Ugrás tartalomhoz

Fotó

Témanyitás és offtopic #2

• Válasz írásához lépj be
2140 hozzászólás érkezett eddig

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 23:36

Morgorito:

Vad ötlet: de mi lenne, ha ehelyett inkább kitalálnál valami tök új és érdekes kasztot/iskolát?

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 824 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 23:33

Fluffot mögé kitalálni meg megint ízlés kérdése, igazat megvallva el tudok képzelni egy tantrikus jóga ihletésű keleties eredetet például. Úgy is van már a világban rengeteg ehhez hasonló, 

Mint például? Például van olyan, amelyik energiát nyer a szexből vagy nyuszivá változtatja a nőket?  

Energia meg a varázslás tematikusan illik ha az alapanyagot nézzük. Az átváltoztatás nélkül pedig lehet élni. Sőt, lehetne akár komplexebb varázslás is, konkrétan a szexre koncentrálva. Nem én lennék az első aki így gyúrná a témát (a Wild Cards világban már elsütötték), de hangulatos lehetne. Már ha a parti vevő erre.

Gondolj rá úgy, mint ahogyan a Slanokat és a fejvadászokat is gyúrták a "szamuráj" és a "ninja" tropeból. Nyugati lencséken keresztül a keleti kultúra.

Remélem most nem egy kidolgozott sales pitchet vársz tőlem, mert itt főképpen az elméleti lehetőségről beszéltem. Én így indulnék el ha ilyet akarnék. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 23:16

Fluffot mögé kitalálni meg megint ízlés kérdése, igazat megvallva el tudok képzelni egy tantrikus jóga ihletésű keleties eredetet például. Úgy is van már a világban rengeteg ehhez hasonló, 

Mint például? Például van olyan, amelyik energiát nyer a szexből vagy nyuszivá változtatja a nőket?  

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 824 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 22:34

Figyelj, arról nem tehetek hogy beakadt a lemez

Mondjuk legyen, hogyan nézne ki egy ilyen selyemfiú karakter? 

Ha csak abból dolgozhatok ami mondjuk az UTK-ban van, akkor pl:

Csók/Szex/Asztrálmágia jöhet boszitól. A maradék összelegózva boszorkánymesteri mágiából. Mondjuk nekromanciát/démonolóiát természeti mágiát nem kap, de van az anyagmágiás cucca, plusz legyen villámmágia. Átkok/rontások maradhatnak.

Képzettségek tulképpen lehet hasonló mint a boszorkányé, ízlés szerint változtatva.

Ha kreatívabb lehetek, lehetne a szexuálmágiával csinálni pár érdekesebb dolgot, gondolom érthető hogy miért van itt pár lehetőség férfi oldalról.

Fluffot mögé kitalálni meg megint ízlés kérdése, igazat megvallva el tudok képzelni egy tantrikus jóga ihletésű keleties eredetet például. Úgy is van már a világban rengeteg ehhez hasonló, szóval tematikusan északon még illene is.

Módosította morgorito: 2020.05.23, 22:35

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 22:25

Figyelj, arról nem tehetek hogy beakadt a lemez

Mondjuk legyen, hogyan nézne ki egy ilyen selyemfiú karakter? 

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 824 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 20:50

Figyelj, arról nem tehetek hogy beakadt a lemez és nem vagy hajlandó ránézni arra hogy mi a hivatalos. De legalább megtudtam, hogy szerinted mi az. Ennyit ért a dolog talán.

Utolsó próbálkozásként ajánlom a megjelent anyagok áttekintését és összevetését a szabálykönyvekkel. Ha ezek után nem látszik hogy mi jellemzi a tapasztalati mágiát, akkor valóban értelmetlen nekünk erről beszélgetnünk.

Ebben az esetekben sajnálom az elhullajtott biteket, az áldozatuk hiábavaló volt.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 19:42

Engem ne hívjatok Lorettának.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 19:18

Tehát nincsen érved, köszöntem ennyit akartam tudni.

:lmao:  :lmao:  :lmao:

Ez már sírva röhögős!

:lmao:  :lmao:  :lmao:

Módosította Dronner: 2020.05.23, 19:19

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 824 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 19:17

Tehát nincsen érved, köszöntem ennyit akartam tudni.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 19:10

morgorito:

Hanem az hogy -miért nem lehetséges- egy ilyen fajta tapasztalati mágia létezése.

Mert már létezik, boszorkánynak hívják, ami nem lehet férfi.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 824 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 18:12

Seti:

leírt hivatalos álláspontot is figyelmen kívül hagyod

Megbocsáss, de nem írtál semmi olyat ami kizárná ezt. Azt írtad le, hogy mi áll a boszorkány hátterében. Nem ez volt a kérdés.

Hanem az hogy -miért nem lehetséges- egy ilyen fajta tapasztalati mágia létezése. Se te, se Dronner nem hoztatok erre érveket, azon kívül hogy "de nem".

Én már felhoztam példákat hogy milyen nem tipikus tapasztalati mágiák léteznek. A regényekben is előfordul elég sok különböző dolog. Ezeknek egy része ugyanígy nincs a szabálykönyvek alapján leképezve.

Kérlek mutass rá, hogy miért nem elképzelhető egy ilyen iskola. Nem filozófia, hanem konkrétan a tapasztalati mágia működése miatt. Kizáró okot kell itt keresni, mert az alapállás nem zárja ki az elméleti lehetőségét.

Itt megjegyezném, hogy életbe lép a korábbi mondatom, miszerint ahány csapat, annyiféle szetting.

Nem a világképet kell megerőszakolni, hanem egyszerűen kimondod, hogy nálad ez egy háziszabály.  Nincs belőle probléma, mert a te Yneved, a te játékod. Ha neked, és a csapatodnak megfelel, és működik, akkor senkinek semmi joga, hogy bírálja a döntésedet. Akinek meg ez nem fér bele az értékrendjébe, az nem nálad játszik. Ettől senki sem lesz jobb, vagy rosszabb a másiknál.

Az hogy ezzel akarok-e játszani, vagy hogy egyáltalán tetszik-e nekem a koncepció, az full lényegtelen egy elméleti vita esetén. Nem tudom ezt miért hoztad fel. 

Számomra nem a véleményeztetés a lényeg, hanem pont hogy lehetséges-e a koncepció a hivatalos világkép szerint.

Erre példát még nem hoztatok, én már alátmásztottam a véleményemet vele. Ezen a ponton nagyjából várni tudok a válaszra.

Azt is el tudom fogadni ha nektek nem tetszik a hivatalos, mert egy önellentmondásos rakás ürülék, ettől függetlenül az ami.

Módosította morgorito: 2020.05.23, 18:16

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 18:09

valahogy eszembe jutott

- Emlékszik hogy mikor vizsgálta meg a holttestet?
- A boncolás kb. este 8:30-kor kezdődött.
- És Kovács úr halott volt ebben az időpontban?
- Nem, ott ült az asztalon és csodálkozott, hogy miért boncolom.
- Doktor úr, mielőtt elkezdte a boncolást, ellenőrizte az egyén pulzusát?
- Nem.
- Ellenőrizte a vérnyomását?
- Nem.
- Ellenőrizte a légzését?
- Nem.
- Tehát lehetséges, hogy az egyén életben volt, amikor elkezdte a boncolást?
- Nem.
- Miért olyan biztos ebben, Doktor úr?
- Mert az egyén agya az asztalomon volt egy üvegtartályban.
- Mindennek ellenére, mégis lehetséges az, hogy az egyén életben volt?
- Igen, lehetséges, hogy az egyén életben volt és ügyvédként praktizált valahol.

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 17:52

Seti:

Ez szép és jó, de mi zárná ki egy "férfi szexualitásra alapozó" tapasztalati mágiát űző csoport létrejöttét? Asztrál-Mentál mágiát használnak meg pár egyéb dolgot.

A világkép szerint nem látom miért ne lehetne ilyen "férfi boszorkány" (hiszen effektíve ez az). Mint mondottam volt, a világkép a tapasztalati mágia terén eléggé komoly szabadságot ad.

Tehát ami nem kizárható, az akár létezhet is.

Nézd, leírtam, hogy miért nem fér bele a világképbe, de mindegy. 

Itt a lényeg az, hogy te ezt a kasztot, iskolát létre szeretnéd hozni a saját Yneveden. Nyugodtan hozd létre, ha azt szeretnéd, de nem értem, hogy nekünk ezt miért kell véleményeznünk, ha úgyis meg akarod csinálni, és egyáltalán nem hallgatsz az érvekre, és a leírt hivatalos álláspontot is figyelmen kívül hagyod?

Ahogy Dronner is írta, csináld nyugodtan. Ehhez nem kell senkinek az engedélye, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor íme: Engedély megadva a férfiboszi hímringyó kaszt létrehozására! :) 

Itt megjegyezném, hogy életbe lép a korábbi mondatom, miszerint ahány csapat, annyiféle szetting.

Nem a világképet kell megerőszakolni, hanem egyszerűen kimondod, hogy nálad ez egy háziszabály.  Nincs belőle probléma, mert a te Yneved, a te játékod. Ha neked, és a csapatodnak megfelel, és működik, akkor senkinek semmi joga, hogy bírálja a döntésedet. Akinek meg ez nem fér bele az értékrendjébe, az nem nálad játszik. Ettől senki sem lesz jobb, vagy rosszabb a másiknál.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 824 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 17:30

Seti:

Ez szép és jó, de mi zárná ki egy "férfi szexualitásra alapozó" tapasztalati mágiát űző csoport létrejöttét? Asztrál-Mentál mágiát használnak meg pár egyéb dolgot.

A világkép szerint nem látom miért ne lehetne ilyen "férfi boszorkány" (hiszen effektíve ez az). Mint mondottam volt, a világkép a tapasztalati mágia terén eléggé komoly szabadságot ad.

Tehát ami nem kizárható, az akár létezhet is.

Módosította morgorito: 2020.05.23, 17:30

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 17:23

Nekem az a véleményem, hogy lehetne olyan a boszorkány kaszt, ami indokolná, hogy csak nő lehessen a tagja. Lehetne indokolni sok mindennel, mágikus világképpel, a női nemhez kapcsolható témákkal (termékenység, szülés, stb). Ehhez szerintem főleg az kellett volna, hogy a kasztot nő írja, vagy legalább véleményezze. 

Mittomén, a True Blood regény(folyam) változata és a Richelle Mead féle Succubbus-könyvek után annyira nem érzem elrugaszkodottnak a kasztot eredeti formájában sem.

Nyúléknak volt egy mágikus világképük, (bár csak majd később, a CX Gimóban sikerült formába önteni, ), hogy nagyjából mire és hogyan képes a mágia. 

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 17:16

morgorito:

A férfi boszorkány világképpel ellentétes dolog. Ld. az idézett megfogalmazás és azt is megjegyezném, hogy a kiemelés nem tőlem van, hanem a szabálykönyv írja vastagon, tehát talán fontos alapelv (talán ezért is írják, hogy a legfontosabb szabály.)

Nézd, ha ezekre tenni akarsz magasról, tegyél. Mondhatod bártan, hogy nálad ez a szabály nem létezik, nem kell mindenféle csűr-csavarással úgy tenned, mintha nem a te döntésed lenne, hogy ezt a szabályt a te csapatodban nem alkalmazzátok. 

Szabály szerint igazad van. Viszont annyit megjegyeznék, hogy túl sok indoklás emlékeim szerint ehhez a szabályhoz világkép oldalról nem szerepelt. Egy slan pszinél még van annyi, hogy az idegen fajok elméje, gondolkodása nem teszi őket alkalmassá a megtanulására. A boszorkánynál ez kimerül a "mert csak" szintjén, így nagy rombolást a világképben morgorito megoldása sem végez. (Régen volt, lehet valami Rúnában jött ki indoklás erre is, meg "a boszorkánymester csak férfi lehet" kérdésre is.)

Nekem az a véleményem, hogy lehetne olyan a boszorkány kaszt, ami indokolná, hogy csak nő lehessen a tagja. Lehetne indokolni sok mindennel, mágikus világképpel, a női nemhez kapcsolható témákkal (termékenység, szülés, stb). Ehhez szerintem főleg az kellett volna, hogy a kasztot nő írja, vagy legalább véleményezze. Amíg a Ződ/ETK kamaszfiúk fantáziáját kielégítő k***ás/dugós vonalon megyünk (megtámogatva jó tápos tűzmágiával), addig mesélőként, megfelelő indoklással én is engedném az eltérést a szabálykönyvtől.

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 17:15

a szabálykönyv (ET 71. oldal) konkrétan ezt írja:

A legelső és legfontosabb szabály, amit a boszorkány kapcsán említenünk kell a következő: A boszorkány karakter minden esetben nő. 

Nem csak az ETK írja, hanem az összes alapkönyv, beleértve a D20-ast, és gyanítom az ÚTK is ezt tartalmazza.

Ez az egyetlen dolog, ami a játék megjelenése óta soha nem képezte vita, vagy ellentmondás tárgyát, akár az rpg, akár az irodalom részét nézzük is, de van, akinek ezt is sikerül megkérdőjeleznie ezek szerint.

Igen, van egy rakás tapasztalati mágiahasználó iskola, rend, akármi, de egyik sem véletlenül fejlődött azzá, ami. A boszorkány kaszt, és annak a mágiája tetszik, vagy sem részben a női szexualitáson alapul, és azon, hogy egy nő miképpen tudja ezúton manipulálni a férfiakat, akik hatalmon vannak. Ugyanis Yneven egy többségében férfiuralmú társadalom létezik, nőknek nem mindenütt terem babér. 

Egy férfinak nem kell ilyen eszközökhöz folyamodnia, ahhoz, hogy hatalmat szerezzen, mert ők vannak rajta az örökösödési listán. A legtöbb hatalmat ők gyakorolják, legyen az világi, vagy egyházi. A nők kevesebben vannak ezeken a területeken. Ebben a világképben  miért lenne jogosultsága egy olyan mágiahasználó iskolának, ami a boszorkányok tudásán alapul, de férfiak a tagjai? Miért nem felel meg ehhez egy bármilyen másik típusú, de a boszikkal megegyező mentalitású mágiahasználó?

Még sok évvel ezelőtt volt egy bárd karakterem, aki megismerkedett egy nővel, és bizony mágiát is bevetett az elcsábításához. Természetesen én, mint játékos végig boszira gyanakodtam, de a játék végén a Km elárulta, hogy nem az volt, hanem egy Asztrál mágiára specializálódott varázslónő.

Ugyanezt meg tudja tenni egy férfi varázsló is, ha már mindenáron manipuláló karaktert szeretnél. Elvégre léteznek kisebb varázslóiskolák is, az egyik lehet az asztrálmágia szakértője is.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 17:08

Ez azért van, mert az ETK kasztokkal számolt, míg az UTK-ban a "kasztok" tipikus iskolákra vannak bontva. ETK-ban emiatt nem lehetett férfi boszorkány, UTK-ban viszont a boszorkány alatt lehet további iskolákat is választani. Ezért mondja azt morgorito, hogy a kiemelt korlátozás csak az ETK mechanikai részében van, nem globálisan az egész settingben. Mintha az ETK-ban kiválasztottak volna egy csak női iskolát a boszik bemutatására. De ettől a világ logikája nem hülyül meg egy férfi boszorkány miatt.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 824 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 17:06

morgorito:

Ha nem érted a nem létező és a konkrétan tiltott dolog közötti különbséget, akkor nem tudok mit mondani...

Ebben az esetben csak a konkrétan tiltott a nem létező, pusztán világképi alapon. Hiszen az -elméleti- létezésének lehetőségét kéne kizárni. Elvégre a tapasztalati mágia ezerarcú.  :)

Módosította morgorito: 2020.05.23, 17:07

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 17:03

morgorito:

Ha nem érted a nem létező és a konkrétan tiltott dolog közötti különbséget, akkor nem tudok mit mondani...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]