Ugrás tartalomhoz

Fotó

Témanyitás és offtopic #2

• Válasz írásához lépj be
1591 hozzászólás érkezett eddig

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2431 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.22, 19:46

.......

példaként pedig a mentálmágiát (vagy annak egy részét) áttetted a fekete mágiához, a papoknak pedig adtál egy képességet, amivel a saját templomukban tudják érzékelni azt.

A varázslói mágia résznél van részletezve a fekete mágia. Fekete mágiának minősül sok minden, ezek részletesen fel vannak sorolva, illetve van még egy kitétel, miszerint a KM jogosult megítélni, hogy mi minősül fekete mágiának. Tehát,ha úgy gondolja, bővítheti ill. szűkítheti a listát. Ez alapján, ha akarom, a teljes mentálmágiát fekete mágiának nyilváníthatom, mint KM, teljesen összhangban lenne a szabálykönyv rendelkezéseivel. Ennek ellenére én csak azt javasoltam, hogy a mentálmágia egy elemét, mások tartós megfosztását a saját akaratuktól legyen fekete mágia _annál, akit ez zavar_.

Szintén alapkönyves, hogy a papok a saját templomukban megérzik a feketemágiával szennyezett lelkeket. Ezt is simán értelmezheted úgy, hogy nem csak az okozót, hanem az áldozatot, akin feketemágia működik, azt is megérzik.

Mondjuk az is szép retorzió, ha a durva hatásokat okozó mágiahasználót kezdi kivetni magából a világ: nem hatnak rá a gyógyitalok, szellemi frissesség itala stb.. 

Ugyanakkor kell valami képzettség, netán több képzettség, hogy a befolyásolást leplezni tudja, vagy egyáltalán rtudja, mikor nem szabad alkamaznia.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.22, 10:47

. Ennek ellenére én csak azt javasoltam, hogy a mentálmágia egy elemét, mások tartós megfosztását a saját akaratuktól legyen fekete mágia _annál, akit ez zavar_.

Plusz javaslom, hogy "szólj" a játékosnak, hogy "ezt a bábut el kellene engedni, mert...", de persze ha a partiban van BM meg valami emberáldozós pap, akkor ez sem segít...

Nem gond, ha valaki írott vagy íratlan törvényeket szeg, csak tudjon róla, hogy azt teszi, és legyen tisztában azzal, hogy retorziót kockáztat. A lent idézett javaslat a KM számára könnyít a felderítés és a világ megfelelő válaszának megalapozásában. Nem akarnék én visszafogni senkit, ha így akarja kiélni a karakterét. Csak esetleg lehet, hogy tartalmas, de rövid lesz az az élet.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.22, 10:39

. Ennek ellenére én csak azt javasoltam, hogy a mentálmágia egy elemét, mások tartós megfosztását a saját akaratuktól legyen fekete mágia _annál, akit ez zavar_.

Plusz javaslom, hogy "szólj" a játékosnak, hogy "ezt a bábut el kellene engedni, mert...", de persze ha a partiban van BM meg valami emberáldozós pap, akkor ez sem segít...

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.22, 09:53

példaként pedig a mentálmágiát (vagy annak egy részét) áttetted a fekete mágiához, a papoknak pedig adtál egy képességet, amivel a saját templomukban tudják érzékelni azt.

A varázslói mágia résznél van részletezve a fekete mágia. Fekete mágiának minősül sok minden, ezek részletesen fel vannak sorolva, illetve van még egy kitétel, miszerint a KM jogosult megítélni, hogy mi minősül fekete mágiának. Tehát,ha úgy gondolja, bővítheti ill. szűkítheti a listát. Ez alapján, ha akarom, a teljes mentálmágiát fekete mágiának nyilváníthatom, mint KM, teljesen összhangban lenne a szabálykönyv rendelkezéseivel. Ennek ellenére én csak azt javasoltam, hogy a mentálmágia egy elemét, mások tartós megfosztását a saját akaratuktól legyen fekete mágia _annál, akit ez zavar_.

Szintén alapkönyves, hogy a papok a saját templomukban megérzik a feketemágiával szennyezett lelkeket. Ezt is simán értelmezheted úgy, hogy nem csak az okozót, hanem az áldozatot, akin feketemágia működik, azt is megérzik.

Lehet, hogy ez kemény, de véleményem szerint teljesen összhangban van a szabályok adta lehetőségekkel és a korábbi álláspontommal.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 20:49

Tehát nem a varázslat életbe lépése ellen lehet védekezni, hanem a csók ellen. Gondolom előfeltételként nálad minden NJK minden nőt boszorkánynak tekint.

Idegen kutyában és nőben ne bízz? 

Meg mindenki folyamatosan statikus pszi pajzsokat építget.

Csak annyian, ahányan SRunban bleifrei ruhát vesznek.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 16:24

kukac:

Bocs, de erre a stílusra már nem kívánok reagálni.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 16:12

morgorito:
Ezt eddig is tudtuk, eddig is említettük, eddig is figyelembe volt véve.

kukac:

Igen, ezt írtam. [/size]

Én is, mégis pörögsz rajta.

Érdekes, eddig még azt írtad, hogy a varázslat ellen lehet védekezni. Mégis úgy tűnik, hogy max a fizikai csók ellen lehet védekezni, a varázslat hatása ellen nem. :aboci:

Én csak az ETK-t ismerem, abban nem emlékszek ilyen membránra.[/size]

Ha nem ismered  a szabályokat, diszciplínákat, az hadd ne legyen már az én hibám.

Jah, ennek utána kéne nézni.

Ez egy eldöntendő kérdés volt, hogy saját értelmezésed szerint ezzel most trollkodtál-e, vagy sem.[/size]

Mi ezen a trollkodás?

Mondjuk hogy eddig arra verted a f***odat, hogy a rendszerbe nem kell belenyúlni a szabályozáshoz, elég világszinten kezelni, példaként pedig a mentálmágiát (vagy annak egy részét) áttetted a fekete mágiához, a papoknak pedig adtál egy képességet, amivel a saját templomukban tudják érzékelni azt. Ez a kemény bazd meg, nem a kád széle. (Hacsak tényleg van ilyen rész valamelyik szabálykönyvben, ami tényleg engedélyez ilyet. Ez esetben mea culpa.)

Módosította kukac: 2019.11.21, 16:14

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 16:07

morgorito:

Ezt eddig is tudtuk, eddig is említettük, eddig is figyelembe volt véve.

kukac:

Igen, ezt írtam. 

Én is, mégis pörögsz rajta.

Én csak az ETK-t ismerem, abban nem emlékszek ilyen membránra.

Ha nem ismered  a szabályokat, diszciplínákat, az hadd ne legyen már az én hibám.

Ez egy eldöntendő kérdés volt, hogy saját értelmezésed szerint ezzel most trollkodtál-e, vagy sem.

Mi ezen a trollkodás? 

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 15:59

Most megint csak egy technikai adalék, de a példában használt UTK esetén:

"A boszorkány legkülönlegesebb, veszedelmes mágikus tudománya a Csókmágia. Segítségével a boszorkányok csekély mágikus energia felhasználásával is óriási hatalomra tehetnek szert áldozataik felett. Lényege és alapvető feltétele, hogy a boszorkány megcsókolja kiszemelt áldozatát. A csók csak akkor fejti ki mágikus hatását, ha legalább 5 szegmensen át tart. A Csókmágia számtalan varázslatot ismer, de mindegyik esetében sok múlik azon, hogy a csók miként esik meg.
Ha a boszorkány nem szájon csókolja áldozatát, annak joga van Mágiaellenállást dobni a varázslat ellen - ha az adott csóknál erre lehetőség nyílik (lásd Mágiaellenállás!) Igaz ugyan, hogy a Csókmágiák erőssége már alaphelyzetben is kiemelkedően magas.
Ha a boszorkány szájon csókolja ugyan áldozatát, de az közben teljes akaratával ellenszegül a csók közvetítette mágiának, akkor az áldozat ismét csak jogosult Mágiaellenállásra. Ha azonban elvéti, a varázslat Időtartama 1 hétre nyúlik.
Ha a boszorkány váratlanul szájon csókolja áldozatát, és annak nem jut ideje rá, hogy ellenállást fejtsen ki a csók hordozta mágiával szemben, még mindig jogosult Mágiaellenállásra, azonban a varázslat erőssége annyi E-vel több, amennyi a boszorkány Tapasztalati szintje. Ha az áldozat elvéti Mágiaellenállását, a varázslat Időtartama kitolódik 1 teljes hónapra.
Ha az áldozat szabad akaratából viszontcsókolja a boszorkányt, akkor elveszett. Ebben az esetben nincs joga Mágiaellenállásra, s a varázslat Időtartama is maradandó lesz."

Szóval, tök mindegy milyen pszí pajzsod van. Ha visszacsókolsz akkor kampó. És maradandó is.

Ez ellen kb. a kasztrálás a védekezés, vagy hasonló dolgok.

Módosította morgorito: 2019.11.21, 16:00

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 15:55

kukac:

Igen, ezért csábítja el a boszorkány az áldozatot. Hogy a csók ne essen a "nem kívánt" kategóriába.

Ha elcsábította, és pucéran ott alszik mellette, akkor akár rituálisan fel is áldozhatja Orwellának.
Egyébként meg ld. Homokszem mind megannyi c. novella, Kráni krónikák antológia.

Igen, ezt írtam. :)

Akinek van pszije. Akinek meg nincs, arra fel kell építeni.

Igen, és? Aki jelentős hatalmi pozícióban van, annál nem engedhető meg, hogy védtelen legyen. De ha más építi sem kell folyamatosan építgetni. Sőt, van membrán is, amivel a mágikus befolyási kísérlet is érzékelhető.

Én csak az ETK-t ismerem, abban nem emlékszek ilyen membránra. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs, csak leginkább azt, hogy felületesen olvastam.

Erre kaphatok egy választ?

Most döntsd el, hogy akkor érdemben tettem-e javaslatot a probléma megoldására, vagy sem. Mert konkrétan az _általam javasolt megoldást_ akarod velem beidéztetni, mint hivatalos álláspontot! Ember... Kezdesz fájni.

Ez egy eldöntendő kérdés volt, hogy saját értelmezésed szerint ezzel most trollkodtál-e, vagy sem.

Módosította kukac: 2019.11.21, 16:01

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 15:43

kukac:

Igen, ezért csábítja el a boszorkány az áldozatot. Hogy a csók ne essen a "nem kívánt" kategóriába.

Ha elcsábította, és pucéran ott alszik mellette, akkor akár rituálisan fel is áldozhatja Orwellának.

Egyébként meg ld. Homokszem mind megannyi c. novella, Kráni krónikák antológia.

Igen, és? Aki jelentős hatalmi pozícióban van, annál nem engedhető meg, hogy védtelen legyen. De ha más építi sem kell folyamatosan építgetni. Sőt, van membrán is, amivel a mágikus befolyási kísérlet is érzékelhető.

Erre hoznék egy aktuálpolitikai esetet, de bannolnának érte

Teljesen joggal, mert bármilyet is hoznál, semmi köze az adott fantasy világhoz.

Most döntsd el, hogy akkor érdemben tettem-e javaslatot a probléma megoldására, vagy sem. Mert konkrétan az _általam javasolt megoldást_ akarod velem beidéztetni, mint hivatalos álláspontot! Ember... Kezdesz fájni.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 15:32

Tehát nem a varázslat életbe lépése ellen lehet védekezni, hanem a csók ellen. Gondolom előfeltételként nálad minden NJK minden nőt boszorkánynak tekint. Meg mindenki folyamatosan statikus pszi pajzsokat építget.[/size]

A Vérzés papi varázslat ellen mi a mentő? Segítek: gyorsaságpróba. Tehát nem a varázslat ellen védekezel, hanem az azt kiváltó vágást imitáló mozdulatot kerülöd el?

Egyébként mint írtam, van ellene ME, ha nem kívánt a csók.

Ha a veszély reális, ha nem is tekint minden nőt boszorkánynak, egy hatalmi pozícióban levő illető, jól teszi, ha számol az eshetőséggel.

Lehet, hogy én nem értek hozzá, de a statikus pajzsnak pont az a lényege, hogy folyamatosan fent van, ezért nem kell folyamatosan építgetni.

Egyébként egy fontos pozícióban levő emberre vigyáznak, és nem csókolgathat szabadon mindenféle szép nőket. Ha megteszi, könnyen kompromittálódhat, és ha nem olyan a pozíciója, amit nem lehet tőle elvenni, akkor bizony ha gyanússá válik, bizony el is távolíthatják a helyéről.

Meghát anno volt egy olyasmi, hogy erkölcsös élet. Pl. voltak akik megnősültek, és utána más nőkkel nem kezdtek. Tudom, hogy fura, de egy fantasy világban akár el is képzelhető,hogy ott is megtörténhet.

Erre hoznék egy aktuálpolitikai esetet, de bannolnának érte. :)

Továbbra is úgy gondolom, hogy ezeket a túlkapásokat világ és nem rendszer szinten kell és lehet kezelni. Ha nagyon erőltetjük, lehet pl. olyan, hogy fekete mágiának minősül mások szabad akarata feletti mágikus uralkodás, és azt minden pap megérzi a saját templomában, és a lélek vizsgálata is kimutatja. Lehet olyan, hogy bizonyos hatalmi szint felett csak személyesen lehet megjelenni, és nem engednek az illető közelébe, ha bármi külső behatás van az illetőn, és nem tudja baromi alaposan megindokolni annak szükségességét (pl. kráni birodalmi kondicionálás), stb.

Ez melyik könyvben van leírva?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 15:25

Tehát nem a varázslat életbe lépése ellen lehet védekezni, hanem a csók ellen. Gondolom előfeltételként nálad minden NJK minden nőt boszorkánynak tekint. Meg mindenki folyamatosan statikus pszi pajzsokat építget.

A Vérzés papi varázslat ellen mi a mentő? Segítek: gyorsaságpróba. Tehát nem a varázslat ellen védekezel, hanem az azt kiváltó vágást imitáló mozdulatot kerülöd el?

Egyébként mint írtam, van ellene ME, ha nem kívánt a csók.

Ha a veszély reális, ha nem is tekint minden nőt boszorkánynak, egy hatalmi pozícióban levő illető, jól teszi, ha számol az eshetőséggel.

Lehet, hogy én nem értek hozzá, de a statikus pajzsnak pont az a lényege, hogy folyamatosan fent van, ezért nem kell folyamatosan építgetni.

Egyébként egy fontos pozícióban levő emberre vigyáznak, és nem csókolgathat szabadon mindenféle szép nőket. Ha megteszi, könnyen kompromittálódhat, és ha nem olyan a pozíciója, amit nem lehet tőle elvenni, akkor bizony ha gyanússá válik, bizony el is távolíthatják a helyéről.

Meghát anno volt egy olyasmi, hogy erkölcsös élet. Pl. voltak akik megnősültek, és utána más nőkkel nem kezdtek. Tudom, hogy fura, de egy fantasy világban akár el is képzelhető,hogy ott is megtörténhet.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 15:13

Az is bőven elég lenne, ha az eredeti felvetésre írtál volna valamit.

Bocs a többszörözésért, ez is érdemi, de biztos ezt se láttad.

Krynn:

Az a baj, hogy MIT képesek megtenni ilyenkor. Ugyanis a klasszikus kalandozó fantasy jó része ilyen helyeken/helyzetekben játszódik, és a "mit" kérdésére kell kihívást/kalandot írnom.

Szerintem meg nem az a kérdés, hogy mit képesek megtenni, hanem, hogy _milyen következménye lesz_ a tettüknek. Mert ha elül a por, és pl. véletlenül/tudtukon kívül olyasmibe is beletenyereltek, amibe nem kellett volna, akkor lehet, hogy a modult megússzák, de a következő modulban lehet, hogy a következményekkel kell számolniuk.

Csak példaképp: egy kocsi és egy kutya.

Mert pl. simán lehet, hogy a csókmágiával/bélyeggel megjelölt emberke az ifini Kobra klánfőnök unokaöccse, akit a legutolsó balhé után a vihar elcsendesedéséig eldugtak a világ végére. Ha kiderül, hogy kontroll alatt tartják -> gond. Ha maguktól/az illetőtől megtudják, hogy kicsoda is valójában, és maguktól leszedik -> lehet gond (nem hiszem, hogy örül bárki is, hogy elvették a szabad akaratát). Ha ártanak neki -> gond.

De az is lehet, hogy az illető egy sima spicli. Aki mondjuk "elfelejt" jelenteni a kontroll miatt, és a gazdái megnézik, mi történt az emberükkel.

Mindennel vissza lehet élni. De a legtöbb dolgot a játékos józan ésszel önkontroll alatt tartja. Ha meg nem, akkor simán lehet a világon belül választ adni rá. Szerintem legalábbis.

Pl. a karakterek képesek ölni. De nem teszik nyakló nélkül, mert számíthatnak a retorzióra (a világtól). Ugyanez foghatja vissza minden más túlkapásukat is. A gond akkor lehet, ha a KM nem gondoskodik a megfelelő következményekről.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 15:12

Itt az egész példám a Csókmágia "ha beleegyezik -automatikus siker- függetlenül az ellenállástól" kitételen alapult.

Csak ezt akartam megjegyezni, egyébként ebbe a vitába nem kívánok beszállni.

Hogy vágyaid ellenére megcsókoljanak, akaraterő kell. Akaraterő képessége mindenkinek van (talán még a csipkebokornak is).
Hogy ne is vágyj rá, érzelmi stabilitás kell, Asztrál képessége mindenkinek van. Bármilyen akaratod ellen ható A/M mágia ellen véd a pszi, igen.

Tehát nem a varázslat életbe lépése ellen lehet védekezni, hanem a csók ellen. Gondolom előfeltételként nálad minden NJK minden nőt boszorkánynak tekint. Meg mindenki folyamatosan statikus pszi pajzsokat építget.

Ennek van értelme, vagy csak összedobáltál pár fancy kifejezést?

Az hogy ne a szalmabábaiddal vitatkozz. Gondolom a "feltételrendszer" szó túl fancy volt neked. :szent:

WTF? Mi a fenéről beszélsz? Nekem nincs gondom, azzal, hogy senki sem sebezhetetlen. Sőt, azzal lenne gondom, ha az lenne bárki is. Csinálják nyugodtan. Csak a világ reagálni fog rá, és abból nem biztos, hogy jól jönnek ki végül.

Főleg ha vegyesen vannak boszorkányok-nem boszorkányok. Az egyik fele véletlenül magára haragítja az ifini Kobrák vezérét, a másik meg husángokkal meghódít egy világ végi falut. Perfectly balanced, as all things should be.

(Azért ha minden szituációból mindig mindenki jól jönne ki, nem sok értelme lenne a játéknak.)

Továbbra is úgy gondolom, hogy ezeket a túlkapásokat világ és nem rendszer szinten kell és lehet kezelni. Ha nagyon erőltetjük, lehet pl. olyan, hogy fekete mágiának minősül mások szabad akarata feletti mágikus uralkodás, és azt minden pap megérzi a saját templomában, és a lélek vizsgálata is kimutatja. Lehet olyan, hogy bizonyos hatalmi szint felett csak személyesen lehet megjelenni, és nem engednek az illető közelébe, ha bármi külső behatás van az illetőn, és nem tudja baromi alaposan megindokolni annak szükségességét (pl. kráni birodalmi kondicionálás), stb.

Ez melyik könyvben van leírva?

Módosította kukac: 2019.11.21, 15:14

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 14:57

Csak a fegyver ellen BÁRKI védekezhet (aminek mondjuk van VÉ-je, pl. egy csipkebokor nem), a mentálmágiás csók ellen kevesen tudnak védekezni (pszi pl. véd ellene?), fegyveres hódítás esetén ált. el lehet menekülni, lehet spiclinek lenni, lázadást szervezni, a gazdit megassassinolni, stb. mentálmágia esetén ezek már nem nagyon élnek. A párhuzam így olyan, mint ha valaki a US Army vs. Vatikán totális háborúban latolgatná az esélyeket, mire te beugatod, hogy hogy a Németország vs. Szovjetunió egész balance-olt háború volt.

Itt az egész példám a Csókmágia "ha beleegyezik -automatikus siker- függetlenül az ellenállástól" kitételen alapult.

Csak azt jegyezném meg erre, hogy ha akarod, bármilyen mágia automatikusan hat rád. Pl. Fanatizálás papi varázslat. Ha nem akarod, akkor jön a mágiaellenállás.

Egyszerű: ne akard.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 14:55

kukac:

Sarkított akkor lett volna, ha az eredeti felvetés szabályait helyezed rá ez másik szituációra, te viszont teljesen új feltételrendszert szabtál, és azzal vesztél össze.

Ennek van értelme, vagy csak összedobáltál pár fancy kifejezést?

Csak a fegyver ellen BÁRKI védekezhet (aminek mondjuk van VÉ-je, pl. egy csipkebokor nem), a mentálmágiás csók ellen kevesen tudnak védekezni (pszi pl. véd ellene?),

Bárki tud védekezni. Akaratod ellenére, hogy megcsókoljanak, min. támadódobás kell. Ahhoz VÉ kell.

Hogy vágyaid ellenére megcsókoljanak, akaraterő kell. Akaraterő képessége mindenkinek van (talán még a csipkebokornak is).

Hogy ne is vágyj rá, érzelmi stabilitás kell, Asztrál képessége mindenkinek van. Bármilyen akaratod ellen ható A/M mágia ellen véd a pszi, igen.

Ez csak addig párhuzam, amíg mindenki ugyanazzal a karakterrel játszik. Ha egy ülésen mindenki boszorkánnyal van, és te atombiztos védelmet teszel mindig mindenhova, hogy korlátozva legyen a játékbeli hasznuk, utána egy csapat harcossal mennek, akkor elég harmatos esélyük lesz bármire.

WTF? Mi a fenéről beszélsz? Nekem nincs gondom, azzal, hogy senki sem sebezhetetlen. Sőt, azzal lenne gondom, ha az lenne bárki is. Csinálják nyugodtan. Csak a világ reagálni fog rá, és abból nem biztos, hogy jól jönnek ki végül.

Az is bőven elég lenne, ha az eredeti felvetésre írtál volna valamit.

visszaolvasás is overrated. Pl.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 14:47

Csak a fegyver ellen BÁRKI védekezhet (aminek mondjuk van VÉ-je, pl. egy csipkebokor nem), a mentálmágiás csók ellen kevesen tudnak védekezni (pszi pl. véd ellene?), fegyveres hódítás esetén ált. el lehet menekülni, lehet spiclinek lenni, lázadást szervezni, a gazdit megassassinolni, stb. mentálmágia esetén ezek már nem nagyon élnek. A párhuzam így olyan, mint ha valaki a US Army vs. Vatikán totális háborúban latolgatná az esélyeket, mire te beugatod, hogy hogy a Németország vs. Szovjetunió egész balance-olt háború volt.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 14:39

kukac:
Te most komolyan egy szándékosan sarkított komment tartalmi részével vitatkozol. Ez teljesítmény. Gratulálok.

Mint mondtam volt, ez nem sarkított komment volt, hanem szar. Sarkított akkor lett volna, ha az eredeti felvetés szabályait helyezed rá ez másik szituációra, te viszont teljesen új feltételrendszert szabtál, és azzal vesztél össze.

A kettőnek van köze egymáshoz, mégha nem is jött át:

• A cél azonos, uralom átvétele egyes közösségek felett. Csak az egyik mágiával, a másik fegyverrel. Párhuzam 1.

• Az általam (komolyan) javasolt megoldás mindkét esetben ugyanaz: mindkettő alkalmazása lehetséges, és a világon belüli viszonyokkal lehet elérni, hogy a játékosok ne vigyék túlzásba a használatukat. Párhuzam 2.
  • Mindkettőt lehet mesterségesen korlátozni out of game, rendszerszinten, de szerintem teljesen felesleges, mert in game is kezelhető. Párhuzam 3.

Ez csak addig párhuzam, amíg mindenki ugyanazzal a karakterrel játszik. Ha egy ülésen mindenki boszorkánnyal van, és te atombiztos védelmet teszel mindig mindenhova, hogy korlátozva legyen a játékbeli hasznuk, utána egy csapat harcossal mennek, akkor elég harmatos esélyük lesz bármire.

Sajnálom, ha túl szövevényes volt ez a három pont. Legközelebb egyszerűbben fogalmazok.

Az is bőven elég lett volna, ha az eredeti felvetésre írtál volna valamit.

Módosította kukac: 2019.11.21, 14:44

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 14:25

kukac:

Te most komolyan egy szándékosan sarkított komment tartalmi részével vitatkozol. Ez teljesítmény. Gratulálok.

A kettőnek van köze egymáshoz, mégha nem is jött át:

• A cél azonos, uralom átvétele egyes közösségek felett. Csak az egyik mágiával, a másik fegyverrel. Párhuzam 1.
  • Az általam (komolyan) javasolt megoldás mindkét esetben ugyanaz: mindkettő alkalmazása lehetséges, és a világon belüli viszonyokkal lehet elérni, hogy a játékosok ne vigyék túlzásba a használatukat. Párhuzam 2.
  • Mindkettőt lehet mesterségesen korlátozni out of game, rendszerszinten, de szerintem teljesen felesleges, mert in game is kezelhető. Párhuzam 3.

Sajnálom, ha túl szövevényes volt ez a három pont. Legközelebb egyszerűbben fogalmazok.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]