Ugrás tartalomhoz

Elf-mániákusok írjatok!

• Válasz írásához lépj be
1006 hozzászólás érkezett eddig

fremen

fremen

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 35 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.23, 13:31

lenne egy apró kérdésem, miért van az hogy újabban minden fordításban az elfeket tündékenek fordítják?

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.27, 10:48

Azt vegyük hozzá, hogy az elfek - életkorukból és származásukból adódan - meglehetősen hosszú ideig élnek, így már részei ennek az "önszabályozó ciklus"nak... :dilis: ...szóval nem hiszem, hogy be kellene avatkozniuk, bár előfordulhatnak különleges helyzetek... :nemertem:

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.26, 21:50

Valahogy ilyenkor elképzelem Glorfindelt vagy Elrondot, esetleg Galadrielt, ahogy aláírja a szerződéseket, esetleg alkudozik valami dorwinioni kupeccel.

Nos jelenleg se Gyurcsány Ferenc írja alá a szerződéseket, és nem alkudozik senkivel, szóval szerinted az elfek közt nincsenek kereskedők? Én nem hiszem, mivel vannak saját portékáik is, amiket eladnak másoknak, akkor mérne vennének ezek a kereskedők másoktól is, hogy így elégítsék ki a hiányos szükségleteiket.
Na meg ha LOTR példát hoztál, náluk ott a lembas pl. Eléggé extrémen laktató cucc, és szerintem bővelkednek még hasonló jóságokban ők.

Na meg szerintem nem avatkoznak bele a természet rendjébe semmilyen módon sem, szerintem inkább ők igazodtak a természethez. :nemertem:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.26, 11:54

Vagy a saját igényeiket kell korlátozniuk, ha az erdőt nem akarják megbolygatni, vagy más forrásból pótolni, kereskedelem pl.

Valahogy ilyenkor elképzelem Glorfindelt vagy Elrondot, esetleg Galadrielt, ahogy aláírja a szerződéseket, esetleg alkudozik valami dorwinioni kupeccel. :D

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.25, 05:35

Egyetértek RedSignnal! Amiről beszéltek, hogy az erdőt veszélyeztető túlszaporodás olyan nem létezik!!! Az erdő már egy hihetetlen bonyolult önszabályozó rendszer ami nem enged ekkora túlszaporodást. Kis ingadozások vannak de ezek nem mérvadóak. A sáskajárás sem valami gyakori, és csak szélsőséges körülmények között jön létre.

Viszont abban egyetértek hogy beavatkoznak valamennyit az erdőbe, mert ha azt akarják hogy minden évben megfelelő mennyiségű húst ehessenek, és ez a vadászat a jövő évben ne eredményezzen leromlást akkor szabályozni kell az élőlényeket meg az élőhelyet.

Vagy a saját igényeiket kell korlátozniuk, ha az erdőt nem akarják megbolygatni, vagy más forrásból pótolni, kereskedelem pl.

_Karkool (NPC/NJK)

_Karkool (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.24, 09:31

Egyetértek RedSignnal! Amiről beszéltek, hogy az erdőt veszélyeztető túlszaporodás olyan nem létezik!!! Az erdő már egy hihetetlen bonyolult önszabályozó rendszer ami nem enged ekkora túlszaporodást. Kis ingadozások vannak de ezek nem mérvadóak. A sáskajárás sem valami gyakori, és csak szélsőséges körülmények között jön létre.

Viszont abban egyetértek hogy beavatkoznak valamennyit az erdőbe, mert ha azt akarják hogy minden évben megfelelő mennyiségű húst ehessenek, és ez a vadászat a jövő évben ne eredményezzen leromlást akkor szabályozni kell az élőlényeket meg az élőhelyet.

Sober

Sober

kívülálló

• Archívum
  • 344 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.21, 17:38

Az ilyen lemmingek féle túlszaporulatokat az elfek szerintem is a természet normális ingadozásának tartják, és nem fognak közbe avatkozni, maximum csak akkor ha az hosszú távon visszaordíthatatlan lehet az erdő számára. Más kérdés hgogy mi egy elfenk a hosszú táv, és hogy az ilyeneket ők előre látják, hisz jól ismerik a természetet és törvényeszerűségeit. így ha ilyesmi történne már akkor beavatkoznak ha épp csak kezdene kialakulni a probléma.

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.21, 15:05

Az enyémek akkor összesöprik a lehullott faleveleket. :leborul:

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.19, 18:42

ÖÖÖÖÖ... előfordul, h egyik-másik faj elszaporodik. Ez most nem a legjobb példa, de a ha jól tudom a lemmingek szokták azt csinálni, h a jobb termést követően irtózatosan elszaporodnak, mire a ragadozók létszáma is megnő, majd pedig kezd kevés lenni a növény, sok a ragadozó is, és borzasztóan megfogyatkoznak. Ezután a ragadozók is. És kezdődik előlről. Vagy esetleg ilyesmi a sáskajárás is.
Arra gondoltam, h az elfek nem hagynák az ilyesfajta szélsőséges ingadozásokat. Sztem szeretik, ha mindig lehet látni 1-2 példányt minden állatból, és nincs olyan év mikor úgy kell végigkutatni az erdőt, csakhogy gyönyörködhessenek egyet egy fácánban (pl.)

És az őzek tényleg nem fogják kipusztítani az erdőt, normális esetben.
A túlszaporodást akartam csak példázni vele.
Jó lehet, h tévedtem és nem szokványos ez az ingadozás.
Viszont akkor is figyelembe kell venniük, h mit, mennyit esznek, és aszerint fenntartani azt az egyensúlyt.

Na jó.

Csakhogy minden ilyen természeti "katasztrófának" (pl.: túlszaporulat) oka van, az egyensúly csak úgy nem fog felbomlani... ;) ...tehát az elfeknek sem kell "rendet tartani"...

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.17, 17:47

ÖÖÖÖÖ... előfordul, h egyik-másik faj elszaporodik. Ez most nem a legjobb példa, de a ha jól tudom a lemmingek szokták azt csinálni, h a jobb termést követően irtózatosan elszaporodnak, mire a ragadozók létszáma is megnő, majd pedig kezd kevés lenni a növény, sok a ragadozó is, és borzasztóan megfogyatkoznak. Ezután a ragadozók is. És kezdődik előlről. Vagy esetleg ilyesmi a sáskajárás is.
Arra gondoltam, h az elfek nem hagynák az ilyesfajta szélsőséges ingadozásokat. Sztem szeretik, ha mindig lehet látni 1-2 példányt minden állatból, és nincs olyan év mikor úgy kell végigkutatni az erdőt, csakhogy gyönyörködhessenek egyet egy fácánban (pl.)

És az őzek tényleg nem fogják kipusztítani az erdőt, normális esetben.
A túlszaporodást akartam csak példázni vele.
Jó lehet, h tévedtem és nem szokványos ez az ingadozás.
Viszont akkor is figyelembe kell venniük, h mit, mennyit esznek, és aszerint fenntartani azt az egyensúlyt.

Na jó.

_Karkool (NPC/NJK)

_Karkool (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.16, 21:06

Sziasztok!

Rég jártam már erre, de látom azért még van élet.
Szerintem is beavatkoznak az elfek az erdő egyensúlyába, már rögtön azzal hogy valamit mégiscsak enniük kell, hiszen nem növényevésre találták ki őket. És ha már mindenképp húst kell enniük (ugye ez a normális, nem pedig az amit a vegetáriánusok mondanak) akkor máris beavatkoztak az egyensúlyba. De akkor már jobban megéri ha kicsit tervszerűbben űzik ezt a tevékenységüket mert ha nem akkor nagyobb galibát okozhatnak amit ugye természetbarát mivoltuk nemigen enged meg.
Ja viszont Atuan, az erdő attól nem fog kipusztulni mert az őz lerágja néhány fa kérgét. Azt is csak akkor csinálja ha már viszonylag kevés kaja jut egy példányra.
Még valami. Mit értessz túlszaporodott egyedeken? A természetben normális esetben nincsennek túlszaporodott egyedek!

És bocsi hogy megjöttem oszt má rögtön kötexem ;)

Módosította Karkool: 2006.03.16, 21:08

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.13, 17:32

Légyszi vegyétek figyelembe, h az egy magyarázó szöveg volt. Ennyire durván én se gondolom.
Amit komolyan gondoltam belőle, h vmennyire talán szabályozzák a vadállományt. Nem foglalkoznak vele nap mint nap, h épp hány őzikéjük van, de nem lövik le pl. ha épp rosszul áll az őzik szénája, csak azért mert ők éhesek.
Nem tudom észrevettétek, de az előző hozzászólásom alapján megennék a ragadozókat is. Sztem érdekes lenne a farkaspástétom.

Szóval vmennyire szabályozzák sztem a vadakat, de ha lehet inkább gondozzák a természetet. Ám sztem természetvédelem címszó alatt teljesen ésszerűen hangzik a túlszaporodott egyedek megdézsmálása.
AZ a példa jó volt.

Az elfek sztem is inkább mágikus beállítottságúak, már ami a kutatóintézetet, és a statisztikákat illeti.

Sober

Sober

kívülálló

• Archívum
  • 344 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.12, 20:25

Líthass!
Szerintem se avatkoznak bele ennyire durván a természet rendjébe, azonban valamennyire mint minden civilizációnak nekik is muszály. Nekik is el kell tartaniuk valahogy a népességet, és ezért igenis be fognak avtkozni ahogy tulképpen minden élőlény (az állatok is) beavatkozik a környezetébe, hiszen benne él, vadászik, legel. Nyilván nem avatkoznak be oly mértékben mint az emberek vagy más fajok civilizációi, csakhogy mint minden társadalomban (szerintem) náluk is van valmilyen szintű munkamegosztás (nem mindenki foglalkozik az élelem megtermelésével). Ez viszont szükségsazerűvé teszi azt hogy néhányam mások helyett is termeljenek, ebből meg az következik hogy magasabb effektivitású módszereket alkalmazzanak mint a gyűjtögetés. Ez persze náluk nem felszántott földeket, vagy tehéncsordákat jelent, hanem mondjuk évezredek alatt kitenyésztett jobban termő gyümölcsfákat, növényeket. (tulajdonképp az emberek is ezt tették plédául a gabona növényekkel) Mindez persze szvsz, és javaslom hogy ha vki folytatni kínja a vitát(részemről szívesen) akkor a vonatkozó topkiban tegyük.

Sober

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.11, 14:45

De ha ott vannak az elfek, akiknek egész nap más dolguk sincs, mint az erdőt járni, nézegetni az állatkákat, gondozni őket.... akkor miért ne előzhetnék meg, h elszaporodjon vmelyik faj, csak azért mert pillanatnyilag el tudja látni őket az erdő.
SZTEM (most jön a lényeg), az elfek egy bizonyos szinten tartják az állatokat. Meg van szabva, h 1 fára 8 nyúl, 4 őz, 3 vaddisznó, 2 róka, és 3 farkas jut. A többit megeszik.
Legalábbis miért ne? Tudom kicsit talán erős, de én nem szívesen nézegetném, h éhendögledeznek a vadak az erdőmben. A túlzott állatszeretetből csak ez lenne.
De, cáfoljatok meg.

Szvsz egy elf pont ezt nem tenné meg -mármint hogy beavatkozzon a természet rendjébe. A tündék/elfek rohadzul nem erdészek vagy vadgazdák, hanem az erdő lakói. Ott élnek, esetleg nem hagyják kipusztulni egyik vagy másik fajt, de nem fognak létrehozni kutatóintézeteket az erdőben, és grafikonon vezetni a szaporulatot fajonként, meg hasonlók... ;)

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.11, 14:23

szvsz nyugodtam ehetnek az elfek farkasokat is, ha túl sokan lennének, de inkább kerüld.

Sőt, a fákat is megehetnék, ha túl sok nőne. ;)

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.10, 16:56

Azt hittem világos. Melyiket nem érted?

Az első lényege: Egyáltalán nem feleslegesek az ilyen viták. Lehet, h hülyeségnek tűnik, de alapvetően az is hülyeség, h kitalálunk egy világot. Aztán elmenekülünk oda, mert nem tetszik a sajátunk.
Vagy mégsem?!

A második:
Ha jól tudom az elfeknek meg van a maguk kis erdeje. Lehetne hivatkozni természetes egyensúlyra, de tudtommal mindig ingadozni szokott a vadállomány az erdőkben.
(OFF)
Jobban teremnek a virágok-> több lesz a nyuszi->ezért a róka is, akik következő évben lezabálják a nyuszikat, esetleg még a fű is rossz mérleget zár-> megcsappannak a tapsifülesek, velük együtt a rókák is éhendöglenek.(/OFF)

De ha ott vannak az elfek, akiknek egész nap más dolguk sincs, mint az erdőt járni, nézegetni az állatkákat, gondozni őket.... akkor miért ne előzhetnék meg, h elszaporodjon vmelyik faj, csak azért mert pillanatnyilag el tudja látni őket az erdő.
SZTEM (most jön a lényeg), az elfek egy bizonyos szinten tartják az állatokat. Meg van szabva, h 1 fára 8 nyúl, 4 őz, 3 vaddisznó, 2 róka, és 3 farkas jut. A többit megeszik.
Legalábbis miért ne? Tudom kicsit talán erős, de én nem szívesen nézegetném, h éhendögledeznek a vadak az erdőmben. A túlzott állatszeretetből csak ez lenne.
De, cáfoljatok meg.

Xeloren

Xeloren

Éjjel Üvöltő Farkas

• Archívum
  • 816 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.09, 18:46

:D :rohog: :rohog: Mester! Szégyenkezve vallom be, de egy szavadat sem értettem. :D :) :( Kérlek, legmélyebb tisztelettel, taníts meg rá, hogy én is érthessem! :vitatkozik:

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.09, 11:49

Elrenor: Jó az alapötlet, de ennyi erővel az ősember is befoghatta volna a száját. Azóta nézd meg mi minden hülyeséget össze nem hordott. Többek közt a fantasy-t.

December: Mivel az elfeknek saját erdejeik vannak, sztem jó ha őket nvezed ki "csúcsragadozóknak". Hiába békeszeretők, azt sztem ők se néznék jó szemmel, h a békés kis őzikék, békésen lerágják az összes fa kérgét, amitől, az egész erdő békésen kipusztul.
Ha tengernyi állatka rohangálna az erdeikben, tuti nagy lenne a kereslet irántuk. Az emberek "néha" hajlamosak lerombolni dolgokat a haszonért.
szvsz nyugodtam ehetnek az elfek farkasokat is, ha túl sokan lennének, de inkább kerüld. Jó helyette az a vaddisznó, almával a szájában.

_December (NPC/NJK)

_December (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.06, 15:08

Láttam, írtam is bele.
Bocs az off-hegyekért.

Sober

Sober

kívülálló

• Archívum
  • 344 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.06, 12:20

Kalíthass!
Elrenor: Miért ne lehetne, vitatkozni róluk? Az evidens hogy mindenki máshogy képzeli el őket(én is), de attól még kíváncsi vagyok mások álláspontjára. Arról nem is beszélve hogy a vita nemesít.
December: Esetleg ha még nm próbáltad volna nézd meg ezt a topikot.

Líthass

Sober

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]