Ugrás tartalomhoz

Dark Sun

• Válasz írásához lépj be
1020 hozzászólás érkezett eddig

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2889 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.26, 06:01

Ha meg a varázslat létrehozásakor alkalmaz defiling-et, akkor a Sorcerer-hez hasonlóan választhat egy Metamagic-et az adott varázslathoz, így akár gyorsabban létrehozni azt.. és igen, mivel nincs limitált sorcery pontja, így akár az összes varázslatához..

Ha nem félsz a számoktól és szabályoktól, csinálhatsz valami egyszerű, pársoros táblát, hogy a környezeten található és eldifájlolt életerőtől függően hány sorcery point-nyi metamágiát választhat az adott varázslathoz a mágus. (Pl: üres sivatag: 0; kopár: 1; életteli vagy tipikus település 2; burjánzó vagy nagy tömegben: 3). 

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.25, 21:20

Végül is nem variálok kezdeménnyel, a Preserver az "standard" varázsló. 

De lehetősége van Defilerré válni.. 

Egyrészt ahogy korábban mondtam, az Arcane Recovery defiling hatással jár, és nem limitált a napi használata. Ahány Short Rest-et nyomat egy nap, annyiszor alkalma van kisajtolni a környezetét.

Ha meg a varázslat létrehozásakor alkalmaz defiling-et, akkor a Sorcerer-hez hasonlóan választhat egy Metamagic-et az adott varázslathoz, így akár gyorsabban létrehozni azt.. és igen, mivel nincs limitált sorcery pontja, így akár az összes varázslatához..

Lehet durva, de pont ez a lényeg. Nem azt akarom, hogy a Defiler / Preserver egy sima döntés legyen karakteralkotáskor, hanem a varázslóknak folyamatosan ott legyen az orra előtt a csábítás.. meg persze annak veszélye, hogy Defilerré válva mindenki utálni fogja, még a társai is (Preservereknek legalább ott vannak a Veiled Alliance tagjai.. ), netalántán még vadászni is fognak rá.. 

és hát ezért is lehet gyanakodni minden varázslóra, azt gondolva, hogy Defiler..  hisz bármikor azzá válhat..  vagy ki tudja, lehet tényleg az is.. 

Módosította Shiwo: 2018.04.25, 21:21

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 08:48

Asszem a Defilers and Preservers -es ADnD kiegben olvastam (de lehet máshol), hogy a defiling hatás memorizálás és varázslás során is kifejtheti hatását.. szvsz defiler játékos annyi extra "melót" kap a nyakába,h a defilinggel visszahozott slotokat valami módon külön kell kezelnie, s ha azt felhasználja, szintén kijön a hatás.

Harc közbeni különbséget meg tán azzal lehet prezentálni,ha opcionális szabályként ha a cselekvések és a varázslás növeli a kezdeményezést. A defiler slot valamivel kevesebb értékkel,mint a preserver.. .
Egyszerűsített alternatíva lehetne még ha csak a presercer lenne lassabb (mondjuk +1d6 a kezdeményezésre), vagy a preserver gyorsabb (pölö -1d4)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2889 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 08:34

Ez működőképes lehet, egyetlen tematikus hupszlit látok. A defiling kifejezetten izgalmas eleme volt, hogy a varázslat bevetése közben, azaz esetleg kritikus helyzetben, ott rögtön kell defile-olni, amit néha nem könnyű elrejteni. Ha a defiling az egy akciók közötti (short rest alatti) jelenet, annak egészen más a fekvése, a defiler könnyebben keres megfelelő helyszínt és alkalmat, hogy utólag felszívja magát varázserővel.

Ugyanez másik szóhasználattal: a preservernek harc közben okozott gondot, hogy lassabban, óvatosabban tudott csak energiát gyűjteni egy-egy varázslathoz. A mostani verziódban a preserver és defiler harc közben egyformán rugalmas, gyors. A különbség, hogy a defiler kis szünetek után egy nap alatt sokkal többször ki tudja tolni az energiáját (vagyis egy harc alatt bátrabban nyomja el minden varázslatát), míg a preserver nem tud nap közben újraötltődni (ezért harc közben inkább hajlamos lesz spórolni).

Mondjuk, a végeredmény így is működőképes: a defilerek vadabbul szórják a magasabb szintű spelleket, a preserverek óvatosabb varázslatokat használnak, ha nincs végszükség. Tematikusan működik.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 08:02

Noh, akkor asszem a következő megoldása lez a dolognak :
Wizard esetében az arcane recovery lesz a defiling, napi limit nélkül. (De egy short rest alkalmával csak az adott számú spellslotot tudja visszahozni..)
A Sorcererek koncepciója, hogy az elemek kiválasztották és megajándékozták.. függetlenül attól ,hogy az illető ezt akarta-e vagy sem, és hogy számára ez inkább átok-e mint áldás..ebből adódóan csak preserverek lehetnek
(És csak olyan sorcok lesznek ,mint pl a stone sorcery vagy a storm sorcery, nincs dragon heritage vagy vadmágia..utóbbi úgy sem lenne hosszú életű Dark Sunon..)
A Warlock meg "priestly" mágiahasználó lesz, nem "wizardly", így a preserving/defiling nem kérdés..

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1655 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.23, 19:15

DnD5 rendszerre konvertálva mennyire elvetemült gondolat / szabály lenne,hogy arkán varázshasználóknak Short Resttel visszahozni spell slotot Defiling, Long Resttel Preserving.. nem külön kaszt, tradíció, stb. hanem bármelyiket választhatja a wizard/sorcerer/walock (utóbbit venném templarnak..)
Ha ellenáll a kísértésnek, akkor Preserver, de hát a sötét oldal könnyebb, gyorsabb, csábítóbb...

Nem nagyon tetszik.

1. A warlock amúgy is short resttel nyer vissza spell slotot. :) Azért van neki kevés.

2. Egy short restenként feltöltődő wizards vagy sorcerer bruál übertáp lenne.

"A defiler kaphat vissza arcane recoveryt/sorcery pontot életerőszívással" viszont sztem működőképes.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2889 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.23, 17:53

DnD5 rendszerre konvertálva mennyire elvetemült gondolat / szabály lenne,hogy arkán varázshasználóknak Short Resttel visszahozni spell slotot Defiling, Long Resttel Preserving.. nem külön kaszt, tradíció, stb. hanem bármelyiket választhatja a wizard/sorcerer/walock (utóbbit venném templarnak..)
Ha ellenáll a kísértésnek, akkor Preserver, de hát a sötét oldal könnyebb, gyorsabb, csábítóbb...

Nem nagyon tetszik.

1. A warlock amúgy is short resttel nyer vissza spell slotot. :) Azért van neki kevés.

2. Egy short restenként feltöltődő wizards vagy sorcerer bruál übertáp lenne.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.23, 16:04

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 176 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.20, 19:28

Jól van, no, megértettem!

És ezzel van valami:

3. Készített valaki jegyzetet a regényekben előforduló részletekből, mint amilyen a növényzet, szokások, vagy bármi egyéb, ami úgysem kerülhetett szabálykönyvekbe?

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.15, 07:46

A hatékonysággal, morállal meg ilyenekkel viszont törődhet, ami szabad embernek jobb szokott lenni, mint elhangzott már párszor.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.14, 22:29

Voltaképp abból indultam ki, hogy egy varázslókirály nem feltétlenül törődik a motivációnkkal  :mufurc:

Annyiban talán érdemes vele törődnie, hogy amennyiben teljes az elnyomatás és a rémuralom, úgy még az ő hatalmát is meg lehet dönteni. Főleg mert egyetlen egy, teljesen átváltozott sárkány-varázslókirály sincs Athason, viszont bármennyire erősek is, el lehet őket pusztítani. :nos:

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 176 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.14, 19:35

Voltaképp abból indultam ki, hogy egy varázslókirály nem feltétlenül törődik a motivációnkkal  :mufurc:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.13, 23:26

Köszönöm a tanácsokat, hozzászólásokat, úgy néz ki, formálódni kezdett az átirat:)

De ettől még maradtak kérdéseim:
1. Hogyan létezhetnek szabad emberek a városállamokban? Mi indokolja a jogállásukat, mikor a templomosokkal megtölthető mindenféle hivatal/ katonai rang? Miért hagynák a munkaerőt szabadon kószálni koldusként vagy bajkeverőként? Arról sem vagyok meggyőződve, hogy egy bajnok megjutalmazására alkalmas lenne, ha rábíznánk egy földterület műveltetését...

Egy nélkülöző, szabad ember, akinek munkát és megélhetést adsz, sokkal jobban motivált, mint az ugyanazt a munkát elvégző rabszolga.
Az előbbi jó eséllyel hálás a munkaadónak, hogy nem kell éheznie, és dolgozhat, a második pedig a pokolba kívánja.

(ma sem ritka, hogy egy helyen annyira gáz a helyzet, hogy az emberek hajlandóak ölre menni ótvar munkákért is. Ajánlott a témában az Érik a gyümölcs c. regény) 

Mi szükség van pénzre, ha a kereskedő házak

csöppet sem írott váltókat is használhatnak? Tudom, ez összefügg az előző kérdéssel... Ha van pénz, miért pont az aranyat választanák legfőbb értékhordozónak?[/size]

Egyszerűbb a számolás egy ritka fémből készült eszközzel. (a kőtábla író hány kőtáblával jönne egy prostinak egy közepesen élvezetes éjszaka után?)

Egymást közt egyébként használhatnak váltókat. (történelmileg is hasonló a folyamat, valamivel ki kellett váltani a 8-10 pénzes láda eljuttatását a célhoz)

Módosította galu22: 2018.04.13, 23:28

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.13, 23:17

A szabad ember általában jobban motivált, többet termel és a földtúrásnál bonyolultabb dolgokat is meg tud csinálni, mint a rabszolga, aki legfeljebb kényszerből csinál bármit, talán ezért. 

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 176 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.13, 22:08

Köszönöm a tanácsokat, hozzászólásokat, úgy néz ki, formálódni kezdett az átirat:)

De ettől még maradtak kérdéseim:

1. Hogyan létezhetnek szabad emberek a városállamokban? Mi indokolja a jogállásukat, mikor a templomosokkal megtölthető mindenféle hivatal/ katonai rang? Miért hagynák a munkaerőt szabadon kószálni koldusként vagy bajkeverőként? Arról sem vagyok meggyőződve, hogy egy bajnok megjutalmazására alkalmas lenne, ha rábíznánk egy földterület műveltetését...

2. Mi szükség van pénzre, ha a kereskedő házak csöppet sem írott váltókat is használhatnak? Tudom, ez összefügg az előző kérdéssel... Ha van pénz, miért pont az aranyat választanák legfőbb értékhordozónak? Szerintem egy ilyen szükségre épülő kultúrában sokkal vonzóbb lehet pl a Tyrben (maradék szilánkokból) vert vaspénz (amiből ha eleget gyűjtesz, beváltják neked egy tőrre  :drool: ).

3. Készített valaki jegyzetet a regényekben előforduló részletekből, mint amilyen a növényzet, szokások, vagy bármi egyéb, ami úgysem kerülhetett szabálykönyvekbe?

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.12, 11:22

3.5 átirat mintha lett volna az athas.org-on, abban tuti van defilerre megoldás.

Magam részéről tuti bonus feateket adnék a defilernek, amik jól föltápolják a mágiájukat.

GURPS rendszerét nem ismerem, de általánosan elmondható, hogy a defiler magic abban jó, hogy könnyebben, gyorsabban, több energiát tud összeszedni. Tehát bónusz varázspont, erősebb hatás simán mehet.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.12, 11:17

A pszi hogy megy majd? (Néha én is nagyon fellelkesedek, hogy kéne rendesen, AD&D 2. kiadás szerint Dark Sunt játszani, PHB még csak akad valahol, de a Complete Psionics Handbook (hiánya) már komolyabb akadály...)

http://www.silverland.hu/termek/1665/PSIONICS_HANDBOOK/

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 176 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.02, 20:23

Így az "életre" vonatkoztatva van alapja annak, hogy a preserverek generációról generációra adják át a tudásukat újra felfedezve a mágia mibenlétét titkos társaságokon keresztül. A defilerek pedig a kontrollálatlan, tanulatlan erejükön keresztül szipolyozzák ki Athas haldokló természetét.

Ugyan a hárompontöthöz nem (sem) értek, de ez nagyszerűen foglalta össze a koncepciómat

Csakúgy, mint ez is:

Az állapot, avagy a tudás korlátozott volta a tiltásból ered.

Végső soron erre gondoltam elméleti alap néven (GURPSra lefordítva csak a királyoknak van Thaumaturgy képzettsége, a többiek meg küszködnek az eredetileg felébredt erőikkel, vagy azzal a néhány spellel, amit a fátylas főnökeik rájuk mertek bízni)

Az eredeti kérdésre is kikacsintva: olyasmire gondoltam, hogy a preserverek képessé válhatnak a varázslatok energiaigényének egy részét saját fatigue-ból (önerőből) fedezni... ez alacsonyabb szinten előnynek is tűnhet, de a komolyabb varázslatok majd elgondolkodtatják őket, hogy a képzettségre vagy a fatigue pontokra költsék az XPket.

Mindenesetre Marvin hozzászólása is érvényes (mesélői taktikára hívja fel a figyelmet, hehe), csak nem tudom, hogy a városból megszökve mennyire maradna egy játékos preserver.

A pszit egyelőre alapszabályokkal képzeltem el (a karavánok bogárhajcsárai kényelmesen leképezhetőek ezzel is szerintem), de a harbingeresdi kimódolásához még neki kell fussak a Will and the Waynek.. folytatása következik!

Mindenesetre gondolkodom azon, hogy a különböző varázshasználók szakterületeit és a pszit is oly módon különböztessem meg egymástól, hogy azok közt ne legyen komolyabb átfedés. (Pl a pszivel működnének a gondolatolvasások stb, a varázslók meg inkább az anyagi hatásokért lennének felelősek, de az elemi erőknek közben csak a papjaik parancsolhatnak)

Mennyire számít (az eredeti játékban) érdekesnek összeugrasztani olyanokat, akik eltérő képességekkel hozzák létre az azonos hatásokat?

Fari

Fari

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 109 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.02, 12:38

Nem is olyan rossz ötlet -D&D 3.5-ben gondolkodva- hogy a defilerek a sorcererek, a preserverek a wizardok.

Így az "életre" vonatkoztatva van alapja annak, hogy a preserverek generációról generációra adják át a tudásukat újra felfedezve a mágia mibenlétét titkos társaságokon keresztül. A defilerek pedig a kontrollálatlan, tanulatlan erejükön keresztül szipolyozzák ki Athas haldokló természetét.

Persze az más kérdés, hogy a sárkány királyok tudatos tanulása, és defiler szemléletük a mágiával hogyan kerül be a képbe...? 

KaptiDavy szerintem a jelenkor varázslói szerintem nem csak "ugatják az ábécét", hiszen évezredek óta jelen van az Athason. Az állapot, avagy a tudás korlátozott volta a tiltásból ered.

Lásd a psit.

Amennyiben az is tiltva lenne -ahogyan az is a rabszolgák között- lényegesen kevesebben találkoznának vele a mindennapokban.

Ezzel szemben egy nagyon hatásos rendszer, ami beépült a minden napokba törvényi szabályozásokkal.

Szóval szerintem a tiltásból eredően egy jóval lassabb fejlődés megy végbe a mágia tekintetében.

Míg láthatóan a psi fejlődik és virágzik...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.27, 22:14

A pszi hogy megy majd? (Néha én is nagyon fellelkesedek, hogy kéne rendesen, AD&D 2. kiadás szerint Dark Sunt játszani, PHB még csak akad valahol, de a Complete Psionics Handbook (hiánya) már komolyabb akadály...)

Aktív defiler pedig, ha jól emléxem, minden varázsolgatásával pusztít maga körül, aminek nem csak a nehezen kicsikarható termőföldeken kapirgáló rabszolgák meg a gazdáik nem örülnek majd, hanem pl. a társaik sem, szóval az erkölcsi megfontolások szerintem sokadrangúak lesznek a lincselő tömeg mögött. 

Módosította Marvin: 2018.03.27, 22:18

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]