Ugrás tartalomhoz

Harry Potter mánia

• Válasz írásához lépj be
1311 hozzászólás érkezett eddig

Valdmur

Valdmur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.15, 06:07

Jaj, ne érts félre. Máshol - mint mondtam - agyondícsérték, és, ha a sárkányok közűl van nekem tetsző is, biztosan elolvasom. Már csak ezen múlik, hogy elolvasom-e, érted? (egész éjjel fenn voltam, de azért nem baj, ha csak most válaszoltam?)

Ó, és azért nem vagyok gyogyi, hogy elfeket meg törpéket várok tőle. Nem ezt kérdeztem, ez eddig is nyilvánvaló volt :) .

Szóval EGY árva intelligens sárkány sincsen, talán Rowling rosszabb, mint McCaffrey...

Módosította Valdmur: 2008.08.15, 06:10

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1073 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.14, 23:08

Valdmur, csak a sárkányok miatt nem érdemes elolvasni, hidd el nekem - tudom, hogy nagy rajongójuk vagy. :) Ha emlékezetem nem csal, akkor olyan néhány tucat oldal lehet a sárkányokról a hét kötetben összesen - ebből ugye norbert, a trimágus tusa, meg a gringottsból szabadulás a fajsúlyos, ezen kívül kb. említés szintjén megy a dolog egészen ritkán. A sárkányok itt nem szuperintelligens lények, mint egyes fantasykban, hanem sima állati ravaszsággal megáldott ragadozók. A Hp világába simán belefér, hogy bármilyen kinézetű sárkányt megtalálsz, amiről a mitológiákban olvashatsz - pl. tengeri, szárnyak nélkül repülős, stb. -, mert azt sugallják a regények, hogy az ilyen legendáknak mindig van valami valóság alapjuk. De mondom, ezekről nem lesz szó, csak a repülős-tűzokádós félék szerepelnek korlátozott oldalszámban. :) Mellesleg sem törpök, sem elfek/sötételfek nem szerepelnek benne említésre méltóan, sőt, még elementálok sem. Szóval asszem nem vág a profilodba ilyen téren a dolog, remélem segítettem.

Valdmur

Valdmur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.14, 22:13

Szeretnék feltenni néhány kérdést a Harry Potter történetéről? Mivel máshol már kezdtem véleményeket gyűjteni, itt inkább mást kérdezek. Milyenek a sárkányok, mert eddig csak egyet láttam benne, ami egy "túlfejlett tűzokádó wyvernnek" jobban elment volna, mint sárkánynak (valami norvég tarajos, azt hiszem Norbert vagy Robert). Ugye nem mindegyiknek vannak szárnylábai? Ez az utolsó pont, ahol eldöntöm, elolvasom-e a HP-t. Leírnátok röviden? Meghálálnám (persze képességeim határán belül).

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.06, 20:04

Ööö.. Grindelwald miért került volna Azkabanba? Hermione mondja hogy a fogjai számára létesített várbörtön legmagasabb tornyába zárták miután Dumbledore legyőzte. Külföldön, talán Bulgáriában. Azért volt túl messze Voldemort a dehoppanáláshoz amikor Herryiéket leleplezték és hívták a Malfoy kúriában. Vagy nem? :P

jaj, bocsi, nurmengardot akartam írni :rohog: :sir: szóval a lényeg: börtönbe :)

Feanor

Feanor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 301 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.06, 16:19

Ööö.. Grindelwald miért került volna Azkabanba? Hermione mondja hogy a fogjai számára létesített várbörtön legmagasabb tornyába zárták miután Dumbledore legyőzte. Külföldön, talán Bulgáriában. Azért volt túl messze Voldemort a dehoppanáláshoz amikor Herryiéket leleplezték és hívták a Malfoy kúriában. Vagy nem? :rohog:

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.02, 20:17

Trixi: sztem klasszikus varázspárbajban (szembeállsz az ellenféllel, csak a varázstudásotok meg a gyorsaságotok számít) legyőzhetetlen. De a hordozóját vmi csellel le lehet azért győzni, a pálcát el lehet tulajdonítani. Dumbledore sem mondta el részletesen Harrynek, végül is hogyan győzte le Grindewaldot.

naigen, valószínű hogy ilyesmiről van szó.
gondolom csak lefegyverezte, vagy ilyesmi, mint malfoy esetében, mivel nem halt meg, csak az azkabanba került. (csak ;) )
amúgy szerintem nagyon jó ötlet, hogy nem kell megölni a gazdáját ahhoz, hogy eltulajdonítsák.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3185 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.18, 22:00

Trixi: sztem klasszikus varázspárbajban (szembeállsz az ellenféllel, csak a varázstudásotok meg a gyorsaságotok számít) legyőzhetetlen. De a hordozóját vmi csellel le lehet azért győzni, a pálcát el lehet tulajdonítani. Dumbledore sem mondta el részletesen Harrynek, végül is hogyan győzte le Grindewaldot.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.18, 20:43

Most Rowling szájából vetted ki a szót. :D

mért, már beszélt erről valamikor?
mondjuk gondolom, hogy ezt a kérdést már sokan feltették neki..

aures

aures

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.18, 18:32

Most Rowling szájából vetted ki a szót. :D

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.16, 11:11

kivételesen ez a mese viszont igaznak bizonyult :titok:
szóval szerinted csak a mese kitalálója túlzott és igazándiból nem legyőzhetetlen, csak egy nagyon erős pálcáról van szó? :)

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.14, 21:41

A mese mondta, hogy legyőzhetetlen, nem? Így mi a Harry Potter egyik tanulsága? Felnőtt mágusként, aki illegalitásban harcol minden varázslók legsötétebbike ellen, vérfarkasok és sötét mágusok között, soha ne higgyünk tündérmeséknek, amikben varázspálákról van szó!

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.14, 08:50

jaj, hát épp ezaz, hogy azt írta a könyv, hogy legyőzhetetlen a pálcák ura, de mégis legyőzhető, szóval szerintem az lett volna a legjobb, ha rowling inkább valahogy úgy fogalmaz, hogy szinte legyőzhetetlen, vagy mittudomén :ize:

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.14, 00:34

üdv és kézcsk!
Trixi: ..a kábult Dumbledore-t mégsem volt nehéz lefegyverezni és én lepődtem volna meg, ha a pálca meg sem moccan a kezében, hanem bedobja, hogy "command failed. Reason: acces denied"

Őszintén szólva, nekem egészében a harmadik könyv tetszett leginkább, de a hetedikben az írónő tényleg a legjobban elmélyítette a karaktereket, egészzé tette őket. Így ha lehet mondani, hogy "kedvenc" karakterem lett Severus Snape, aki icsit olyan, ellentmondásos karakterével és az áruló hálátlan szerepével, mint Júdás. Ám elgondolkodtató James és Sirius karaktere is és hogy milyen viszonyban áll ez Snape-el.

Egyébként, lesz szerepjáték negyven év múlva. Ha meg is törne az öröklődése, a mai szerepjátékos generáció(k) még élne/élnének akkor. (igen, minden szerepjátékosnak füle érjen bokáig, stb.) Emberiség pedig ki tudja, hogy meddig lesz, de ezért carpe diem.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.13, 23:45

Üdv!

tudom, hogy hogyan működik és szerintem is fantasztikus ötlet :D , csakhogy a pálcák ura elvileg legyőzhetetlen.

Aláhúzás tőlem... :D :ize:

Maradok tisztelettel: Alister

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.13, 22:39

tudom, hogy hogyan működik és szerintem is fantasztikus ötlet :ize: , csakhogy a pálcák ura elvileg legyőzhetetlen.

aures

aures

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.13, 21:46

A pálcák urát csak a hatalom, az erő érdekli. (és általában minden másik pálcát) Ha gazdáját legyőzik párbajban, automatikusan a megtorlóra száll.
A történetben elég ha csak lefegyverzel valakit, a pálcája onnantól kezdve neked engedelmeskedik. Így lett Dracoé a pálca. (A tetőn lefegyverezte Dd-t).
Ez fantasztikus ötlet, de lehet rajta kukacoskodni.
Ha lefegyverzel valakit, már tiéd a pálcája? stb...
Kis érdekesség: vágjátok, hogy a Pálcák Urának magja thesztrál szőr? Hatásos. :ize:

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.13, 20:31

hogyan győzte le dumbledore grindelwaldot, ha grindelwaldé volt a pálcák ura?

Feanor

Feanor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 301 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.09, 20:41

(OFF)hja, szentségeltem is amikor végül férjhez ment..(/OFF)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.08, 21:24

(OFF)Trixi: majdnem ugyanaz a sorrendünk! :lol: Csak a 3-as meg a 4-es keveredett össze.(/OFF)

a dögös francia csaj miatt, mi? :lol:

Feanor

Feanor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 301 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.08, 20:51

(OFF)Trixi: majdnem ugyanaz a sorrendünk! :lol: Csak a 3-as meg a 4-es keveredett össze.(/OFF)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]