Ugrás tartalomhoz

Elf-mániákusok írjatok!

• Válasz írásához lépj be
1006 hozzászólás érkezett eddig

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.12, 21:57

Blarke, Turin: Hogy a tisztázzam a dolgot: a kérdés elég komplex. Ezek az én embernagyságú és kb. magukkal azonos nagyságú szárnyakkal rendelkező tündéreim természetesen a mi világunkban röpképtelenek lennének. Szerencsére a világukat átható mágia miatt a testük azonos szilárdság mellett jóval könnyebb lehet, és erő dolgában sem kell pusztán az izmaikra hagyatkozniuk... Ez számukra teljesen természetes, valamint a repülés közbeni mozgásukat a szárnyaik mozgatásával irányítják (más kérdés, hogy ez nekik meg különösebb koncentráció nélkül is ;) ), és így nem mágiahasználat a szó klasszikus értelmében. Tehát nem is hat rá a mágiatörés, sőt, a mágiakioltó mező és társai sem. Ez nekik olyan, mint a tüdőshalaknak a szárazon légzés.

Üdv: Alister

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.12, 19:27

őőő... turin. nézd meg a madarak arányait. elsősorban asszem a kondorkeselyűre gondolok most, a kétméteres fesztávval... pedig az nem egy elf testet röptet. mondjuk ő siklásra lett "kitalálva". a Salvatore-féle apró elfeknek akkora szárnyuk van kb., mint a testük... és mégis csak az ugrásaikra tudnak rásegíteni vele, repülni nem bírnak. márpedig a magasságnövekedéssel a felület négyzetesen, a térfogat (ezáltal a súly) köbösen nő (nagyon erős túlzással, persze), tehát a szárny egyre kevésbé fog érni így valamit (kiszámíttattam anno fizikatanárommal, szóval tudom ;) ). csak erre céloztam. :) jó, persze, fantáziavilágba ne akarjak ésszerűsséget vinni... de azért vannak ennek az álláspontnak is határai :(

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.12, 18:14

Blarke: nagyok a szárnyaik (mint a testük) és könnyű a csontozatuk, mint a madaraknak. Saját izomerőből repülnek, és nem zuhannak le egy mágiatöréstől. Egyébként sztem Faerun legjobb faja.

Módosította turin: 2006.05.12, 18:16

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.11, 11:17

Alister ez nem hangzik rosszul.
Bár a szárnyas elfeknél a lepkeszárnyúról a pixi, tollas->angyal,bőrhártyás->vmiféle démon ugrott be. Érdekesen hangzik.

A ragadozóból nemesitett elfek mennyire hasonlitanak külsőre a megszokott elfklisé kinézetre(szép, kecses, ilyesmi...)? Van egyáltalán külső hasonlóság, v. csak inkább az általános tulajdonságaik alapján elfek?
Az Istenhiány meg még egy bónuszpont. Eddig jól hangzik.

Akkor most már mondhatod a szörnyű részét is a dolognak. :leborul:

Módosította Atuan: 2006.05.11, 11:19

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.10, 22:44

hm. akkor gondolom mágiával repülnek. :felvon: {FR-en egyébként vannak szárnyas elfek, csak azért említettem meg...}

egyébként a drowkat kevered a kyrekkel/toroniakkal (Lloth nem annyira fontos némelyik drow közösségben...), és megvan a te fajod :felvon: de végre egy rendes, világias kultúra :rohog:

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.10, 22:38

dekadencia? szadizmus? ragadozók? drowk? :felvon: ez a kombó valahogy őket juttatja az eszembe... azok simán gonoszak :D

emberi termetűek + szárnyak... hm. Forgotten Realms :rohog: de ezek nem a mítoszbeli tündérek a maguk 3 lábnyi magasságával :lol: { legalább lezuhannak, ha a levegőben beszívnak egy mágiatörést? vagy 6méteres szárnyaik vannak? :D }

Nem, nem drowk... bár kétségtelen, hogy vannak rokanvonások, de ezek a tündérek sosem szegődnének egy pókokkal játszadozó isten szolgáival ("szégyen" ide vagy oda, de nem bírom Salvatore "a hős sötét elf végtelen kalandjai" témájú sorozatát...), ugyanis a világ teremtéstörténete miatt itt nincsenek "igazzy" istenek. És ha lennének is, a tündéreket akkor se érdekelnék: túl sok dolguk van a világban enélkülis (bálok, intrikák, párbajok, csábítás, háborúk, lakomák, vadászatok, orgiák, stb.)...:felvon:

Forgotten Realmsről kb annyit tudok, hogy van (na jó, nem, de tényleg csak érintőlegesen ismerem)... A másik világ tündérei (a szárnyasok) meg nem zuhannak le holmi kósza mágiatöréstől, mert a világon nincs direkt mágiatörés, és ha lenne is, akkor se hatna rájuk... Egyébként a szárnyaik kb. a magasságukkal azonos méretű, +/-20%.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.10, 21:46

dekadencia? szadizmus? ragadozók? drowk? :felvon: ez a kombó valahogy őket juttatja az eszembe... azok simán gonoszak :lol:

emberi termetűek + szárnyak... hm. Forgotten Realms :felvon: de ezek nem a mítoszbeli tündérek a maguk 3 lábnyi magasságával :rohog: { legalább lezuhannak, ha a levegőben beszívnak egy mágiatörést? vagy 6méteres szárnyaik vannak? :D }

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.10, 21:42

Hű, miért? Azok milyenek? Csak nem azt akarod mondani, h gonosz tündérkéid vannak? Egyáltalán kitaláltakról beszélsz? :felvon:

Van egy fejlődőben lévő világom, ahol a tündéreket egy ragadozó fajból nemesítették azóta már eltávozott ősi fajzatok... Dekadens kultúra, finoman cizellált szadizmus és abszolúlt kulturális fölény jellemzi őket.

Egy másikban meg van ugyan szárnyuk, de emberi termetűek, erős varázserővel bírnak, és alfajokba oszlanak az alapján, hogy a szárnyuk milyen (lepke, tollas, bőrlebernyes, stb.)

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.08, 18:59

Atuan: R. A. Salvatore. volt novella a Dragonban és megjelent jónéhány Crown Empire regény is. (A démon ébredése, Démonlélek, A démon öröksége, a teljesség igénye nélkül.)

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.08, 18:47

Látszik, hogy még nem találkoztál az én tünéreimmel:rohog:... amiért tulajdonképpen áldanod illene a sorsot... 

Hű, miért? Azok milyenek? Csak nem azt akarod mondani, h gonosz tündérkéid vannak? Egyáltalán kitaláltakról beszélsz? :rohog:

blarke:
Ha mondca nekem szerzőt, utánanézek.
Köszi az ajánlást.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.05, 00:23

Nekem a tüdér egy pici szárnyas, virgonc, csíntalan, huncut, kis ugri-bugri (képletesen), vidám kis jószág.

Látszik, hogy még nem találkoztál az én tünéreimmel:rohog:... amiért tulajdonképpen áldanod illene a sorsot... :D :D

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.05, 00:20

Atuan: erre csak azt tudom mondani, hogy olvass el egy-két Crown Empire könyvet. segíteni fog az egyeztetésben :D

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.04, 23:51

Oké megnézem a Wikipédiát. Ezt a tündérszerű elf dolgot még nem ismertem, bocsesz, de akkor is.
Nekem a tüdér egy pici szárnyas, virgonc, csíntalan, huncut, kis ugri-bugri (képletesen), vidám kis jószág.
Az elfek a természet, a harmónia hívei, de számomra komolyak. Íjászok és varázslók. És néhány harcos, de...
A tündéreknek egy komoly mondatuk sincs, nem hogy cselekedetük. Ha mégis össze akarom kötni a 2 fajt, akkor a az elfek a felnőtt tündérek. Kiégtek( :D ), megkomolyodtak, és teljesen másként látják a világot. És persze beképzeltek. Nem játszadoznak mindenféle jöttment elfszerű idegennel, akinek még a füle se áll jól!

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.04, 08:25

1. elf magyarul tündér, 2. erdőben élő apró táncikáló, estleg szárnyas valami (angolszász területen a télapó manói is elfek) nézd meg a Wikipedia leírását.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.04, 08:12

most szerinted ez véletlen? :felvon: (lásd Changeling. ott a tünde és a tündér eléggé összemosódik.) alapvetően a tünde elnevezés az elfek emberekhez képesti magasabbrendűségét és megközelíthetetlenségét akarjakihangsúlyozni. meg zárójelben megjegyzem, hogy vannak világok, ahol az elfek "picik aranyosak és szárnyuk van". (Crown Empire)

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.04, 02:24

Csak idebiggyeszteni szeretném: nekem nem tetszik a tünde szó. Túlságosan hasonlít a tündérre. Az meg pici aranyos, és szárnya is van. Ráadásul normális történetet még nem nagyon láttam tündérrel. Pedig kellene.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.29, 21:01

jó tudni (nem olvastam végig és nem is fogom, mert nagyon nem az én ízlésem, de elismerem Tolkien melóját meg zsenialitását :leborul: - konklúzió: előszót meg hasonlót se olvastam soha el), a célzás lényege viszont annyi volt, hogy nem Tolkien bácsinak köszönhetjük a 'tünde' szót. (natúr kukacoskodás, eh? :felvon: )

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.29, 10:17

Volt egy Tolkien nevű fickó. :sor:  Akinek mostanság filmre vitték a könyvét, meg megjelent magyar nyelven belőle rpg is. Szerintem ezért.

helyesebben sok-sok éve egy bizonyos Göncz Árpád így fordította le a könyvet, és így terjedt el az "elf" szó fordítása - ugye sikerkönyv lett Mo.-n is a LotR :nono:

Nem, ugyanis nem Göncz kezdte el a könyvet fordítani, hanem egy nála sokkal jobb fordító, Réz Ádám, ő adta a tünde, törp, hobbit, ork neveket a könyv különböző fajtáinak, Göncz csak átvette ezt a vonalat.

:nono:

ps. csak sajnos Réz Ádám elhunyt, mielőtt befejezhette volna a fordítást, az első 11. fejezet és az alőszó az ő fordítása.

Módosította Orastes: 2006.04.29, 10:18

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.29, 09:44

Volt egy Tolkien nevű fickó. :sor:  Akinek mostanság filmre vitték a könyvét, meg megjelent magyar nyelven belőle rpg is. Szerintem ezért.

helyesebben sok-sok éve egy bizonyos Göncz Árpád így fordította le a könyvet, és így terjedt el az "elf" szó fordítása - ugye sikerkönyv lett Mo.-n is a LotR :nono:

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 316 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.24, 19:50

Volt egy Tolkien nevű fickó. :D Akinek mostanság filmre vitték a könyvét, meg megjelent magyar nyelven belőle rpg is. Szerintem ezért.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]