Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó

Confrontation

• Válasz írásához lépj be
245 hozzászólás érkezett eddig

2Lock

2Lock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.12, 22:03

Hi All!

Elolvastam az AT43 szabálykönyvét. Van benne egy kis 40K Feeling. De nem rosz. Ki kell majd próbálni, a trollba valakivel, sztán majd elmondom milyen volt.
Nem egy nagy vaszisztdasz. No armour, ha besebzel kinyúlsz, a stider (lépegető) viszont Structure pontokkal bír. Kár hogy a szabálykönyvben a beillesztett kártyánál, amikor leírják, melyik ábra milyen késséget/képességet jelent a felénél az áll, hogy ez az INITIAION BOOKLETBEN nem lesz használva. Pl Leadership, megy ilyenek. De mindenesetre ígéretesnek tűnik. Érdemes foglalkozni vele.

Néhány kép. Jump Packos White Starokkal:
http://www.gioconomicon.net/modules.php?na...2&page=12&sort=

Ez szerintetek az amire Gondolok?
http://www.rackham.fr/newsletter/cry_onlin...n_cavalerie.jpg
Griffin Templar lovasság??? :aaaaa: :aaaaa:

Üdv: Tulok

dobakz

dobakz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.14, 19:36

Én fölmentem a honlapjukra és nem tudtam a red blokról semmilyen képet szerezni hogy fognak kinézni.Mindenesetre kiváncsi leszek mennyire lesz dsikeres mert gondolom az fogja mejd a jöcöjét meghatározni.Igy eggyelöre tetszik csak majd aztán legyen kivel majd játszani is.Én amennyire észrevettema ma magyarországon a warhammert nem tudta eddig semmilyen hasonló stilusu játék megszorongatni.Ez érdekes.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2677 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.13, 10:40

szabaly a leheto legegyszerubb, hogy sok figuraval is gyors legyen.
3 faj: elejen, lesz tobb is szepen lassan. (mondjuk a 3 is valojaban 2 (therian, ember), csak emberbol van 2 csoport).
marciusig meg a red blok kint sem lesz.

re conf: mar azt hittem teljesen megoltem a topicot :)

dobakz

dobakz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.13, 10:30

Kösz.tulok.At 43 rendben.Elöre festett...hm,meg csak 3 faj?Furcsa egy sci-fi világhoz képest.Én bevallom azt hittem csak az elsö cuccok lesznek müanyagok a többi,már fém lesz,és lesznek új fajok is.Hát a szabályaira kiváncsi leszek talán az még dob majd a dolgon.

Gerik

Gerik

SE fan

• Fórumita
  • 683 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.10, 19:25

Én jobb szeretem a 3as szabályokat. plussz anak szerintem nincs értelme hogy egyszer 2es alapján egyszer 3as alapján játszunk.
mert csak összevegyiti az ember öket és csak a félreértés van belöle.

pont ezért hozták ki Cry Havocban a Ragnarok modositásait.

2Lock

2Lock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.10, 15:52

MAXXxx

Ahogy Mondod. Annyi Scout amennyi belefér. Garel aki majd csúnyákat lő+ aknákkal tud még némi időt nyerni, míg elérik az idézőket és lefoglalják őket.. Thallionok, + Thallion Lovasságból a Kivégző variáns. Magistrate aki majd hozza a csodákat. De ez csak elmélet. Gyakorlatban ki tudja hogy működik.

Az AT 43 Nem annyira király. A festés tabletop minőségű (és most finom voltam). A figurák Viszont nagyon szépek, de nincsenek lesorjázva. Apró de nagyon bántó hibák pedig csak úgy hemzsegnek rajtuk. Ez egy Tbaletop játék. Nem pedig gyűjtésre való. Ellenben a Methanol leoldja a festéket és nem bántja a műanyagot. Így Valószínűleg én élni fogok ezzel. Szépre ki lehet festeni őket! Csak le kell mosni és sorjázni.
3 faj lesz benne.
- United Nations of AVA
- A Vörös Blokk
- És a Morpho-k. (Az idegenek. Hivatalosan Therianok)
A Sztori nagyon jó! Kicsit sablonos de úgy tálalják, hogy elolvadok. A figurák műanyagok lesznek és a következőkben festetlenek is. Én ha végre kapható lesz Akkor Red Block-ot akarok gyűjteni. Az előzetes tervek szerint naon poéntosak lesznek. ezzel a Neo szovjet feelingel.
A Szabálykönyv + sztori fordítás 3 héten belül felkerül a Troll oldalára.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2677 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.10, 12:13

izles es pofon, eredetileg jobban szerettem a C2-t a nehezsegiszinttel valo taktikazas miatt, de az exchange-ek miatt vegulis a C3-at meginkabb megkedveltem.
ugy kulonben a C2 erosebben kockajatek volt, a 2d6 sebzes miatt kevesbe (szinte egyaltalan nem) szamitott, hogy az ero 3 vagy 8. (fenti peldaban 1 sebszintvaltozast jelenthetett (hacsak 2 egymas utani nem ugyanaz volt), mig C3-ban eros 3-at szamit).

viszont beszed szinten maradva: te mit talalnal ki az alant levo Acheron ellen? egyenlore sok scoutra gondolok, mint egyetlen megoldas, de ebben sem vagyok biztos hogy mukodne.
hmm thallion sereg, nna ezzel is jol be lehet szivatni koldunt :eeek:

dobakz: AT43 a neve, mint Gerik irta, sci-fi, elorefestett, muanyag.
femben nem lesznek, de festetlenul lehetseges.
es lesznek olyan szepek, mint a conf babak ;)
legalabbis ez a modell nagyon bejon: Therian Overseer
tovabba Bane Goliath , emberektol meg a hatiraketas es a szemelyipancelos csapat jol nez ki szvsz.

2Lock

2Lock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.10, 11:03

MAXXxx!

Jól tippelsz. Én inkább 2. kiadást preferálom. Sokkal valóságszerűbb volt. mint a 3, kiadás. a 3. tagadhatatlan előnye, hogy gyorsabb, gördülékenyebb.
Bár ez az én véleményem. Sokan jobban szeretik a 3. kiadást. De én a randomban következő modellek miatt jobban szeretem a 2. at. 3.kiadást 2x játszottam csupán.
A Szabályokkal nincs gond, csak apró hiányosságaim vannak de leginkább félreértelmezések. Amint a FAQ-kat elnéztem nem csak nekem voltak ezekkel gondjaim. Ez a ,,Nem volt benne a Reviziókban, ezért a szabályok rájuk nézve nem változnak, közben pedig ott van a szabálykönyv adott pontjain a részletes változás" tipikus esete.
C'est la Vie. Hülyék is kellenek a világba mert ha csak normálisak lennének a világon fenemód unalmas lenne.

A seregösszeállításba ne menjünk bele, mert van Mindenre van megoldás. A kockajárás pedig nem mindíg kedvező. 1-re automatikus kudarc. ;) :eeek:
Szóval ne játszunk Elméletekben. Játszunk asztalon! :)

Gerik

Gerik

SE fan

• Fórumita
  • 683 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.10, 01:14

AT-43 a játék. müanyag lesz és elörefestett.

dobakz

dobakz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.09, 20:17

Sziasztok.Tud valaki valami infot az új játékrol ami a jövöben játszodik?A neve most nem jut eszembe,de már kiadtak egy dobozt a trollban is megnéztem és elhülve láttam hogy müanyg figurák voltak és ki voltak festve.Ez fog még változni lesznek majd fémben is?Vagy a cég nem akar komolyabban is foglakozni vele.Én arra számitottam olyan szépek lesznek mint a Confrontasion babák.Üdv

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2677 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.07, 22:50

hehe Pilz meg egy kritikusban levot sem ol meg :D

kulonben jah, khor lovas okosan hasznalva siman tulel 4 kort. (2 meg ugyis kell, hogy odaerjenek) Ez fajdalmas tapasztalat Csuri es Energy torpei ellen.

executioner ereje nem veletlen 7, ennyit tud assassin mellett
excorcist sajna a righteous mellett szinten ennyit tud (kevesebbet, mint pretorian, pontban ugyanannyi, a -1 mana ellenfeltol meg nem surun okoz bajt).
guardian: ennyi APert mar tudjon valamit., mid nor es acheron pl ezert a pontszamert mar karaktert hoz.

veteran, na igen o favorit, nemcsoda, hogy majd minden listaban ott van.

non-char-char: szabalyfelreertes vagy keveres a DoW-bol a champion statusszal.

torpek.... brrrr, maig erosek szvsz (bar sok regi modell miatt a STR keves, de a RES.... az adott pontszamert)

Csuri

Csuri

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 69 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.07, 22:24

Na szép sorjában:
Nem véletlen írtam nem karaktereket (executioner, exorcist, inkvizítor, guardian of the temple, Knight Templar of Hod, Thallion Rider) mind 7-es erő. Vagy ott van óccsóér a Veteran of the Crusades igaz az csak 6-os erő. Szóval több mint törpéknél.
Ezt a "Non caracteric Caracterek" nem értem. Vannak ugyan leadershippel rendelkező nem karakterek, de a gdr egyértelműen karaktert kér (persze ha csak a könyvet nézi az ember akkor legális karakter nélkül is).
A Pos2 lapját tudtommal nem vonták be.
Az hogy 2 kör alatt szétkapjon bárkit 2 praetorian azér kicsit kétes szvsz. (Én törpékkel játszok, és azért a megfelelő egységet, és okosan használva szerintem föltarthatók azért tovább is). Még a 2 praetorian 1 lovas khor felállásban is jó eséllyel kihúzok több mint 2 kört. (És ekkor 76 pont van szemben 36-al). Ha viszont karaktert (igaz kicsit drágább mint a 2 praetorian) belekeverünk, akkor nem vagyok biztos hogy nem Pilzenbihr jön ki győztesen.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2677 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.07, 10:21

De kit tartunk fontos karinak? A 43 ponros Acél papnő az?

Az, kerdezd meg az inkvizicio barmely tagjat :party:

Sered és Aarkhos inkább Templomosokat hoz. Acheleus pedig Inquisitorial templarokat. Shanyis, és a Kivégző pedog orgyilkosokkal járna. A Senechal, Purifier-ekkel óvja magát. A Papnő inkább Concscriptal veszi magát körül, a Magistrate pedig Thallionnal. Cardinal Aerth pedig valószínűtlen hogy Pretoriaival jönne pláne, ha lovon ül.

Troopnak oket hozza, de nem testornek.
arra vannak a pretorianok, guardian of the temple-k, sima inkvizitorok.
az AP a tudast jelkepezi, nem a vilagban elfoglalt helyet.
PoS hamarabb kap pret-et testornek, mint pl Sered (magasabb helyrol kap engedelyt es hamarabb)

Így marad az, hogy hozod bárki mellé.

ez igaz, mindenkepp igy marad

Mindenesetre tényleg elismerem. A Pretoriai a Griff seregben a legbrutálisabb egység. S talán egész Aarklashon.

vannak hasonloak / jobbak :szent:
30-40-es kategoriaban van majd mindenkinek a legjobb egysegei (Black Paladin, Asadar/Khydarim, Royal Guardok...).
ebben a kategoriaban a legjobb szvsz a royal guard: sacred fegyver es pancel mindig, jo statok, hard boiled, szinten profil, ahol van righteous
es nem gyenge, sot eros az uj scarab warrior sem: 30AP, fineblade, MS, regen, jo RES
-------------
ugy latom sok elmeleti csatat vegignyomtal mar, es joval kevesebb rendeset (foleg C3-ban) es kevesebb ellenfellel :buszke:
erre foleg szabaly felremagyarazasbol / hibasantudasbol tippelek.

ami most legjobban megizzasztana (es amit jo lenne kiprobalni):
acheron idezogep felallas (GDR alapjan):
- The Gorgon + artifactja
- Asha Ruyar (+ artifactja ha van 50ap folos, 8ap az artifact, mondjuk 40 egy elcsabitott royal guard)
- Azael
- Gravediggerbol 2
- Questorbol 2
- par black paladin
(jo lenne meg Ejhin, de o mar tullepi az 50% karakterlimitet, sot lehet, hogy 400-at is)

hogy ez mire eleg:
- koronkent kb 9-10 morbid puppet vagy angel vagy valamivel kevesebb skeleton idezes + kb 2 IT idezes.
- terep moge bujtatva oket nem tudsz rajuk loni / cenzurazni / countermagicezni
- egyszeruen nem tudsz annyi teremtett lenyt 1 kor alatt leszedni, hogy valaha is elfogyjanak, sot korrol korre tobben lesznek, esetleg par puppet idezest gorgonnal bealdozva, egy sotetsegelemental idezes is belefer.

Módosította MAXXxxx: 2006.12.07, 10:25

Gerik

Gerik

SE fan

• Fórumita
  • 683 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.07, 08:41

Amit te leirtál a karakterek rangjára vonatkozik.
Ez alapján egy egyszerü tutyi goblin is egy relikviával szaladgálna.

A pretorian guard nem karakter. nem jár neki semmi.

2Lock

2Lock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.07, 08:39

Gerik!
Character’s Rank Number of Artifacts Allowed
Initiate, Devout, Irregular, Regular, Veteran, Creature 1
Adept, Zealot, Special and Elite 2
Master, Dean, Living Legend 3
Virtuoso, Avatar, Major Ally 7

A pretoriai Elite. Így a fenti táblázat alapján 2 kis relikviát hozhat. Ezeket részletesen elemzi a szabálykünyv. Ide tartoznak a győgyírek, gyűrűk, stb. Pl Rune of healing, rune of will, seal of negation, Potion of Strength vagy potion pf resilience stb.

Master Strike-nál? Nem elég az? :party: Nem írtam, hogy minden ütésnél kapja.

Gerik

Gerik

SE fan

• Fórumita
  • 683 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.07, 08:32

Sacred weapon csak akkor van neki ha masterstrike-ot használ.

2Lock

2Lock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.07, 08:27

Jaja!

A Pretorian mint a neve is mondja, Testőrség. A Sztori szerint ha Tiberius jelen van akkor Mindenképpen van Pretoriai is. Karik mellé is biztosan jöhet. De kit tartunk fontos karinak? A 43 ponros Acél papnő az? Fluff szerint:
Sered és Aarkhos inkább Templomosokat hoz. Acheleus pedig Inquisitorial templarokat. Shanyis, és a Kivégző pedog orgyilkosokkal járna. A Senechal, Purifier-ekkel óvja magát. A Papnő inkább Concscriptal veszi magát körül, a Magistrate pedig Thallionnal. Cardinal Aerth pedig valószínűtlen hogy Pretoriaival jönne pláne, ha lovon ül. De akkor kit véd a testőrök temploma? Ellentmondásos az egész.-Szerintem- Szóval erről nincs elég infó, hogy konkrétan kijelentsük, ki jöhet testőrséggel. Így marad az, hogy hozod bárki mellé.

Mindenesetre tényleg elismerem. A Pretoriai a Griff seregben a legbrutálisabb egység. S talán egész Aarklashon. Immunis a félelem bármely formájára, és a ,,Take over Controll" mágiákra. Magas páncélzat, magas erő, jó statok, 10 centin belül mindenki sikeresnek tekinti a Dis tesztet, jó képességek, Sacred wheapon, teszi ezt 38 pontért. Nagyon dúrva. De nem én alkottam őket, hanem a Rackham. Megtetszettek megvettem őket, mikor még itthon nem is volt Confrontation. Aztán kiderült mit tudnak. Ez van.

Bocs az előbbiekben leírt hosszú, eszmefuttatásokért.

Gerik

Gerik

SE fan

• Fórumita
  • 683 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.07, 08:23

Én is ebben az összeállításban gondolkodtam. De vannak Non caracteric Caracterek akik vezethetnek sereget. Velük megoldható az elképzelésem.

Ez hol van a conf3 szabálykönyvben? Mert ugy emlékszem ez csak DoW-ban van ahol a kapitánynak adhatsz tárgyakat.

masvalaki

masvalaki

Pápai kalóz

• Inactive / Invalid
  • 2539 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.07, 00:14

Szólunk :party:
A praetorian pedig akkor is piszok erős, tápos állat, és mocskosul olcsó. A hasonló pontértékű egységek nem tudnak ennyit, aki meg ennyit tud, a sokkal többe kerül.

Az, hogy a fluff szerint milyennek kéne lennie, az nem jelenti azért azt, hogy ettől legyen olcsóbb is. Végülis a praetorianok egy elit testőrség, amit akor meg ne hozz, csak ha ott van a főfőpap, vagy valamelyik főtáp karatkter. Mert ha testőrgárda, akkor nem mennek el a védett személy mellől 2-3-4-500 pontos jelentéktelen összecsapásokat vívni.

De erről meg kár is beszélni, hisz a kártya és a fluff két különböző világ. Az egyik a játék, a másik a sztori.

2Lock

2Lock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.06, 21:10

Bocsesz!

Elnéztem. 1-et to hitre, 1-et sebzésre.
A Pretoriai Nem a legkirályabb! Csak Ár érték arányában a legtöbb lehetőséget nyújtó modell.-Szerintem-
Jah meg kaphat továbbá gyógyíreket meg hasonló elhanyagolható apróságokat.
Bulls-eye tényleg új szabály óta van, de a Puskások a nagyszámokra építve is jók voltak 3-asával. Ők a kalkulált veszteségem. Mindíg ledarálják őket, de ha egy körre elhúzzák az ellenfelet már megéri behozni őket.
A Brutal Force 2 végülis tényleg elhanyagolható. Végülis bármilyen 2-es foce-al rendelkező megrohamozottnak oszthatod a Roham módosítókat. tényleg elhanyagolható a -1 to ATT, INI, DEF, AIM.
Én egy modellel mindíg bónuszra hajtok. a Másik meg dolgozik normálba. Eddig mindíg szétvágtak mindenkit 2 körön belül.

Jah! A PoS2 tényleg jó. Csak kár hogy bevonták a karakter lapját a 3. kiadásban.

Egy duelist tényleg kevés. De 2-vagy 3 már nem. 57 pont a 3. S eddig mindíg sokat írtottak az árukhoz képest. Lehet hogy csak nekem működnek ennyire jól. Nem ez lenne az első eset hogy valamely egység A-nak jobban működik, mint B-nek.

A Templar sereg Táp és ahogy mondod unalmas. Én ezért nem játszom velük. Seredet azért írtam , mert ha megvan neki a cuccosa olcsóbban jönnek a templarok. Annyi 4-es erővel is lehet szivatni. 3 Templar szétkap egy Aberrationt.
Tagadtam én hogy SERED táp? Ő nagyon az. de ennyi pontért legyen is!

Én is ebben az összeállításban gondolkodtam. De vannak Non caracteric Caracterek akik vezethetnek sereget. Velük megoldható az elképzelésem.

Nos erről van szó! A legtáposab egység, a legjobb stratégia sem ér semmit, ha rossz a kockajárás!
S megint belementem olyanba amit utálok. Elméletekben játszom! Legközelebb szóljatok rám, hogy ne csináljak ilyet! :party:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]