Ugrás tartalomhoz

Elf-mániákusok írjatok!

• Válasz írásához lépj be
1006 hozzászólás érkezett eddig

davocska

davocska

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.29, 08:11

Szóval aki elf nyelven akar tanulni, hajrá, én pedig harcolni fogok azért, hogy a nyelvvizsgát lerakhassam belőle

A tanítói vizsgát is tedd le van néhány érdeklődő az első osztályodhoz. ;) :gyagya: ;) :D :szomoru:
Mi is megpróbáltunk elfül tanulni de nem volt valami hiteles. Talán ez a sidrin vagy mi jobb lessz

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.09, 09:38

...vagy még inkább a "világot".

Középfölde nemes halhatatlanjai?

A 40. évezred Eldái?

Azok az elfek, akik halottra cserélik a magzatot és irtóznak a vastól?

Stb, stb, stb...

Adios
KLM

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.09, 09:12

(OFF)Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy valaki nem tud olyan karakterszerkesztő programról, ahol megalkothatom álmaim elfjét? :) Esetleg valami ilyesmi oldalról? Köszönöm előre is..(/OFF)

Talán nem ártana először a játékrendszert meghatározni...

Elinas

Elinas

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.08, 13:16

(OFF)Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy valaki nem tud olyan karakterszerkesztő programról, ahol megalkothatom álmaim elfjét? :) Esetleg valami ilyesmi oldalról? Köszönöm előre is..(/OFF)

Croatush

Croatush

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 14:08

"Hiteles" tünde nyelvek talán a quenya és a sindarin. Bár nem tudom, mennyire beszélhetünk egy fantázianyelv esetében hitelességről, ha legközelebb szembe jön valaki a Szépek Népéből, okvetlenül megkérdezem ;)
Mindazonáltal van egy nagyon hasznos anyag: sindarin nyelv könnyen feldolgozható, példákkal kiegészített, tanulható változatának magyar fordítása, illetve eredeti verziója. A végén egy szótár is található.
Szóval aki elf nyelven akar tanulni, hajrá, én pedig harcolni fogok azért, hogy a nyelvvizsgát lerakhassam belőle ;)

Nevmerethion

Nevmerethion

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.26, 21:38

Sziasztok!
Most regisztráltam, és lehetne egy hatalmas kérésem?
Elküldene nekem valaki egy használható elf-szótárat az e-mail címemre? ( sango-san@freemail.hu )

Amiket én találtam eddig, nem igazán tűntek hitelesnek... :felvon:

Nagyon köszönöm, szép napot!
:titok:

Norasya

A szótár v8ban van sinda szótár :ok:

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.14, 22:19

Hiteles elf szótár??? :P Ez az délutáni joker kérdés lenne? :sor:

Egyébként a Tolkien által alkotott tünde nyelvet oktatják, bár nem hiszem hogy erről lenne szó... :)

Módosította RedSign: 2008.05.14, 22:20

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.14, 15:53

Mégis mit értessz hiteles alatt? :)

_Norasya (NPC/NJK)

_Norasya (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.05.14, 14:07

Sziasztok!
Most regisztráltam, és lehetne egy hatalmas kérésem?
Elküldene nekem valaki egy használható elf-szótárat az e-mail címemre? ( sango-san@freemail.hu )

Amiket én találtam eddig, nem igazán tűntek hitelesnek... :)

Nagyon köszönöm, szép napot!
:D

Norasya

_PapillonRose (NPC/NJK)

_PapillonRose (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.05.05, 14:50

Ezt a témát az elejétől olvastam, úgyhogy annyira érdekel, mire gondoltál :nemertem:

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.01, 19:00

Nem a Sorakra gondoltam. :gyagya:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.01, 15:21

hát, lehet, mi sosem voltunk "hősök" Darksunon (inkább vagyon és életmentés volt a cél, majd továbbállás egy másik városba) néha volt a partiban egy-két őrző, de ők meg nagyon halandóak voltak elf meg egy se volt.

ha meg elfek kapcsán esetleg az "Egyszemélyes törzs"-trilógiára gondolsz, az borzalmas:

-elfszerzet származék: jó, a sztori végén van rá magyarázat, talán nem annyira gáz..
-női kolostorban nevelkedik és persze van egy brutál pszionikus nagymacska társa.. :ninja:
-mindig mindenkit legyőz, bedarál, magick kard, ami minden más fegyvert összetör, és ezerféle pszionikus powa, táp. :punny:
-minden nő rá akar mászni, de a személyiségei nem engedik, és gyötrődik, jáj -drámai szálak kilőve. :gyagya:
-a biztosítékot az üti ki, amikor az egyik ilyen lebujban elkezdenek szerepjátékozni :(:eeek: :ninja: >addig is gyanús volt a boríton szereplő "AÐ&Ð felsőfokon" felirat már akkor is irritálóan nagy baromságnak tűnt, mégha szeretem is a játékot.

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.31, 12:49

pár olyan is van köztük, aki arról álmodozik, hogy egyszer majd egyesülnek az elfek, és felhagynak a jelenlegi életmódjukkal. de ők vannak kisebbségben.

Mindig a "kevesebb" közül kerülnek ki a nagy hősök. :lol:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.31, 09:37

A "genyák" annyit tesz, hogy rabolnak, fosztogatnak?

nem egészen, inkább városi bűnözők, tolvajok, orgazdák, méregkeverők és hasonlók váltak belőlük, de rablónak ritkán állnak.

pár olyan is van köztük, aki arról álmodozik, hogy egyszer majd egyesülnek az elfek, és felhagynak a jelenlegi életmódjukkal. de ők vannak kisebbségben.

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.30, 23:34

A "genyák" annyit tesz, hogy rabolnak, fosztogatnak?

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.29, 14:53

Dark Sun, ha jól tudom, DnD világ. Nos nem igazán ismerem, bár érdekelne. Ezek az elf törzsek itt milyen formában szerveződnek? Gondolok itt a vezetésre, életmódra, stb. Előre is köszönöm a választ. :(

Igen (Részben jól tudod), ADnD világ. Már-már közhelynek számít, hogy a legjobb, mind közül.
Az elf törzsek a legtöbben nomádok. Oázisokat, esetenként falvakat foglalnak el maguknak. Erősen kötődnek a természeti erőkhöz, törzsi hitvilágukat is többnyire ezek alakítják. Ők egy régen élt (high fantasy) elf fajnak (akiket bizonyos rossz emberek :) kiirtottak Athasról) a módosult utódai. Magasra nőnek, gyorsan-hosszan tudnak futni és leginkább minden hájjal megkent genyák. Sokan közülük urbanizálódott... vagy törzsi szinten, vagy törzs nélküli polgárként.
Elves of Athas c. kiadvány a kötelező olvasmány.

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.28, 04:33

Dark Sun, ha jól tudom, DnD világ. Nos nem igazán ismerem, bár érdekelne. Ezek az elf törzsek itt milyen formában szerveződnek? Gondolok itt a vezetésre, életmódra, stb. Előre is köszönöm a választ. :)

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.20, 11:55

Nem teljesen. Mivel a régi elf királyságból és fajból csupán a Last Sea környékén maradt egy kevés, nem az a kiindulási alap.
Ez a törzsek egyesítéséről szól a Shadow szervezésében. Mivel JK vagyok, túl sokat még nem tudok a pontos tervekről.

_Paris Hilton (NPC/NJK)

_Paris Hilton (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.03.18, 00:03

Az elfek mint birodalom? Érdekes lehet, a régi elf királyságokra alapulva, vagy új módon?

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.07, 14:40

Egy ideje tolunk egy dark sun kampányt, elfekkel. Eléggé magas szinten járunk és belefolytunk egy olyasféle ügyletbe, ami újra akarja létesíteni az elf birodalmat. Egyesítve a törzseket. Elég szép.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]