Ugrás tartalomhoz

Fotó

Témanyitás és offtopic #2

• Válasz írásához lépj be
1591 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 18:47

A "vitakultúra" (eltartott kisujjal mondogatja mindenki a magáét, és végül eljutnak a megdöbbentő konklúzióhoz, hogy te is más vagy (kit neveztél buzinak, te köcsög, mondaná itt a se íze, se bűze hippik közül az, akibe még szorult a humorérzék némi halovány kísértete), te sem vagy más, továbbá virágozzék minden virág) k***ára nem érdekel, némi egészséges flame még igen, ha nem a rég eltemetett csontjai üres helyét csapkodnák az elkorcsosult utódok némi (sok) nekrofil stichhel, a topic eredeti témájához (M*, a helyben járó halott) végül is pásszentosan, ám igen hervasztón. Síktranzit glória. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 12:51

Akkor mondhatni egy elcsépelt klisé volt már Howard idejében is, ugye?

7. pont

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 12:05

Számomra karakteridegen egy görög filozófusokat megszégyenítőnek szánt gondolatmenet egy barbár szájából. Máshol is volt hasonló, de ott más volt az alkotók célja.

Pedig nagy múltja van a dolognak:

https://en.wikipedia.org/wiki/Noble_savage

2xgjlu.jpg

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 11:36

Számomra karakteridegen egy görög filozófusokat megszégyenítőnek szánt gondolatmenet egy barbár szájából. Máshol is volt hasonló, de ott más volt az alkotók célja.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 11:28

Végezetül ideteszem ezt a gyönyörűséget:

"I have known many gods. He who denies them is as blind as he who trusts them too deeply. I seek not beyond death. It may be the blackness averred by the Nemedian skeptics, or Crom's realm of ice and cloud, or the snowy plains and vaulted halls of the Nordheimer's Valhalla. I know not, nor do I care. Let me live deep while I live; let me know the rich juices of red meat and stinging wine on my palate, the hot embrace of white arms, the mad exultation of battle when the blue blades flame and crimson, and I am content. Let teachers and priests and philosophers brood over questions of reality and illusion. I know this: if life is illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the illusion is real to me. I live, I burn with life, I love, I slay, and am content."

Hadd kérdezzem már meg, ezzel mit akartál mondani? 

11697b95f1f1d8452778b47cd08a75461902a563

Akkor ez szépen rímel rá (WMC:ÉL, copyright és egyebek) :

Mindez persze karrg, merő ostoba­ság. Én csakis a Mélyben Lakozó Hramban, no meg a tényekben hiszek. Tény az, amit ötnél többen állítanak azok közül, akiket jól ismerek; az, amit a sámán, a jóslat és a papiros mond, bár ezen még vitázunk olykor. - A maga módján mosolygott. - Furcsa híreket hallani veled kapcsolatban, Calyd Karnelian. Egyik-másik két­ségbevonhatatlan tény. Toron boszorkányurai sereget sereg után küldenek ellened, halálodat kívánja tulajdon királyod is. A dobok hadba szólították Gro-Ugon tör­zseit - jönnünk kellett, pedig Hram a tudója, némelyi­künk szívesen otthon maradt volna... - Körülpillantott. - A fiaim felnőttek. Felnőttek a fiaim fiai is. A Mélyben Lakozó jó harcosa valamennyi. Akad közülük, aki nem először látja a városokat a Nagy Víz északnyugati part­ján. Akad, aki itt pusztul majd. Vér és halál: így akarja Hram! 

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 10:27

Ez nagyon jó idézet volt Conantól, Narmor.

Conan (illetve nyilván az író mögötte) rendkívül bölcs gondolatokat mond, és nagyon bölcsen él. Az életre koncentrál, a jó dolgokra, nem aggódik minden hülyeségen, simán elenged bármit (trónt, királynőt), és megy tovább. Ő igazán a jelenben él.

Nekem az egyik kedvencem tőle, amikor felháborodik, hogy a bíró lebarbározza őt (néhány városőr vagy kocsmatöltelék levágásáért), és kifejti, hogy szerinte a városban lakók a barbárok, mert a pékség előtt hagyják éhezni a hajléktalant, miközben náluk nincs is hajléktalan, és vagy mindenki éhezik, vagy senki. Hát ja, elgondolkodtató üzenet a mának is!

Aki degragálóan gondol Conanra, mint "barabárra", az nem is meri igazán az ő történeteit.

Így van. Nem is merem. :he:

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 10:18

"I have known many gods. He who denies them is as blind as he who trusts them too deeply. I seek not beyond death. It may be the blackness averred by the Nemedian skeptics, or Crom's realm of ice and cloud, or the snowy plains and vaulted halls of the Nordheimer's Valhalla. I know not, nor do I care. Let me live deep while I live; let me know the rich juices of red meat and stinging wine on my palate, the hot embrace of white arms, the mad exultation of battle when the blue blades flame and crimson, and I am content. Let teachers and priests and philosophers brood over questions of reality and illusion. I know this: if life is illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the illusion is real to me. I live, I burn with life, I love, I slay, and am content."

11697b95f1f1d8452778b47cd08a75461902a563

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 10:06

Az jutott eszembe, hogy Conan természetesen táposabb, mint TNG, mert erősebb, ravaszabb, bölcsebb, sokkal több nője volt, király is lett stb., TEHÁT az old-school rpg-k jobbak, mint a magus. :D

(Bocs, ez csak ilyen április elsejei eszmefuttatás.)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 09:41

Conan (illetve nyilván az író mögötte) rendkívül bölcs gondolatokat mond, és nagyon bölcsen él. Az életre koncentrál, a jó dolgokra, nem aggódik minden hülyeségen, simán elenged bármit (trónt, királynőt), és megy tovább. Ő igazán a jelenben él.

Nekem az egyik kedvencem tőle, amikor felháborodik, hogy a bíró lebarbározza őt (néhány városőr vagy kocsmatöltelék levágásáért), és kifejti, hogy szerinte a városban lakók a barbárok, mert a pékség előtt hagyják éhezni a hajléktalant, miközben náluk nincs is hajléktalan, és vagy mindenki éhezik, vagy senki. Hát ja, elgondolkodtató üzenet a mának is!

Aki degragálóan gondol Conanra, mint "barabárra", az nem is meri igazán az ő történeteit.

Így van. Nem is merem. :he:

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 09:32

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 09:25

Bevallom a téren műveletlen vagyok, de remélem, ezek a szavak nem egy barbár szájából jönnek.

Conan legalább egy (már akkor is) holt nyelven folyamatosan, szájmozgás nélkül olvasott.

Ez annyira lehetetlen, mint hogy egy külföldi többszörös testépítő bajnok ledoktoráljon, milliomos legyen, aztán filmsztár, kormányzó és közben benősüljön egy "királyi" családba... :)

Ja, ezt a svájci néger pont megcsinálta.

De egy mágikus világban, ahol egy potenciális nagyhatalom látja el a baromiszor-baromi méretű kontinenst abbitacéllal, ott nyílkilövésre alkalmas lantot nem lehet gyártatni  :lecsap:

Módosította KLM: 2019.04.01, 09:27

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 09:00

Bevallom a téren műveletlen vagyok, de remélem, ezek a szavak nem egy barbár szájából jönnek.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 08:20

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1212 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 21:57

(Régen a flame is jobb volt, bár napjaink húgylangyos polkorrekt állóvizénél nem nehéz.)

Hány csörgősipkát is szavaztak meg KLM-nek összesen? Mi lett a haszna? Soha nem volt jobb, legfeljebb intenzívebb. A fórum közösség öregedésével és az utánpótlás hiányával lassan kikoptak a trollok és az internetes vitakultúrában zéró tapasztalattal rendelkezők. Ezért nincs flame (szerencsére), ennek kevés köze van a PC-hez. És azért az sem kéne, hogy a túlzott polkorrektség miatt a másik irányba lengjen ki az inga, és átmenjünk indokolatlan parasztkodással pozőrködésbe/protestálásba.

Kukac

:ok:A különbség, hogy ezt a 2000-es években még a lúzerfordulatok topicba posztoltad volna, ma már on-topic érvelési hibaként hivatkozol rá. Én azért látok némi fejlődést.

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 16:11

Na meguntam. Valamint még mindig nem derült ki, hogy lehet valamit saját magához hasonlítani...

Üdv kukac!

Eredetileg nem úgy írtam, hogy saját magához, hanem a saját szintjéhez kellene hasonlítani. Teszem azt a 90-es évek tucatfantazi regényekhez és novelláskötetekhez. Amelyek megszámlálhatatlan mennyiségben töltöték meg a boltok polcait.

Néhány kedvencem azokból az időkből:

R.A. Salvatore (a sötételf trilógia tetszett, a rá következő sokadik lehúzott sötételf bőr már nem. a démon ébredése meg ami utána van még kevésbé bejövős)

Margaret Weis & Tracy Hickman   (sárkánydárda trilógia ok, sőt kihallatszik belőle a kockacsörgés, de a nyári tűz messze lemaradt szerintem)

Reymond E Fiest ( Krondort olvastam tőle az bejött)

Szóval én ebbe az irányba gondoltam - mint saját szint -  az összehasonlítást.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 11:23

Amúgy meg szerintem a lantról kilőtt nyílvessző tök menő...

Gondolom nem adhatja oda Q minden könyv elején a legújabb lantot és a fehér, egy lőerős Ashton Martint "Gorduinnak. Tien nan Gorduinnak :)  "

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 10:43

Amúgy meg szerintem a lantról kilőtt nyílvessző tök menő... Azt mondjuk nem tudom megérteni, hogy a Corum könyvek mitől lettek irodalmilag értékesek, mert (eléggé összefüggéstelen) emlékeim szerint, az egy véres gyerekmese, ahol a főhős mindent nagyobb hatalmak által ráruházott powerekkel ér el, semmit sem magától. Mondjuk kiskoromban tetszett, de nem olvasnám újra.

pont ezt kérdezte Nocturna is:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/9793-mit-olvasol-eppen/?p=2169903

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 09:47

(Régen a flame is jobb volt, bár napjaink húgylangyos polkorrekt állóvizénél nem nehéz.)

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 685 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 09:12

Na meguntam. Valamint még mindig nem derült ki, hogy lehet valamit saját magához hasonlítani...

Hát, lehet, hogy megkopott már a magyarságom, de nem ezt hívjuk identitáskeresésnek? :D

Amúgy meg szerintem a lantról kilőtt nyílvessző tök menő... Azt mondjuk nem tudom megérteni, hogy a Corum könyvek mitől lettek irodalmilag értékesek, mert (eléggé összefüggéstelen) emlékeim szerint, az egy véres gyerekmese, ahol a főhős mindent nagyobb hatalmak által ráruházott powerekkel ér el, semmit sem magától. Mondjuk kiskoromban tetszett, de nem olvasnám újra.

Persze lehet, hogy csak az én ízlésem más, például számomra az Ian Watson WH40K az etalon, az Abnett-féle Gaunt regények meg inkább valami száraz, háborús veszteséglistára emlékeztetnek, mint regényekre. Eléggé mellbevágó számomra, hogy külföldön tökre nem ez a megítélés, de hát minden nap tanulunk valami újat. És kábé ugyanezt érzem a Gemmell regényekkel is, amibe az lfg.hu kritikája miatt vágtam bele, de így utólag hibának bizonyult...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.30, 10:14

Na, akkor
1, Ha "beleszólsz" a Krynn-el folytatott "thread"-be [...]

Ez egy nyílvános fórum, csak úgy szólok.

Csak szólok, hogy ott voltak azok a macskakörmök. Valamit jelentenek. 

Na meguntam. 

Te bajod. Szerinted is alakzatban ugráltak a Lornon a tutajokon? :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]