Ugrás tartalomhoz

Fotó

Fotózás

• Válasz írásához lépj be
95 hozzászólás érkezett eddig

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.23, 16:46

Sztem próbálkozz itt, de az tuti nem lesz olcsó mulatság....http://ralph-fiennes.net/

Ismerem az oldalt, regisztráltam is rajta az infó megszerzése érdekében, de néhány eszelősen rajongó hisztérikus és álmodozó csitri vágyálmairól szóló kommenteken kívül nincs sokminden a képgaléria szekcióban, pláne nem használható infó... :para:

jkruger

jkruger

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.23, 07:46

Sztem próbálkozz itt, de az tuti nem lesz olcsó mulatság....http://ralph-fiennes.net/

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.19, 14:19

Az első probléma az, hogy ha felteszed a képet (mégha csak érdeklődés szintjén is) támadhatóvá válsz.

Igen, attól tartok ebben igazad lesz!

Sztem azon az oldalon logikus elkezdeni a nyomozást, ahol megtaláltad a fotót. Ha így teszel a legrosszabb ami történhet, hogy kiderül
ott sem legálisan szerepel az alkotás.

Próbáltam visszakeresni, de nemigen találtam utalást a fotós nevére.

Ha gondolod, add közre a linket a képről, talán tud valaki segíteni.

Két helyen találtam meg, a linkek:
http://www.ankegroener.de/anke1/Bilder/ralph_fiennes.jpg
http://i3.tinypic.com/244sfad.jpg
Kicsit sötétebb a második, nem kizárt, hogy újságból lett szkennelve mindkettő. Az egyetlen használható kiindulópont, hogy a képen Ralph Fiennes látható, más egyéb konkrétum nincs róla. Valószínűleg régi kép lehet, elnézve legalábbis a színészről mostanában készült fotókat valahogy idősebbnek néz ki azokon. A képet profi fotós csinálhatta, mivel eléggé beállított képnek tűnik, valószínűleg úgy lett felkérve egy portréra a színész egy stúdióban vagy valahol másutt...
Próbáltam Google-lal keresni, de az igazság az, hogy magát a képet sem volt egy egyszerű történet megtalálni, nemhogy a felvétel készítőjét... :)

jkruger

jkruger

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.17, 13:12

Sziasztok! Ti talán jobban ismeritek az internetes fotós oldalakat, mint én, ezért azt szeretném kérdezni, hogy nem tudnátok adni nekem egy címet ahol utána tudnék nézni a következő problémának: adott egy fotó, amit netről szedtem le, de a felvétel készítőjének a neve nincs feltüntetve sehol, de én szeretném felhasználni a képet egy munkámhoz, ahol viszont a szerzői jogok miatt muszáj feltüntetnem az eredeti kép készítőjének a nevét. Namármost, létezik-e olyan oldal, ahová esetleg a képet felrakva meg tudnám kérdezni, hogy nem tudja-e esetleg valaki a fotós nevét?

:)

Az első probléma az, hogy ha felteszed a képet (mégha csak érdeklődés szintjén is) támadhatóvá válsz.
Nehéz fába vágtad a fejszéd.
Sok érdekes infót találhatsz a fotozz.hu oldal cikkei között a jog és a fotózás kapcsolatáról. (szép pár, annyi bizonyos)

Sztem azon az oldalon logikus elkezdeni a nyomozást, ahol megtaláltad a fotót. Ha így teszel a legrosszabb ami történhet, hogy kiderül
ott sem legálisan szerepel az alkotás.

Nem egyszerű.

Ha gondolod, add közre a linket a képről, talán tud valaki segíteni.

Jkruger
:nono:

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.10, 09:37

Sziasztok! Ti talán jobban ismeritek az internetes fotós oldalakat, mint én, ezért azt szeretném kérdezni, hogy nem tudnátok adni nekem egy címet ahol utána tudnék nézni a következő problémának: adott egy fotó, amit netről szedtem le, de a felvétel készítőjének a neve nincs feltüntetve sehol, de én szeretném felhasználni a képet egy munkámhoz, ahol viszont a szerzői jogok miatt muszáj feltüntetnem az eredeti kép készítőjének a nevét. Namármost, létezik-e olyan oldal, ahová esetleg a képet felrakva meg tudnám kérdezni, hogy nem tudja-e esetleg valaki a fotós nevét?

aura

aura

Dézsagyáros

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.13, 15:40

Szerintem viszont, ha a közeljövőben úgyis szeretnél venni digit gépet, ne fektess be pénzt egy profibb, analóg TTL-gépbe.
Ahhoz túl drága mulatság, hogy utána a szekrényben porosodjon használatlanul. (Tapasztalat)

Az újabb, digites obik ráadásul az analóg gépekre vagy fel sem mennek (ld. Canon EOS bajonett és az új EOS-E fejlesztés... hogy miafenének kellett?!), vagy nem szeretik egymást a géppel.
Illetőleg ugyanez visszafelé: az analóg gépes obik (főleg a régebbiek) néha furcsa anomáliákat képesek produkálni digit gépeken. (Pl. nehezen megy a fókuszálás, esetleg a fénymérés (de ez ritkább)).

(A Canon obik ára is csillagászati, de szerencsére elég sok külsős gyárt EOS-bajonettel obikat. Ez igaz az F-bajonettre is... de az mintha még így is egy picit drágább volna.)

jkruger

jkruger

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.13, 15:13

aura: nos jómagam sem vagyok a gagyi műanyag híve. Na igen a prakticak még durván fémből készültek.
Alapban azért áll közelebb a Nikon hozzám, mert ilyen digit. (D70s) tervezek a közeljövőben, ami ugye szintén F bajonettes. Viszont a Nikon obik ára, hát....

Amúgy köszönöm a segítő tanácsot.

aura

aura

Dézsagyáros

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.13, 13:21

Hogy Nikon, vagy Canon az már izlés kérdése (mindkét márkának megvan a rajongói tábora).

Az alapgépet tekintve valószínűleg egy régebbi tipusba éri meg befektetni, mert az újabb, félprofi modellek sajnos igencsak elmentek a gagyi irányba (gagyi anyag, sokszor kevesebb tudású új gépek, mint a régiek).

Jómagam egy Canon EOS-100-zal kattintgattam pár évig, arról van tapasztalatom, sőt volt alkalmam összehasonlítani az EOS-300-zal, majd a digitális EOS-350D-vel is.

Egyedüli hiányossága talán a hangos működése volt, de ez is relatív, mert annakidején, amikor '80 táján kijött, akkor az ultrahalk gépek közé tartozott. Ezenfelül viszont mind beállítási lehetőségeit, mind záridejét tekinte jobb képességei vannak, mint a 300-asnak.

Nehezebb, jobban megfogható, még nekem is jobban kézreáll, pedig még lánynak is kicsi a kezem.

A beépített vörös színű autofókusz segédfénye nagyságrendekkel barátságosabb (és szerintem pontosabb), mint az EOS 300-é, vagy a 350D-é, ahol egyszerűen a vakut kell kinyitni, ha sötétben fókuszálni akarsz... akkor is, ha egyébként nem akarsz vakut használni.

Nincs benne ugyan többpontos fókuszálási lehetőség, de őszintén szólva cca. 6 év alatt, mióta tükörreflexes gépem van, ez sosem hiányzott.

A kiértékelő fénymérése sem olyan fejlett, mint az EOS-300-é, de ezt sem nagyon lehetett észrevenni az én amatőr szintemen.

Árát tekintve használtan minimális összegért fogsz tudni mind régi, mind új gépet venni, de a fentiek miatt szvsz a régebbiekkel jobban jársz.

A Nikon F sorozatából számomra az F-2 a csúcsragadozó, még akkor is, ha manuális filmtovábbítású gép - bár lehet hozzá venni motoros filmtovábbító kart). Nem műanyag, full fém, gyönyörű és szerintem mindent tud, amit csak kell. Ellenben az ára is olyan valószínűleg. :sor: (6-7 éve 200-250e volt használtan egy váz)

jkruger

jkruger

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.13, 12:05

Üdv!
Kérném a véleményeteket.
Alapszitu-Praktica MTL5B tükörreflex-filmes. Na, ez helyett szeretnék választani egy ugyancsak filmes, ugyancsak tükörreflexes masinát.
A Nikon F-jei közül szemezgetek, de javallatokat szeretnék.

Előre is kössz! :sor:

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.01, 19:36

Ügy tudom lehet rá előtétlencséket tenni, de ennek a gépnek a viszonylag praktikus szerkezet mellett kellett kialakítani egy jó képességekkel megáldott gépet, komolyabb mint eg ultrakompakt gép. de nem sokkal nagyobb attól... a tenyeremben elférne...

aura

aura

Dézsagyáros

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.01, 13:45

Széééép :D

De tapasztalat, hogy egy idő után már nem elég az alap optika, ezen meg nem lehet cserélni és szűrőket sem lehet ráaggatni (maximum szigszalaggal) és az EVF-kereső sem éppen egy jó találmány :cool:
Egy marhajó gépet rontottak el megint vele :lol:

De gombot inkább nem varrnék rá, mert van rajta egy csomó :)

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.28, 18:34

Ere varrjatok gombot!!!
Nagyon komoly kis gép lehet... amolyan kém-kamera jellegű, mert viszonylag kicsi, de jók a paraméterei :sor:
Sony Cyber-shot DSC-H9

_*Dark Angel* (NPC/NJK)

_*Dark Angel* (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.25, 10:44

Vasárnap lehetőségem volt kipróbálni a gépem és az optika (EOS 20D + Tamron 18-200) élességállítási sebességét és pontosságát nagy sebességgel haladó objektumok fotózásakor. Elégedett vagyok az eredménnyel.

kép 1
kép 2
kép 3
kép 4
kép 5

A képek vágatlanok, de le kellett őket kicsinyítenem, hogy felférjenek a tárhelyre.  Általában úgy készültek, hogy megeresztettem egy sorozatot, aztán töröltem azokat, amelyikben oszlop/fej/egyéb nem kívánt objektum tartózkodott, vagy nem sikerült "telibetalálnom" az autót. Pedro viszont kapáslövés volt, erre büszke vagyok :) ISO 400-zal fotóztam, hogy kevésbé mozduljon be a téma, de azért legyen meg a háttér elmosottsága és a sebességérzet.

Ezek nagyon jó képek lettek, néha nekem is van alkalmam kipróbálni ISO 400-zat :eeek:

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.08, 08:05

Vasárnap lehetőségem volt kipróbálni a gépem és az optika (EOS 20D + Tamron 18-200) élességállítási sebességét és pontosságát nagy sebességgel haladó objektumok fotózásakor. Elégedett vagyok az eredménnyel.

kép 1
kép 2
kép 3
kép 4
kép 5

A képek vágatlanok, de le kellett őket kicsinyítenem, hogy felférjenek a tárhelyre. Általában úgy készültek, hogy megeresztettem egy sorozatot, aztán töröltem azokat, amelyikben oszlop/fej/egyéb nem kívánt objektum tartózkodott, vagy nem sikerült "telibetalálnom" az autót. Pedro viszont kapáslövés volt, erre büszke vagyok :virag: ISO 400-zal fotóztam, hogy kevésbé mozduljon be a téma, de azért legyen meg a háttér elmosottsága és a sebességérzet.

raona

raona

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 98 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 03:15

hát, nekem a fotósok közül ez a kedvencem:
http://www.davenitsche.com/

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.03, 18:16

Zora
Zora

Mwuhhahha... Zora a modell. :)

Amúgy zsírságosak a képek, de ezt már mondtam. :para:

aura

aura

Dézsagyáros

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.03, 10:05

Jó kis stuff :para: Nekem tűélesnek rűnik a rajza, már amennyire ezen a felbontáson meg lehet állapítani.
Régen mintha olvastam volna olyasmit erről az obiról, hogy a szélek felé kicsit életlenedik, de itt ilyet nem láttam.
A másik, hogy én is észrevettem, hogy a tokina objektívem egy kicsit talán kontrasztszegényebb képeket csinál. Nem zöldes, csak nem annyira kontrasztos. De a csuda tudja, mert RAW-ból aztán azt hoz ki az ember, amit nem szégyell :para:
Sajnos, ami a saját tapasztalatom a tokinával - elég régi, és már használtan is vettem - hogy a hosszú évek során eléggé szétlazult a szerkezete. Ez valószínűleg nem szériahiba, lehet, hogy rosszul kezelte az előző tulajdonosa... de mostanra már lötyög a szűrőmenetnél és a zoomja is elállítódik egyszerűen csak a gravitáció hatására is :( Szerintem mondjuk ez 5-10 év múlva jöhet csak elő, úgyhogy nem lesz vele gondod :sir:

Csinálj vele sok jó képet! :)

asthring

asthring

baltásgyilkos

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.03, 08:31

vásároltam egy tokina 19-35/F3.5-4.5 AF ojjektívet. a legmesszebbmenőkig elégedett vagyok vele, pláne ár teljesítmény viszonyban. masszív szerkezet, szerintem fémből van, vagy valami nagyon kemény műanyagból. majnem fél kiló, szóval elég stabilan áll a kezemben. a fókusz, és a zoom is belső, szóval nyugodtan lehet rá pakolni polár szűrőt is. a képe nagyon szép, a fókusz gyors és pontos. két kisebb hibája van; a fehéregyensúlyt nem tudja jól belőni a gép vele automatikusan, kicsit zöldes a kép, és a fénymérés sem müxik olyan jól, mer kicsit sötétek a képek, de mindkettőt könnyen lehet kompenzálni a beállításokkal.
ittvan néhány kép:
Zora
szökőkút
geek stuff
Zora

asthring

asthring

baltásgyilkos

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.15, 13:03

Andrew Moore
Nem gyenge. Érdemes végignézni a többi ország-város fotót is.

zsivány fotók. ;) szeretnék énis hobbiból országokat fotózni, de méginkább munkából.

(megj.: Szerintetek van bennük Photoshop?)

van, cs2 és macintoshon csinálta. :) de amúgy sztem csak a szokásos buherálások, kontraszt, vágás, méretezés ilyesmi. én extra cuccokat nem látok.

fenyev

fenyev

Naga Serpent

• Archívum
  • 1231 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.06.15, 11:31

Andrew Moore
Nem gyenge. Érdemes végignézni a többi ország-város fotót is.
(megj.: Szerintetek van bennük Photoshop?)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]