge másolgatni...

_myrddral (NPC/NJK)

_myrddral (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.14, 09:08

Hy all!

Van egy másik térképszerkesztő progi, a Campaign Cartographer 2 v6.0. Nagyon ajánlgatták külföldi forumokon, meg az oldalon is az van, hogy direkt fantasyhoz.
Letöltést nem tudok sajna biztosítani, mert meg kell (kéne:)) venni a progit, de aki szemfüles torrenten megtalálja.
www.profantasy.com
www.torrentbox.com
Amúgy az Autorealm se egy rossz választás.
Na pá!

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.08, 15:14

Ez tényleg k*vajó! Köszönöm.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4477 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.08, 11:47

oil.ali: nagyon jó tapasztalataim vannak az ingyenes AutoREALM programmal. Tud vadont, dungeont meg hasonlókat is kreálni, és elég könnyű elsajátítani a kezelését. Nem tökéletes, de megteszi!

_Magogh (NPC/NJK)

_Magogh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.08, 03:28

Én szoktam kalandok előtt, njk-król és különböző épületekről, természeti jelenségekről, terepekről képeket berakni egy mappába, és azokat a megfelelő pillanatban megmutatom (kalandonként 1-3... nem szabad túlzásba vinni.)

Meg annyi hangulatos még, hogy mutatsz nekik egy olyan dolgot, amit gépen könnyű megcsinálni, és csak egyszer nézhetik meg. (térkép, video) így IRL is kicsit mozgatni kell a zagyat.

Ilyenkor jön a kérdés, ha a játékos átlagosan iq-s, de a karija meg nagyon... akkor irl nézheti 5 percig akkor is, ha a karija in game csak 4 percig nézhette... muhhhhahahaaaa :(

_Kryss (NPC/NJK)

_Kryss (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.07.30, 11:56

A letöltések rovatban van egy asszem, ha le nem szedték.
A Bliond guardianak van egy nagyon állat zenéje harctéri jelenetkre, valami 3 perc kardcsatogás. ha kell valakinek, adok hozzá címet.

Kell a cím! És szerintem nem csak nekem, ugy, hogy írd ide nyugottan!

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.29, 09:34

(OFF)Broáf, kardcsattogás waúúú :)

Főleg ha csatabárddal aprítanak, vagy szálfegyverekkel. Király! :) (/OFF)

Petikek

Petikek

Démonvadász

• Archívum
  • 362 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.29, 08:28

A letöltések rovatban van egy asszem, ha le nem szedték.
A Bliond guardianak van egy nagyon állat zenéje harctéri jelenetkre, valami 3 perc kardcsatogás. ha kell valakinek, adok hozzá címet.

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.27, 10:59

De jó kis Topic!

Egy jó térképkészítő progi kéne, amiben vannak házak, fák, labirintusok, és minden más, de még szép is és sokat tud.

Ötlet?

Petikek

Petikek

Démonvadász

• Archívum
  • 362 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.10, 18:12

Hú de rég voltam itt.
na szóval a ker oldalán van egy hangulati elemket összefoglaló cikk, melynek a bvégén van egy lista a hasznos zenékről. Én meg elhatároztam hogy az összes kalandom végére rakok egy zene listát, amit ajálotnak tartok.

Strato, aprogid használatát nekem is elmpndhatnád.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6479 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.10, 17:29

[quote name='Douwe EgBerts' date='2005.04.10, 11:52 ']
Shadowrun mesében dekásnak odaadni a gépet, amiben egy kis progival lehet neki mátrix szimulációt szerkeszteni (erre nem került sor, mert nem mesélek amúgy dekásnak :titok: ), a másrészt, pl hogy egy csomó cikket összeszed, összeír az ember, a dekás vagy másik kutakodó PC olvasgassa csak, és szűrje ki magának mi belőle az infó, mi kell neki.
[/quote]

Ez baromi jó ötlet. :aaaaa:

[/qoote]
Másik esetben, ez eléggé elvadult ötlet, Star Wars kapcsán ötlött fel bennem, hogy valami jó kis űrcsatát lejátszatni a JK-kal egy X Wing Alliance szimulátorban.
[/quote]

Ez se rossz, csak ha egy magamfajta béna embör odaül (nekem a szimulátor max. Wolfeinsten - Enemy Territory -->a gama netes verziója) az nem biztos hogy elboldogul vele. Peghát sokan vannak szvsz akik szeretik a pilótákat/rigókat, közbe még biciklizni se tudnak (van ilyen ismerősöm) nemhogy jogsi :aaaaa:

Az ilyen zene meg képek szintén jó ötlet. :punny:

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.10, 11:52

hoi,

Habár még soha nem próbáltam ki eddig, de én eddig két esetben gondolkoztam el azon, hogy mire lehetne effektíven használni PC-t mese közben.

Egyik esetben Shadowrun mesében dekásnak odaadni a gépet, amiben egy kis progival lehet neki mátrix szimulációt szerkeszteni (erre nem került sor, mert nem mesélek amúgy dekásnak :rohog: ), a másrészt, pl hogy egy csomó cikket összeszed, összeír az ember, a dekás vagy másik kutakodó PC olvasgassa csak, és szűrje ki magának mi belőle az infó, mi kell neki.

Másik esetben, ez eléggé elvadult ötlet, Star Wars kapcsán ötlött fel bennem, hogy valami jó kis űrcsatát lejátszatni a JK-kal egy X Wing Alliance szimulátorban.

Amúgy örömmel olvasgattam a többi ötleteket (zenei aláfestés, képek) ezek így vagy úgy jelen voltak esetenként, mondjuk zenéhez nem feltétlenül kell PC, elég egy jó hangulatos film zenéje....mondjuk kétségtelenül PC nagyobb a variációs lehetőségek száma...

Strato:

Nem akarsz nekem oktatást tartani, hogy hogy lehet kiszedni játékokból zenéket a progiddal? :(

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.09, 18:58

Nagyon tudhatnak valamit. A legtöbb térkép nagyon jó. De a szürkecsuklyások térképei is elviszik a pálmát.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.07, 12:42

//to Ymdar - Csak azt tudnám, hogy hogyan készítik ezeket a tuti térképeket! (D&D.)  :D  :gyagya:  :)

Bocsi, egy ideje nem néztem errefelé :punny:
De én sem tudom...talán Photoshoppal? :)

_Storymaster (NPC/NJK)

_Storymaster (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.04.06, 15:48

Üdv mindenkinek!

Remélem, tud valaki segíteni. A " tcp Rpg v2-0-0-2 " nevű, Bakonyi Györk által megalkotott online kockadobáló és chat programról lenne szó. A program demo verzió lévén 5 felhasználót engedélyez.
A probléma, pedig, hogy a helyes ip címek és portok beírása után továbbra sem tudjuk elérni egymást.
Kérek mindenkit, akinek tippje van, netán használja ezt a progit, az válaszoljon.

Előre is köszönöm.

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.12, 14:39

//to Ymdar - Csak azt tudnám, hogy hogyan készítik ezeket a tuti térképeket! (D&D.) :aboci: :) :aboci:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]