Ugrás tartalomhoz

Fotó

Filmajánlók #2

• Válasz írásához lépj be
3442 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.09, 10:04

Mad Max: Fury Road

Biztosan öregszem, de nekem sok bajom volt vele. A látvány kétségkívül elviszi, pláne 3D-ben, de így is azt kell mondanom, hogy éppen csak megüti a "márka" színvonalát.

Pro: kb. 90-100 perc tömény zúzás, jó zenével, látvánnyal

Kontra:

- tömény zúzás - sokkal ütősebb lenne, ha kb. 20 perc adrenalinroham után lenne 5-10 perc nyugi, hogy a mirigyek megtermeljék a következő "rush"-hoz az anyagot. 

- emiatt nem nagyon sikerültek emlékezetesre a jelenetek ( na jó, másnap mikor egy trélert előztem, amin egy lánctalpas markoló ült, volt ami bevillanjon)

- a harmadik "képernyőt betöltő" kirepülő alkatrész már unalmas volt.

- túl sokat nyúlt vissza poénok szintjén az első háromhoz

- nincs sztori, nem nagyon vannak karakterek. Ez különösen azért fáj, mert az első háromban sikerült a "rosszakat" is emlékezetesre formálni - effektive arctalan ellenfeleket halomra gyilkolni meg nagyon bárgyú árnyas/dzsíájidzsós...

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.08, 19:19

Láttam én is. Történet nulla, világábrázolás jeles, dicsérettel. Az akciójelenetek pedig lazán űberelnek az éven eddig mindent, és kétlem, hogy bármi megszorongatná. Nem, a következő Star Wars se fogja, IMHO.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 09:10

Max ugyanígy lehetne néma is, a filmen nem csorbítana.

Állítólag lesz egy néma ff változat a blurayen : http://screencrush.com/mad-max-fury-road-blu-black-white/ :) (már ha jól értem az "with only the isolated score"-t )

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 08:35

Mad Max: Fury Road

érdekes, hogy működhet egy film bármilyen történet nélkül... de ez működik. Ezúttal nem lehet fanyalogni, hogy gyenge / erőltetett a sztori, mert nincs; nem lehet fanyalogni, hogy a karakterek csak két dimenziós, klisés alakok, mert itt csak arcok, ruhák és fegyverek szerepelnek - Max ugyanígy lehetne néma is, a filmen nem csorbítana.

Szerintem is szórakoztató film, egy jó adag őrülettel, és 5*-os látvánnyal, koreográfiákkal. 

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.25, 17:23

Az új Mad Max elég jóra sikeredett. Az egész lényegében egy nagy üldözés/menekülés kb két órán keresztül, de számomra egy pillanatig sem ült le, végig nagyon élveztem.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.17, 23:12

Már nem kell neki az a valami. :)

Az első részben kapta a repeszt, azért kellett a kütyü, hogy ne érje el a szívét.

A másodikban tkp. rákos lett a kütyütől, ezért kellett egy másik.

A harmadikban kioperálták belőle a repeszt, így már nem kell neki állandóan az ARC.

Szóval most akkor vasemberkedik, amikor kedve tartja. :)

Bulldy 

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.17, 22:30

Arra van magyarázat, hogy emlékeim szerint az Iron Man 3-ban Tony Stark nyugdíjba ment, meg ki is operálták azt a valamit belőle, ami lehetővé tette neki az Iron Man-kedést, és most mégis nyomta mintha semmi sem történt volna?

Vagy nem szabad ilyen kontinuitás kérdésekkel foglalkozni ezekben a filmekben?

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.17, 22:24

Nem is tudtam, hogy fanyalgás folyik a film kapcsán. Szerencsére előtte nem foglalkoztam ilyennel (még az előzetest sem láttam), most meg már nem érdekel. :)

Azt lehet tudni, hogy a hátramaradt 2 kő mely filmekben kerül majd elő?

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 960 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.17, 18:05

Bulldy +1

Nálam kifejezetten felülteljesített a film.
Azt gondoltam bukó lesz Loki után egy Ultronhoz hasonló főgonoszt behozni, ehhez képest ha nem is egy marha összetett, de legalább vicces és emlékezetes karakter lett. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.16, 22:08

Sikerült nekem is megnéznem az Ultron Korát!

Számomra hozta az elvártakat, a fanyalgókat nem értem. A film(ek) hűen követik a képregények hagyományait és mivel szeretem a szuperhős-szappsnoperákat, akár havonta is jöhet egy új. :)

A fanyalgóknál azt érzem, hogy nem ismerik ezt a stílust, teljesen mást várnak tőle, mint ami valójában.

Bulldy

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.16, 21:58

Hmm, a Thor: The Dark World-ben is van egy, a piros (éter?). A gonosz-genya-fekete elf azzal akarja elpusztitani a kilenc vilagot, ha jol emlekszem. A vegen talan a Collector-hoz viszik, hogy ne legyen Asgardban...?

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.16, 19:06

Egyáltalán, melyik az a négy? SPOILEREK JÖHETNEK!!! Van egy, amivel Starlordék szerencsétlenkedtek. Van egy (volt egy) Loki jogarában, ez van most Vision homlokán. Egy harmadik talán a Tesseract. Mi a negyedik (a filmben említik, hogy négy is felbukkant mostanság)?

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.14, 21:22

Most csak ezert a rovid bejegyzesert jottem: vasarnap este megneztuk az Avengers: Age of Ultron mozit, es a summa az, hogy akinek az elso Avengers bejott, annak ez is tetszeni fog. Nalam elegge egy lapon van a ketto, siman hozza a franko mozis elmenyt, komolyabb meglepetesre senki ne szamitson.

A tortenetet talan mar most sem tudnam teljesen visszaadni, de az ugyis csak toltelek a zuzasok kozott. Van viszont sok, nagyon latvanyos bunyo, es az egysoros poenok vagy szituaciok nagyobb resze is mokas. A legjobb zuzas szerintem a nyito jelenet (Avengers vs. Hydra bazis), meg az Ironman vs. Hulk (igen, Shrek megint bepoccen, ahogy altalaban). Az elobbien mondjuk kifejezetten rohejes, mikor a veteran Hydra mastermind foparancsnok benyogi az egyik tisztjenek, hogy "nem kell az erosites, az embereim majd kitartanak" - mikozben Hulk meg Thor eppen bunkereket bont szet. Eleve, hogy a turoban lehetne ellenuk kitartani...?

A vegen megint van egy par masodperces snitt az ujabb Infinity Stone kapcsan, de bevallom, hogy en ennyi ido utan mar nem tudnam elmondani, hogy melyik es hol bukkant elo a korabbi Marvel filmekben. Egy negativum: a film kb. 2 ora 20 perces, ami azt jelenti, hogy legalabb 20 perccel hosszabb, mint kellene. Egy masik, szokasos negativum: a robotkatonak (tele van veluk a film) a vegere 1 HD-s ellenfelekke silanyulnak.

Spoiler

eleskanyar

eleskanyar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.05.08, 14:56

Ha még nem ismeritek, a Community című sorozat Dungeons & Dragons részének bemutatója:

Chevy Chase szerepel benne, és az egész rész szerepjátékos, neten fent van a teljes rész is:

Community S02E14

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.24, 15:41

Ha esetleg nem lattatok volna eddig, akkor itt megtekintheto "A hívó" c. magyar rovidfilm, ami amolyan noir hangulatu sci-fi - es remek!

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.06, 18:27

Láttam, és lehet, hogy anno az ázsiai topikban írtam is róla. Nagy film, ugyanakkor nem nevezném horrornak.

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.05, 23:07

Üdv!

Nem, de érdekesnek tűnik!

7,8-as tetszési index, felvesszük az "elmegy az asszony 1 napra a gyerekekkel horrort nézzünk de mit?" listára.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.05, 13:47

Ezt valaki latta mar? Velemeny?

I saw the devil

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.05, 01:16

A holnapi Budapest Pride felvonulás alkalmából úgy gondoltam, megnézek egy témába vágó filmet, ami régóta várólistán van.

Prayers for Bobby

Igaz történet egy fiúról, aki öngyilkos lett, főleg mert a vallásos anyja nem tudta elfogadni a homoszexualitását. Én legalábbis az anyát tartom felelősnek. A film első felében inkább Bobby a főszereplő. Az ő szemszögéből látjuk a szenvedését. Vallásos neveltetése miatt folyamatos konfliktus dúl benne, mert szeretne megfelelni a családjának, nem akar pokolra kerülni, de közben tudja hogy nem tehet az érzéseiről, csak arra vágyik, hogy elfogadják őt.

A halála után az anyára kerül a hangsúly. A buzgó keresztény homofóbságtól eljut odáig, hogy melegjogi aktivistává válik. Kár, hogy az kellett hozzá, hogy öngyilkos legyen a fia. Lehet, hogy az idő rövidsége miatt, de szerintem túl gyorsan folyt le ez a változás. Meg valahogy úgy éreztem, lehettek volna kicsit mélyebbek a karakterek. Végül mégis úgy gondolom, hogy fontos ezt a filmet megnézni, mert megmutatja, milyen fontos, hogy tájékozottak legyünk ebben a témában mielőtt véleményt alkotunk.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.23, 23:46

Her

Nekem az nem volt tiszta az egészben, hogy attól, hogy női hangja ill. neve lesz egy számítógépnek, miért gondolkodik nőként? :) Vagy ez azt akarja kifejezni, korunk toleráns szellemében, hogy a szerelem uniszex? De mindenképpen úgy érzem, hogy kicsit le van ragadva annál a film (meg úgy általában a sci-fi műfaj), hogy egy mesterséges intelligencia emberként viselkedik, ebben a filmben eleve embernek fogja fel magát, de legalábbis hozzájuk méri magát. Holott szerintem kb. egy másik fajról beszélhetünk (bár mondjuk a vége ebből a szempontból nem volt rossz, de nekem kicsit ellentmondásos az addigiak fényében)... én pl. mondjuk nem nagyon várom azt a napot, amikor az ember létrehozza a teljesen kifejlett AI-t...

Jó gondolat, nekem eszembe sem jutott. Lehet hogy azért van, mert elvileg Theodore igényei szerint fejlődik, ő pedig nőként kezeli (pl. a testét női testként írja le a "szexjelenetnél").

Úgy emlékszem, nem mond olyasmiket, amit egy férfi ne mondhatna. De mondjad, ha nincs igazam. A felbérelt közvetítő mondjuk nő, de az betudható annak, amit írtam már az előbb.

Nem hinném, hogy volt mögöttes tartalom az uniszexségről, azt szerintem jobban kihangsúlyozták volna, meg alapból a film címe "Her"...

Lehet hogy nem gondolta át a rendező :)

Igen, az biztos, hogy másik faj, de attól mondjuk még viselkedhet emberi nőként.

Én nem tudom eldönteni, hogy várom-e azt a napot. Tudom, hogy nem veszélytelen, de túl kíváncsi vagyok :(

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]