Ugrás tartalomhoz

Sorozatok

• Válasz írásához lépj be
1816 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 21:11

Altered Carbon 2 már nézhető.

Más:

Inspired by the wondrous paintings of Simon Stålenhag, Tales from the Loop explores the mind-bending adventures of the people who live above the Loop, a machine built to unlock and explore the mysteries of the universe – making things previously relegated to science fiction, possible.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 09:16

Altered Carbon 2. évad main trailer (enyhén spoileres szerintem, de már keverednek a könyvek tartalmai nálam is).

Nekem úgy tűnik, hogy itt már a 3. könyvet vették elő, ami jó húzás, mert a története érdekesebb és ötletesebb, mint a 2. részé, ami a műfajt tekintve szakított a noir-cyberpunk vonallal, és inkább akciónak tekinthető.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 17:12

Altered Carbon 2. évad main trailer (enyhén spoileres szerintem, de már keverednek a könyvek tartalmai nálam is).

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.04, 18:27

Altered Carbon 2. évad előzetes. Érkezés február 27-én.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.25, 15:18

Előzetes az Angels of Death című Warhammer 40,000 animációs sorozatból. A hangok kicsit soványnak tűnnek, de amúgy ígéretes:

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.09, 20:18

A december 20-án érkező The Witcher-hez karakter bemutatók jöttek: Yennefer, Geralt, és Cirilla.

Végre Jaskierből is látunk valamennyit!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.09, 20:00

A december 20-án érkező The Witcher-hez karakter bemutatók jöttek: Yennefer, Geralt, és Cirilla.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 08:17

Elricből is sorozat lesz:
https://deadline.com/2019/11/the-elric-saga-tv-series-package-michael-moorcock-glen-mazzara-vaun-wilmott-1202788573/

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.15, 21:24

(csak emlékezzünk milyen füst meg szikrafelhő volt szegény Greedo vége...). 

Szerintem pont a Greedo-esetnél volt túltolva, de ízlések és pofonok. :)

Most gondold el, mekkora energiamennyiséget kell közölni az emberi testtel, hogy a fehér rohamoszi kerámiapáncélban is meghaljon és az mennyi vizet forralna el... 

Egy másik sorozatban ha Homelander valakinek kiégeti úgy a szemét, hogy elszenesedjen az egész feje, akkor a gőznyomástól felrobbanna az agykoponya... :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.15, 19:50

(csak emlékezzünk milyen füst meg szikrafelhő volt szegény Greedo vége...). 

Szerintem pont a Greedo-esetnél volt túltolva, de ízlések és pofonok. :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.15, 12:13

Egészen rendben volt a The Mandalorian indító része. Nem voltak nagy elvárásaim, de azokat simán hozta. Kíváncsi vagyok a pénteki folytatásra.

Pár kifogásom volt vele, a legnagyobb - és spoilermentes - az a pirotechnika túl óvatos alkalmazása (csak emlékezzünk milyen füst meg szikrafelhő volt szegény Greedo vége...). 

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.15, 07:54

T10: ez egy 2014-2015 között futott 13 (+1 a készítők által felrakott, de már le nem forgatott 14. rész forgatókönyve) részt megélt sorozat :) . A Keanu Reeves féle filmtől eltérően (sorry Keanu...) ennek sokkal-sokkal több köze a karakterhez, akit itt Matt Ryan hoz szerintem zseniálisan. Ha rálesel és esetleg még nem láttad az animációs filmeket (Justice League Dark, City of Demons), szerintem azok is tetszeni fognak Neked :) .

Módosította dekszter: 2019.11.15, 07:55

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.14, 20:43

Ez a Constantine, a démonvadász, Kenau Reeves-el? Van sorozat is? Én csak a filmet ismerem, és azt kifejezetten kedveltem.

Durva lemaradás után...

Constantine (2014)
Tetszett. Nagyon sajnálom, hogy nem készült további évad belőle. A karakter ugyan később felbukkant két animációs filmben is (Justice League Dark és City of Demons, mindkettőben a sorozatbeli színész adta a hangját a karakternek) és egy másik DC sorozatban, de én jobban örültem volna ha ezt a vonalat folytatják.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.14, 14:02

Durva lemaradás után...

Constantine (2014)

Tetszett. Nagyon sajnálom, hogy nem készült további évad belőle. A karakter ugyan később felbukkant két animációs filmben is (Justice League Dark és City of Demons, mindkettőben a sorozatbeli színész adta a hangját a karakternek) és egy másik DC sorozatban, de én jobban örültem volna ha ezt a vonalat folytatják.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.13, 09:49

Egészen rendben volt a The Mandalorian indító része. Nem voltak nagy elvárásaim, de azokat simán hozta. Kíváncsi vagyok a pénteki folytatásra.

Ezt a humorbonbont meg csak úgy itt hagyom nektek:

72biDHd.jpg

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.30, 23:16

Bemutatták a The Alienist TNT általi sorozatosításának az első két epizódját.

1896, New York: Dr. Laszlo Kreizler elmegyógyász szakmai érdeklődését felkelti egy bestiálisan meggyilkolt gyermekprostituált esete, és sajtóillusztrátor jóbarátja, valamint pár bűnügyi szakértő segítségével a lélektan rendhagyó módszerét veti be az elkövető felkutatására.

Magyar nyelvű ismertető:
Angol nyelvű wikipedián:

+Bocsi az arcpirítóan pofátlan reklámért:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4813 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.14, 12:32

Ja, igen.

Foglalkozásuk Amerikai (The americans)

Ez egy érdekes sorozat, mert kémfilmnek tűnik, de inkább családi dráma.

A fő szál az, hogy van két szovjet ügynök, akik ~20 éve amerikában élnek, mint egy házaspár. A sorozat elején leginkább az a lényeg, hogy minden epizódban van egy-egy feladat, amit kapnak az összekötőjüktől, és megoldják, ahogy tudják. Fura módon kb. 90%-ban az a megoldás, hogy Elisabeth/Nagyezsda lefekszik egy kulcsemberrel, és megzsarolják.

Körülbelül az első éved végétől egyre hangsúlyosabb az a téma, hogy ők végülis szenvednek azzal, hogy házaspárt játszanak, de valójában nem szeretik egymást. Továbbá bejön az is, hogy a KGB szeretné a lányukat is felhasználni, mert ugye velük ellentétben ő már amerikában született, és mindenről eredeti papírja van.

Összességében jól indul a sorozat, de elég hamar meguntam. Legalábbis az, hogy a problémák 90%-át zsarolással és csábítással oldják meg, nagyon kiszámíthatóvá tette a sorozatot, a családi szál pedig annyira azért nem érdekes.

Szerintem olyan 5/10

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4813 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.14, 12:24

Nem kifejezetten újdonság, de eddig valahogy engem elkerült a Burn Notice. (magyarul a fantáziadús "minden lében négy kanál" címen fut, talán az RTL adta)

Kifejezetten epizodikus, limonádé sorozat. Kicsit olyasmire kell gondolni, mint régen a Magnum: minden rész egy külön probléma, amit a rendőrség nem tud megoldani, és a főszereplők utánajárnak, meglepő módon általában erőszak nélkül.

Van egy lassan megoldásra kerülő, fontosabb szál is: a főszereplő egy feketelistára ("burn notice") tett CIA ügynök, aki próbálja kinyomozni, hogy ki és milyen okból szúrt ki vele.

Ami tetszett:

- a színészek nagyon jók. Hozzátenném, hogy a legjobb figura természetesen a Bruce Campbell (Evil Dead filmek) által megformált nyugdíjas tengerészgyalogos.

- Miamiban játszódik, ami ad neki egy elég jópofa, laza hangulatot

- minden részben több érdekes rögtönzés van, ilyen "profi kém" szerű dolgok. (például nincs pénzük páncélkocsira, ezért leszerelik a kárpitot és telerakják az üres helyeket + csomagtartót telefonkönyvekkel; mit érdemes tenni, ha a női főszereplő által elcsábított gengszter nem akarja meginni az altatóval kezelt piát, stb.)

- mindig érdekes terveket dolgoznak ki, és általában az a vége, hogy vagy a rendőrség fejezi be (azaz tálcán kínálják nekik a tettenérést), vagy pedig a rosszfiúk leszámolnak egymással

- külön tetszik, hogy "utcai szintűek" a problémák. Egy rejtőzködő háborús bűnös, egy néhány tucat főből álló utcai banda, kubai uzsorások, stb.

- van egy kifejezetten keménykedős hangulata. Bár mindhárom szereplő jól tud bunyózni, leginkább mégis alteregókat, jó ötleteket, terveket használnak. Ezek a részek (mikor bevágódnak a célpontnál, és "eladják magukat" a szerepük szerint), nagyon jól vannak megírva, és természetesen mind jó értelemben véve lazának mutatja a szereplőket. Kicsit olyan, mint az UNCLE volt, Guy Ritchie-től.

Ami nem tetszett:

- sok információt narrációval adnak át. (hogy mit miért, és miért úgy csinálnak) Szerintem ez kicsit szájbarágós. (például, ha követnek, akkor nem gyorsan kell vezetni, hanem úgy, mint egy tanuló: balra index jobbra fordul, lefulladni a lámpánál, nem észrevenni az elsőbbségadás kötelező táblát, stb.)

- ahogy a sorozat halad, és egyre közelebb jutunk ahhoz, hogy a "fő problémát" (miért tették feketelistára a főszereplőt) megoldják, egyre több játékidő megy ez ezzel. Én a különálló epizódokat jobban szerettem.

Összességében egy jóféle limonádé sorozat, 7/10

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.12, 22:02

/Kicsúsztam a szerkesztési időből./

Valamint a S8E8 után az is magas, hogy a számik miért nem uralták eddigre egész Skandináviát. Azok az insta-kill fúvócsövek elég kemények. :D

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.12, 21:52

Most már nagyon szeretnék egy fémsisakot*, láncinget, vagy pár gambesont látni ebben a nyavalyás Vikingek évadban. Nem a full autentikusságot várom el, de ezek a motoros bőrszerkók, vagy mik, ennyi évad után már kezdenek rendesen irritálni.

* Most, hogy erőltetem az agyam, asszem Ivar viselt néha ilyesmit, de aztán elfelejtette, hogy a sisak egész jól tud jönni egy csatában.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]