Ugrás tartalomhoz

Fotó

Steven Erikson

• Válasz írásához lépj be
3058 hozzászólás érkezett eddig

jackson87

jackson87

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.04.15, 09:51

Végre!!! De sajnos egy vmi felett nem tudtam nyugodtan elsikalni. Mégpedig fulszoveg elso mondatán:

"Az eposzi ívű történet utolsó felvonásához érkezik..."  Nagyon remélem, h ezzel nem arra céloznak, h az utolsó 2 regény már nem leszz kiadva, de viszont igencsak tartok tole :(

Abbo

Abbo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.15, 09:23

El sem hiszem :) Szerencsére visszatértünk az eredeti borítóhoz.

karbid

karbid

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.04.14, 23:18

Sziasztok!

Harangszó a kopókért- Várható megjelenés: 2014.4.30.

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?SessionID=14030E25F3F5F5EDD5F49DBSJDCAHWLWIEBDXFXEHAKCDNRJTOCKNBAA224E2FDF54787B4177F1D5C433E774F1F5B573A30B0EF7B5934229006F91C26B10DEE4858BAB6C0255E0DD165F&TabSheet=book&Page=1&SrcWord=steven%20erikson&SrcField=sf&SrcCategory=&CategoryID=A8H&BookID=735600&GotoBook=True&Price=&CBStock=Checked&CBDiscount=&LastDays=20&navsource=kereses

bodaster

bodaster

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.04.14, 15:35

Sziasztok

Eladnam a Malaza sorozat meglevo koteteit, melyek a kovetkezok. 

Malaza 1: Hold Udvara 

Malaza 2: Tremolorl Kapuja 

Malaza 3: A Jég Emlékezete 

Malaza 4: A Láncok Háza 

Malaza 5: Éjsötét Áradat 

Malaza 6: Csontvadászok

Mind kemenykotesu. Amennyire tudom az elso es a harmadik ritkasag, es remenyeim szerint valaki megveszi egyben, megallapodaskepes vagyok egy mindket felnek kedvezo arban. Ha valakit erdekel legyen kedves irjon nekem a bodaster kukkuc gmail... tovabb tudjatok, koszi.

Gyuri

anomander44

anomander44

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 16:23

Már megvettem, csak sokat utazok, és nem mindig sikerül magammal vinnem a könyvet. Éppen ezért telefonról szeretném olvasni, amikor nincs nálam.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 09:43

1. Boltba bebattyog.

2. A megfelelő pénzösszeget kifizeti a mosolygó pénztáros kisasszonynak az áhított könyvért.

3. Olvas, örül.

Egyszerű szerintem. Ráadásul újabb pár ezer forintnyi érv lehet a kiadó szemében arra, hogy miért is kellene a maradék köteteket is megjelentetni.

anomander44

anomander44

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.03.23, 14:22

Sziasztok!

Fel tudná nekem valaki tölteni a Kaszás vihara című kötetet pdf-ben vagy valamilyen más formátumban?

Köszönöm :)

EHyde

EHyde

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 453 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.13, 07:42

Végre egy jó hír, az Alexandra úgy néz ki hogy ebben a fél évben megjelenteti a Harangszó a kopokért!

http://sfmag.hu/2014/02/12/2014-evi-nagy-sci-fi-es-fantasy-konyvmegjelenes-osszefoglalo/

Reméljük, hogy tényleg kiadásra kerül a kötet, mert az eredeti beharangozáshoz képest már lassan másfél éve késik...

Fenrir333

Fenrir333

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 34 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.02.12, 09:08

Végre egy jó hír, az Alexandra úgy néz ki hogy ebben a fél évben megjelenteti a Harangszó a kopokért!

http://sfmag.hu/2014/02/12/2014-evi-nagy-sci-fi-es-fantasy-konyvmegjelenes-osszefoglalo/

Derhelm

Derhelm

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 17:33

Most kezdtem el olvasni az angolul hozzáférhető részeit a sorozatnak. Plusz a Malazan Wiki, mert én olyan vagyok hogy nem bírom ki hogy ne tudjam 1000 oldalra előre a dolgokat. És a Dust of Dreams kapcsán jutott eszembe valami.

Spoiler

Más kérdés: Ki tudna használható rpg rendszert a világ alá?

Fontos tudni, hogy sajnos a Malazan Wiki nem tejesen megbízható forrás, ez esetben sem a tényleges szituációt írja le, már ha ezt a megállapítást onnan veszed.

Spoiler

Módosította Derhelm: 2014.02.05, 17:34

Dralius

Dralius

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.04, 17:38

Most kezdtem el olvasni az angolul hozzáférhető részeit a sorozatnak. Plusz a Malazan Wiki, mert én olyan vagyok hogy nem bírom ki hogy ne tudjam 1000 oldalra előre a dolgokat. És a Dust of Dreams kapcsán jutott eszembe valami.

Spoiler

Más kérdés: Ki tudna használható rpg rendszert a világ alá?

lenszkij

lenszkij

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.11.20, 09:58

Ha az Alexandra tényleg befejezi Steven Erikson malaza sorozatának kiadását, akkor ők elgondolkodnak a folytatáson (néminemű fórumos buzdítás nem ártana, hogy lássák, tényleg mennyien szeretnénk ezt), sőt, Ian C. Esslemont párhuzamos sorozatáról is szó lehetNE akár! (Az évszázad mentése lenne!)

sajnos nem volt időm még megnézni a felvételt, de vajon milyen fórumos buzdításra gondolnak? ha a magyar közösség komolyan gondolja, akkor mindenképpen "tömegesen" (már ha van ilyen :D ) támogatni kellene a kezdeményezést, hátha lenne belőle valami.
mindenesetre ez nagyon-nagyon jó hír, talán gondosabb kezekbe kerülne a ciklus, és a most készülő előzménysorozat és a további regények magyar kiadására is lenne esély még az én életemben :)

Dralius

Dralius

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.18, 13:07

Ha az Alexandra tényleg befejezi Steven Erikson malaza sorozatának kiadását, akkor ők elgondolkodnak a folytatáson (néminemű fórumos buzdítás nem ártana, hogy lássák, tényleg mennyien szeretnénk ezt), sőt, Ian C. Esslemont párhuzamos sorozatáról is szó lehetNE akár! (Az évszázad mentése lenne!)

lenszkij

lenszkij

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.11.18, 12:07

üdv!

a fórumon szoktam követni a megjelenéssel kapcsolatos információkat, most azért regisztráltam, hogy megosszam az esetleges érdeklődőkkel: rövid levelezés után a kiadóval végülis azt a választ kaptam, hogy 2014-ben "várhatóan" megjelentetik a Toll the Hounds magyar kiadását, egyelőre még nem válaszoltak arra, hogy 2014-en belül mikorra tervezték. ráadásul az alapján, hogy az első megjelenési dátum ha jól emlékszem 2012. ősze volt, vannak kétségeim a dologgal kapcsolatban.

így - bár nekem sokkal szimpatikusabb lenne egy crowdfounded Kickstarter kiadás ötlete is akár - lemondhatuk arról, hogy esetleg gondosabb kezekbe kerüljön a sorozat, mint az Alexandráé, vagy hogy a rajongók ilyen módon a "kezükbe vegyék" a kiadást, pedig jó lenne, ha kiderülne, hogy Magyarországon milyen esélyekkel indul egy ilyen projekt. marad az, hogy türelmesen várunk és reménykedünk, vagy elolvassuk angolul. én személy szerint szívesebben veszek magyarul könyveket, mert a magyar könyvforgalmazásnak is élni kell valamiből, magunkkal (is) szúrunk ki, ha innen-onnan beszerezzük az angol nyelvű könyvet, bár megmondom őszintén, néha nagyon erős a kísértés, hogy befejezzem angolul a sorozatot:)

tomcsiga9

tomcsiga9

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.11.05, 08:56

Köszönöm a választ. (Igen, a magyarfordítások befejezésére értettem a kacfántos befejezést.)

MatMynor

MatMynor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.04, 22:45

Üdv!

Itt pihen a polcon az utolsó részt leszámítva mindegyik könyv, de eddig még nem kezdtem bele. Szomorúan olvasom, hogy sehogy nehezen lesz befejezve a sorozat. Egy olyan kérdésem lenne, hogy a könyvek önmagukban is megállják a helyüket? Azaz minden résznek vége van úgy ahogy?

Az első, második, harmadik, ötödik kötetek egy-egy nagyobb konfliktust mesélnek el, amelyek az adott könyvek végére így vagy úgy, de el is dőlnek; illetve mindegyiken átnyúlik a Nyomorék Istenes főszál, de ez a 4. kötet előtt nem igazán hangsúlyos, csak alapozás történik. A többi kötetből csak szilánkokra emlékszem, a 6. asszem a 2. kötet háborúját meséli tovább, de már aktívabb NYI-s szállal, míg a 7. az 5. kötetben vázolt szituációt folytatja, de itt találkoznak úgy igazán össze az eddig egymás mellett futó szálak is.

Kiszállásra a 3. rész vége szvsz egész jó (a legerősebb részek úgyis a 2-3), illetve az 5. tökéletesen olvasható magában is, mivel teljesen más tájakra kalauzol. A 7. végéig elküzdve magad lesz egy kis hiányérzeted, mert lehetett volna belőle zseniális rész is, nekem inkább a kihagyott helyzetek maradtak meg, a történet csak árnyéka a 3. epikusságának, pedig mindenből többet dobált bele az író, hátha-ez-elég alapon.

Az újraindításnak nem kedvez túlzottan, hogy az első rész színvonala az első kiadású Lázálom minőségét súrolja (mondjuk felülről), a 8. meg, amivel direktben folytatni lehetne, a sorozat talán leggyengébb kötete. Illetve ahogy hallottam, a sorozat eddigi fordítója is megunta, hogy a kalandregények rossz oldalán ül.

Szóval akkor állj neki, ha nem gond, hogy esetleg ennél többet sose látsz a sztoriból magyarul [kicsit ködösen fogalmaztál, szóval a biztonság kedvéért: angolul évek óta be van fejezve a történet]. Én a fentieket fenntartva is sajnáltam volna, ha nem olvasom a 2,3,5. köteteket, és a 6-7 egyes részei is jók voltak, de én a Deadwood elkaszálásánál is csak azt tartottam fontosnak, hogy legalább három kib*szott jó évadot megélt, nem azt, hogy nem lesz több, pedig az is a közepén ért véget.

Módosította MatMynor: 2013.11.04, 22:46

tomcsiga9

tomcsiga9

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.11.03, 15:48

Üdv!

Itt pihen a polcon az utolsó részt leszámítva mindegyik könyv, de eddig még nem kezdtem bele. Szomorúan olvasom, hogy sehogy nehezen lesz befejezve a sorozat. Egy olyan kérdésem lenne, hogy a könyvek önmagukban is megállják a helyüket? Azaz minden résznek vége van úgy ahogy?

MatMynor

MatMynor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 22:06

Matmynor szerintem most nagy halgatás lesz abban a kérdésben amit felvetettél.

Ezzel kapcsolatban ajánlom a t. közönség figyelmébe:

http://lfg.hu/62377/vegyes/interjuk/vegjatek-uj-kiadasban-interju-a-kiado-vezetojevel/

KBK: [...] Van egy álmom a közösségi finanszírozással kapcsolatban is, amit jó lenne megvalósítani.

LFG.HU: Mit értesz ez alatt?

KBK: Itt van a Teremtő Alvin ciklus 5 kiadott résszel. Ennek az újrakiadásába belevágni, hogy eljussunk a hatodik részig, bizony nagy kockázat,[...] Milyen jó lenne, ha sikerülne eljutni ahhoz a néhány ezer emberhez, akik olvasták és szerették az első öt részt, és kíváncsiak a hatodikra. Akkor, mint a Kickstarter/Indegogo projektekben, megoldható lenne, hogy biztosan megtaláljuk a célközönséget. Ez például – a terjesztők kihagyásával – nagy árkedvezményt is jelent. Még nem tudom, hogy itthon készen állunk-e egy ilyen megoldásra. Mi mindenképpen nyitottak vagyunk rá. A jogok megvannak, Horváth Norbert – a fordító – is elígérkezett, tehát most már „csak” az olvasókat kéne megtalálunk.

Úgy gondolom, a magyar kiadást szívükön viselő Erikson rajongók tiszta szívvel támogathatják a projektet (szóval és tettel ;)), hátha Erikson kapcsán is előre mozdít számukra valamit egy pozitív precedens.

(disclaimer: semmi közöm nincs a dologhoz.)

Módosította MatMynor: 2013.10.28, 22:07

oleewear

oleewear

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.23, 18:59

Sziasztok!

Megvásárolnám Steven Erikson - Malazai Bukottak sorozatát keményfedeles kiadásban. Leginkább egyben érdekelne.
Ha valakinek van eladó dobjon egy pm-et kérem:)

SLAVER

SLAVER

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.24, 13:37

Üdv. Én mindenesetre úgy vagyok vele, hogy elektronikus formában olvasnám el az új részeket, majd ha megjelenik kemény kötésben akkor venném csak meg papíralapon.

Matmynor szerintem most nagy halgatás lesz abban a kérdésben amit felvetettél.

Úgyhogy esetleg folytathatnánk mással a fórumot, mondjuk esetleg az angolul jól tudó sorstársaink elárulhatnának némi plusz sloipert nekünk többieknek. (nekem sloiper ügyben bármi jöhet csak humor nem, azt jobban szeretem a teljes szövegkörnyezetben olvasni)

Sziasztok!

Én inkább beszereztem és elolvastam angolul a maradék 3 kötetet meg az új trilógia első részét, de azért nem hiszem, hogy itt nagyon örülnének a többiek a komolyabb spoilereknek.

Az Alexandra megvette a kiadás jogát, elvileg a Toll the Hounds már le is lett fordítva, szóval idáig is beleölt egy csomó pénzt, ami simán veszteség ha még csak ki se adja esélye sincs, hogy valami is visszajöjjön belőle.

Én is letöltöttem Kindle-re mind a 3 másik részt, most tartok a Toll The Hounds vége felé, sajnos ráültem a Kinlde-re és eltörött a kijelzője :D
Még jó, hogy Androidra van Kindle emulátor. Tényleg elég vontatott az eleje, de nem rossz amúgy.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]