Ugrás tartalomhoz

Fotó

Steven Erikson

• Válasz írásához lépj be
3058 hozzászólás érkezett eddig

orion

orion

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.05, 14:25

Sziasztok!

Eladó Steven Erikson Malaza sorozatának első 7 kötete.

A Hold udvara, Tremorlor kapuja, A jég emlékezete, A Láncok háza, Éjsötét áradat, Csontvadászok, A Kaszás vihara.

Érdeklődni PM-ben please.

PTB560

PTB560

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.10.30, 11:04

Sziasztok!

Eladnám az alábbi 8 kötetből álló Erikson sorozatomat, lehetőleg egyben. Mindegyik keményborítós.

A címek:

A Hold udvara
A jég emlékezete
Harangszó a kopókért
Csontvadászok
Tremorlor kapuja
A Láncok háza
Éjsötét áradat
A Kaszás vihara

Érdeklődést pm-ben várok.

Üdv,

PT

Thibi

Thibi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.21, 16:55

Hogyan tervezik kiadni? Mert a Deltát ismerve puhakötéssel, több részre szétszedve fogják majd (ilyenkor rebegek hálát, hogy megvan a 2007-es Cherubionos Katedrális), szóval lehetséges, hogy a régi könyvek meg fogják tartani az értéküket, lásd Trónok Harca.

Nem tudom milyen formátum lesz, én is azt gyanítom hogy puhafedeles, egy regény-két kötet verzió lesz

Gloom

Gloom

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.10.18, 18:29

Hogyan tervezik kiadni? Mert a Deltát ismerve puhakötéssel, több részre szétszedve fogják majd (ilyenkor rebegek hálát, hogy megvan a 2007-es Cherubionos Katedrális), szóval lehetséges, hogy a régi könyvek meg fogják tartani az értéküket, lásd Trónok Harca.

Thibi

Thibi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.06, 15:24

Sziasztok,

van egy az első hét könyvet tartalmazó sorozatom az eddig magyarul kiadott keménykötésű könyvekből, amelyet szívesen eladnék, de sajnos csak egyben. Sajnos a két értékesebb kötet kis mértékben szépséghibás (az elsőnek a lapok tetején foltos egy kicsit, míg a harmadiknak a védőborítója kis mértékben szakadt.).

Az egészért szeretnék elkérni 25.000 forintot. Üzeneteket PM-ben várom.

Írtam neked üzenetet!

Szia MrDeath

Nem tudom mennyire aktuális, de én szivesen megvenném tőled. Ha az ajánlat még él.

Szia

Szintén 25 ezerért, az első hét kötet Pesten érdekel? (hibátlanok, viszont a hetedik puhafedeles)

Amúgy magam ellen beszélve: ha minden igaz,a Deltavision átveszi a sorozatot,és gondolom 1-2 éven belül kapható lesz megint az első rész.

szabogy

szabogy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.27, 11:57

Sziasztok,

van egy az első hét könyvet tartalmazó sorozatom az eddig magyarul kiadott keménykötésű könyvekből, amelyet szívesen eladnék, de sajnos csak egyben. Sajnos a két értékesebb kötet kis mértékben szépséghibás (az elsőnek a lapok tetején foltos egy kicsit, míg a harmadiknak a védőborítója kis mértékben szakadt.).

Írtam neked üzenetet!

Szia MrDeath

Nem tudom mennyire aktuális, de én szivesen megvenném tőled. Ha az ajánlat még él.

Denisa

Denisa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.12, 22:34

Sajnos nem úgy néznek ki, mintha egyhamar folytatni szeretnék. :(

gyZoli

gyZoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.01, 08:56

Sziasztok :) Hú de rég jártam erre:)

esetleg valami infó a kilencedik magyar kiadásáról van már?

Vagy az esetleges kiadócseréről?:) Matyikai tökeit szépen szorongatja a Libri,meg a NAV, szóval, kezdek picit aggódni ( na nem az alexandra jövője miatt) :D

• ehran kedvelte ezt

SLAVER

SLAVER

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.23, 13:23

Sziasztok!
Mivel az egész sorozatot újraolvastam a Harangszó előtt, aminek a végénél járok éppen, ezért most vált aktuálissá egy kérdésem. Csak az olvassa, aki legalább a nyolc kötetet olvasta.

Spoiler

Spoiler

EHyde

EHyde

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 453 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.17, 17:38

Sziasztok!
Mivel az egész sorozatot újraolvastam a Harangszó előtt, aminek a végénél járok éppen, ezért most vált aktuálissá egy kérdésem. Csak az olvassa, aki legalább a nyolc kötetet olvasta.

Spoiler

Bradstreet

Bradstreet

Inquisitor

• Fórumita
  • 977 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.02, 12:29

Sziasztok,

Írtam neked üzenetet!

MrDeath

MrDeath

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.28, 18:26

Sziasztok,

khes

khes

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.08.01, 17:27

A vége meg összecsapott lett szerintem, főleg a felvezetéshez képest. Ráadásul Fürkész megoldása a végén deus ex machina.

És lenne egy kérdésem, aki már olvasta:

Spoiler

A kérdésedre nincs meg még a teljes válasz, a Kharkanas Trilógia fogja elvileg teljesen rendbe tenni a Sötétség Anya körüli történéseket.

Ugyanakkor  

Spoiler

Nekem egyik kedvencem az Erikson által írt 11 könyvből (Forge of Darkness a 11. :-)  Elnézést ha keverem a neveket angolul olvastam a sorozatot és a fordításos neveket néha kuytulom.

Módosította khes: 2014.08.01, 17:28

zigota

zigota

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.20, 13:30

A napokban olvastam el a könyvet. Azt kell mondanom sajnos, hogy a legunalmasabb rész volt eddig. Mondom ezt úgy, hogy legalább annyira szeretem a filozofálgatást, az elmés párbeszédeket, monológokat, mint a csatajeleneteket. Igazából az első 600 oldal csak bevezetés, nagyon kevés érdemi dolog történik. És tényleg nagyon nehezen olvasható, néha többször újra kellett olvasni egy-egy mondatot.

De az igazi probléma a szereplőkkel van. Minden szereplőt szerepeltetni akart az író, aki nem ment Letherbe. Így viszont nagyon sok a felesleges szál:

Spoiler

Ráadásul legalább a karakterek fele magát sajnálja állandóan, ami elég idegesítő. Így Kallor az egyik legszimpatikusabb szereplője lesz a a könyvnek... :D

A vége meg összecsapott lett szerintem, főleg a felvezetéshez képest. Ráadásul Fürkész megoldása a végén deus ex machina.

És lenne egy kérdésem, aki már olvasta:

Spoiler

ehran

ehran

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.19, 10:49

Sajnos ez igaz, ilyen szempontból a legrosszabb könyv. Nem véletlen, hogy a sorozatot félbehagyók a legtöbben itt lépnek ki, legalábbis azok közül, akiknek eleinte tetszett ez :(

Én is nagy rajongója vagyok a sorozatnak, de kezdem megérteni, amit írsz. Bár nagyon az elején vagyok, nem lehet még korrekt véleményt mondani. Ráadásul meg sem tudom ítélni, hogy az eredeti vagy a fordítás hibája-e, de nagyon dagályos, zavaros körmondatokkal van tele, egy csomószor volt már olyan, hogy megráztam a fejem: "Mi van? Miről beszél ez?", és vissza kellett olvasnom, pedig nem hinném, hogy sok gond lenne a szövegértelmezési képességemmel. Egyszerűen csak fárasztó, és valóban elég lassúdadan, unalmasan vánszorognak a dolgok. :( Abbahagyni természetesen nem fogom a sorozatot, meg bízom benne, hogy belendül a cselekmény, és valószínűleg azt sem fogom gondolni a végén, hogy rossz könyv lenne ez, de nekem is van olyan érzésem már most, hogy nem ez  asorozat legsikerültebb darabja. Azért erősen remélem, hogy a maradék két rész is meg fog jelenni még magyarul.

beorthric

beorthric

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.10, 09:50

Sziasztok!

Érdekelne a sorozat 1. (Hold Udvara) és 3. (Jég emlékezete) c. könyve.

Ha valakinek van eladó, velem jól jár :)

Köszi

gyZoli

gyZoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 11:05

Köszi Derhelm :)

Nekem különösebben nincs bajom a lassabb, vontatottabb részével, eddig :) Napi több mint egy órás vonatozás mellett bőven belefér:D

Tudom, hogy ez így most banális kérdés lesz, de valakinek a következő rész felől nincs valami hiteltérdemlő infója? Mert ha az is két és fél év...:D

Derhelm

Derhelm

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 10:51

gyZoli,

csak részben van igazad :)

Van ebben előkészítő szakasz, de ez már túlmutat a 10-kötetes malazai cikluson. Mindez keveredik kulcsfontosságú eseményekkel és néhány, a sorozat szempontjából talán kevésbé releváns szereplő sorsának lezárásával.

Kevésbé grandiózus, mint pár korábbi regény, viszont a vége hihetetlenül meg tudja fogni az embert, hasonlóan a második és a harmadik könyvhöz.

Így a probléma ezzel az, hogy a kötet első fele vontatott, nagyon meg kellett volna húzni ezt :(

gyZoli

gyZoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 06:30

Talán olyan ez, mint Martinnál a Varjak lakomája, amolyan átvezető "rész". Ott is az előző kötetek eseménydús , nyakig vérben, belekben gázolós sodrása után, egy kis átmenet, nyugi, pihi. amolyan erőgyűjtés :) Persze lehet naív vagyok :D akik előrébb járnak angol módban lehet rámcáfolnának :)

Derhelm

Derhelm

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 16:48

gpellaon,

"Az egyetlen bajom a könyvvel az az iszonyatosan sok ömlengős rész, amikor semmi esemény nem történik, csak a karakterek merengenek és oldalakon keresztülfutó filozófiai eszmefuttatásba bonyolódnak."

Sajnos ez igaz, ilyen szempontból a legrosszabb könyv. Nem véletlen, hogy a sorozatot félbehagyók a legtöbben itt lépnek ki, legalábbis azok közül, akiknek eleinte tetszett ez :(

Spoiler

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]