Ugrás tartalomhoz

Elf-mániákusok írjatok!

• Válasz írásához lépj be
1006 hozzászólás érkezett eddig

_December (NPC/NJK)

_December (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.06, 10:28

Ja persze, hát akkor minek a sok topic? :aaaaa:
Különben meg olvass vissza pár (3500) hozzászólást, és látod hogy erről már volcó :nono:

Elrenor

Elrenor

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 60 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.02, 11:36

szerintem felesleges ennyit vitatkozni az elfekről, meg bármiről, mert ez ugye fantasy, mindenki úgy képzeli el, ahogy neki tetszik, millió külön világ, millió különböző ember fejében :gyagya:
(amúgy imádom az elfeket :) )

_December (NPC/NJK)

_December (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.21, 20:55

nemnemsoha :)
különben oks

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 935 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.21, 11:56

Olvass vissza pár oldalt.

_December (NPC/NJK)

_December (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.20, 13:06

Ööö... miért is?

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 935 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.20, 12:08

OFF
Azt gondolom, hogy a fórumot rendszeresen látogatók jól kiosztanak majd.

_December (NPC/NJK)

_December (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.19, 13:31

Líthas mindenkibe!
Én aztat nem értettem a zelfekbe' sohsem, hogy ott laknak a viharnagy erdő közepén, oké, de mit esznek, merthogy szántóföldjeik nincsenek. Aztán mikor bemeséltem egy veteményest az elf faluba, közröhej lett. Há' mondom vazze... Ja, különben sze'ntem az elfek ha nem is vegák, akkor is csak pl az elszaporodott vadállományt lövik ki, s eszik meg. Mit gondoltok, testvérek?

Xeloren

Xeloren

Éjjel Üvöltő Farkas

• Archívum
  • 816 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.04, 13:32

Az elfekhez van egy jó d&d kiegészítő: Races of the Wild
Ebbe elég sok mindent leírnak az elfekről úgy 30 oldalon keresztül: vallás, háborúzás, városok, elf élet, elf szerelem, stb. stb... csak kár hogy nem vagyok még elég jó angolból ahhoz hogy elolvassam :)

fremen

fremen

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 35 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.25, 21:40

Elfogadható alternatíva Atuan.
De városban életk a noldák, egyik volt Gondolin- a Rejtett Szikla, a másik Nargothrond de az erődvolt, szilába vája. De akkor sem az erdőkben szaladgáló elfek, szóval szegénykék élhetnek nem csupa természetben.
Mert hát a zöld-tündék a másik csoportba tartoznak, a természet szeretős de más értelmes lényt nem szeretős csoporba.
Amúgy a Szilmarilokon kívűl jobb szertem az elfeket fák között látni...

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.25, 18:11

Aldawen: meglesz, bár nem tudom miért gondolod, h a film szerinti Völgyzugolyról van szó.

Xeloren: a Warhammert nem ismerem. Talán majd.
Amúgy én azt írtam, h a sztyeppén. Ott viszont nem tudnak hova elbújni. Bár van végüli 40 centis fű.
Én ezért nem tudom elképzelni, h elszaladgálnak az erdőből.
Valahogy nem az a nehézpáncolos nemzetség.

fremen: For Shai Hulud! Bi la kaifa! Nagy kedvenc :)
Egy olyasmi várost, mint ami a Dragonlance Krónikákban van, olyat el tudok képzel bár nem praktikus.
Azért nem tartom városlakó népségnek őket(hiába szerepelnek pár helyen arisztokrata népségként), mert a város is egyfajta páncél.
És egyáltalán nem természetes. Lothlórienes, v. egyéb filmekból szedett: kötélhidas, fára épített kuckós népség nekem sokkal szimpibb.
Ettől még a Te elfeid beköltözhetnek a városba, sőt, alapíthatnak is, de az enimek nem mennek a közejébe sze. Szajnak a köveckékre, meg asz építkeszészreee. mleeee
Angolul is fórumozok(nem túl nagy sikerekkel), bocs valahol lazítani is kell. :aboci:

Aldawen

Aldawen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.25, 06:47

Völgyzugoly, vagy más néven Imladris emberi fogalmak szerint nem város. A tündék, akik ott élnek valójában nem szakadtak ki a természetből, hiszen Imladris bár épített lakóhely, maga a természet is. Ne a filmben látott Imladrist képzeljétek magatok elé, hanem az igazit, amit Tolkien irt meg, és az Ő elképzelései alapján alkossatok képet Elrond városáról.

Xeloren

Xeloren

Éjjel Üvöltő Farkas

• Archívum
  • 816 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.25, 06:07

Ha az elfek ilyen barbár vagy prk ellenséggel rendelkeznek, akkor nem mennek oda, hanem inkább messziről lelövik őket, itt tényleg jó pl. az íj... de ehhez jól is kell rejtőzködniük, ez a képességük meg is van...

De élnek városokbasn is elfek, bár nem sokan... de Faerűnön élnek, Völgyzugoly is városnak mondható... és a warhammer világában is vannak városi elfek elég sokan...

fremen

fremen

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 35 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 20:00

Tömeges vándorlásra a szilmarilokban van példa.
Úgy állatlában az elfeket erdőnélküél én sem nagyon tudom elképzelni. De mért nem élhetnének városokban, mint mindenki más...

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 17:50

Hát bennem valamiért rögzült az ősmaradi elfek képe.
Valamiért nagyon nehezen képzelem el, h az elfek helyet változtatnak.
Jó, kalandozó persze lehet 1-1 renegát elf, aki kalandra kihívásra stb vágyik, de hogy erdőn kívül?!
A fenyves meg irtó vicces ötlet.
Nekem az elfek a majdhogynemcsakvédjükahazánknemtámadunksenkire típusú karakter megtestesítői. Így nyílzáport nemigen kapnak(nehéz a sűrű lombok közt zápozozni, inkább célozni kell, különben a fele a fákba áll), másrészről + a nagy páncél akadályozná őket.
Viszont azt se igen tudom elképzelni, h majmokat megszégyenítően ugálnak, h nem találják el őket, vagy hogy Neo-klónokként hajoljanak el a nyílvesszők elől.
Inkább ilyen vietkong taktika: addig jó amíg amíg nem vesznek észre
-> csendben, fedezékből agyonkempelni az összes kis disznót aki be meri tenni a lábát területükre.
Bár az igaz, h ha nem alkalmazkodnak a sztyeppén kóborló elfek a barbár v. ork(amivel találkoznak) nemzetség fegyverzetéhez, elég hamar kipusztulnak.
:normaalis: Talán mégis van tömeges elf-vándorlás, csak nagyon hamar megszakad a kapcsolat->biztos jó ott kinn :nyenye:

Rorgosh

Rorgosh

ygab234

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.20, 01:04

Üdvözletem!

Xeloren! Alighanem azért vált a fantasy világokban az íj a fő fegyverré az elfek és más erdei népek kezében. mert az alkotók már hallottak arról, hogy a történelemben néhány nagy csatában bevállt ez a fegyver. Emellett így ők nem lettek annyira brutális természetűek...
A világon az erdei népek valóban szeretettel alkalamazták az íjat, de érdemes tudni: a harcosokon belül az angol hosszúíjászok megjelennéséig eléggé kevéssé megbecsült helyet foglaltak el (a legszegényebbekből lettek az íjászok), és Crecy előtt nem is sűrűn merült fel, hogy csatadöntő fegyvernem lehet. Ennek már nem néztek utána...

Lenienn: régen olvastam már a GYU-t (úgy egy évtizede), de emlékeim szerint abban csak felsőbbrenűek, és nem kimondottan rasszisták. Legalábbis nem abban a formában, amit én rasszizmusnak nevezek. Egyszerűen a többi fajt nem tartják annyira mint magukat, de ebben ez ki is merül. Mellékesen a filmben talán mindenki (úgy az az öt elf...) városlakó, de a könyvben emlékeim szerint azért inkább erdő, vagy erdei városlakók. És egy ilyen környezetben nincsenek hatalmas lőtávok...
Egyébbként én nem tudom milyen vilgleírásokra célzol, ahol nem erdőkben élnek, de amit tudok: a GYU-ban erdőben, vagy erdei városokban, a D&D, vagy AD&D-ben (az egy szem sivatagi világot kivéve) erdőben, a M*-ban szintén erdőben. Szóval inkább ez tűnik általánosnak...
Elf harcmodor: elugrálni a cuccok elől: mondjuk egy nyílzápor elől elég nehéz elugrani, míg közelharcban ugye a nagy ugrálás közben előfordulhat, hogy valakinek nekiugrabugrál... Vagy ő is felvértezi magát valamelyest, és természetes ügyességét, és az évszázadok gyakorlatát arra használja ki, hogy minél hamarabb behentelje az ellenfelét...
A helyismeret az fontos, csak ugye attól még, hogy jól ismerem a terepet, még nem biztos, hogy annak van olyan szakasza, ami alkalamas az általam tervezett harcmodorra, ha az nem a környezeti jellemzőkhöz lett kialakítva. Ha meg megbabrálom a terepet, akkor azt észreveheteik (vagy megteszik, vagy nem), és akkor semmit nem ér az egész.
A terepet ismerők inkább a terep által felkínált lehetőségekhez igazítják a harcmodorukat, és azt a saját terepen a végsőkig hatékonnyá tehetik. Tehát erdei (lombos erdei) terepen a harcmodor lombos erdei lesz, vagy szívni fognak. Ha fenyvesben élnének, akkor a harcmodor ehhez igazodna, míg ha kiköltözbek az erdős sztyeppre, akkor ahhoz fog hamarosan alkalmazkodni a harcmodor...

Tisztelettel:
Rorgosh

fremen

fremen

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 35 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.19, 14:38

Én végig olvastam, kifelyezetten teszett.
Szerintem igenis ellehet képzleni a harcokat pl: Fingolfin halála.

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.18, 18:39

Én se tudtam végigolvasni a Szilmarilokat, bár jó a mondaalkotókészsége van Tolkiennek. Viszont kissé zavaró, hogy egyáltalán nem megjegyezhetőek a nevek. A sztori is kicsit homályosan van leírva. Ez mondjuk szerintem igaz a GyU-ra is. A harcok teljesen elképzelhetetlenek. Nekem jó érzékem van ahhoz, h elképzeljek egy akármilyen helyzetet, szóval amikor ép a pusztában maszatolnak a drágák, marha jól látom mit csinálnak, de amikor harcra kerül a sor( GyU-ban egyetlen igazi alkalom: Mória) teljesen zavarossá válik az egész. Mintha hiányoznának mondatok, el se akarná mesélni, ilyenek.
A Szilmarilokban egyedül a sárkány legyőzése volt nagyjából érthető, de pl amikor előkerül az első... Párszor visszaolvastam, de még így is ködös a jelenet.
Én ott hagytam abba, h vmi (talán) ember mászkál a tengerparton.
Amúgy én is inkább erdőben éldegélő, könnyűpáncélos népségnek gondolom az elfeket, és megértem ha lenézik a hülye embereket.
Sokszor emlegetik még, hogy a tündék varázslatos népek, de olyankor sincs igazán varázsló karakterű tünde. Pedig poén lenne egy komolyan varázsló elf nyíllal. Varázstápos nyílvessző és társai.
A M.A.G.U.S.-ban volt vhol, h varázslók célkövető nyilakat lövöldöztetnek ki az íjászokkal :felvon:

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.17, 23:52

Ymdar

(OFF)

Akkor a legjobb "mű-mitológiát" hagytad ki az életedből, amit valaha is írtak. :felvon:

(/OFF)

Módosította turin: 2005.11.17, 23:56

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.17, 13:54

Rorgosh,

a GYU-ban olyan rasszisták az elfek, hogy öröm nézni. azonkívül elenyésző részük él erdőben - sokkal inkább városokban, vagy kis udvarház szerű helyeken. szóval ha a GYU hagyományaiból indulunk ki, akkor ez egész dolog indiferens.
de a GYU nem igazán azonos a nálánál sokkal nagyobb arányban jelen lévő D&D alapú regényfolyam elf-képével. szóval elég vegyes a szitu.

de a nyilazáshoz visszakanyarodva, a regények, meg világleírások alapján sem él az elfek döntő többsége erdőkben, ergó ez a íjászkodás dolog korántsem paradoxon.

az elf harcmodorhoz: szerintem, ami itt meghatározó, az az, hogy inkább a tökélyre fejlesztett képzettségeikre (és a jobb tulajdonságaikra) hagyatkoznak, mintsem az anyagra. tehát nem drága vértbe bújnak, hanem a elugrálnak a cuccok elől. nem drága számszeríjjal lőnek, hanem olcsó hosszúíjjal, mert megvan a képességük hozzá. nyilván a helyismeretükre támaszkodnak, meg az összszokott takikákra alapoznak, mintsem a számbeli fölényre.

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.17, 09:32

Gondolom Robin Hood alapján alkották a vándorokat, akik az erdőkerülő, mezőőr, vadász feladatait (is) végzik.(Ehhez viszont lő, vagy dobófegyver is kell, modjuk 10m-re meg lehet közelíteni egy szarvast, de 1-re, hogy leszúrhasd, már nem igen, aztán vannak madarak, nyulak). Bár én nem szoktam vadászni, de mai vadászpuskákkal sem szokás 100-150 m-nél messzebbre lőni, íjjal meg már 50m is komoly teljesítmény. Illetve nagyobb vadakra gondolom szükséges a hosszú íj teljesítménye (ez viszont ellentétes a "gyenge" elf koncepcióval, egy íj kihúzása se semmi). A számszeríj drága,nehezen elkészíthető,nehéz és lassú. Amiért mégis tért nyert az a páncélátütő képessége, illetve a kiképzési idő rövidsége (íjra évek, számszeríjra néhány hónap, lőfegyverre napok/hetek alatt kiképezhető bármki). Az elfeknél az utóbi biztos nem, az első meg csak különleges helyzetekben számíthat, tehát lehet hogy vannak számszeríjaik raktáron, de hétköznap nem használják.
Ügyességet igénylő fegyverek: tőrrel nem igen lehet háborúzni(hacsak nem álmukban szúrják le az ellent), a rapír szintén nem igazán hadifegyver, főleg nem ott, ahol gakoriak a nehézvértesek (vagy a böhöm nagy szörnyek). Tolkien elf elképzelése sokkal alaposabb, nála az elfek előszeretettel viselnek nehézvérteket is, hiszen nehezen tudják pótólni az emberveszteséget (azaz elfveszteséget), igaz Középföldén az elfek nagyobbak, erősebbek, okosabbak, ügyesebbek, szebbek... mint az emberek.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]