Ugrás tartalomhoz

Fotó

Projectek

• Válasz írásához lépj be
810 hozzászólás érkezett eddig

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.02, 13:43

Üdv!

Még mindig nem vagyok túlságosan biztos a magam "tehetségében", de már régóta tervezgetem az art.rpg.hu-ra képek beküldését.

Szerintetek átmennének a rostán, vagy még gyakoroljak (rám fér, évek óta alig rajzoltam :buszke: ) sokat?
Előre is köszönöm a véleményeteket.

Gsnake (deviantart)

Witchblade

raona

raona

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 98 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.01, 23:05

Draakenlinge, én meg azt akartam mondani, hogy a módszered jó, csak én balkezes vagyok hozzá :dilis:

Lipi: tökéletesen érthető :buszke:
btw... nemkezded meg a közös projektet? :party:

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.01, 22:38

Raona, csak azért írtam, mert nekem bevált ez a módszer. annak ellenére, hogy a munkámhoz tartozik a gép, még mindig jobb szeretek amit lehet, kézzel csinálni... az pedig sosem baj, ha az ember átgondol egy képet :buszke:

raona

raona

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 98 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.01, 21:45

Köszi szépen a hozzászólásokat, sokat segítenek.
Pozsgay: borító ebből nemlesz, de ha sikerül (nem csak a kép, a novella is), akkor bekerül egy amatőr sf&f magazinba mint ilusztráció, és ott lesz felirat. És ha nem, az se baj :party: majd kinyomtatom és a falamat fogja díszíteni.
Grey: a nagy mestereket tanulmányoztam és még fogom. Már csak az lenne jó, ha a kezem értse meg :dilis:
A hüllő szeméhez csak annyit (hm, nemjó ha magyarázni kell, az azt jelenti hogy nemlátszik a képből), hogy az eggyik fázisba egészen megnyújtottam és kicsit félretoltam - a feje oldalára. Maga a szemgolyó félig emberi volt és félig sárkányszem. De elég ronda volt. Majd próbálgattam "tologatni" mert azt akartam elérni hogy hasonlítson az emberi szemre, de még ne legyen az. Hááát, nemsikerült, javítom (a fényt is)
Draakenlinge: A photoshopba az a legjobb, hogy layerekbe lehet rajzolni (és mozgatni :buszke: ). Minden képem legaláb 3ból van, a témától függ.
A színezés azért legjobb az utolsón, mert az előbiek csak korábbi fázisok voltak. Olyasmi 'step-by-step'. Nekem ugyanis az a (rosz)szokásom, hogy ha van valami fix objekt a képemen, és tudom honnan lesz a fény, megkezdem színezni és közbe gondolkozok a hátteren. és változtatom azt ami nemtetszik.
Ha papíron dolgozok akkor inkáb átgondolom az egész képet. Nemszeretek pausz papírra rajzolni. Vagyis csak olajjal festek pauszra is, ha experimentálni akarok.
Nos, a hétvégén bemutatom a finális képet, hétköznap sajnos dolgozni kell.

Lipi

Lipi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 418 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.01, 14:48

Draankenlinge: majd Bepe vagy Lipi pontosít, de sztem nincs igazad, saját, egyéni munkák bemutatására is van ez a fórum. Itt van Lipi idevágó topikleírásának részlete:
...

Igenigen. Ez a topic arra való, hogy mindenféle projectről beszélgessünk rajta.

Ebbe beletartoznak az egyéni és közös munkák, projectek, személyes és "kommunális" ötletek, készülődő és kész munkák, valamint azok háttere is. Minden amit mi művészek csinálunk és egymásnak szeretnénk megmutatni, hogy meghallgassuk a másik véleményét, infót, tanácsot kapjuk a hogyan továbbról, vagy egyszerűen csak inspiráljuk egymást. Ez a kész, félkész, vagy egy adott dolog köré csoportosuló témák gyűjtőhelye, teljesen mindegy, hogy közösen vagy egyénileg készül.

Lehet itt "WIP - work in progress" is, a lényeg, hogy megmutathatod, véleményezheted egy-egy futó project alkotásait, akár step-by-step akár komplett. Ha elakadsz vagy elbizonytalanodsz valamivel kapcsolatban itt kérhetsz tanácsokat, valamint itt lehet megbeszélni egyes kiadók, lehetőségek, infók, lobbyk hátterét is - minden ami egy project mögött áll. Itt lehet toborozni projectekbe, munkára stb. embereket, vagy egy futó projectről infókat adni.

Az igaz, hogy annak apropóján indult, hogy van egy közös projectünk, amibe mindenkit szeretettel várunk: a FANTASY AKT rajzolása/festése, de hosszútávon ez nem töltene meg egy topicot. Szóval egész nyugodtan használjátok a fent felsoroltakra.

Remélem érthetően magyaráztam el.

bye,
Lipi

_atryl (NPC/NJK)

_atryl (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.03.01, 07:06

Atryl, a link forbidden :titok:

Shit. Akkor menj fel ide: atryl.deviantart.com Ott van Ice revenant.

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.28, 23:17

Atryl, a link forbidden :titok:

_atryl (NPC/NJK)

_atryl (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.28, 22:51

Ez az egyik kép, de nincs készen, már készen van de úgy lett lefényképezve nah :titok: Majd készítek a készről fotót. Nagyon meg fogok vele szenvedni, a legkisebb karcolás, kosz, minden rajta lesz. A másik egy Spell Breaker, az is ugyanakkora (30x70). Meg egy 600x400-as térkép, ugyanezzel a technikával. Mindezért 20at. nem vok profi ez van. Majd a legközelebbi :P
Na ok. és akkor mi lenne a téma?
Ice Revenant link

grey

grey

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.28, 11:29

a képen bal.. valójában a jobb, tehát a hüllőszem ami nincs a helyén.

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.28, 10:01

szegény nő nyaka nagyon vastag (vagy az álla kicsi).
színezésben sztem az uccsó a legjobb, háttérben meg a második fázis másodikja, mert az kicsit elvonatkoztat a tértől. viszont ott kár, hogy az alak továbbra is vágott. igazán nem nehéz befejezni... :aaaaa:
azt nem tudom, milyen a szkennered, de tapasztalataim szerint a régi gépek jobbak. szóval lehet, hogy jobban járnál, ha mégis így vinnéd gépre.
a másik pedig a háttér. én az illusztrációkat mindig pauszra készítem, és sokszor úgy, hogy csak kbra van meg a háttér, és a megrajzolt előtér vagy figura lapját egyszerűen addig mozgatom, amíg jó helyen nem lesz. persze ez psben is műxik, csak ugye nem mindegy, mennyit és hogyan dolgozik az ember...

grey

grey

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.28, 08:21

Raona:
A képpel kapcsolatban: soknak tartom a fényt az arcon. Ha a kendő, vagy kámzsa tényleg a fejen van és a fény nem műtermi lámpából jön sokkal több árnyék kell legyen az arcon. A bal szem mintha nem lenne teljesen a helyén, egy kicsit kifelé néz. Nézd meg Leonardó hasonló beálítású női arcait. Érdekes tanulmány lehet.
Üdv, grey

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.28, 07:24

Véleményem szerint a ceruzarajzon volt a legkiegyensúlyozottabb a kompozíció, utána egyre lejjebb csúszott a fej (persze ha borító lesz belőle és kell a hely a betűkhöz, akkor ez a megjegyzésem nem él). A hátteret nem erőltetném, maximum sejtetés szinten, van elég erő az arcban ahhoz, hogy elvigye a képet. Különösen az utolsó változatnál tűnik kicsit erőltetettnek az a templom, amire szerintem semmi szükség, de ha nagyon kell, akkor is elhalványítanám, hogy maximim annyira üssön el, mint fent a boltív.
Kíváncsi vagyok mi lesz belőle, eddig ígéretesnek tűnik.

raona

raona

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 98 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.28, 02:41

Nos, összeszedtem a kis bátorságomat és...

Most egy képel bajlódok, amit valamikor régen ceruzával rajzoltam, háttér nélkül és most színesen probálom befejezni, mert egy készülő fiókféle :aaaaa: novellához "pászol".
Nekem a legnagyob gondot a kompozíció okoz. Nem minha a többi simán menne :rohog:
A skiccet szines ceruzával (42kb) rajzoltam. Mert a szkennerem egy régi vacak lom, inkáb lefényképeztem és úgy folytattam photoshopal.
Ez volt továb: kettő "lépés" (35 kb) , pluszminusz 2-3 órát pocsékoltam, amíg a második verzióhoz jutottam. De nemstimmelt nekem a háttér vázlata, úgyhogy mást gondoltam ki.
Most meg itt tartok: félig kész kép (73kb), és még mindig furcsának tűnik. Mit gondoltok? Lesz belőle valami?

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.27, 18:41

gome! akkor félreértettem. a tudálékos mindenemet! :aaaaa:

Darklight

Darklight

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.27, 17:12

Draankenlinge: majd Bepe vagy Lipi pontosít, de sztem nincs igazad, saját, egyéni munkák bemutatására is van ez a fórum. Itt van Lipi idevágó topikleírásának részlete:

A project lehet egyéni (ha valaki mondjuk készít egy képet és meg szeretné osztani a linkjét, beszélni róla, megmutatni készítés közben, tanácsot kérni, stb. (work in progress képek) és lehet közös (mikor a dolog egy-egy saját magunknak kítűzött célről vagy közösen megvalósított feladatról szól mint pl. közös rajzok egy témában, közösen illusztrált könyv, miegymás).

atryl: küldjél a munkáról valami képet!

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.27, 15:42

azért offtopic, mert nem arról van itt szó, hogy ki milyen ügyön dolgozik éppen, hanem arról, hogy valaki felvet 1 témát, és mindenki azt csinálja. és ezt beszéljük meg. jó-e, nem-e...

de azért érkezik a kérdésre válasz... :aaaaa:
20 kevés. sztem ekkora pasztell darabjáért kérhetnél 10-15öt. viszont fixáld le óvatosan, de mint az ATOM. nem jó, ha két hét múlva visszajön a vevő, hogy rátüsszentett, leesett a falról és szétkenődött a padlón, stb... és valami rendes papírra, pl. vmien ingres...

_atryl (NPC/NJK)

_atryl (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.27, 13:01

Nem értem pontosan ezt az offtopic dolgot... Mindegy. 3 képért kérek 20at. pasztel, fantasy kép, kicsit Samwise módra. Hasonlít az eredetihez de kicsit átdolgoztam a figurákat és más póz.

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.26, 09:44

Atryl, az ár nemcsak mérettől függ, de technikától is, illetve a későbbiekben elismertségtől, megy ilyenek... sztem 20 3 képért 1általán nem sok.
1ébként ha jól értelmezem a fórum témáját, ez itt most offtopic volt...

_atryl (NPC/NJK)

_atryl (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.25, 13:05

Nos én pl dolgozom egy projecten, a srác a húga barátjánál látta a képeimet, aki a haverom :vitatkozik: mekkora mák h szereti a warcraftot :vitatkozik:
2x30x70-es kép és egy 80x60-as kép. 2 karakterrajz, és egy térkép. Én 20E-et kérek érte, elég sok munkám van benne. Sztetek nem túl sok? Majd mutatok vázlatokat.

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.23, 13:41

thx nagymester! még ha nem is én kértem... :dilis:

ipari akt is belefér a témába? értem ezalatt a félig-levetkôztetett páncélautót :lol:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]