Ugrás tartalomhoz

Fotó

Krulada Live

• Zárt téma Téma lezárva
333 hozzászólás érkezett eddig

_rancidblade (NPC/NJK)

_rancidblade (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.18, 07:14

Meglepve olvastam most ezeket a hozzászólásokat. Én csak szombaton érkeztem és egy eléggé lepusztult állapotban találtam a helyet. Meg is kérdeztem, hogy most mi volt itt mire azt mondták nekem, hogy "Minden évben lelopkodják a vikkendesek."
A tulvilági kapuval illetőleg igaza van Kildarnak. Tényleg hiányzott az egyik kapu.
Nem tudom melyik helyszinen találtál tábortűz mellett szemetet. Én úgy tudom, hogy mi csak a közös táborban gyújtottunk. Ráadásul reggel, amikor hazafelé indultunk Soloviellel összepakoltunk minden szemetet a táborba és a hátramaradt három játékosnak hagytunk szemeteszsákot. Így több szemeteszsákkal inultunk haza és mindet kidobtunk a városban egy kukába.
Sajnálom, hogy így néz ki most az erdő, de azért mert egyszer hibáztunk, nem mi hibázunk mindig. Mégegyszer köszönjük a terepet, de jövőre szerintem keresünk másikat, hogy elkerüljük a hasonló és nem kívánatos félreértéseket.

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.18, 00:30

Hozzátenném, ahhoz a Kruladásoknak nem lehet köze, azt is akkor fedeztük fel Morffal, amikro a kesztűyt találtuk, vagyis novemberben.

Yep. Tudom, mert már réges régen kiszáradt a csonk... :/ Hát igen... az erdő "mindenkié" és ebbe azok is benne vannak akik ezt nem tisztelik... :)

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.17, 23:35

Hozzátenném, ahhoz a Kruladásoknak nem lehet köze, azt is akkor fedeztük fel Morffal, amikro a kesztűyt találtuk, vagyis novemberben.

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.17, 23:03

Én is. Szal a túlvilágnak érkezésünkkor egy kapuja volt a megszokott kettő helyett.

De most már a másik kapu szemöldökfája is ketté van törve...

Ja, és igen, a menedékben is láttuk a rombolást... :) Nagggyon elkeserítő volt, és azt ott valami komolyabb eszközzel szedték szét... Nem tudom ki jár ki fűrésszzel oda...

Módosította Lobsta: 2006.04.17, 23:03

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.17, 21:34

Egyébként Isharék a Menedékben egyszer egy ismeretlen eredetű fél pár kesztyűt találtak, tehát elképzelhető, hogy néha hajléktalanszállóvá alakul a környék.

A fél pár kesztyű még hagyján, de valaki kivágta akkoriban a Menedékben levő két fa egyikét. De nem ám tőből, hanem a villa fölött, kb egy méter magasan. Mondjuk nem kell óriásra gondolni, csuklónyi vastag sem volt, de akkor is. Maga a tény, hogy valaki élőfát írt a terepen, több mint aggasztó.

M_Sanyi

M_Sanyi

Tesco gazdaságos larpszervező

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.17, 19:06

Én is. Szal a túlvilágnak érkezésünkkor egy kapuja volt a megszokott kettő helyett.

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.17, 18:48

A túlvilág kapujának szemöldökfája már akkor hiányzott, amikor ott voltunk.

http://pappskalle.atw.hu/

5. és 6. kép. Én erről a szemöldökfáról beszélek, ami a háttérben látszik...

M_Sanyi

M_Sanyi

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.17, 17:57

A túlvilág kapujának szemöldökfája már akkor hiányzott, amikor ott voltunk. Szóval már péntek délután is elég durva helyzet volt, tehát a Caelum-Crannodun úton kb két méterenként voltak kidőlt fák, a Menedék is eléggé meg volt tépázva, a padok a legtöbb helyről úgy testületileg eltűntek, satöbbi. Egyébként Isharék a Menedékben egyszer egy ismeretlen eredetű fél pár kesztyűt találtak, tehát elképzelhető, hogy néha hajléktalanszállóvá alakul a környék.

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.17, 17:31

Rendben, elhiszem. Mást ugysem tehetek. Akkor vszeg a live utáni héten ismeretlenek táboroztak a Fenyővárosban, a jobbára esős idő ellenére... :/ Mert a tábortűz maradványaira halmozott heyhós doboz, a kiégett konzervek és a borosüveg eléggé huzamosabb tartózkodásra utalt. Ezek szerint más csoportok is megtalálták maguknak ezt a helyet... :) Ez azért is szomorú, mert még a túlvilág kapujának szemöldökfáját is kettétörték, amihez igen erősen kellett nyújtózkodniuk, és nem is gyengén...

"Tehát akár észrevétel, akár vád - mert egyértelműen kicsit több mint "ártatlan megemlítése a dolognak" - kikérjük magunknak."
Úgy legyen... A tévedés esélyét fenntartottam, a továbbiakban igyekszem megtalálni azt a bandát akik ezeket tették...

M_Sanyi

M_Sanyi

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.17, 10:54

Márpedig kénytelen leszek mentegetőzni, ugyanis elég egyértelmű volt a célzás.

Amit kint hagytunk, az egy darab elcsomagolt 4*5 méteres ponyva, azzal a szándékkal, hogy a CJ-re építkezéskor felhasználható. Ezen kívül kint hagytunk a Fenyővárosi táborhelyen két darab farönköt, egyébként minden helyszínt, ahol voltunk, inkább kijavítottuk, mint rongáltuk (elhúztuk az útra kidőlt fákat, megfeszítettük - illetve pár helyen kipótoltuk - az udvarház madzagait, a Teut Os tábor falát teljesen kijavítottuk, satöbbi).

Ha hiszed, ha nem, a kidőlt fák, oszlopok, "borozgatások nyomai" (amit végképp kikérünk magunknak, hisz a játék szabálykönyvében ez egyértelműen tiltva van), már mind ott voltak, amikor kimentünk a játéktérre (pl. én csak egy sangriás dobozról tudok, ami a fenyővárosi toronyban volt, és már péntek délután is legyek úszkáltak benne, tehát fizikai képtelenség, hogy mi péntek éjjel borozgattunk belőle).

Tehát akár észrevétel, akár vád - mert egyértelműen kicsit több mint "ártatlan megemlítése a dolognak" - kikérjük magunknak. Tanultunk a tavalyi esetből, és ezúttal tényleg ügyeltünk mindenre.

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.16, 20:41

Hmm...

Erőteljesen bízom benne hogy jövőre találtok más helyszínt kedves Kruladások. Bár nyilván nem tudom bizonyítani, hogy közötök van a dolgokhoz, de "valakiknek" azért sikerült most is szépen beamortizálni pár helyen a terepet. És tény hogy szemetet is alig hagytatok kint (de azért sikerült, beleértve a borozgatások maradékait) mindenesetre különös módon a hónapokon át sértetlenül megmaradt installációk rohamos romlásnak indulnak minden Krulada liveon.

Persze lehet hogy pont az elmúlt 1 hét alatt történtek azok az rombolások amiket ma kint láttam a terepen, és a szemetet is táborozó idegenek hagyták kinn a Fenyővárosban, csak azért különös, hogy eddig nem voltak ilyenek... Ha mégis, hát elnézést kérek...

Nem kell mentegetőzni, vagy bizonygatni, hogy nem így volt, nem vádakat írtam csak szomorú észrevételeket... Fenntartom a tévedés esélyét, bár kétlem hogy mostanában bárki is huzamosabban táborozott volna a környéken, és hogy ekkora mennyiségű fát égetett volna el, ráadásul több táborhelyen... Neeem, ezek nem errejáró szalonnasütők voltak, pláne nem az elmúlt esők mellett... :/

ui: Ez eltört, elégetett, beszemetelt részek javítása nem fog sok időbe telni, mert elég sokan leszünk akik dolgozni fognak a helyreállításon. Nem a kár mértéke ami fáj, hanem a módja.

miser

miser

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.14, 13:07

üdv

Én is nagyon szépen köszönöm a játékot, naygon jó volt. Én nagyon élveztem, a történet szerintem nagyon eltalált volt és pergő. :normaalis:
és remélem sok krulada live lesz még, köszönöm.

darklin

darklin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 106 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.14, 10:06

igen de a fórumunkon már jeleztem.

_rancidblade (NPC/NJK)

_rancidblade (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.13, 07:03

Valahogy ez is volt a célunk. Egyik tervünk sem jött össze igazán, azt végül a hogy a helyzet adta, magát végülis szerencsénk volt. Megkaptad az e-mailt?

darklin

darklin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 106 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.13, 06:51

ÉN pedig gratulálok hozzá. Ahányszor megakartunk keresni titeket, mindíg el rejtőztetek. A végén kezedett már idegesíteni és az összes szívét kitépni puszta kézzel, de élvezetes volt. :)

_rancidblade (NPC/NJK)

_rancidblade (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.11, 07:00

A vámpírok részéről nem rendelkeztünk jó diplomáciai felekkel, mert amikor már úgy nézett ki, hogy összeverődünk az emberekkel az ügyben, hogy szerezzünk egy vérfarkassakalpot a szellemnek, - amit ők úgy tudtak, hogy egy beavatási szertartás - hátulról ledöfték Shivant és Kildar meg majdnem engem, csak a botomat találta el :( . Ezután mi voltunk kevesen és jött a bunkerharc, ami a végén kifizetődő volt :) .

Soloviel

Soloviel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.11, 01:49

No, pár dolgot elfelejtettem az előző üzenetben leírni, először is:
Te rohadt ősvámpír eladod a nevedet? Bár tény, hogy igazad van. :)

A következő játékra már gyártottam az ötleteket, mert mondtátok még eme játék előtt, hogy nem akarjátok a fajtiszta csapatokat, ahogy itt voltak, vámpír, vérfari, ember, később lidérc, így következőleg minden faj valami egyedi képességet fog kapni, ami ezt mind áthidalja.

Továbbá, ami érdekes volt számomra, hogy eleinte azt kértük, hogy diplomáciai játék legyen, majd elvetettük az ötletet és mit láttam a játékban inkább? Diplomáciát és kevés harcot. Felettébb irónikus volt számomra. :(

Soloviel

Soloviel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.11, 01:34

Nos, íme eljött ez a szép kor is, egy jó, de igencsak hideg tavasz, most így utólag visszagondolva kellene nekem egy nagyobb sátor, mert így csóró sámánként, eléggé odafagyott a hátsó felem a tűzkörüli farönköknek, no meg a sámánok márcsak ilyenek, ha nincs más virrasztanak. :(
Ahogy Jones Doki mondja, szívesen várjuk miként láttátok a játékot karakterként, így a ti leírásaitokat a mieinkkel keverve létrejöhet az Epilógus és ezzel együtt az új löket a következő játék Prológusához.
Örülök, hogy tetszett a játék, és nagyon köszönöm, hogy eljöttetek és a hidegre való tekintettel is egy szenvedéllyel teli játékot láthattam tőletek. Igen, köszönöm szervezőtársaimnak is, hogy időt és fáradtságot öltek bele, hogy létrejöhessen a játék 2. része.

Nos, ami lassította a játékot, az a több ÉP-s rendszer volt, amit vissza fogunk venni 1 ÉP-sre, hogy ezzel is folyamatosabbá, még élvezhetőbbé tegyük az elkövetkező játékokat, amiket nem tudom mikor szervezünk meg, lehet, hogy lesz 1 még a nyáron, de ahhoz ugye egyeztetni kell, remélem a következőn többen meg fogtok jelenni.
Igen a kis családias hangulatot nagyon tudom élvezni, és így legalább mindenkit meg tud jegyezni magának az ember, de néha kissé furán teszi ki magát, hogy a naaaagy, hatalmas seregek 3-4 főből állnak.

No meg remélem legközelebb ti is hoztok fényképezőgépet, vagy valamelyik szervezőtársam szerez valahonnan egyet, mert 2 aksival, nem túl sokat tudtam fényképezni, lévén a felét elfilmeztem és így csak a szombati nap nappali részét tudtam megörökíteni, pedig ahogy hallom az éjszaka történtek inkább a meghatározóbb jelenségek.
A videón még dolgozom, az atw szervere tetü lassú volt a nap folyamán, szóval annak is örülök, hogy a képeket fel tudtam tenni.
De nem is szaporítom tovább a szót, lássátok az attrakciót, azaz az eseményeket képekben, ha a képeken hagyjátok a kurzort mielőtt rákattintanátok, akkor némi megjegyzést tudtok leolvasni róla.

Íme a galéria:
http://pappskalle.atw.hu

_rancidblade (NPC/NJK)

_rancidblade (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.10, 17:39

Egyvalamit elfelejtettem modani, most már nem én vagyok Ruferior :( , tehát nem engem kell majd üldözni.

_Mircesias (NPC/NJK)

_Mircesias (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.10, 16:49

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a játékot! Én személyszerint nagyon jól éreztem magam, remélem még folytatják a szervezők ezt a szép szokást. :( Ez volt a harmadik nem saját szervezésű live, amin résztvettem, és - remélem nem azért, mert nyertünk - nagyon jó volt a játék. Fair játékosok, izgalmas történet, követhető események. Azt hiszem mindez nagyon ritka, és nagyobb játékoknál ez nehezen elérhető. Csapattársaimnak külön köszönet jár: Shivannak, aki kezdő létére nagyon jól játszott, bár az irányérzékén még van mit csiszolni :) , és racinblade-nek(fiamnak), aki tapasztalataival támogatott minket, és feldobta a játékot számunkra. Továbbá köszönet az ellenfeleinknek, hogy szövetkeztek ellenünk, így a győzelem még szebb volt: a túlerőben lévő egyesült vérfarkas és ember koalíciónak, akiket jelentős erejük ellenére mégis sikerült legyőznünk. Végül, de nem utolsó sorban megköszönöm a szereplőgárdának, akik valószínüleg nem kis munkával egy izgalmas ütős játékot hoztak létre! Szal köszönet mindenkinek!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]