Ugrás tartalomhoz

Fotó

Témanyitás és offtopic #2

• Válasz írásához lépj be
1591 hozzászólás érkezett eddig

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.05, 10:36

cs2160:

-Equvaro (kyr pusztakezes, csak famoroknak)
-Aszisz box (ez asszem az ingó hajó fedélzetén vívott harcra is ad bónuszokat)
-Dzsad kardtánc
-Fiesta ramiero (gorviki pengeművészeknek)
-Sunu (törpe pusztakezes)
-Varjúvecsernye (Darton-lovagoknak)
-Kobratánc (a Kobrák szépreményű késelőinek)

Asszem, van még egy, bár nem biztos.

Módosította Kieron: 2005.08.05, 10:37

cs2160

cs2160

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.05, 10:13

Üdv!

Valaki fel tudná nekem sorolni, hogy a nem Slan harcművészeti stílusokról szóló Rúna cikkben milyen stílusokat írtak le? (Sajna csak a Dartoniták Varjúszárny stílusára emlékszem. )

Köszi :koszonom:

_Kolozsvári Zsófia (NPC/NJK)

_Kolozsvári Zsófia (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.03, 07:49

Marcus: Jókor kérdezed. ;) Látogass el a főoldalra.

Marcus

Marcus

Enrawellita

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.02, 22:12

Sziasztok!

Volt valaki a Rúna-táborban? Ha igen, írna egy élménybeszámolót?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5487 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.20, 08:06

Shadowmasters:
A Reneszánsz fórumot nézted már? :)

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.19, 17:39

Üdv!

Pls mondjatok egy helyet, ahonnan le lehetne tölteni a Reneszánszt!

P-LoW

P-LoW

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 362 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.18, 19:06

Hali All!

Kérés: Vki nem tudná nekem elküldeni a p&pl 1 ből dartonról szóló részt? Mer nekem (nem büszkeség, semmit terjesztési szándék) megvan pdf-ben, de egy oldal hiányzik belöle. Én meg most indítottam egy dartonita pl-ot, úgyhogy nagy segítség lenne, ha vki akár word, akár kép, vagy bármiben el tudná nekem küldeni. Emil címem: p-low@freemail.hu, ha msn-en akarná a bátor jelentkező elküldeni nekem, akkor meg peelo9@msn.com
Nagyon mekköszönném!

Sziasztok
P-LoW

cs2160

cs2160

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.14, 13:08

(OFF)
Nagyon bejönnek ezek az új szmájlik :ok:

Főleg ezek: :D :nuke: :nuke:
(/OFF)

tatala

Tudom, hogy az én hiányosságom :nuke: de én nem látok túl sok különbséget az én és a Te általad felvázolt dologban.

Talán megvilágosíthatnád sötét elmémet :nuke:

Mondjuk mind a karakterek, mind az NJK-k esetében el lehetne különíteni 3 fejlődési szakaszt.

1. születés (sacc/kb -10 és +30 pont között - az egyik véglet az igazán szerencsétleneket jelenti, míg a másik véglet az isteni kiválasztottak kategóriája)

2. tanulmányok (50-300 pont, a skála egyik végén azok, akik szinte semmit nem tanultak - pl egy mezei parasztgyerek, aki nyócévesen már a földet kapálta, és azóta is azt teszi- a másik felén pedig Ynev elit rendjei, vagy pl a boszorkányerőd kondícionálókamrábian "tenyésztett" magitorok, harcosok - akik persze ki sem kerülnek onnan - )

3. fenőttkori élet (ez mutatja, hogy milyen intenzív volt az élete, mennyi új ismerettel/tapasztalattal gazdagodott. egy átlagember lehet,h ogy szinte semennyit, míg a kalandozóknál ez nyilvány az életút függvénye)

Az egyik lényeges dolog, hogy szakadjunk el végre az egyenlőség elvétől.

Elvégre egy elf vagy kyr már a születésének pillanatában jóval több, mint pl egy toroni obsor gyermeke vagy egy ork gaug.

Ugyanígy, egy akármilyen híres/hírhedt tolvajklán neveltjét, vagy egy egyszerű katonát nem lehet egy kategóriában emlegetni az ikrek egy büszkeségével, vagy egy akármilyen varázshasználó rend tagjával.

Vegyük pl a HGB-t. Maga a kiadvány nagyon jó, már ami a szöveges leírásokat illeti. A baj ott kezdődik, hogy mindenféle/fajta harcost megpróbál beletuszkolni egy buta kaszt és szintrendszerbe.

Holott szerintem pl egy toroni elitharcos, a maga 8 évnyi kiképzésével már korántsem számít 1. tapasztalati szintűnek. Persze ehhez le kellett volna írni, hogy mit jelent az az 1. szint...

Szóval szerintem reális, hogy pl egy kezdő kalandozócsapatban (pl mindegyik tag most van kb a felnőttkor elején) a tolvaj csak X ponttal indul, míg a varázsló 2-3 X értékkel. (Persze ő az elején nyilván lassabban is fog fejlődni)

Míg egy Z ponttal induló csapatnál a varázshasználó lehet, hogy még csak most jár a húszas évei elején (elvégre annak a Z pontnak a nagy részét még a tanulmányai alatt szerezte) a harcos pedig már lehet, hogy az harmincas évei közepén jár (az ő esetében a pontjai kb azt jelölik, hogy a kiképzése után majd két évtizedet töltött valamelyik hadtestben)

A másik fontos elvárás a rendszerrel kapcsolatban, hogy legyen a lehető legegyszerűbb, csak azt szabályozza le, amit feltétlenül szükséges, a többit bízza a fantáziára. Illetve inkább útmutatásul szolgáljon, pl támogassa egyedi képességek/képzettségek megalkotását...

(Nemrég találtam rá erre a honlapra: http://birbin.blood-bowl.hu/ és azon belül is az Abaculus-os részre. Nekem tetszik az elgondolás :nuke: )

tatala

tatala

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 930 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.04, 15:27

Üdv!

Alyr, ha tudnád mekkora kő esett le a szívemről, és hiretelen mekkora nyomás alól kerültem ki :homlokottötöl: :-o! :P ;)

no offense ;) !

tatala

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.04, 15:08

tatala: A kétezeregynéhányszát korábbi hozzászólás jobban nyomott a latban. :-o

tatala

tatala

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 930 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.04, 15:02

Üdv!

Alyr, node pont az én hozzászólásom után :-o ;) !

tatala

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.04, 14:55

A bezárt társalgó/dühöngő reinkarnációja, további jó fórumozást. :-o

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]