Ugrás tartalomhoz

Fotó

Steven Erikson

• Válasz írásához lépj be
3058 hozzászólás érkezett eddig

gpellaeon

gpellaeon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.05.29, 17:36

Na, végre valahára sikerült kiolvasnom a könyvet. Hát, voltak benne érdekes dolgok, WTF pillanatok. Volt csalódás pozitív és negatív irányban is pár karakternél.

Spoiler

Az egyetlen bajom a könyvvel az az iszonyatosan sok ömlengős rész, amikor semmi esemény nem történik, csak a karakterek merengenek és oldalakon keresztülfutó filozófiai eszmefuttatásba bonyolódnak.

Spoiler

gyZoli

gyZoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.29, 08:34

Nekem új infó ez a Delta Vision dolog...Talán nem lenne hülyeség, nekem sem a szívem csücskei, de a jelenlegi ocsmány helyzethez képest valószinűleg kellemes meglepetést okoznának, már persze ha igényesen, ésszel csinálnák.

de jó lenne a többi Malaza világ könyvet is magyar nyelven olvasni, Esslemont is  nagyon érdekelne :)

bilibe lóg a kezem, már megint :)

EHyde

EHyde

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 453 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.27, 18:39

gyZoli

Köszönöm a gyors válaszod. A karakterneveket én is átfutottam már, ott feltűnt, hogy nem fordították le Örvény nevét (a Lektor mondjuk javíthatta volna, mert ugyebár az is elvileg a feladata, hogy egységesek legyenek az elnevezések a korábbi és későbbi kötetekben),de ez legyen a legnagyobb hibája a fordításnak, és nem fogok pampogni. :)

lenszkij

A Delta Visionös nyilatkozatról tudok már. Volt korábban szó erről a fórumon, 1-2 oldallal előrébb.

lenszkij

lenszkij

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.05.27, 12:28

Végre valami mozgolódás a sorozat körül :)
El sem hiszem!

Azt én is remélem, hogy nem lövik le a sorozatot az utolsó két rész előtt.

A 4800at simán fizetem érte(előrendelve annyi), mert imádom a sorozatot. 

a Delta Vision kiadó nyílt napján azt mondták, hogy ők szívesen átveszik a sorozatot, ha az Alexandra lemondana róla, és a folytatás és a többi regény kiadásáról is lehetne szó. nem mondom, hogy a Delta Vision a kedvenc fantasy kiadóm, de lehet hogy jobban járnánk, ha egy műfaj iránt elkötelezett szervezet adná ki ezt a sorozatot, mert jelenleg tényleg elég mostohán bánnak vele, pedig hát...:) mindenesetre reménykedjünk benne, hogy a Forge of Darkness megjelentetése zökkenőmentesebb lesz.

egyébként én személy szerint még nem mertem megvenni a könyvet, így a vizsgaidőszak közepén félek, hogy túl nagy csábítást jelentene és vagy a munka, vagy a tanulás (vagy mindkettő) rovására menne a dolog :D

gyZoli

gyZoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.26, 10:52

Aki elkezdte már olvasni a nyolcadik részt. A fordítás milyen lett a többi részhez mérve? 

(Jelenleg újraolvasás alatt van a sorozat, ha végeztem vele, akkor kezdem a mostani részt) 

220 oldal alapján azt mondom h jó lett a fordítás. Eddig csak annyit tapasztaltam, remélem ez nem spoiler, hogy Örvényt meghagyta angolnak :) Mármint talán csak ez volt ami igazán okozott némi szemöldök ráncolgatást. Ennyi idő várakozás után mondjuk sztem minden betű újdosnág erejével hat, szóval sztem a mélyebb hibákat, ha vannak, csak második olvasatra fogom értelmezni :)

A tördelés kiváló (a Holdhoz képest egyenesen zseniális:) ) az meg gondolom az eredeti nyelvezet miatt is van h időnként picit ömlengős, főleg Kruppe, bár ő mindig :D mindegyik részben :D

EHyde

EHyde

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 453 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.25, 20:26

Aki elkezdte már olvasni a nyolcadik részt. A fordítás milyen lett a többi részhez mérve? 

(Jelenleg újraolvasás alatt van a sorozat, ha végeztem vele, akkor kezdem a mostani részt) 

anomander44

anomander44

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 18:20

Sziasztok!

A Kaszás viharát kiadták kemény kötésben, vagy csak puhában?

Igen, kiadták keménykötésben is, igaz hónapokkal később. Volt is nagy felzúdulás akkoriban.

Köszi :)

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 07:00

Sziasztok!

Igen, kiadták keménykötésben is, igaz hónapokkal később. Volt is nagy felzúdulás akkoriban.

anomander44

anomander44

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.05.19, 21:30

Sziasztok!

Fenrir333

Fenrir333

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 34 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.05.10, 07:04

Ha minden jól megy, akkor ma már a saját példányom lesz a kezemben :D

Az én példányom tegnap jött meg, ennyi várakozás után a kezembe fogni végre elképesztően jó érzés volt :)

gpellaeon

gpellaeon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.05.10, 05:54

én szerdán megvettem már. Amikor mondták benn Alexandra-ban hogy van raktáron(20at hoztak maradt 4) azt hittem ott csorgatom össze magam örömömben. Buszon el kezdtem olvasgatni, aztán majdnem rossz helyen szálltam le, annyira rákattantam :D

gyZoli

gyZoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.09, 06:22

gyZoli

gyZoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.22, 06:13

Köszönöm ehran!!

Meg is rendelve. :)

ehran

ehran

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.18, 11:05

mondjuk az a 6ezer forintos vételár sem igazán fogja népszerűvé tenni a sorozatot...de pusztuljanak meg, 2 éve várok rá, megveszem :D

https://www.szukits.hu/a-malazai-bukottak-konyvenek-regeje-/1330-steven-erikson-harangszo-a-kopokert-konyv-001333.html

jackson87

jackson87

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.04.16, 08:07

Szerintem nem a 8. konyvnek kell népszeruvé tenni ezt a sorozatot, és rajongoként az utolsó 3 résznél már nem is igazán számít az ára. Kell és kész! És ha ilyen utemben adnák ki a konyveket, akkor csak napi 20-50 forintot félretéve nem lehet gond kipengetni akár 20-25 ezer forintot, csak adják ki. Az sem érdekelne ha limitált példányszámban, csak elore elorendelo rajongoknak adnák ki 1,5-2 évente egy magasabb osszegért. De jo lenne ha a Forge of Darkness-t is kiadná egy másik kiado, mert az is igencsak érdekelne.

gyZoli

gyZoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.16, 06:25

Tegnap meló után pont útba esett a Nyugati téri alexandra, gondoltam egy tétova kérdést megér a dolog, nagy izgalmamban :)

Marha rendes fószerral csevegtem, szidtuk rendesen a "vezérkart" :P Ő azt mondta h szerinte csak béna votl a fülszöveg író, de persze manapság minden megtörténhet. Nem tartja valószinűnek h ilyen kretének lennének az olvasókkal.

Természetesen én is vigyorogva fogom kicsengetni a vételárat...nagyon nagyon régen vártam már ezt az időszakot :)

EHyde

EHyde

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 453 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.16, 04:19

Végre valami mozgolódás a sorozat körül :)
El sem hiszem!

Azt én is remélem, hogy nem lövik le a sorozatot az utolsó két rész előtt.

A 4800at simán fizetem érte(előrendelve annyi), mert imádom a sorozatot. 

gyZoli

gyZoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.15, 13:37

mondjuk az a 6ezer forintos vételár sem igazán fogja népszerűvé tenni a sorozatot...de pusztuljanak meg, 2 éve várok rá, megveszem :D

gyZoli

gyZoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.15, 13:01

Hirtelen megörültem, de aztán az első mondat nekem is okozott némi ...fejtörést.

Bízom benne h csak valami szófordulat, de persze nem vagyok naív, eddig is elég mostoha gyerek státusztban volt Erikson remekműve.

Mondjuk az elég cumi volna ha az utsó két kötetre bemondanák az unalmast...franc essen bele, rá kell feküdni az angolra :D

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.15, 11:43

A "cérnafűzött, kötött" gondolom kemény borítót jelent, ugye? :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]