Ugrás tartalomhoz

Harry Potter mánia

• Válasz írásához lépj be
1311 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.10, 10:26

Pár új sor Rowlingtól a HP világába.

Trixi:

Ügyes vagy. :)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.12, 19:49

Ha esetleg még bedugja az orrát valaki ebbe a topikba, azzal a ritka madárral szégyentelenül megosztom egy Harry Potter témájú munkámat – remélem, nem veszitek zokon.
Újraterveztem kívül-belül a Kviddics Évszázadait, mert nem bírtam nézni azt a szomorú puhafedeles, ragasztott könyvecskét. Szerintem így már beleillik a varázslók világába.
Zsupsz

KeV

KeV

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.02, 10:18

Huh. A negyedik rész után a hatodikig minden magyarul fellelhető fan fictiont ledaráltam. :P
Asd írásai Ezek elég jók. Nagy részük az előtörténettel dolgozik. Vannak kicsit elszállt írások és jó néhányban nagyon erős a szexualitás. De ha elmúltál 14 nagyon megéri!
Dark ArtsEz is nagyon jó még. Winter sztorija kifejezetten az egyik kedvencem volt!
MerengőEz se egy rossz oldal.
Az az igazság, hogy elég rég foglalkoztam ilyesmivel és csak erre a két-három oldalra emlékszem.

Köszönjük szépen! Én csak a Merengőt ismertem ezek közül, de a többit is átnézem majd. Mondjuk én az olyan típusú írásokat szeretem amelyek hosszúak, vagy nagyon mély nyomot tudnak bennem hagyni. Ezért is szoktam elég rendesen szelektálni. Persze a hosszabb írás nem feltétlenül egyenlő azzal, hogy jó is, de szerencsére ilyennel még nem igen találkoztam :)

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.01, 02:08

Huh. A negyedik rész után a hatodikig minden magyarul fellelhető fan fictiont ledaráltam. :P
Asd írásai Ezek elég jók. Nagy részük az előtörténettel dolgozik. Vannak kicsit elszállt írások és jó néhányban nagyon erős a szexualitás. De ha elmúltál 14 nagyon megéri!
Dark ArtsEz is nagyon jó még. Winter sztorija kifejezetten az egyik kedvencem volt!
MerengőEz se egy rossz oldal.

Az az igazság, hogy elég rég foglalkoztam ilyesmivel és csak erre a két-három oldalra emlékszem.

KeV

KeV

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 12:16

Más:
Hogy esetleg újra beindítsuk a témát, érdemes lenne megismerkednetek (persze ha már ismeritek, akkor sry.) a James Potter sorozattal, amelyet G. Norman Lippert ír.
A könyvek magyar oldalát [ITT] találjátok (itt le is tölthetitek őket lefordítva magyarra, pdf formátumban), a hivatalos oldalát pedig [ITT]. Már film is készült az első részből, a másodikból pedig hamarosan érkezik (persze ezek ilyen olcsó költségvetésű filmek, de visszaadják a könyvek hangulatát).
Ezek is nagyon olvasmányosak, annak ellenére hogy nem Rowling írta őket és az ismert HP univerzumban játszódik. Bár ezek csak fan-fiction-ök, azért elég terjedelmesek és részletesek, úgyhogy aki szeretné folytatni a Harry Potter világában tett kalandozásait, annak bátran ajánlom e köteteket. Sajnos azonban (vagy szerencsére, ki hogy gondolja) ezek már nem Harryről szólnak, hanem James legidősebb fiáról (és barátairól, szeretteiről), azért számtalan ismert és régi szereplő is fel fog tűnni, az újak pedig fenomenálisan jók lettek.
Jó olvasgatást, ha esetleg nekifognátok ;)

Ha pedig ti is tudok jó kis fan-fiction-öket akkor osszátok meg velünk, hagy olvassuk el mi is őket.

KeV

KeV

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 12:07

Huh, látom nem valami aktív a téma.
Ha esetleg egy fan errefelé jár, meg tudná nekem mondani, hogy a HP filmeknek létezik e rendezői változatuk, és ha igen, miben különböznek az eredetitől?
A filmes topicban már megkérdeztem, de gondoltam teszek egy próbát a rajongóknál is. :)

Mindegyik filmnek létezik bővített változata, és már kapható különféle formában (DVD, Blu-ray, szélesvásznú, stb.) a Harry Potter 1-6 pakk is. Én azonban azt ajánlom, hogy várd meg amíg megjelenik a HP7 part II. is és elkészül a Complete Saga kiadás (vagy valami hasonló), mert akkor egyben meglesz az összes.
A kibővített változatok tudtommal kimaradt jelenetekből, hogyan készült/így készült videókból, interjúkból és egyéb extrákból állnak (filmenként változik gondolom). [ITT] például megtalálod a HP 1-6 teljes képernyős változatot (amely nem a szélesvásznúval egyenlő). Én ezen jót röhögtem: Run Time - 871 minutes (ember legyen a talpán aki végignézi egyhuzamban :D)
Remélem tudtam segíteni ;)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.22, 19:31

Huh, látom nem valami aktív a téma.
Ha esetleg egy fan errefelé jár, meg tudná nekem mondani, hogy a HP filmeknek létezik e rendezői változatuk, és ha igen, miben különböznek az eredetitől?
A filmes topicban már megkérdeztem, de gondoltam teszek egy próbát a rajongóknál is. :)

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.18, 22:17

Nahát! Egy teljesen sárkányszemmel néző sárkányorientált sárkány :ok:

Láttad a Dragonslayert? Abban majdnem olyan a sárkány (fizikailag), ahogy én elképzelem.

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.18, 13:50

A könyveket mindenképp olvasd el, mert a filmek trágyák hozzájuk képest. Vannak sárkányok a könyvekben, pl Norbert koma (aki lány). És még a félelmetes Magyar Mennydörgő. De van egy kiadás az Alexandrában lehetett kapni régen, ahol a sárkányokról kicsit több szó is esik. Itt nem intelligensek, mint pl a D&D univerzumban, sőőt. Ez a puszta mitológiai eredetű sárkány, aki tüzet okád, repül, és megeszi az embereket. De ezek a könyvek más miatt emlékezetesek. Olvasd el és meglátod. :ok:

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.19, 12:37

nem pont a szomszédra gondoltam :felvon:

Valdmur

Valdmur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.18, 00:48

A szomszédban? Áá, ők még csak könyvet sem olvasnak. Kompjúterbarátok, ahogy én is, csak én szeretem a jó könyveket. :D

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.18, 00:07

Igazad van, általában akkor szoktam ilyesmit kérdezni, amikor egy még meg nem vásárolt könyvről van szó, nehogy kidobjam a pénzt, mint az Örökségért. De, gondoltam, míg az utolsó kötet meg nem érkezik, nem kezdek bele: gyorsan olvasok, és folytatásra ezért elég kellemetlen nekem várni.

hát mivel már mind kijött, nem nagyon kell várnod. kérd kölcsön valakitől, ha nem akarod megvenni, mert tény és való, hogy nem olcsó mulatság :D biztosra veszem, hogy van harry potterrel rendelkező ismerősöd, lassan ott tartunk hogy mindenkinek van egy :sor:

Valdmur

Valdmur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.17, 17:40

Igazad van, általában akkor szoktam ilyesmit kérdezni, amikor egy még meg nem vásárolt könyvről van szó, nehogy kidobjam a pénzt, mint az Örökségért. De, gondoltam, míg az utolsó kötet meg nem érkezik, nem kezdek bele: gyorsan olvasok, és folytatásra ezért elég kellemetlen nekem várni.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.17, 16:42

Rowling kedves igazán adhatott volna nekik némi becsületet, ha észt nem is.

Remélem az "egyébként is állatok" kifejezés a HP sárkányokra szólt, nem pedig a véleményed összességben (persze a te véleményed, így nem kötök bele).

De elárulom, nem a sárkányokon múlik: egy véleménykutatást indítottam máshol, és ott várok győzködéseket, hogy miért is olvassam el. Nektek csak azért mondtam, hogy mindenképp a sárkányokról beszéljetek nekem.

nem rowling vette el a becsületüket, hanem a gringottsi koboldok :D
amúgy mindenképp állatok, akármilyen szuperintelligensek is :sor: vagy te embernek mondanád őket? vagy minek?
a harry potterben viszont tényleg egyszerű állatokként szerepelnek, ahogy krynn írta "sima állati ravaszsággal megáldott ragadozók", de hát annyi mitológia, ahány sztori :)

amúgy megkérdezhetem, hogy mért kell neked fórumozók serege, hogy meggyőzzön egy (hét) könyv elolvasásáról? egyszerűen olvasd el, jó és néhány nap alatt le is lehet zavarni az egészet, szóval még sok időt sem rabol az életedből :)

Valdmur

Valdmur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.17, 00:22

Ilyet. Sokmindent láttam már de hogy valaki a sötételfeket és az intelligens sárkányokat kérje számon Rowlingon... :sor: Valdmur: Én Krynn kollégánál is keményebben fogalmaznék: a HP könyveknek közük nincs a sárkányokhoz (bár a thesztrálok lehet hogy tetszenének neki, mit gondoltok? :) ) A HP bár fantasy, a Földön játszódik, és az író úgy próbálja beállítani hogy akár létezhetne is, titokban a mi mugli szemeinktől elzártan. Tehát nincs szó metorzáporokban párbalyozó 1000éves mágusokról (vagy mégis?). A HP inkább, már elnézés de ilyen realisztikus féle fantasy (van gravitáció meg ilyen normális dolgok :eeek: )

:D Eddig ha valaki félreértett engem: inkább feldühödtem. Most, hogy a legnagyobb félreértés esett meg arról, amit hozzászóltam ( :) ráadásul megalázott sárkányokkal kombinálva :) ), nagyon-nagyon furamód mégis csak mosolyogni tudtam rajta. Én sosem említettem elfeket, sötét elfeket, vagy más alap-fantasy-fajokat, hiszen teljesen más világ az egész (hmm... megálljunk... valaki mégis goblinokat mondott? :sor: ). Feanor, olvasdd el mit írtam. Kedves Krynn kezdte, és te csak őt folytattad, nem engemet. A "nyilván való volt" lehet a ludas? Ugyanis nyilvánvaló volt, hogy nem szerepelnek benne, hiszen láttam az első három részt filmben, és már azelőtt is tudtam. Én csak a sárkányokra voltam kíváncsi. Rowling kedves igazán adhatott volna nekik némi becsületet, ha észt nem is.

Remélem az "egyébként is állatok" kifejezés a HP sárkányokra szólt, nem pedig a véleményed összességben (persze a te véleményed, így nem kötök bele).

De elárulom, nem a sárkányokon múlik: egy véleménykutatást indítottam máshol, és ott várok győzködéseket, hogy miért is olvassam el. Nektek csak azért mondtam, hogy mindenképp a sárkányokról beszéljetek nekem.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.16, 09:52

(OFF)

...Harry lenyúlt és gyorsan felhúzta maga mögé Hermionét. Ron is felugrott,...

Hopp, ezzel már el is mondtad neki hogy Ron és Hermione életben maradnak a 7.ig :D (/OFF)

hát bazz ez aztán jó nagy meglepetés :sor:

Feanor

Feanor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 301 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.15, 22:44

(OFF)

...Harry lenyúlt és gyorsan felhúzta maga mögé Hermionét. Ron is felugrott,...

Hopp, ezzel már el is mondtad neki hogy Ron és Hermione életben maradnak a 7.ig :D (/OFF)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.15, 16:03

valdmur, azért én még kimásolok neked néhány részletet a 7es könyvből a sárkány leírásáról :)

Egy hatalmas, megbéklyózott sárkány terpeszkedett előttük, elzárva a négy vagy öt legmélyebben fekvő széfhez vezető utat. A bestia pikkelyei fakók és repedezettek voltak a hosszú, föld alatti raboskodástól; szeme rózsaszínűvé halványult és tejszerűen homályos volt. Két hátsó lábára egy-egy erős vasbilincs feszült, s azokat súlyos lánc kötötte össze a barlang padlójába vert jókora vaskarókkal. Testére hajtott nagy, tüskés szárnyai, ha kitárja őket, faltól falig értek volna a barlangteremben. A jövevényeket észlelve felemelte a fejét és falrengető üvöltést hallatott, majd akkora lángcsóvát fújt, hogy a csapat jobbnak látta visszamenekülni az alagút kanyarulatán túlra.

A sárkány még nem vette észre, hogy szabad. Harry lépcsőnek használta a behúzott hátsó láb combrészét, onnan lendítette fel magát a bestia hátára. Acélkemény pikkelyeken állt - a sárkány nem adta jelét, hogy érezné őt a hátán. Harry lenyúlt és gyorsan felhúzta maga mögé Hermionét. Ron is felugrott, még épp idejében: a sárkány most már észrevette, hogy nincs bilincs a lábán.
Iszonyú üvöltéssel felágaskodott - Harry teljes erőből szorította térde között a széles hátat, és markolta a fűrészélű pikkelyeket. A bestia kitárta szárnyát, széles utcát tarolt vele a visító koboldok tömegében, és néhány csapással a levegőbe emelkedett.

szóval nagyjából ilyen. nem úgy van a hp-ban, hogy vannak a sárkányok, mint faj és ennyi, hanem sok fajta van, mint az állatoknál (bár tulajdonképpen a sárkány is állat), amiről beszélnek az a norvég tarajos sárkány (norbertnek hívták), wales-i zöld, magyar mennydörgő, svéd sróforrú és a kínai gömblángsárkány, de gondolom sokféle van :)

de komolyan nem értem, mért a sárkányokon múlik nálad egy olyan könyv elolvasása, ami nem sárkányokról szól, csak említik őket. minek akarsz elolvasni több, mint 3000 oldalt kb 20 oldal sárkányos szövegért? :D

feanor: nálam is így volt :sor:

Feanor

Feanor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 301 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.15, 11:55

Ilyet. Sokmindent láttam már de hogy valaki a sötételfeket és az intelligens sárkányokat kérje számon Rowlingon... :D Valdmur: Én Krynn kollégánál is keményebben fogalmaznék: a HP könyveknek közük nincs a sárkányokhoz (bár a thesztrálok lehet hogy tetszenének neki, mit gondoltok? :) ) A HP bár fantasy, a Földön játszódik, és az író úgy próbálja beállítani hogy akár létezhetne is, titokban a mi mugli szemeinktől elzártan. Tehát nincs szó metorzáporokban párbalyozó 1000éves mágusokról (vagy mégis?). A HP inkább, már elnézés de ilyen realisztikus féle fantasy (van gravitáció meg ilyen normális dolgok :) )
A könyvet amúgy csak ajánlani tudom én is, hidd el találni fogsz benne sokmindent ami kárpótol a sárkányok hanygoltatásáért és a 7.könyv után, az összképet nézve te is azt fogod mondani hogy a sárkányoknak semmivel nem kellett volna nagyon szerep.
A Gringotts-i szökés nekem egy picit sok volt amúgy.. Én kihagytam volna vagy máshogy oldottam volna meg hogy megússzák mert ez így eléggé hihetetlenre sikerült.
(OFF)főleg mivel az ember annyira izgul hogy betűket meg szavakat átugorva olvas hogy megtudja már mi lesz, és amikor egyszercsak már a fellegekben szárnyallnak akkor megkérdezi, hogy most akkor mi a f*sz is történt, aztán visszalapoz, de ez lehet hogy csak velem történt így :D (/OFF)

Módosította Feanor: 2008.08.15, 11:58

Valdmur

Valdmur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.15, 06:15

//Már megint csak duplázással tudom befejezni//

Sosem mondtam, hogy szuperintelligensek, hanem, hogy legfeljebb beképzelik maguknak :) .

Mindegy, a választ megkaptam.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]