Ugrás tartalomhoz

Fotó

Témanyitás és offtopic #2

• Válasz írásához lépj be
2111 hozzászólás érkezett eddig

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 21:43

Én követtem a Raonnal frissen készült interjú reakcióit, és nagyon elszomorodtam, hogy milyen toxikus közönsége van a Magusnak. Most is, nem csak a múltban.

Valóban félreértettem az idézett mondatot, így másképp is lehet benne igazság, mert a saját buborékján keresztül mindenki másképp látja az országot.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 21:37

Nem a szerepjátékos életre gondoltam, de ez itt csúnyán offtopik is volna, meg hosszú is volna.

Amiről te beszélsz, azon szerintem az idő már átlépett pár éve. Ez egy merőben új kor új problémákkal és új lehetőségekkel - amelyek akár még a M.A.G.U.S. számára is elérhetők.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 21:26

...azon az árnyékán még nem lépett túl, hogy belássa, hogy az a magyar mentalitás, amit mai szemmel elviselhetetlennek lát, a saját árnyékteremtménye is.

Nem, ez már régen nem Csanád teremtménye. A videó 64. percétől elhangzik, hogy ő is teljesen értetlenül szemléli, hogy emberek 30+ év távlatából is képesek vitatkozni és hőbörögni az akkori alkotáson. Már régen meg kellett volna mutatni a magyar szerepjátékos piacnak, hogy képes ennél jobbat alkotni. ElGabor, te is, én is azon vagyunk, hogy megmutassuk, van élet a Maguson túl. Elértünk valamit? Én nem látom. Ugyanaz a törzsi torzsalkodás megy, mint eddig, és az embereknek nem kell új Magus, csak egy errata az ETK-hoz.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 21:16

Csanádnak láthatóan jót tett a kor és Új-Zéland; minden hátsó gondolat nélkül úgy gondolom, hogy jobb és szimpatikusabb ember lett, mint amilyennek régen - nagyon távolról, és soha sem közvetlenül - megismerhettem. Úgy tűnik (ezt még pár éve az akkori netes jelenlétéből szűrtem le), azon az árnyékán még nem lépett túl, hogy belássa, hogy az a magyar mentalitás, amit mai szemmel elviselhetetlennek lát, a saját árnyékteremtménye is. Ez a része az életműnek szomorú, és persze nem is egy ilyen, mégoly alapos interjú célja, hogy erre koncentráljon. Voltak egészen szép részei is a munkásságának, ezeket most jobban megismerhettük, mint korábban bármikor.

Megjegyzem, Csanád-interjút ezelőtt utoljára a Bíborholdban olvastam. Hogy most is egy hasonló nevű csatornán jelent meg, talán valamilyen kozmikus rendezőelv akarata.  :mester:

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.31, 21:25

A tiédet vagy az övét?

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.31, 21:11

Életemben 1x beszéltem vele (2x, de eladóként (?) még a Sárkányfészekben asszem nem számít), rendesen, időre kifizette a nyereményem a modulíró versenyre az Ynevi kalandozásokhoz, jelentős összeg volt még 2000 körül (mármint év, nem forint), fiatal voltam és kellett a pénz. Bocs, ha romboltam a mítoszt.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.31, 21:02

Szentet ne csináljunk már belőle. :nono:
Kedvencem a csekkes példa vs. a Rúnákban koponyás-kígyós, börtönnel fegyegetős figyelmeztetések, ha valahol magust tennél közzé. :rohog:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12229 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.31, 20:14

Ennek ellenére érdemes végighallgatni. Teljesen más emberként ismertem meg eme interjúban, mint a szóbeszédek lehetett hallani évek óta mindenhonnan. Lehet azoknak is van valahol igaza, de néha már eltúzott sárdobálásként éreztem őket.

Nézőpont kérdése, amikor a késedelmes csekkbefizetésről értekezett, akkor eszembe jutottak a verőemberes pletykák. 

Raksi

Raksi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 94 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.31, 13:44

Nagyon szuper interjú. Minden percét élveztem.

Egyébként pont a hetekben akadtam rá Csanád blogjára. Ha valakit érdekel:

https://blog.novak.net.nz/

Karez

Karez

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.31, 08:41

Sajnálok erre másfél órát. Főbb pontjaiban van vmi érdekes? Gondlom elmondja mekkora király arc volt csak nem úgy alakult az élet...

- Elmeséli gyermekkori találkozását az AD&D-vel

- A korai 80-as években hogyan győzködte a Móra kiadó akkori vezetőségét az AD&D megjelenésével

- Galaktika Baráti Társaság, Bíborhold, Atlantisz magazinokba töltött évei

- A Valhalla Páholy megalakulásának okai, korai sikerei

- A TSR való sikertelen üzlet után a MAGUS megalakulása

- Adott világok, karakterek eredete, honnan indult, ki találta ki

- Nyúl, Boros-Szikszai páros, Gáspár Andrást és a többieket is többször megemlíti

- Hova vezezett a Valhalla Páholy csődje

- Lezárásként miért költözött el, mit dolgozik mostanában, mi a helyzet a családdal.

Ennek ellenére érdemes végighallgatni. Teljesen más emberként ismertem meg eme interjúban, mint a szóbeszédek lehetett hallani évek óta mindenhonnan. Lehet azoknak is van valahol igaza, de néha már eltúzott sárdobálásként éreztem őket.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.31, 07:06

Akkor ennyivel szegényebb leszek, nem fog hiányozni.

Eldoxar

Eldoxar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.31, 02:27

Csanád interjú videó

Váó, ennyi év után a semmiből előugrik eme interjú.

Mindenképp hiánypótló videó ez. Hisz eddig csak a rosszat, kigyót, békát üvöltöttek Csanádról. Az ő szavait sose hallgata meg senki. 

Sajnálok erre másfél órát. Főbb pontjaiban van vmi érdekes? Gondlom elmondja mekkora király arc volt csak nem úgy alakult az élet...

Tartalmában csatlakozni tudok Dronnerhez. Sok mindenben elmélyed az interjú, én minden percét élveztem. Számomra tökéletesen az ellentettje jött le, mint amit a fentebbi idézetben vélelmezel.

Módosította Eldoxar: 2020.05.31, 02:29

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.30, 21:18

Ha sajnálsz rá másfél órűt, akkor nincs benne neked semmi érdekes.

Nekem tetszett. A hang nem volt a legjobb, de jó volt meghallgatni a beszélgetést, nosztelgiázni. Köszi érte a résztvevőknek.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.30, 19:22

Csanád interjú videó

Mindenképp hiánypótló videó ez. Hisz eddig csak a rosszat, kigyót, békát üvöltöttek Csanádról. Az ő szavait sose hallgata meg senki. 

Karez

Karez

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.30, 12:59

Csanád interjú videó

Módosította Karez: 2020.05.30, 13:00

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.30, 12:07

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 19:47

Ha lesz majd hivatalos M*, szóljatok.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 19:12

Opcionálisan a menesztratoszt akartam betenni az egyik kisvárosba, de akkor keresek mást.

Fullosan nem emlékszem már a részletekre, annak ellenére, hogy én írtam. :D

Bulldy

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 18:07

Opcionálisan a menesztratoszt akartam betenni az egyik kisvárosba, de akkor keresek mást.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 18:05

Írtam az apróhírdetésekbe az elképzelésről/elvárásokról: http://lfg.hu/forum/index.php/topic/468-jatekost-keresek-online-mesehez/#entry2180503

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]