Ugrás tartalomhoz

Fotó

Témanyitás és offtopic #2

• Válasz írásához lépj be
1591 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.21, 14:16

Azt is mondhatnád, hogy ha legyilkolták őket, hogy uralkodnak felettük, mikor mind halottak? :aboci:

Ööö, pont ezt írtam...

Azon már nem is akadok fenn, hogy az egész bejegyzés ironikus töltetét nagyon nem sikerült levenned.

Azért az ironikusnak előfeltétele, hogy normális legyen. Az eredeti felvetés ugyanis az volt, hogy ha lejt a pálya, akkor a boszik miért fogják vissza magukat, hogy ne verjék tropára a gyengébb ellent. Te meg hoztál rá egy szar példát (jó, akkor nevezzük "ironikusnak" :fejsimi: ), hogy ha nem lejt a pálya, és a két fél hasonló erőforrásokkal rendelkezik, akkor is lehet egy kisebb győzelmet aratni. Azigen öcsém. :bravo:

Csak úgy megjegyzem, az iróniának nem hátrány, ha van valami köze az eredeti felvetéshez is.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 22:27

Aki a mai világban nem akar spoilert, az ne menjen a netre. Nekem sikerült 3 napig elkerülni az Endgame és két napig a GoTS8E3 spoilereket, de tény, hogy kerültem a Facebook-ot és a Youtube-ot. (Az irodában meg minden kávézás úgy kezdődött, hogy "Aki itt van, mindenki látta már a GoT-t/Endgame-et?" :D )

Bulldy

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 20:59

Ennek így nincs sok értelme, úgyhogy sajnálatomat [/size]kifejezve [/size]és az Önöket ért esetleges szórakozás deficitért újfent elnézést kérve vissza is vonulok, kívánva Önöknek további jó szórakozást.[/size]

Bevallom őszintén, nem sejtettem hogy ezt bárki sértésként képes magára venni... Az tény, hogy egy aboci hasznos lett volna mellette. :aboci:

Kedd este van, nem hétfő. Akik szeretik, azok már megnézték.

Az nem fordulhat elő, hogy van aki nem munkanélküli hajléktalan csikcsabánat csövesgyász, és van más dolga is mint folyamatosan a TV-n/Streamen lógni?

Persze, hogy van. Hol az ellentmondás?

Arra gondoltam, hogy attól hogy valaki szereti a GoT-ot, még nem biztos, hogy az első adandó alkalommal a képernyő elé szegődik, lehet van éppen fontosabb dolga (pl. ég a ház), vagy csak egy későbbi dátumra tartja. Egyébként az egész szpoileres rész csak vicc volt, az hogy "Rosszkor jöttél, Éjkirály" hogy a francba minősül szpoilernek? (Ja, meg a "látványos csata..." is ott volt.)

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 281 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 20:22

Az nem fordulhat elő, hogy van aki nem munkanélküli hajléktalan csikcsabánat csövesgyász, és van más dolga is mint folyamatosan a TV-n/Streamen lógni?

Persze, hogy van. Hol az ellentmondás? 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 20:16

hogy pusztán  a M* irodalom híres jelenetére asszociáltam az említett történésből 

"Én vagyok az, Kígyó!

(...)

Tartsd meg az aprót te mocskos állat"

:)

Módosította KLM: 2019.04.30, 20:17

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 20:13

Uraim, ezúton kérek elnézést a hozzászólásommal M* offtopikban megindított tűrhetetlen spoiler-áradatért - mentségemül szolgáljon, hogy pusztán  a M* irodalom híres jelenetére asszociáltam az említett történésből és ezt  az asszociációt kívántam megosztani a nagyközönséggel a M* offtopikban. Nem gondoltam volna, hogy ez ekkora problémát fog okozni és egyből ilyen indulatokat szül, mint  "spoilerező szemetet " és"munkanélküli hajléktalan csikcsabánat csövesgyász".

Ennek így nincs sok értelme, úgyhogy sajnálatomat kifejezve és az Önöket ért esetleges szórakozás deficitért újfent elnézést kérve vissza is vonulok, kívánva Önöknek további jó szórakozást.

Módosította tar242: 2019.04.30, 20:16

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 20:05

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 19:56

SPOILER

Hozzászólásommal (Rosszkor jöttél, Éjkirály!) igazából arra utaltam, hogy az ember 8 évadon keresztül várja a végső, nagy epikus összecsapást a White Walkerek vezetője, a főellenfél, a titokzatos és rettenetes Éjkirály ellen - legyen az az összecsapás fizikális (Havas John), vagy szellemi/mágikus (Bran) - és erre nem "mellbelövik egy pillanat alatt egy nyílpuskával" (a'la TNG)? :D

Módosította tar242: 2019.04.30, 20:01

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 281 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 19:27

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 18:29

Ha nézném a Trónok Arcát, akkor most elzavarnám az összes spoilerező szemetet a sunyiba? :P 

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 281 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 18:11

Látványos csata volt. Én, több nevesített karakter halálára számítottam, és arra, hogy Deres ostromával el lesznek két részen keresztül.

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 12:38

Rosszkor jöttél, Éjkirály! :D

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 741 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.12, 08:25

Érdekes egyébként, a Káosz Szava és az első "Éj"  könyv "bejött" (és a folytatások nem) de a HH és az ÉL a TNGs/WMC írások "leggyengébbjei". (a Két Holddal foglalják a negatív dobogót) - a Csepp és Tenger, a Karneválok, a novellák és a Garmacor írások viszont bejönnek.

Ezt aláírom: CséTé, Karnevál, Garmacor jól sikerült.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 20:05

Az "Új MAGUS szerepjáték" topikjából a MAGUS regényes-conanos szálat átraktam ide. Mivel Krynn utolsó hozzászólása beilleszthető volt az "Alternatív rendszerek MAGUS-hoz" topikba, azt a szálkezdeményt oda raktam át, viszont volt benne egy offtopik részt, amit még idemásolok csak így slendriánul:

(OFF)

Krynn írta:

Marvin,

Biztos érted, hogy nem kívánom kielégíteni az igényeidet, ahogy szerintem kb. senki más sem. Vajh miért zárt be a flame topic? Te is tudod, hogy nem veled akartam nevetni, hanem rajtad. Hadd ne érdekeljen, hogy te mennyire találod jópofának. Ezek a zavaros erőlködéseid (húgylangyos minden virágzó meleg énektanárok) nekem sokkal inkább tűnnek görcsösnek, mint amit írtam. Alu szavaival "affektált pózerkedés", tűpontos. Még ha nem is érdekel téged, amit gondolok rólad, és ha csak annyit értünk el, hogy teátrális butthurt kivonulásoddal befejezted a műbalhét, akkor már megérte.

(/OFF)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 14:48

Illetve a magyar termésből a '90-es évek elején a Halál havában és az Észak lángjai, illetve a Káosz szava (az Éj trilógia nekem sosem jött be).

Érdekes egyébként, a Káosz Szava és az első "Éj"  könyv "bejött" (és a folytatások nem) de a HH és az ÉL a TNGs/WMC írások "leggyengébbjei". (a Két Holddal foglalják a negatív dobogót) - a Csepp és Tenger, a Karneválok, a novellák és a Garmacor írások viszont bejönnek.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 806 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 09:34

Eredetileg nem úgy írtam, hogy saját magához, hanem a saját szintjéhez kellene hasonlítani. Teszem azt a 90-es évek tucatfantazi regényekhez és novelláskötetekhez. Amelyek megszámlálhatatlan mennyiségben töltöték meg a boltok polcait.

Szóval én ebbe az irányba gondoltam - mint saját szint -  az összehasonlítást.

Jómagam is a '80-as évek végén kezdtem el szerepjátékkal foglalkozni, fantasy-t olvasni pedig még korábban (a lehetőségek függvényében). Olvastam az akkoriban megjelent Conan novellákat, de sosem fogott meg egyik sem.

Akkoriban a "nagy kedvencek" a Sárkánydárda krónikák volt, illetve Feist résháború könyve (még Érzőszívű mágus címen, ahol a fülszövegnek köze nem volt a tartalomhoz.)

Illetve a magyar termésből a '90-es évek elején a Halál havában és az Észak lángjai, illetve a Káosz szava (az Éj trilógia nekem sosem jött be).

Mára ezek közül a Sárkánydárda krónikák már elég gyerekesnek tűnik (próbáltam újra elolvasni, de nem ment), azonban a Feist könyvet, vagy az említett kettő m.a.g.u.s könyvet időnként még mindig szívesen újraolvasom, mivel semmit sem veszítettek számomra az élvezeti értékükből.

Ízlések és pofonok. Kinek Conan jön be, kinek TNG. Ettől még egyik sem degradálóbb, csak más.

Ha már itt tartunk, szerintem a Witcher könyvek sem futottak volna be ekkora nemzetközi sikert a játék nélkül. Olvastam mindet, de nem éreztem úgy, hogy jobbak lennének mondjuk a Halál Havában vagy az Észak lángjai könyveknél (azért ezeket írom, mert ezen pörögnek most sokan). Ki tudja, talán ha anno egy TNG játék indul így világhódító útjára, akkor mostanra az futott volna be hasonló karriert.

Ha meg már szerepjáték. Ha jól tudom, a lengyelek anno készítettek Witcher szerepjátékot, az mégsem futott be, azonban a könyvek (hála a játéknak) igen.

Módosította anarion: 2019.04.02, 09:35

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 23:34

Látszik Krynn, hogy reccsintésed sincs az egészről, ez a humorosnak szánt görcsös jópofi minden, csak nem vicces, de még parasztnak se paraszt, sajna pontosan olyan, mint egy homokos, öregedő énektanár, amikor jópofizni próbál szerencsétlen kamasz osztályával.

Na elnézést, ha nagyon levittem volna a színvonalat, megyek inkább kalandot írni, hogy hasznára legyek a KaTának legalább, majd szóljatok, ha kijön az új M*, istenbizony megveszem. 

Módosította Marvin: 2019.04.01, 23:36

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1212 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 22:01

(OFF)

Alu, 10 évvel korábbi önmagad elkorcsosult utóda vagy csak, te kutya. A régi Alu szórakoztatta volna Marvint, akit a vita nem érdekel, csak anyázni jár ide. És az anyázás nem eléggé odamondogatós! Ébresztő! Vagy azt akarod talán, hogy visszakapcsoljon az iszapbirkózásra?!

Engem mélyen meghatott Marvin nyomora és ezennel gyűjtést szervezek neki. Kérek mindenkit, aki megteheti, hogy privátban küldjön neki egy csokorra való szitokszót. Akinek a helyzete megengedi, az ne felejtsen el lenézős aboci és szemforgatós szmájlikat is mellékelni. Mutassuk meg, hogy mire képes ez a közösség, ha összefogunk egy jó célért.  :gyagya:

(/OFF)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 21:07

Ezerszer. Nekem elhiheted.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 21:04

bezzeg mennyivel értékesebb a nagy hangon semmitmondó, affektált pózerkedés a régenjobbvolt-mindentvissza tengelyen, ugye

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]