Ugrás tartalomhoz

Fotó

Steven Erikson

• Válasz írásához lépj be
3058 hozzászólás érkezett eddig

PD

PD

Törzs-fórumozó

• Inactive
  • 529 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.11, 20:37

Annak, aki még nem olvasta eredetiben: a mű nyelvezete nehezebb (irodalmiabb) az átlagos fantasy szinttől. Nem Donaldson, de azért bonyodalmasabb fordítani mint Martint, Jordant vagy Eddingst.
(mondom én aki 60 oldalig jutott el egy regény ferdítésében)

ardan

ardan

Ghosthunter

• Fórumita
  • 234 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.11, 19:00

Ja, biztos van, sztem a görbe kardját próbálja kiegyenesíteni :) , de lehet, hogy olyan hülye, hogy nekikezdett a görbe kard megfenésének :)

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.10, 12:02

Takarékon vannak valszeg. Tény, hogy bosszantó, de legalább van.

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.10, 11:01

bodzatea,

na jó, ne kezdjünk vitát ebből. azért fizetem, hogy fordítsa le. nehogymá sajnáljam, hogy hosszú a könyv.

és ha a doki belefárad a mandulaműtétedbe, mer kicsit uncsi 10db műtét egy nap? akkor is megértően hümmögsz, hogy szegény, hát igen, biztos unja.
;)

szar munkát végzett, és ezért tőlem sok pénz kérnek. joggal vagyok ideges. :) és hol a lektor? hol? szaklektorrol nem is beszélve? :P

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.10, 10:21

Ez nem feltétlenül kicsinek érzés, az ember gyorsan belefáradhat egy párszáz oldalas könyvbe - mondjuk elismerem, nekem a leghosszabb, amit fordítottam, az a Kult alapkönyv volt...az meg nem irodalmi mű.

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.10, 10:02

Mondjuk nem irigylem a fordítót...ennyi szöveget, ilyen szinten, le a kalappal előtte :)

ha kicsinek érzi magát a feladathoz akkor húzzon a rákba és ne 600 oldalas könyvekkel kisérletezzen az én pénzemért.

ennyi szöveget, ilyen szinten, hja. ez nem szint. ez trágya.
a lektorral együtt takarogggynak a búsba. hamar, még a 4. rész előtt, ha lehet.

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.10, 06:40

Ajjaj, azért az a 10 rész kicsit soknak tűnik - de ha nem esik a Robert Jordan-féle hibába (nehéz elképzelni az eddigiekből), akkor megéri. Az Alexandrások meg remélem ráeresztenek egy jó fordító/lektor/tördelő csapatot, bár végülis az első részhez képest a második király volt ilyen szempontból...
Mondjuk nem irigylem a fordítót...ennyi szöveget, ilyen szinten, le a kalappal előtte :pirul:

ardan

ardan

Ghosthunter

• Fórumita
  • 234 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.09, 21:45

Nekem is megvan a harmadik rész, de még nem kezdtem bele, így egyhuzamban egy kicsit sok lenne, beiktattam egy Malevilt, és majd utána, amúgy azt tudtátok, hogy sorozat 10 részes lesz és angliában már kinn van az ötödik is? Remélem nem aljaskodja el az Alexandra :pirul: ;)
A második részben , míg vonul a sereg a menekültekkel, szinte letehetetlen az a könyv... :aboci: , na nem mintha az Ikáriumos részek nem lennének királyok :pirul: , habár a vége fel már nagyon a barátságra lett kihegyezve, mégsem éreztem nyálasnak, tud valamit ez az Erikson srác :cupp:

Módosította ardan: 2005.05.09, 21:47

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.09, 13:58

A harmadik rész is nagyon ott van, jól összefogja benne a szálakat. A karakterei is elég jók, pl. Pálinkás vagy Fürge Ben, az őstáp mágus.

ardan

ardan

Ghosthunter

• Fórumita
  • 234 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.09, 13:31

Na, kiolvastam a második részt. Iszonyat jó!
Spoiler

A fordítás :pirul: lúzer, aki ilyet kiad a kezéből, de ha senki , aki egy kicsit is ért a témához nem nézi át az már a kiadó sara... kedvenceim:
Dujek->Dujker, asszem ezt csak egyszer keverte össze
merénylő->történész na ezt már többször is...
görbe kard-> na ez a legjobb, egyszerűen felül, pardon alúlmúlhatatlan!
Mert egy kard lehet ívelt pengéjű, vagy szablya na de ami görbe azzal az igazán félelmetes dolog harcolni :aboci:
persze lehet, hogy én vagyok dilis, de ha vminek görbe a pengéje, nekem abból az jön le, hogy nem a penge élének irányában, hanem attól 90 fokban hajlik el a fegyver... :pirul:

Módosította ardan: 2005.05.09, 13:31

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.08, 20:08

nos, a könyv valóban jól sikerólt, ám a fordítás... :)

ha valaki ismeri a fehét fatime hívójelű gyereket, aki valamilyen oknál fogva fordítóként van feltüntetve... keverjen le neki egy pofont a nevemben.

borzalmas.

ardan

ardan

Ghosthunter

• Fórumita
  • 234 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.04, 15:44

Én most tartok az átkelős résznél :para: , és csak nagyon lassan tudom írni a szakdolgozatomat :( , túl jól sikerült ez a könyv :punny:
a Felisin-es részek is nagyon bejönnek.

Nioweth

Nioweth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 170 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.04, 11:45

Én is csatlakozom a fanclubba! Nagyon tetszett a könyv, bár egy kicsit tényleg nehéz(mindkét értelemben :( ).De nagyon ott van. Már a másodikkal is végeztem már két hónapja, de a harmadikig még nem jutottam el. Nagyon jó volt a Kolténes rész vége(nem akarok konkrétabban fogalmazni), nálam az volt a csúcson.
:felvon:

ardan

ardan

Ghosthunter

• Fórumita
  • 234 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.03, 13:13

Tényleg, a második rész nekem is jobban bejön, ami persze nem jelenti azt, hogy z első ne lenne baromi jó... az egyik fordulat durván meglepett...
Spoiler

Azonkívül most vagyok a bányában történteknél, elég durva/kemény, jól megírt rész
Spoiler

Na megyek is, olvasom tovább :D

Arky

Arky

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.01, 22:25

Hao. Tényleg más szereplők, más kontinens, csak
Spoiler

szerepel ebben is.
A történet a 3. könyvben lévővel játszódik párhuzamosan.
Csak kis apró megjegyzésként:szerintem jobb, mint az első( Ez nem annyira a "nagyok játéka", itt az embereken van a hangsúly).

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.01, 21:18

üdv.

hát én is tépnék egy lelkes fan sorszámot. :D igaz, még csak az 1. könyvön vagyok túl, de az eléggé szimpatikus volt. (mondjuk a tördelőt szivesen kibelezném. elképesztő trágya munkaát végzett. találomra középre rendezett oldalak, bekezdések, stb :) )

viszont beleolvastam a 2. könyv fülszövegébe és mintha az egy tök más kontinensen, tök más szereplőkkel játszódna. ez igaz, vagy a fülszöveg baromság? :)

_weez (NPC/NJK)

_weez (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.05.01, 18:00

Igen, nekem is megfordult mar a fejemben, hogyhogy errol senki nem ir:) Erikson zsenialis, en meg nem olvastam vegig mindharmat, a masodiknal jarok, de roppant ujszeruek es otletteliek az irasai. Bar kicsit nehez idonkent kovetni -> nem valoszinu hogy mindenkinek be fog jonni

Arky

Arky

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.30, 20:34

Hu bae ardan pont most gondoltam rá, hogy jövő héten indítani kéne egy Malaza Birodalom topicot :eeek:

Ja amugy olvasd el mind a hármat, mert csak egyre jobb lesz.Nálam Martinnal vannak ők ketten a fő helyen.
Na majd jövő héten bővebben.

ardan

ardan

Ghosthunter

• Fórumita
  • 234 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.29, 13:52

Sziasztok!

Egyszerűen érthetetlenül állok a tény előtt, hohy mikép lehet az , hogy még nincs Erikson fórum...na mindegy, gondoltam itt mindenki elmondhatja a véleményét erről az egyedi, és nagyon is érdekes és mozgalmas fantasy regénysorozatról. Itthon még csak a harmadik résznél jár az Alexandra, de Angolhonban már kijött az ötödik is.
Én még csak az első részt olvastam, de már a közepe felé besoroltam a kedvenc könyveim közé, olvasmányos és igazán eredeti . Most olvasom a második részt és már a Prológus is elég keményen indít de ami utána jön... :D Bár magának a könyvnek a tördelése egy kicsit félresikerült, néha nehézkes a különböző helyszínek közti váltást figyelemmel követni, mert egy sort se hagytak ki ;)

Módosította ardan: 2005.04.29, 13:53

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]