Ugrás tartalomhoz

Sorozatok

• Válasz írásához lépj be
1796 hozzászólás érkezett eddig

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.14, 00:23

Tekintve, hogy a sorozat eddig az első kötet felét dolgozta fel, és kötetből már kijött négy (idén jön az ötödik), arra kicsit várnod kell, hogy a sorozat beérje a könyveket.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.11, 12:43

Most hagyd abba! :)

Sosem volt még ekkora dilemmám a "könyvet olvassam el előbb, vagy a filmet/sorozat nézzem meg" témában. :)

Reggel óta itt van megnyitva a webshop, de még nem tudtam dönteni. :)

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.11, 11:02

Nekem eddig a harmaidk kötet tetszett a legjobban (Abaddon kapuja). Klausztrofób érzés, az idő irgalmatlanul szorít, és nem tudni, kiben lehet megbízni. Irgalmatlan jóra sikerült.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.11, 10:59

Köszi az infókat srácok! :)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.10, 21:11

Köszi!

Érdekelne, de félek, hogy az olvasatuk után a sorozat érték csökkentett lesz majd.

Az első könyvet elolvastam, de a vége szenvedés volt nekem. ehhez képest a sorozat sokkal jobb. Viszont az okosok azt is mondták hogy a 2. rész jobb érdemes belevágni szóval franc se tudja :)

Szerintem érdemes elolvasni a könyvet, és nem ront a sorozaton. Amúgy sokszor meglepően hűek voltak a könyvhöz, mármint legalábbis más filmekkel/sorozatokkal összehasonlítva. 

Ha minden jól megy, és nem alszom be, ma éjjel be is fejezem az első könyvet, és jöhet a 2. :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.10, 18:48

Köszi!

Érdekelne, de félek, hogy az olvasatuk után a sorozat érték csökkentett lesz majd.

Az első könyvet elolvastam, de a vége szenvedés volt nekem. ehhez képest a sorozat sokkal jobb. Viszont az okosok azt is mondták hogy a 2. rész jobb érdemes belevágni szóval franc se tudja :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.10, 17:10

Köszi!

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.10, 09:01

Eddig a Vikings 4. evadja (3 epizod utan) kifejezetten gyenge. Alig-alig tortenik valami, raadasul a 3. resz  mar latvanyosan ugyanabba a hibaba esik, mint gyakran a Tronok harca: tobb helyszin es szal kozott valtogat folyamatosan, fel (!)-par perces snittekkel, es egyiken sem halad a dolog.

A 3. resz medves jelenete meg irto bena volt (kulonosen, mert par hete lattam moziban a The Revenant-ot) - biztos baromi nehez megcsinalni egy ilyet, de senki nem mondta, hogy muszaj.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.10, 08:17

Igen:

http://moly.hu/sorozatok/a-terseg

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.09, 22:00

Az Expanse könyv magyarul kijott?

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.08, 16:09

Shannara krónikák

eh.. eléggé elszomorító, hogy nem bírnak már egy normális fantsy-t lerakni az asztalra... A 2. évadról még semmi hír, bár ezek alapján én nem erőltetném.

The Expanse

Elkezdtem olvasni a könyvet, és akkor még fogalmam sem volt, hogy ez a sorozat abból készült :) A könyvnek a háromnegyedénél tartok most, a sorozat eddig még nem ért el, úgyhogy van még bőven anyag későbbre. Voltak hibái, de ha az ember szemet huny felettük, egészen pofás kis sci-fi-t kapunk. Ejj, és még olyan messze van a 2. évad...

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.04, 10:38

Ma megvolt a suna...khm..Shannara krónikák befejezője. Az egész évad kiegyensúlyozottan ugyanazt a színvonalat hozza, ami a ciki és a vérgagyi egy sajátos egyvelege. Sajnos csöcsök nem villantak, így aki hozzám hasonló ezért tartott ki, az megspórolhat magának 450 percet. Egyszerűbb ezt végigpörgetni, és akkor mindent megkap az ember, amit pozitívat ez a sorozat adhat. 

Megtekintése semmilyen korosztály számára nem ajánlott!

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 960 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.01, 20:47

Nekem kifejezetten tetszett ahogy a 90-es évek összeesküvés elméletei mellé/ helyett behozták a modernebbeket (chemtrail, vakcinás marhaságok, stb.).

Szerintem az évad rövidsége az ami eléggé furává tette. Butaságnak tartom ennyi rész mellett olyan epizódokat behozni amiknek semmi köze a fő-plothoz (függetlenül attól hogy amúgy tetszettek).

Ettől lett annyira szétcsúszva a lezárás, meg pl a két új ügynököt behozni így tök értelmetlen.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.23, 23:20

A poén részek nekem tetszettek. Volt az évadban pár olyan rész, ami a régi X-aktákat idézte. Pl az e01 és a Ragtapaszorrú ember. Az 5. gyenge volt. Egyedül a beszívott Mulder jelenete húzta kicsit fel. Az utolsót meg egész egyszerűen nem tudtam hova tenni. Egy összedobott, zanzásított, felvezetés, kitárgyalás nélküli valami volt. Kb mintha egy 10 epizódos évad esetén a felénél közlik a stábbal, hogy bocsi gyerekek, elfogyott a pénz, mit tudtok egy részből kihozni?! A témája klasszikus, old scholl X-files, ezzel még nem is lenne baj, de ez a cselekmény....

A végén a hatásvadász cliffhanger még akár jó is lenne, amíg abban a hitben voltam, hogy a következő részben kiderül minden. Ide fellépve viszont tudatosult bennem, hogy ez volt az évad utolsója. Ebben az aspektusban már inkább idegesítő ez a lezárás.

Összességében többen jókat írtak a sorozat újrakezdéséről. Ettől fűtve ültem neki, de nemigen vagyok meggyőzve. 

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.23, 19:40

Csak szerintem volt az X-akták mostani évada egy vállalhatatlan vacak?

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.16, 09:30

Én még mindig azon agyalok, hogy az alakváltó kergetésekor hogy a pékbe nem jutott eszébe senkinek a legegyszerűbb megoldás: Ok, akkor páronként keressük, és aki egyedül van, az a hunyó.

En lealltam a sorozattal annal a resznel, mikor a kiccsapat eljut az elf erodig, szoval lehet, hogy az azota tortent fejlemenyekre utaltal. Ha viszont a korabbiakra: korabban sokaig nem tudtak, hogy alakvaltoval van dolguk, valami beepitett ugynokre gyanakodtak (bar azt sem kerestek sehogy, csak lamentaltak rola - tkp. barmelyik sisakos or is lehetett volna). Miutan vegre kiderult, hogy mi a hunyo, szamos, logikusabb megoldassal probalkozhattak volna - kezdve azzal, hogy a druida ugyebar spontan olvassa a gondolatokat. Na most, bemegyunk 6-an a csudititkos megbeszelesre, a druidank meg leszkennelni az ajton belepoket. Akinek meg nem lat bele a fejebe, az egy csoppet gyanus. Vagy jarkal a folyoson, es random beleolvas azok gondolataiba, akikkel talalkozik. Ha az ugynok a tuz kozeleben akar lenni (=hasznos munkat akar vegezni), akkor elobb-utobb lebukik igy.

De nem, mert a druidank a gondolatolvasast csak menozesre hasznalja.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.15, 22:59

Shannara 7 rész után

Szerintem ahogy halad előre a sorozat, úgy csökken a minőség. Pedig én tényleg nagyon vártam már egy jó fantasy sorozatot... Néha annyira fájóan gagyi, hogy meg sem tudok szólalni. Nah, mindegy még pár részt mindenképpen megnézek belőle, mert hát fantasy....

Szerintem stabilan ugyanolyan szar. :)

Igazából minden részben van egy olyan dolog, amitől falba verem a fejem. Pl a 6 vagy 7-ben, amikor lemennek az elfek a pincébe a kardot keresgélni A terem aljától a tetejéig rogyásig van rúnákkal. Erre aszondja az elf herceg, hogy egy jelet kell keresni.

Ééééérted!? Egy jelet. Azt persze nem mondja, hogy milyet, de azért a csaj lelkesen keresgél.

És ilyenkor azon gondolkozom, hogy bazdmeg, egyetlen ember csinálja ezt a sorozatot? Egyedül vág, kamerázik, szerepel minden szerepben, amikre egyedül bemaszkírozza magát, majd az általa írt szöveget felolvassa, végül megeffekteli magát jól? Mert, ha igen, akkor tök érthető, hogy benne maradnak ilyen f***ságok. De ha esetleg a készítők száma >=1, akkor miért nem szól valaki, hogy Te Béla, ez így baromság!

Már a látványt is megszokta a szemem. Egyedül a Romano csaj miatt érdemes nézni, de lehet, hogy inkább rákeresek guglin, hátha van valami ...khm..felnőtt anyag róla. :)

Én még mindig azon agyalok, hogy az alakváltó kergetésekor hogy a pékbe nem jutott eszébe senkinek a legegyszerűbb megoldás: Ok, akkor páronként keressük, és aki egyedül van, az a hunyó.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.15, 21:05

Shannara 7 rész után

Szerintem ahogy halad előre a sorozat, úgy csökken a minőség. Pedig én tényleg nagyon vártam már egy jó fantasy sorozatot... Néha annyira fájóan gagyi, hogy meg sem tudok szólalni. Nah, mindegy még pár részt mindenképpen megnézek belőle, mert hát fantasy....

Szerintem stabilan ugyanolyan szar. :)

Igazából minden részben van egy olyan dolog, amitől falba verem a fejem. Pl a 6 vagy 7-ben, amikor lemennek az elfek a pincébe a kardot keresgélni A terem aljától a tetejéig rogyásig van rúnákkal. Erre aszondja az elf herceg, hogy egy jelet kell keresni.

Ééééérted!? Egy jelet. Azt persze nem mondja, hogy milyet, de azért a csaj lelkesen keresgél.

És ilyenkor azon gondolkozom, hogy bazdmeg, egyetlen ember csinálja ezt a sorozatot? Egyedül vág, kamerázik, szerepel minden szerepben, amikre egyedül bemaszkírozza magát, majd az általa írt szöveget felolvassa, végül megeffekteli magát jól? Mert, ha igen, akkor tök érthető, hogy benne maradnak ilyen f***ságok. De ha esetleg a készítők száma >=1, akkor miért nem szól valaki, hogy Te Béla, ez így baromság!

Már a látványt is megszokta a szemem. Egyedül a Romano csaj miatt érdemes nézni, de lehet, hogy inkább rákeresek guglin, hátha van valami ...khm..felnőtt anyag róla. :)

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.14, 22:27

The Expanse: Egész jól felpörögtek az események a végére, kifejezetten sajnálom, hogy egy évet várni kell a folytatásra, amikorra valószínűleg a lényeges részleteket szinte mind el is fogom felejteni belőle.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.14, 18:25

Sokkal tökösebb is lehetett volna az Into the Badlands. Nekem egyértelmű csalódás volt. A harcjelenetek tényleg profin meg lettek csinálva, de én már kinőttem abból, hogy erre csorgassam a nyálam. Minden másban meg egyszerűen kevés volt a sorozat számomra.

Én is gyorsan lepörgettem, és kb erre jutottam, mint Te. Csak a harcjelenetek értek valamit az egészben, más nem igazán tudott megfogni.

Shannara 7 rész után

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]