Ugrás tartalomhoz

Elf-mániákusok írjatok!

• Válasz írásához lépj be
1006 hozzászólás érkezett eddig

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.06, 14:09

Üdv!

És a sötételfeken kívül van még vmi más elf faj??

Temérdek ;)
Van nemes, erdei, szürke, hold, vízi, vér, stb.

Maradok tisztelettel: Alister

HerHand22

HerHand22

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 28 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.06, 10:53

Üdvözlet!!

nem tudom, hogy kaptál-e már választ a kérdésedre vagy csak poénból tetted fel de azért válaszolok :)
Mind kúlturálisan mind pedig játéktechnikailag mások. Jómagam csak a Dnd: Forgotten Realms világa szerint tudok felvilágósitással szolgálni neked ( esetleg majd vmi ügyeletes M.A.G.U.S.-os is képviseleteti magát :) )

Először is a szokásaik merőben mások mivel a főistenűk Lolth a pókirálynő ki szeszélyes ( hisz nő ;) :D )és ehhez párosul még a kegyetlensége is, meg persze az, hogy utálja a felszíni fajokat főleg az elfeket. Szóval ez jellemzi a teremtményeit is. A társadalmukban a nők uralkodnak míg a férfiak egyszerűen csak játékszerek a kezükben, egyszerű használati tárgyak akik ha nem értetének a harchoz, vagy az útod nemzéshez valószínű már rég nem lennének :aboci: . Általában a kiválasztodás jellemző még a társadalmukra hisz az istenőjük szerint aki gyenge annak pusztulnia kell. Szóval igen csak talpra esetnek kell ahhoz lenni, hogy valaki sokáig éljen arra felé. A kormányzás és a hatalom a nemesi házak kezében van élén a Baenre ház áll és minden család arra törekszik, hogy ehhez kerüljön a legközelebb ill., hogy kiturja ezen családod a helyéről persze ezt nem szemtől szemben hanem intrikával igyekeznek.
Hát röviden és nagyon sarkítva ennyi, meg most nem is jut ezsembe más de biztos jön valaki aki még hozzá tud tenni ( esetleg kijavitani az én botlásaimat)

Tisztelettel Csontrágó

Na elf se lennék abban a világban :) . És ugye örökké élnek; csak gyilkosság által tudnak meghalni. Mondjuk ez tetszik. És a sötételfeken kívül van még vmi más elf faj??

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.30, 23:52

dobeis írta

sziasztok
A sötételfek játéktechnikailag csak a börszínükben különböznek az elfektől??

Üdvözlet!!

nem tudom, hogy kaptál-e már választ a kérdésedre vagy csak poénból tetted fel de azért válaszolok ;)
Mind kúlturálisan mind pedig játéktechnikailag mások. Jómagam csak a Dnd: Forgotten Realms világa szerint tudok felvilágósitással szolgálni neked ( esetleg majd vmi ügyeletes M.A.G.U.S.-os is képviseleteti magát ;) )

Először is a szokásaik merőben mások mivel a főistenűk Lolth a pókirálynő ki szeszélyes ( hisz nő :D ;) )és ehhez párosul még a kegyetlensége is, meg persze az, hogy utálja a felszíni fajokat főleg az elfeket. Szóval ez jellemzi a teremtményeit is. A társadalmukban a nők uralkodnak míg a férfiak egyszerűen csak játékszerek a kezükben, egyszerű használati tárgyak akik ha nem értetének a harchoz, vagy az útod nemzéshez valószínű már rég nem lennének :szent: . Általában a kiválasztodás jellemző még a társadalmukra hisz az istenőjük szerint aki gyenge annak pusztulnia kell. Szóval igen csak talpra esetnek kell ahhoz lenni, hogy valaki sokáig éljen arra felé. A kormányzás és a hatalom a nemesi házak kezében van élén a Baenre ház áll és minden család arra törekszik, hogy ehhez kerüljön a legközelebb ill., hogy kiturja ezen családod a helyéről persze ezt nem szemtől szemben hanem intrikával igyekeznek.
Hát röviden és nagyon sarkítva ennyi, meg most nem is jut ezsembe más de biztos jön valaki aki még hozzá tud tenni ( esetleg kijavitani az én botlásaimat)

Tisztelettel Csontrágó

HerHand22

HerHand22

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 28 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.30, 22:56

Az elfek (a trollok is) az izlandi folkórból származnak. Úgy érdekesség kép :D

Akemaki

Akemaki

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.13, 14:05

Üdv!

Szeretném megkérdezni, hogy nem e tudtok véletlenül készen levő elf naptár létezéséről.

Ha esetleg valaki rendelkezik ilyennel, akkor legyen oly kedves küldje el erre az emilcímre: counrygirl7@freemail.hu

sos lenne

Előre is köszönet!

dobeis

dobeis

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.07, 18:35

sziasztok
A sötételfek játéktechnikailag csak a börszínükben különböznek az elfektől??
/tényleg jó a szótár.../ ;)

Ardvisson

Ardvisson

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 47 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.10, 17:27

Szerintem ezen az oldalon talaltok egy turheto szotárat:

http://shadowrun.timba.biz/rpg_szoba.htm le lehet tolteni .doc file formatum , nem szukseges csak wordpad

Jó kis szótár :sor: És ráadásul nyomtatható formátumban van... ;)

Ez3kiel

Ez3kiel

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.09, 15:55

Ha bárkit érdekel van angol-elf(Tolkien féle) szótár a gépemen bár még nem teljes de jól haladok a kiegészítésével és átírásával magyar-elfre ha érdekel valakit írjon e-mail-t: banzai@kgb.hu

_Amakiir (NPC/NJK)

_Amakiir (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.14, 10:29

http://shadowrun.timba.biz/rpg_szoba.htm le lehet tolteni .doc file formatum , nem szukseges csak wordpad

Köszike ;)

_LarvCaramon (NPC/NJK)

_LarvCaramon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.10, 17:31

_Amakiir (NPC/NJK)

_Amakiir (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.10, 11:11

Sziasztok!
Nagyon megköszönném ha nekem is tudna valaki küldeni!!

krajczarm@freemail.hu

előre is köszi :felvon:

olvastar

olvastar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 60 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.27, 20:59

Lithas!
légyszi küldjetek nekem 1 elf szótárt a mélemre!!

N3k3m 1s!!!!!

olvastar@freemail.hu :cool:

_Amakiir (NPC/NJK)

_Amakiir (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.16, 20:28

Sziasztok
Én mióta elkezdtem DND-zni az Elfeket nagyon inteligens fajnak tartom. Nem értem miért kellene szárny nekik, mikor olyan mozgékonyak és gyorsak! :)

_Thauglimorgorius (NPC/NJK)

_Thauglimorgorius (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.21, 14:57

Bárki aki tud valami extrát a napelfek történelméről bármilyen világleíráson (bár inkább DnD, vagy FR) belül, küldhetne a mail-emre.

jameg ha ezekben van némi utalás esetleg arra, hogy náluk milyen hagyományok vannak az különösen jó lenne

csak jó lenne tökéletesíteni a karakteremet (nem mintha nem lenne már így is rendkívül egyedi..... :)

üdv

_Loinaar (NPC/NJK)

_Loinaar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.13, 16:18

Lithas!
légyszi küldjetek nekem 1 elf szótárt a mélemre!!

hungaria15@freemail.hu

thx

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.16, 10:21

Blarke, Turin: Hogy a tisztázzam a dolgot: a kérdés elég komplex. Ezek az én embernagyságú és kb. magukkal azonos nagyságú szárnyakkal rendelkező tündéreim természetesen a mi világunkban röpképtelenek lennének. Szerencsére a világukat átható mágia miatt a testük azonos szilárdság mellett jóval könnyebb lehet, és erő dolgában sem kell pusztán az izmaikra hagyatkozniuk... Ez számukra teljesen természetes, valamint a repülés közbeni mozgásukat a szárnyaik mozgatásával irányítják (más kérdés, hogy ez nekik meg különösebb koncentráció nélkül is :P ), és így ez nem mágiahasználat a szó klasszikus értelmében. Tehát nem is hat rá a mágiatörés, sőt, a mágiakioltó mező és társai sem. Ez nekik olyan, mint a tüdőshalaknak a szárazon légzés.

:party: :rohog: :)

Üdv: Alister

Alkyr

Alkyr

Magiszter

• Archívum
  • 1004 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.16, 06:07

A Káoszban feketén-fehéren le van írva a sárkányok szárnyai túlságosan kicsik, ahhoz hogy repülni tudjanak vele, ezért ezt mágiával segítik. Ez a mágia pedig ösztönös olyan, mint az embereknek a járás annyi különlegességgel, hogy ezt nem kell kiskorukban sokat gyakorolva megtanulniuk.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.15, 23:00

értem én, értem :party: (kisebb gravitáció, stb...) csak a legtöbb világban pl. a sárkányok is mágiával repülnek (asszem pl Yneven és Pernen megemlítik? de nem vagyok már biztos benne), mégis van szárnyuk. na mindegy. :rohog:

Shadowrunban biztos megemlítik a sárkányok mágiával rásegített repülését. Viszont, különféle rendszerindokok miatt, amiknek nem itt van a helye, csakis izomerőből repülnek a különféle szárnyakkal rendelkező (nagyobb méretű) fajok, nem pedig gravitációs, vagy mágikus indokok miatt.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.14, 15:56

értem én, értem ;) (kisebb gravitáció, stb...) csak a legtöbb világban pl. a sárkányok is mágiával repülnek (asszem pl Yneven és Pernen megemlítik? de nem vagyok már biztos benne), mégis van szárnyuk. na mindegy. :ugri:

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.14, 15:54

Blarke: nyilvánvaló, hogy egy embernagyságú elfnek kellene vagy 6 méter szárnyfesztáv, hogy repülni tudjon, én arra céloztam, hogy igyekeztek vmiféle fizikával megmagyarázni ezt a dolgot, tehát értelmetlen mágiatörést, meg ilyesmit kérni rajtuk számon, amikor nyilvánvaló, hogy a szárnyaik azért vannak, hogy repülhessenek. Mert ha mágia lenne az egész, akkor minek a szárny, nemde?

Tehát vmiféle fizikai magyarázattal igyekeztek szolgálni, földi fizikát meg hülyeség számon kérni a Dnd-n.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]