Ugrás tartalomhoz

Vikingek

• Válasz írásához lépj be
933 hozzászólás érkezett eddig

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:57

Azt hiszem Széphajú Harald építette őket, hogy hatalmát megerősítse.

_Knight Thomas (NPC/NJK)

_Knight Thomas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.02, 19:53

A gyűrűvárról tudtok mondani valamit? Ha jól tudom ez egy viking erődítményfajta.

_Knight Thomas (NPC/NJK)

_Knight Thomas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.02, 19:49

Kösz.

Mjolnir

Mjolnir

Styrbjörn

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:47

Úgy emlékszem mintha Izlandon újra engedélyezték volna a régi vallást. Ti erről mit tudtok?

Ez igaz, de sántít. A "régi" vallás nem összeegyeztethető a mai világ normáival. Lásd: ember és állatáldozatok, erkölcsök, stb.
Alaposan átalakítva ugyan, de még mindíg létezik, méghozzá Ásatrú néven. Ha érdekel ezen a néven keress rá...

Mjolnir

Mjolnir

Styrbjörn

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:44

Egyetértek. Nem emlékszem melyik király kezdte az áttérést, de utána a vikingek is kezdtek áttérni.

Harald Blotand (Kékfogú Harald) dán király (940-985 k.) vette fel először a keresztet

_Knight Thomas (NPC/NJK)

_Knight Thomas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.02, 19:43

Úgy emlékszem mintha Izlandon újra engedélyezték volna a régi vallást. Ti erről mit tudtok?

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:42

Jah, juteszembe GYG: Nem te kerested a Röde Orm könyvet régen? Mert ha még nem találtad meg, én láttam vadonat új kiadásban a Déli pu. melletti könyvtárban...

Hú, köszi ! Valamikor okvetlen megnézem ! Köszi megint ! :dilis:

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:40

Üdv !

Általában a királyok erőltették a kerszténységet. Központosított hatalom, a király kezében van a világi és a vallási hatalom is. Nem utó sorban támogatást is kaptak a környező már keresztény királyaitól is (vajon miért ? :dilis: ) Persze voltak olyan királyok akik a pogányoktól vártak segítséget vagy álltak az élükre.

Ez egyébként Magyarországon is előfordult.

_Knight Thomas (NPC/NJK)

_Knight Thomas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.02, 19:39

Egyetértek. Nem emlékszem melyik király kezdte az áttérést, de utána a vikingek is kezdtek áttérni.

Mjolnir

Mjolnir

Styrbjörn

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:37

Jah, juteszembe GYG: Nem te kerested a Röde Orm könyvet régen? Mert ha még nem találtad meg, én láttam vadonat új kiadásban a Déli pu. melletti könyvtárban...

ardan

ardan

Ghosthunter

• Archívum
  • 234 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:36

Rőde Orm :dilis:
Pia-kaja-pénz az ok na de a vallás?

Mjolnir

Mjolnir

Styrbjörn

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:35

[quote name='GYG' date='2005.06.2, 21:30 ']
Szerintem addig a térítők sem zavarták őket amíg nem politikai kérdés lett a dologból, vagy amíg a keresztény vallás miatt nem kellet többet adózniuk stb.
Hát sajnos ezeket a dolgokat csak sejthetjük :nuke:
Ellenben biztosan voltak olyan falvak, területek, ahol ragaszkodtak az őseik hitéhez. Az új vallást szerintem sok helyen gyerekes bolondságnak tartották. Persze a legtöbb embert nem érdekelte. Megmondták nekik, hogy kapnak egy új inget, meg egy libát, ha áttérnek :dilis:

_Knight Thomas (NPC/NJK)

_Knight Thomas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.02, 19:34

Szerintem addig a térítők sem zavarták őket amíg nem politikai kérdés lett a dologból, vagy amíg a keresztény vallás miatt nem kellet többet adózniuk stb.

Politai-vallási kérdés mindenképpen (a frankok közelében egy más vallású nép).

_Knight Thomas (NPC/NJK)

_Knight Thomas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.02, 19:31

Elnézést úgy értettem, hogy a vallásuknak is nagy szerepük lehetett a portyázásaik során.

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:30

Mjolnir

Mjolnir

Styrbjörn

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:28

Viszont a vikingeknek a vagyonszerzés és talán a megfélemlítés is (pl. a kereszténység megrémítése).

Nem hiszem, hogy ilyesfajta céljaik lettek volna. Nem viselkedtek ellenségesen a kerszténység eszméjével szemben, amíg az kívül maradt a viking országok határain. Persze a térítőknek akadtak nehézségeik :dilis:

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:28

A vikingek le se szarták, hogy muzulmánokat, vagy keresztényeket támadnak meg. Ha kellett a szomszédjuk tanyáját is felprédálták. Ez a Kersztény-pogány ellentét a mostanába dívó viking metál zenekarok baromsága.

_Knight Thomas (NPC/NJK)

_Knight Thomas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.02, 19:26

Viszont a vikingeknek a vagyonszerzés és talán a megfélemlítés is (pl. a kereszténység megrémítése).

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:25

Üdv !

Már amikor. A honfoglalás idején igen, de a klasszikus kalandozó hadjáratoknál nem.

Mjolnir

Mjolnir

Styrbjörn

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.02, 19:23

A vikingek is portyázók voltak akár a magyarok. Csak ami a magyaroknak a ló volt az a vikingeknek a hajó.

Csak a lovak nem úsztak olyan gyorsan :dilis:
A viccet félretéve: Csakhogy a vikingek és a magyarok más és más okból portyáztak...

mindkét esetben a haszonszerzés volt a cél.

A magyaroknál a területszerzés is elsődleges volt.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]