Ugrás tartalomhoz

Sorozatok

• Válasz írásához lépj be
1796 hozzászólás érkezett eddig

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.24, 10:06

Ja, az utolsó epizód elég jó lett, annak dacára, hogy nagyrészt ez is új tartalom volt - érdekes volt látni, hogy tudnak ilyet is, nem csak az időhúzó ballasztot produkálni.

Összességében vetve simán nem lett olyan jó, amint amit a hírverés alapján várhattunk - bár ezzel nem mindenki ért egyet, pl.:

https://geekz.444.hu/2017/06/21/amerikai-istenek-a-hit-es-az-emberi-termeszet-szimbiozisa-az-ujvilagban

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.23, 07:07

Na végignéztem az évadot. Okosabb nem lettem. Tartom hogy nagyon látványos, de a mondanivalója kb a 10-e a dolgoknak, és innen nézve nem nagy szám. Van két fél, fújnak egymásra, nem riadnak vissza semmitől. Egyik a kihalófélben levő istenségek a másik új istenné avanzsált entitások. Kb ennyiben össze lehet foglalni

Odin nagybelépője jó volt de várható volt, nem ütött akkorát.

Valószínűleg nézni fogom a folytatást de csodát nem várok. Kicsit túltolták a  hypot.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.11, 10:37

Nem olvastam a könyvet, amit Strato alább linkelt abba néztem bele tehát minimális háttérinfó.

Mr Szerda egy germán hadisten (Wotun/Odin) kb ennyi lejött. Hogy mire kell az egész konfliktus az nem teljesen tiszta, de gondolom ők az elnyomott kisebbség és hatalmat akarnak.

A gond számomra az hogy az egész egy irtózatosan látványos bullshittelés, és én is érzem h alig halad valamerre. Pl a legutóbbi részben a taxis brigád kocsmai jelenete egy tök fölösleges snitt volt. Nyújtják mint mindent manapság. Végignézem h mit hoznak ki, de én több érdekességre számítottam

"Hogy mire kell az egész konfliktus az nem teljesen tiszta, de gondolom ők az elnyomott kisebbség és hatalmat akarnak."

Ennél azért bonyolultabb lesz a sztori, de bármi egyéb komoly spoiler lenne. De valóban, az eddigiek alapján így fest a helyzet.

"A gond számomra az hogy az egész egy irtózatosan látványos bullshittelés, és én is érzem h alig halad valamerre. Pl a legutóbbi részben a taxis brigád kocsmai jelenete egy tök fölösleges snitt volt. Nyújtják mint mindent manapság. Végignézem h mit hoznak ki, de én több érdekességre számítottam"

Igen, sajnos ez van, sokszor látványos bullshit. A 4. rész tartalmát egy az egyben a sorozathoz költötték: és ha belegondolsz, az égvilágon semmit nem adott hozzá ahhoz, amit már amúgy is tudtunk (Laura megcsalta Árnyékot, de megbánta). Kaptunk egy totálisan tök átlagos sztorit két ember kapcsolatáról, amiben az égvilágon semmi érdekes nincs, hétköznapi sztori, jelentősége sincs a továbbiakban. Ezért a könyvben Gaiman elintézi pár utalással az egészet, és ennyi elég is. Soha nem volt semmilyen hiányérzetem afelől, hogy "vajon milyen lehetett kettejük kapcsolata, hogy jöhettek össze?", stb. De ha legalább feldagasztják a sztorit ezzel a szállal, legalább megmozgatták volna az agyukat! A másik meg, ahogy írod, a taxis brigád - itt kb. a teljes "történetszál" úgy, ahogy van, felesleges. Még a párbeszédeken is tetten érhető (ahogy pl. a sztrádán hajtanak), hogy nem szólnak semmiről, ráadásul ugyanazokat a köröket futják (Sweeney beszól, Laura picsa, repeat).

Vulkánt megint nem értettem (a könyvben szintén nem szerepelt): hogy lehet ilyen hülye valaki? Lemegy a kohóba Szerdáékkal, megcsinálja nekik az istenölő (vagy milyen... ez is új dolog) kardot, majd vigyorogva elköpi, hogy ám elárulta őket? Úgy, hogy _jól ismeri_ Szerda hátterét, húzásait, a lényegét, mégis vajon mégis milyen reakciót várt...? És itt egy többezer éves entitásról beszélünk. Áhh...

Módosította Nocturna: 2017.06.11, 10:37

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.11, 07:06

Nem olvastam a könyvet, amit Strato alább linkelt abba néztem bele tehát minimális háttérinfó.

Mr Szerda egy germán hadisten (Wotun/Odin) kb ennyi lejött. Hogy mire kell az egész konfliktus az nem teljesen tiszta, de gondolom ők az elnyomott kisebbség és hatalmat akarnak.

A gond számomra az hogy az egész egy irtózatosan látványos bullshittelés, és én is érzem h alig halad valamerre. Pl a legutóbbi részben a taxis brigád kocsmai jelenete egy tök fölösleges snitt volt. Nyújtják mint mindent manapság. Végignézem h mit hoznak ki, de én több érdekességre számítottam

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.10, 11:52

Mit gondoltok az "Amerikai istenek" sorozatról?

Engem a 6. rész után rendesen el kezdett bosszantani. A könyvet nagyon szeretem, kétszer is elolvastam még régen (sima + bővített), és a sorozat legfőbb baja az, hogy az amúgy egy évadba vsz. feszesen beleszerkeszthető történetet elkezdték nyújtani, felvizezni, hogy 1+ évadot ki lehessen hozni belőle. Ok, biztosan nem (vagy nem annyira) éri meg egy évadban gondolkodni a készítőknek, de ezt a végtermék sínyli meg. A történet tempója már a könyvben sem volt épp egy féktelen száguldás (finoman fogalmaztam), de itt meg egyenesen nem tart sehová. Ha nem tudnám, mire megy ki az egész, mi van a háttérben, akkor meg egyenesen idegesítene az a sok semmitmondó lózung, direkt ködösítés, amivel a nézőnek be kell érnie - azaz, hogy míg jelenetről-jelenetre haladunk, addig az egész egy wtf. A könyvben ez azért nem irritált ennyire (bár sokan kritizálják ezzel a művet, és nem is alaptalanul). Mindeközben viszont ott van Mr. Szerda alakja, akivel a forgatókönyv nem értem, hogy mit akar kezdeni: a sorozat kerüli, hogy egy az egyben kiderüljön, kicsoda is ő (legalábbis nem mondja ki), ám ez egy rejtély (lenne?), hiszen a személyazonosságát folyton firtatják. Ugyanakkor a sorozat mostanra annyi "utalást" helyezett el a történetben, hogy még annak is egyértelmű a fickó kiléte, aki az epizódok felét átaludta. Nem értem, mert innentől kezdve minden ködösítés inkább értelmetlen, mert olyan, mintha látnád a bűvész kezét, miközben trükközni próbál. A könyv ezzel a fordulattal sokkal óvatosabban és értelmesebben bánt.

Az új szereplők (akik a könyvben marginális szerepet kaptak) erőltetése pedig oltári unalmas: Laura, az arab taxis, Bolond Sweeney (aki az elején még vicces volt)... ordít a jelenetekről, hogy töltelékként kerültek a sorozatba. A könyv totálisan megvolt nélkülük (egy-egy jelenet erejéig bukkantak csak föl), és a velük foglalkozó 4. és 6. epizódok (melyek tartalma új, a könyvhöz képest) pedig ólomlábakon vánszorognak - tartalmuk felesleges, érdektelen, semmit nem ad hozzá a képhez. Laura és Árnyék kapcsolatának háttere... te jó ég, komolyan, ennyire futotta a magyarázatból? Ezt aztán kár volt bemutatni. Ráadásul Laura egy irritáló picsa (a könyvben nem ismerhettük meg őt, jól is volt ez így).

Nagyon sajnálom, de egyelőre teljesen bizonyítottnak látom, hogy ezt a sorozatot nem sikerült jól vászonra vinni (ahogy sejthető is volt, egyszerűen nem az az alapanyag, szerintem). A látvány mindemellett nagyon szép, és nagyon kreatív, de gyakran teljesen öncélú, néha már paródiába hajló (lassított felvételen, szuperzoom üzemmódban leeső döglött légy, cigarettás doboz és társai jelenetek...).

Ti mit gondoltok?

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 20:53

Na hála égnek! Sokáig úgy volt, hogy a 2 után nem elsz folytatás.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.04, 14:43

...
Szerintem a kulcsszó annyi, hogy Neil Gaiman. Az ő sokak által kedvelt, mindenféle irodalmi díjakat besöprő regénye alapján készül a sorozat, melyben a különféle panteonok istenei köztünk járnak.
Én nem olvastam, de akit hallottam róla nyilatkozni, az szuperlatívuszokban beszélt, és amikor megkérdeztem, hogy miről szól, akkor egyikük sem tudta rendesen megfogalmazni.
...

Így van. :P

Én nagyon szeretem Gaiman képregényeit, a prózai írásait nem annyira, az Amerikai istenek kivételével minden regényét elpasszoltam.

DE

Miről szól a Sandman?

Ami az amerikai képregény egyik csúcsa (még akkor is, ha a szerző angol), elképesztő a hangulat, a képi világ, a cselekmény, de, hogy miről szól?

Ugyanez az Amerikai istenek, a cselekményét össze lehet foglalni, de, hogy valójában a "költő ezzel mit akart mondani", az már fogas kérdés.

Az előzetessel kapcsolatban kissé szkeptikus vagyok, lehet, az én emlékeim koptak már meg, de nem emlékszem, hogy a könyvben lett volna összesen annyi vér, mint amennyit az előzetesben mutattak...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.04, 09:25

Lustaság on: nagyon tolják az amerikai isteneket. Pár mondatban össze tudja vki foglalni mi ez kb?

Szerintem a kulcsszó annyi, hogy Neil Gaiman. Az ő sokak által kedvelt, mindenféle irodalmi díjakat besöprő regénye alapján készül a sorozat, melyben a különféle panteonok istenei köztünk járnak.

Én nem olvastam, de akit hallottam róla nyilatkozni, az szuperlatívuszokban beszélt, és amikor megkérdeztem, hogy miről szól, akkor egyikük sem tudta rendesen megfogalmazni. :)

Két Wikipedia linkkel tudlak csak közelebb segíteni a megértéshez:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Amerikai_istenek
https://en.wikipedia.org/wiki/American_Gods

• scaurus kedvelte ezt

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.03, 09:44

Lustaság on: nagyon tolják az amerikai isteneket. Pár mondatban össze tudja vki foglalni mi ez kb?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.28, 15:13

Készül a True Detective S03

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.01, 17:47

:leborul:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.27, 15:38

Mivel két oldalnyi hozzászólás is összejött a Westworldről, és lesz folytatása is a sorozatnak, nyitottam neki egy saját témát, ahova átrámoltam minden odavalót (remélhetőleg):
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24065-westworld/
Odaát akár mélyebb fejtegetésekbe is lehet bocsátkozni, nem kell attól tartani, hogy más sorozatoktól veszi el a teret.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.07, 17:39

Bárcsak a Firefly-ból lenne új évad! 

Ja nem :), természetesen erre: Bron | Broen

És persze ezek sem kihagyhatók:
Firefly
Black Mirror
Utóbbiból jövő héten indul az új évad!

Meg a Bron | Broen.

Először hirtelenjében azt hittem, hogy erre utalsz. :)

• Nocturna kedvelte ezt

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.23, 12:19

Banyek, az új évad Ash vs Evil Dead is nagyon hasít! :D

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.16, 18:38

Ja nem :), természetesen erre: Bron | Broen

És persze ezek sem kihagyhatók:
Firefly
Black Mirror
Utóbbiból jövő héten indul az új évad!

Meg a Bron | Broen.

Először hirtelenjében azt hittem, hogy erre utalsz. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.08, 09:50

Oh boy oh boy oh boy!

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.28, 18:35

Köszi a válaszokat!

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.28, 12:23

A Narcos baromi jó. Bár elsőre picit furcsa lehet a sok narráció, ami miatt kicsit dokumentalista jellegű.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.27, 14:14

Flash: ha láttad az Arrow-t akkor annak a testvérsorozata. Kicsit lájtosabb, néha popcorn. Vannak benne jó pillanatok. 3 évad, mindegyiknek megvan a maga vonala. Összességében hullámzó színvonal, ha szereted a DC/képregény témát akkor lehet nézni.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.27, 14:02

Látta-nézte valaki a Flash és a Narcos c. sorozatokat? 

Érdemes velük foglalkozni?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]