Ugrás tartalomhoz

Fotó

II. vh

• Válasz írásához lépj be
2397 hozzászólás érkezett eddig

Dagadt1943

Dagadt1943

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 20:26

Egyetértek, de pl. ha nem égetik el a téli egyenruhákat, meg gyártják is őket esetleg 41-ben, az sokat jelenthetett volna... Vannak akik azt mondják, hogy a Tigris harckocsi többet ártott mint használt. Ti is így gondoljátok? Én nem...

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 20:21

Üdv !

Ez szerintem is így van, annyit tennék hozzá, hogy ha a Japánok az oroszokat támadják meg akkor sok minden máshogyan alakul.
Ha a németek elfoglalják a spanyolokkal karöltve Giblaltárt.
Vagy a V2-kkel elkezdik kilövöldözni az atomot. (Na jó ez nagyon utópisztikus ;) ) Akkor az atombombáról csak azt tudták, hogy nagyot robban a sugárzásról még semmit.

Módosította GYG: 2005.04.04, 20:25

Exorcist

Exorcist

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 288 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 20:12

Hali!

Amivel a tengely időt nyerhetett volna:
Dunkerque
Angliai csata: tovább folytatják a németek, és övék a teljes légifölény
Málta: ha elfoglalják sokkal több utánpótlás érkezett volna Rommelhez
Keleti front: a hadjárat megkezdésének ideje
Rommel miután végzett, áthelyezni keletre.
Japán vár még az Amcsik megtámadásával.

És ami lerövidítette volna:
amcsik bevetik az atomot Németország ellen is. Tuti kapituláció.

Yura

Yura

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 19:58

Nos a "szellemfront" elmélet szerint, amikor az előrenyomuló szövetségesek elakadtak a (ha jól tudom) Siegfried-vonal német védőin és már a sokadik támadásuk fulladt kudarcba, akkor találták ki azt, hogy egy gyenge védelmi vonal létrehozásával kicsalogatják a németeket a megerősített állásaikból. Úgymond felkínálnak nekik egy helyet, ahol a siker reményével támadhatnak, míg mélységben jó pár szövetséges páncéloshadosztály várja őket. Azt pedig a véletlen számlájára írták, hogy ez az ötletük pont egybeesett a németek utolsó nagy offenzívájának idejével és helyével.
Egyébként valóban amolyan utólagos magyarázat szaga van a dolognak.
A Market -Garden eléggé kalandor vállalkozás volt. Legalábbis szerintem. Merthogy szinte ugyanazon problémák adódtak a ledobott ejtőernyősök előtt, mint az Overlord előestéjén. (Mármint a szétszóródás és sok esetben a célterületen kívüli földetérés.) Csak az elégtelen felderítés miatt mindezt még azzal is megfejelték, hogy bedobták szerencsétleneket a pihenőre visszavont SS páncélosok közé.

Dagadt1943

Dagadt1943

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 19:31

Én ezt a szellemfrontot nem hallottam még, de szerintem nem igaz. Egyszerűen nem volt elég védelem azon a szakaszon, és ezt a németek kihasználták...
A Market-Garden meg más tészta, mert ott azért sikerült beledobni SS páncélosok közepébe az ernyősöket ;)

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 19:23

Üdv !

Sok német katona szerint a háborút a Szovjetunió megtámadásakor veszítették el. Szerintem sem volt semmi esélyük a világgal szemben. De a normandiai csatát egy kis mázlival megnyerhették volna. Meg persze ha Hitler nem hiszi, hogy többet tud a hadvezetésről mint a tábornokai. Ha belegondoltok a Market-Garden hadművelet nagyobb szabású volt mint az Overlord, a németek pedig kevesebben voltak mégis a ők győztek. Arhemnél a szövetségeseken volt a rossz meglepetések sora. Pedig a németek nem is igyekeztek félre informálni őket.

Az ardernneki szellemfrontos elgondolásról Én is hallottam, de nagyon úgy hangzik mintha az amerikaiak magyaráznák a bizonyitványt

Yura

Yura

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 17:09

Csatlakozom a nem nyerhettek volna véleményt hangoztatókhoz. Saját gazdasági potenciáljuk ellen szinte az egész világé... Már az valóban meglepő volt, hogy meddig eljutottak. Mert ugye lehetne sorolni a mi lett volna ha kezdetű felvetéséeket. Például, ha Sztálin nem teszi meg a németeknek azt a szivességet, hogy kivégezteti a saját vezérkarát, amiben azért voltak hozzáértő katonák is.

Az Atlanti-fallal kapcsolatos magánvéleményem az, hogy ha ott meg is fogják a szövetségesek partraszállását, akkor is maximum egy kis időt nyerhettek volna, amíg azok találnak egy alkalmas partszakaszt.

Az ardenneki hadműveletről is vannak olyan vélemények, melyek szerint a viszonylagos siker csak annak volt köszönhető, hogy a németek pontosan azt a szellemfrontot támadták meg, amit a védelmi vonalaikból való kicsalogatáshoz hoztak létre az amerikaiak. Csak kicsit többen voltak a németek, mint azt előzetesen a szövetségesek várták.

Dagadt1943

Dagadt1943

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 16:55

Szerintem sem nyerhettek volna... Nem lehet a világgal harcolni... Ha meg csak simán békét kötnek, akkor az előbb-utóbb megint háborúhoz vezetett volna...

Exorcist

Exorcist

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 288 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 16:42

Hali!

A fal mennyire lett volna jó? Kb. annyit értek vele a németek, mint a franciák a Maginot-vonallal.

A szovjet és amerikai termeléssel nem tudták tartani a lépést a németek. Így pedig a csak a háború végére kialakuló technikai fölényt sem tudták kihasználni. Nyerni nem nyerhettek volna, max egy jobb békeszerződést kötnek.

Dagadt1943

Dagadt1943

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 16:40

Hát az ott kiépített védelmi rendszer vissza tudta volna verni a szövetségeseket vajon? Én nem nagyon hiszek benne, hogy a szövetségeseket fel lehetett volna tartani, de ha ott szállnak partra akkor talán nem tartják elterelő hadműveletnek a németek, és egyből küldik a páncélosokat...

Oroszlanszagu_Ricsard

Oroszlanszagu_Ricsard

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 16:21

Ja közben eszembe jutott a Calais-os dolog. Ken Follett Tű a szénakazalban című regényében volt, úgyhogy ez nem tudom, mennyire hiteles. ;)
Már mi mire lett volna jó, ha ott szállnak partra? Calaisnál? Anglia és Fr.
között ott a legkisebb a távolság.

Dagadt1943

Dagadt1943

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 16:10

a Me-262-es kijött volna '42-ben ha Hitler nem kezd el variálni azzal is... A partraszállást a csatornánál várták, mert ott a legrövidebb az Anglia és a Fo. közti távolság. Ott ki is építették az Atlanti-falat. Arra mondjuk kíváncsi lennék mire lett volna jó, ha ott szállnak partra...

Oroszlanszagu_Ricsard

Oroszlanszagu_Ricsard

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 16:07

Szerintem a millió dolog közül az egyik a V2-es rakéta esete. Hitler leállította a fejlesztését, amikor még biztos volt benne, hogy megnyeri a háborút, aztán amikor rosszra fordultak a dolgok, újból elővették. Ha nincs ez a kiesett idő, talán nagyobb pusztítást érhettek volna el.
Aztán ott a Me-262-es vadászgép. Nem mondom, hogy ha hamarabb elkészülnek vele, másképp alakulnak a dolgok, mert már így is megelőzte a korát.
Vagy a (nem tudom a típusjelzését) szuper-tengeralattjáró, amiből csak egy darab készült el, de az is bolondot csinált a brit flottából, csakhát közben Németországot már megszállták.
Meg vannak ugye a rossz döntések. Nem tudom már, hol olvastam, de állítólag Hitler Calais-nál várta a partraszállást, nem Normandiában.

De összeségében nem hiszem, hogy nyerhettek volna. Az USA magában is kemény dió, még úgy is, hogy egyik kezével Japánt üti, de a másik oldalról meg a szovjetek jöttek szemtelenül sokan.

Dagadt1943

Dagadt1943

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 15:44

Én úgy gondolom az egész ardenneki offenzíva veszett ügy volt már a kitalálásakor... Így gondolták ezt Hitler tábornokai is... Engem inkább az a kérdés foglalkoztat mindig, hogy nyerhettek-e volna a németek? Millió dolog van ami miatt talán közelebb kerülhettek volna, szerintetek mik ezek, és ténylegesen nyerhettek-e volna vagy csak kitolhatták volna a háború végét?

Oroszlanszagu_Ricsard

Oroszlanszagu_Ricsard

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 15:21

Szerintem már az égvilágon semmit nem számított volna.

Dagadt1943

Dagadt1943

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.04, 14:48

Ok. Egyből fel is teszek egy kérdést. Olvastam egy könyvben, (sajnos nem emlékszem melyikben) hogy jobb döntés lett volna királytigrisek helyett panzer 4-eseket, ugyanis tűzerőben még talán a sherman felett is álltak, jobban manővereztek, és kevesebbet fogyasztottak SOKKAL, mint a királytigris. Erről mi a véleményetek? Jobb lett volna?
Személy szerint én azt mondom, hogy szinte már mindegy volt, de ha belegondolunk az amiknak eddigre már megvolt a M26 Pershing-jük ami 2. generációs nehézharckocsi, így a pz4esnek nem sok esélye lett volna ellene...

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.03, 22:40

Üdv !

Tényleg érett már ez a topik ! Javaslom, hogy az ardeneki offenzívát itt boncolgassuk tovább !

Dagadt1943

Dagadt1943

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.03, 21:14

Akkor ezennel megnyitom ezt a fórumot, szerintem elég nagy szükség volt rá, elég sok témából ide jutunk, meg jó téma is, lehet sokat vitatkozni :vitatkozik:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]