Ugrás tartalomhoz

Fotó

Projectek

• Válasz írásához lépj be
810 hozzászólás érkezett eddig

Dhoj

Dhoj

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 107 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.15, 21:51

remelem ez mar jobban teccik :lol:)

http://dhoj.gfxartist.com/artworks/79921

Dhoj

Dhoj

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 107 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.15, 17:35

tudom, csak elirtam / elkalandoztam :lol:)

amugy csak a Sacrifce-nel hasznaltam outer glow-t, es amugy is igyekszem tartozkodni az effektek es szurok hasznalatatol

csak az a problema, h kezdokent ritkan vagyok elegedett a kepeimmel, ezert egy ido utan elmegy az ember kedve a kep jobb kidolgozasatol, es ilyenkor segitenek a "jo ereg" (es kicsit filleres) szamitogepes trukkok... de sebaj, manapsag mar egyre kevesbe hasznalom oket

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.14, 22:17

Dhoj, először is kis kukacoskodás: nem sacrifiSe hanem sacrifiCe emlékeim szerint...
az outer glow-zás nem szerencsés, csak finoman érdemes használni, de inkább azt sem. és ehhez jön az, hogy sztem az ember először tanuljon meg rajzolni, ha már megy, tanuljon meg effektezni gépen. persze ez lehet, hogy erősen hangzik, de sajnos nagyon látszik nálad is, meg sok más rajzán, hogy a géppel felturbózni akarnak 1-1 képet. és ez szerintem rossz felfogás.
gyakorlással lesz ez még jó is, ne félj, de sok meló. viszont megéri...

Darklight, nemtudom, hogyan ugrottál neki ennek az agyagozásnak, de ahogy nézem az eredetit, ez egy sima emberfej szarvakkal lehajtva. szóval ha kb így lerajzolod oldalnézetből, akkor máris megvan az álla. én rengetegszer használom ezt a módszert. persze nem mindig sikeres... :punny:

Darklight

Darklight

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.13, 21:58

Nos, én egy félig-meddig balul sikerült projektemet osztanám meg veletek. Még az art.rpg-s talin kért Bepe tőlem egy maszkot a Thrillion-játékosok Találkozójára. Elküldött pár képet a játékban szereplő szörnyekről, ezekből választottam ki egyet, a Magmatot. A cél persze nem az volt, hogy teljesen leutánozzam a képet (ami egyébként egy Boris Vallejo festmény), ennyire még nem vagyok penge, csupán a főbb jellegek megtartását próbáltam elérni.
Az első problémám az volt, hogy a festményen nem látszik a lény alsó álkapcsa. Az első verziónál tehát arra gondoltam, hogy egy kinyújtott nyelvvel próbálom feldobni az arcot: 1. verzió
Itt az volt a baj, hogy az arc túl beesett lett, inkább hasonlít valami kiéheztetett zombira, mint egy püffedt démonra... :-)
A következő változatnál megpróbáltam egy kicsit több "húst" rakni rá, de mint látható ( 2. verzió ), nem sok sikerrel. Elhagytam a nyelvet is, helyette fogakkal próbálkoztam... Ez a verzió többek között azért nem tetszett mert még mindig nagyon hosszúkás volt az egész arc. Elkészítettem hát a 3. változat -ot. Elküldtem a képet Bepének, aki visszaírt, hogy jó lesz, de azt kérte, hogy inkább csukva legyen a szája. Szerencsére az agyag még nem száradt meg, így még sikerült "becsukni" a száját: 3. változat csukott száj ...
Ekkor elvittem kiégetettni öket és a kemencében mind széjjelrobbant... :) :dilis: :D :felvon:
Így végül felajánlottam Bepének a Nakal-t...

Módosította Darklight: 2005.03.13, 22:05

Dhoj

Dhoj

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 107 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.13, 16:05

http://dhoj.gfxartist.com/artworks

remelem mindenkinek teccik :D)
kommentet / kritikat szivesen latok, foleg a "nagyoktol"

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.08, 08:03

Üdv!

Köszönöm az ismételt kritikát. Azóta én is gyakoroltam némit magamon :D

Először tényleg rosszul esett, főleg mert úgy tűnt, nem nézted végig az egész galériát és így alkottál véleményt. Meg persze "hirtelen jött" a kritika, talán ezért is érintett érzékenyen.

Így utólag már gyerekesnek tűnik a reakcióm (én szoktam a legjobban "fikázni" a rajzaimat), csak az tűnt furcsának, hogy kitértél a nagy mellekre ebből az jött le, hogy csak azokkal találkoztál. Akkor legalábbis úgy tűnt :) .

Köszönöm mégegyszer a kritikát és a tanácsokat! :sor:

:(

Ui.: Dehogy haragszom.

Szerk: a sorból (szerintem) a Goblin Lord és a Neoromancer is kilóg...:sor: Egyébként a Hero a kedvencem. :D

Módosította Witchblade: 2005.03.08, 08:05

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.08, 07:57

Witchblade: Véletlenül sem szerettelek volna megbántani. Ismét megnéztem a rajzaidat, a és a többféle technikai megközelítést most is javaslom, mert a változatos eszközök ellenére is úgy érzem, a rajzok túlnyomó többsége vonalrajz, itt-ott vagy színezve, vagy árnyékolva. Érzésem szerint a Witch és a Hero címűek lógnak ki ebből a sorból, ezek közül is az utóbbi mutat egységes technikai hatást, ebben egész szép folthatásokat sikerült elérned.
Ezek persze mind csak javaslatok és az én szemléletemet tükrözik, persze az én rajzaim sem tetszenek mindenkinek. (És ez így van jól)

Remélem nem haragszol, azért amiket írtam, szerintem többet ér egy őszinte vélemény, mint valami ömlengés. Igyekeztem korrekt, nem bántó kritikát megfogalmazni, remélem így is sikerült. Bár tudom, hogy ez nem mindig esik jól.

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 21:16

Kiegészítés:

Na jó, azért picit duzzogok, hisz a saját szülötteimről van szó, de igazából én is tisztában vagyok vele, hogy sz@rt sem érnek a firkálmányaim.

Ez van.

Üdv!

Elnézést a sok offért, flameért, mindig elfelejtem, hogy időlimites a szerkesztés.

Nos, szerk.: lehiggadtam, sértődöttség vége. Elgondolkodtam.

Ízlések és pofonok :D

Na jó éjt :)

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 20:46

Kiegészítés:

Na jó, azért picit duzzogok, hisz a saját szülötteimről van szó, de igazából én is tisztában vagyok vele, hogy sz@rt sem érnek a firkálmányaim.

Ez van.

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 20:32

Üdv!

Pozsgay: köszönöm.

Nem kekeckedni akarok :( de milyen többféle technikára gondoltál? Van ott grafit, szén, tus, színes ceruza, ecolin... :D Festeni, rajzolni az általános iskolán kívül soha nem tanultam, az is elég rég volt.

A képek elég régiek (relatív) az utóbbi években nem, vagy csak alig rajzoltam.

Anatómia: Barcsay megfelel? :D ugyanis csak azt ismerem és használom.

No offense, én sem vagyok elszállva a "műveimtől", de azért szerintem annyira nem silányak (ízlés dolga is...), különben fel sem mertem volna tenni őket.

Köszönöm mégegyszer a szakmai véleményt :sor: :)

Witchblade

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 13:30

Witchblade: Rákukkantottam. Igazából sem tartalmilag, sem technikailag nem tetszett, de megpróbálom használhatóan megfogalmazni, remélem segítek vele. Javasolom, hogy mindenképp tanulj anatómiát, mert látom, hogy szereted az emberi alakokat, de ez az a téma, amit nem elég gyakorolni, tanulni is kell. Sok hasznos könyv megjelent a témában (bár érdemes vigyázni, mert pl a Szunyoghy féle könyvek tele vannak aránytalanságokkal), ezek sokat segítenek megérteni, hogyan épül fel a test, ezek után jöhetnek a mozdulatok, pózok stb. Az embertelen méretű mellek nekem nem jönnek be, de ez lehet, hogy csak ízlés kérdése.
Technikailag is érdemes fejlődni, sokat dob még egy kissé aránytalan rajzon is, ha szép a felülete, vonalkultúrája. Ezt lehet gyakorolni, és javasolnám azt is, hogy próbálj ki többféle technikát, így kicsit egyhangúnak tűnt a galéria.

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 11:23

Üdv!

Ismétlem, nekem inkább az időnkénti háttérbeolvadás jelentett problémát a szövegeknél.

Egyébként a nagy része szvsz szöveg nélkül is érhető. Szerintem. :(

Ui: Tényleg olyan nagy kérés, hogy kukkantsatok rá a "galériámra" ? :sor:

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 11:14

lehet, hogy nem egyedi a betűkezelés, de mégsem hagyományos... :(
egyébként azt hiszem főleg az lehet a gond, hogy BePe szempontként írta, hogy gyerekek is nézik, és hát elég trágár volt eredetileg. visszafordítani konszolidált magyarra meg elég nehéz volt. :/ ez az, amit szerintem bebuktam.

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 09:36

Üdv!

Hol buktál? Én nem értékelem bukásként...

Egyedi... ez elég nehéz kérdés... mi minősül egyedinek? Az, ami még "sohasem volt"? Ami eléggé lehetetlen szerintem...

Vagy az, amiben te is benne vagy? Szerintem inkább az utóbbi.

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 09:34

perszehogy ismerem. a legjobb :(
lehet, hogy ott buktam, hogy valami egyedit akartam, aztán ez lett a vége...

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 08:25

azt hiszem, kísérletezek vele 1 adagot. eredetileg képsarokba szerkesztett címszavak voltak, csak úgy vezetőként, de az sajnos kevésnek bizonyult. szöveg nélkül meg mint kiderült, bizonyos jelenetek nem érthetők :(

Üdv!

Ismered a Blame! c. mangát? Ha esetleg nem, akkor érdemes azt nézegetni, az is hasonlóan operál, kevés a szöveg szinte csak a képekre épít. Esetleg az abban található szövegezés ad pár tippet.

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 07:13

Üdv!

Még mindig nem vagyok túlságosan biztos a magam "tehetségében", de már régóta tervezgetem az art.rpg.hu-ra képek beküldését.

Szerintetek átmennének a rostán, vagy még gyakoroljak (rám fér, évek óta alig rajzoltam :( ) sokat?
Előre is köszönöm a véleményeteket.

Gsnake (deviantart)

Witchblade

Üdv!

"Köszönöm".

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.05, 11:07

azt hiszem, kísérletezek vele 1 adagot. eredetileg képsarokba szerkesztett címszavak voltak, csak úgy vezetőként, de az sajnos kevésnek bizonyult. szöveg nélkül meg mint kiderült, bizonyos jelenetek nem érthetők :rohog:

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.04, 11:15

ha már projekt...
http://www.rpg.hu/kepregeny/dus/index.php?kepid=1

az én projektem  :P

Üdv!

Nekem tetszik! :) Jók a rajzok, jó a képregény szerkezete, tetszik a stílusa.

Csak a szövegbeírások nem... Sokszor eléggé olvashatatlanok (ha sötét a háttér). De gondolom szándékosan nem alkalmaztál buborékokat.

Csak így tovább! :)

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.03, 21:36

ha már projekt...
http://www.rpg.hu/kepregeny/dus/index.php?kepid=1

az én projektem :)