Ugrás tartalomhoz

Dark Sun

• Válasz írásához lépj be
1021 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2658 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.27, 22:14

A pszi hogy megy majd? (Néha én is nagyon fellelkesedek, hogy kéne rendesen, AD&D 2. kiadás szerint Dark Sunt játszani, PHB még csak akad valahol, de a Complete Psionics Handbook (hiánya) már komolyabb akadály...)

Aktív defiler pedig, ha jól emléxem, minden varázsolgatásával pusztít maga körül, aminek nem csak a nehezen kicsikarható termőföldeken kapirgáló rabszolgák meg a gazdáik nem örülnek majd, hanem pl. a társaik sem, szóval az erkölcsi megfontolások szerintem sokadrangúak lesznek a lincselő tömeg mögött. 

Módosította Marvin: 2018.03.27, 22:18

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.27, 21:49

A gonosz Preservernek én sem látom akadályát, sőt! A Fátylas Szövetségnél szerintem amúgy is gyanús, hogy csak a főnökség fejlődik saját képességei szerint, a többiek gazdálkodnak a rájuk bízott tudásból... ami az írástudatlanságot is szem előtt tartva nem lehet sok.

Én simán elvinném ilyen maffiás irányba  :kavar:

Ha már itt tartunk, lenne egy újabb (számomra) homályos pont:

Jól értem, hogy Athason csak a máguskirályok tanulták a mágiát elméleti alapon, a teljes egészt átlátva, míg a jelenkor varázslói (pl a játékosok) csak kísérleteznek a véletlenül felébredt erőikkel, mint a vasárnapi matiné teenage werewolfjai?

Visszatérve az eredeti kérdésre: nem szeretném szimplán valami Duty/Vow kaliberű hátránnyal sújtani a Preservereket, mert az nem támasztja alá a lassabb fejlődést, és könnyen elintézhetik egy legyintéssel, hogy "na akkor most defiler lettem, na és???". (Igen, tudom, hogy ingoványos talajra tévedek, ha játékmechanikától várom az erkölcsi kényszerítőerőt.)

Szóval egyelőre inkább olyasmire lennék kíváncsi, amivel módosított szabályok szerint varázsolna legalább az egyik csoport. (Mondjuk a "belső erő" megmagyarázná, hogy miért lett összeesküvés a Fátylas Szövetségből, és miért érzik a királyok fenyegetve magukat...csak jelentős változás az eredeti háttérhez képest)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.27, 11:48

Persze kérdés, hogy lehet-e valaki gonosz preserver?

Nyilván D&D rendszerében ez egy élesebb határvonal, míg Gurpsben agyon lehet szofisztikázni.

Szerintem simán lehet gonosz preserver. Rengeteg gyakorlati haszna van, ha valaki nem defiler, simán választhatja ezt az utat egy gonosz vagy semleges karakter.

Fari

Fari

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.27, 11:28

Részemről nem bánom. Sőt...

Én is most kezdek mesélni 3.5 alatt Dark Sunt, és számomra is gondot jelent, hogy mivel jelképezzem a defilerek gyorsabb előremenetelét.

Ezt ugye a kettes kiadásban a kevesebb xp-vel történő szintlépésekkel oldották meg.

Gurpsben talán hátrányként lehetne ezt kezelni, amiért ugye plusz elkölthető pont jár érte.

Ami nagyon nagy idézőjelben "jutalom". Persze a játék során hátrány. Hovatovább akár késöbb levásárolható játékmenet és GM függvényében.

Ez a mechanika.

Más kérdés, hogy ez a játék során hogyan jelenik meg.

Lehet-e defilerből valaki később preserver, és fordítva?

Kettes kiadásban nyilván nehéz lenne azt megoldani, hogy valaki kevesebb xp-ből magasabb szintet tudjon. Vagy a meglévő tudása esik vissza...?

Hármasban minden esetre lehet én azt a megoldást választom, hogy a defilerek a sorcerer spell progressiont használják.

Szóval én nem biztos, hogy kategorikusan elválasztanám az átjárás lehetőségét a két kaszt között.

Pont mint a jediknél.

Inkább a szerepjáték során követelném meg a kettő erkölcsi megkülönböztetését.

Persze kérdés, hogy lehet-e valaki gonosz preserver?

Nyilván D&D rendszerében ez egy élesebb határvonal, míg Gurpsben agyon lehet szofisztikázni.

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.26, 20:51

Egy kis vitaindító, ha nem bánjátok:

Hegesztgetek itthon egy GURPS átiratot, és érdekelne, hogyan érdemes megoldani a Preservereket (a Defiler tiszta sor)? Troy bátyánk hírös regényében ugyebár csak az elkövető szándékain múlik a dolog, ugyanakkor a játékban két külön kasztként működtek.

Felmerült bennem, hogy "belső erőssé" tenném a Preservereket, akik a GURPS eredeti rendszere szerint Fatigue égetésével varázsolnának, míg testvérkéik "megelégednének" a környezetükben fellelhető energiával is (így ők lennének a kidolgozandó variáns).

A másik ötlet az volt, hogy a Preserverek beavatása során (mondjuk amikor magához veszi őket a Fátylas Szövetség) helyeznek el bennük egy gátlást, amely ezentúl némiképp kötné a kezüket (ez a GURPSban biztos valami hátrány lenne)

Mindazonáltal nagyon tetszett a regényekben, ahogy Sadirának egyensúlyoznia kell a magáénak vallott célok és saját mohósága között...

Viszont jobban örülnék, ha valami játéktechnikai aprósággal is meg tudnám különböztetni őket...

Senkit ne riasszon el, ha csupán a D&D rendszerét ismeri, itt most inkább kozmológiai irányból közelítenék a kérdéshez, amit aztán átültethetek (akárhogyan is) a szabályokba.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.28, 23:17

Az első kiadásban a dupla specializáció +3 to hit +3 dmg-et adott.

pzsolt

pzsolt

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.19, 09:13

A Baldurs Gate nevű játékban van egy hasonló rendszer a többszörös fegyverspecializációra.

Mivel ez a program is az AD&D rendszerét használja, alkalmas lehet a használatra, amennyiben tetszik.

Valamint a játék behozta a weapon stylt is, ezzel is lehet variálni a fegyverforgatást.

http://baldursgate.wikia.com/wiki/Weapon_proficiency

Ó köszi!Ez asszem jó is lesz! :-)

Aziraffael

Aziraffael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.10, 10:03

A Baldurs Gate nevű játékban van egy hasonló rendszer a többszörös fegyverspecializációra.

Mivel ez a program is az AD&D rendszerét használja, alkalmas lehet a használatra, amennyiben tetszik.

Valamint a játék behozta a weapon stylt is, ezzel is lehet variálni a fegyverforgatást.

http://baldursgate.wikia.com/wiki/Weapon_proficiency

pzsolt

pzsolt

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.10, 05:35

A combat&tactics-ot én is megtaláltam!A harcosok könyvében nem volt sajna!

pzsolt

pzsolt

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.10, 05:32

Köszi!

Valami olyasmi is volt benne,hogy adott Ac is!Erre az egyre emlékszem belőle.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.09, 14:35

A player's options: combat&tactics-ban is volt többszörös specializáció (master, high master, grand master fokozatok). Ámbár az options széria csak némi engedékenységgel tekinthető a 2. kiadás részének, annyira opcionális szabályokkal van tele.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.09, 12:22

Szerintem ez a Fighter's Handbook-ban lesz benne. :nos:

pzsolt

pzsolt

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.09, 11:41

Sziasztok!Hátha tud nekem valaki segíteni!

Kicsit nosztalgiázunk a haverokkal és elkezdtünk játszani Dark Sun-t AD&D 2 ed rendszerben! :-)

Na de nem is ez a lényeg!

Hanem!Eszünkbe jutott,hogy van valahol egy olyan szabály,hogy "többszörös fegyverspecializáció" vagy valami ilyesmi,de nem találjuk sehol!Aki esetleg emlékszik ezzel kapcsolatban valami infóra megosztaná velem a tudást? :-) 

Előre is köszi!

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.02, 08:56

Dolgozgatok egy 5e konverzión, mert ami elérhető a neten, az nem tetszik. A fajokkal elvben megvagyok, bár a multiklassz dolgokat még nem néztem át. Dropbox link.

Lonewolf

Lonewolf

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.08, 18:43

Üdv!

Most találtam egy world dokot Ad&d re sztem a Dark Sun boxed set játékosos füzetéből. Azt ha gondolod, és megadod hová szívesen átküldöm

Nomad

Engem is érdekelne.  :)

Módosította Lonewolf: 2015.04.08, 18:44

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.07, 17:10

Üdv!

Most találtam egy world dokot Ad&d re sztem a Dark Sun boxed set játékosos füzetéből. Azt ha gondolod, és megadod hová szívesen átküldöm

Nomad

Ez engem is érdekelne, megköszöném, ha elküldenéd a bekesi_janos@freemail.hu-ra.
Köszönöm Cobra

_NOMAD_

_NOMAD_

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.07, 14:37

Üdv!

Nomad

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 819 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.05, 09:09

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek Dark Sun fordítása, amelyet akár meg is osztana velem. :)

Mivel anno készült rajongói Greyhawk és a Dragonlance fordítás, illetve a Spelljammer jómagam követtem el, bízom benne, hogy Dark Sun fordítást is készített valaki. :)

Jó a klasszikus is (a világleírás miatt), de ha esetleg van valakinek d&d 3.5e verzió, annak is nagyon örülnénk. :)

Köszönöm!

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.14, 09:14

Dark Sun boxed set (2ed) .pdf formátumban 9.99$ az rpgnow.com-on.

Úgyis a 2ed az igazzy déendé. :)

Hát, Dark Sun-ban legalábbis vitathatatlanul...

Nekem tetszik a DnD 4 verzió is. Van benne néhány dolog, ami nem tetszik (pl. dragonborn, a csontfegyver ugyanannyit sebez, mint a fém, stb.), de főleg a világleírása nagyon jól használható, nem szakad rá az emberre annyi info, mint a régi kiadásokban.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.14, 08:50

Dark Sun boxed set (2ed) .pdf formátumban 9.99$ az rpgnow.com-on.

Úgyis a 2ed az igazzy déendé. :)

Hát, Dark Sun-ban legalábbis vitathatatlanul...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]