Ugrás tartalomhoz

Fotó

Slanek #2

• Válasz írásához lépj be
944 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 18:15

Selmo: Azt a részt mindig is csak pozőrködésnek tartottam, fel sem merült bennem, hogy komolyan gondolnák. :)

Cundior: Az ETK-ban még csak 4 diszciplinát ismerhettek meg ha elég magas szintre jutottak. Chi-harcot csak az UTK-ban tanulhattak, amihez ezúton is gratulálok a készítőknek. Egyébként a sötétekről kb. annyit lehetett tudni amit mi is kitárgyaltunk itt, néha megemlítették őket és ennyi.

Ami az alkarvédőt, meg úgy általában a fegyvereket illeti, volt nálunk egy úgynevezett "filmes szabály". Nevezetesen, ha egy nem túl elborult filmben volt olyan, amit a játékos akart, akkor Yneven is. Hogy mi mennyire elborult, azt persze a KM döntötte el. :)
Meg mit értünk alkarvédő alatt? Például ezt?

https://youtu.be/eDr1MD2a1aM?t=141

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2076 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 17:23

Akkor használjátok így, csak ne lepődjetek meg, ha valaki 2 hárítótőrrel fog játszani alkarvédőben. ;)

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 16:50

Nem így értettem, hogy az egyik öklével karatézik, a másikat meg mereven maga előtt tartja, mint egy pajzsot. Úgy gondoltam, hogy amikor harcol, akkor ugye alkarvédő ide vagy oda, a kezével vezeti el a támadásokat, azzal löki félre a csapásokat, ...stb, szóval a kezével védekezik, nem egy pengével. Így ha a keze meg van erősítve egy alkarvédővel, akkor ezt a védekezést hatékonyabban teheti, mint nélküle tenné. Persze ez már egy pajzsnál nem igaz, hiszen annak van mérete, súlya, az már egy más küzdőstílust igényel, de egy alkarvédő inkább csak egy biztosabb pont, ami szerintem nem vár el eltérő harci taktikát, ahogy külön képzettséget sem. Vagy rosszul gondolom?

Éppen írtam, mikor jött T10 válasza, akkor nem csak én látom így! :)

Módosította Cundior: 2019.03.18, 16:51

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 16:48

Az alkar számos pusztakezes stílusban IRL is hárítófelület. Ezt az alkarvédő használata hatékonyabbá teheti. Tehát nem látom be, miért ne lehetne használni, akár külön képzettség nélkül, a stílus részeként is.

Más részről, emlékeim szerint valamelyik M.A.G.U.S. változatban az alkarvédő pajzsként működött még kétkezes fegyverek mellett is.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2076 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 16:04

Semmi, vagy az alkarvédőt használja pajzshasználattal, vagy az ökleit pusztakezes harccal, a kettő együtt nem megy. Próbálj meg bokszolni fél kézzel és rájössz.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 15:07

A sötét slanekről sajnos nincs semmi tudomásom, ezért nem akartam beleokoskodni, de az jutott most eszembe, hogyha a fejvadászok tudnak slan pszit használni, akkor elvileg a gonosz slaneknek is tudniuk kéne. Az a baj, hogy hangulatos ez a harmónia meg miegymás, mint a slan tökéletesedés útja, de ahogy a rendszer kiadta a tudásukat másoknak is, úgy megkérdőjeleződik a ketző közti kapcsolat fontossága. De amúgy érdekes kérdés ez, tetszik az ötlet, biztos fel fogom hasznélni egy kalandban. :)

Eszembe jutott közben egy másik kérdés, ami szintén nem egyértelmű (legalábbis nekem). Mi a helyzet a puszta kézzel küzdővel, ha alkarvédőt visel? Ugye fegyver mellett az a gond, hogyha van mind a kettőben egy penge, akkor a pengével harcol, tehát azzal is védekezik. De hogyha az öklével harcol, és azzal is védekezik, akkor elvileg az alkarvédőnek használhatónak kéne lennie pusztakezes harcban (persze a túlzások elkerülése véget, max. egynek). Vagy nem?

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2076 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 12:30

@morgorito: tekintve, hogy Yneven korok óta háborúznak, szerintem minden fegyvert oktatnak harcművészettel is, csupán nem mindegyikre egyszerű mestert találni. Nem azt mondom, hogy a városőröknek lesz, mivel baromira időigényes az oktatása, de azért bele lehet futni időnként. S tekintve, hogy a legnépszerűbb és erősebb kombó továbbra is valami egykezes fegyver és pajzs, így igenis egy 6-os méretű fegyver overkill számukra. A mindenki 4-5-ös fokkal rohangászik, meg játéktechnikailag megoldható, in-game, amikor 2 ill. 4 év a fejlesztési idő, már problémásabb.

@Kaloz: mert játéktechnikailag egy szar fegyver, de legalább még azt is odabökték, hogy aki felköti, az halni indul.

Módosította Selmo: 2019.03.18, 12:32

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 11:25

Morgorito: Valamikor régen épp az tette sötétté a Slan-t, hogy nem tisztelte az életet. Voltak ilyenek (Kránban) de szigorúan mint NJK.
A Slan csatakard nem tudom miért olyan ritka, ha kedvem támadna UTK-s Kardművésszel játszani, én biztos azt választanám. Egyébként ilyen:

https://youtu.be/SiM-pcljtUw?t=118

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 404 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 23:59

Cundior: Részben. Majd a jövő héten megpróbálom megkeresni a pontos idézetet, de már abban sem vagyok biztos, hogy az ETK-ban volt. De mintha ott lett volna.
Azt hiszem félreérted. Fegyverhasználat helyett Harcművészet képzettség, fegyverforgatásra. Akárki megtanulhatja, még csak harcművésznek sem kell lenni hozzá. Lándzsás Eriket (akinek csodálom hogy még mindig nem yneviesítették a nevét) is úgy képzelték el, hogy wushu-stílusban forgatja a lándzsáját. Legalábbis legutóbb még így volt GA szerint. :)

Morgorito: Akkor ez értelmezés kérdése. Szerintem ha nem ura az érzéseinek, akkor a Slan-pszi is ugrik. Annak idején a "gonosz" Slan volt a sötét, aztán ez talán az Enoszuke megjelenése után változott meg. Akkor legalább ennyi haszna volt neki. :)
Ez alabárd? ETK szerint biztos, de talán még az UTK szerint is beleférne:

Attól függ mennyire nem ura az érzéseinek, de ha teljesen nem akkor értelemszerűen necces a pszí akárhogy is. Szóval, mindent összevetve nekem elfogadható egy életet nem annyira tisztelő slan, de az nem ha az érzelmeit nem irányítja, enged az ösztöneinek stb. Nálunk szerencsére csak tápolásért slan még nem volt senki, szóval nem tudom hogy bárkit visszafogna-e.

Egyébként az idézett (pontosabban videón mutatott) fegyver nyugodtan kaphatja a Slan-Csatakard (hamár van ilyen) értékeit, mert ugye senki se tápolni akarna vele és csak a flavour a fontos. Legalább azokat a statisztikákat is használja valaki, mert egyébként ritkán jönnek elő.

Selmo:

Hát, akkor messzemenőkig máshogy értelmezzük a képzettséget. Számomra a harcművészet minimum egy a Slanokéhoz hasonló "iskolát" feltételez, vagy legalábbis hosszú idő alatt kicsiszolt mesterséget. Biztosan van sok kis rend a kontinens egészén, de azért ez nem egy olyan dolog amit egy városőr (hacsak nem a kolostor őre) elsajátít mint alapképzés (vagy akár mint elit, mert oktatót találni igen nehéz). Fejvadászoknak se azt képzelem el, hogy most akkor ők a fejvadászkardot forgatnák másként, hanem egy ősi pusztakezes technikát/fegyvert tanulnak meg.

Egyébként játéktechnikailag nem olyan nagy trűváj, egy olyan rendszerben ahol mindenkinek gyorsan lesz 4-5. fokú fegyverhasználata, tekintve hogy nagyon megéri őket felvenni. Főleg ha szabálykodik a mesélő itt-ott harcművész szálfegyverekkel, akkor a játékosi reakció se fog elmaradni.

És mivel a negyedik fokú fegyverek egyébként is igen erősek (és annak a negyedik fokon való forgatásába már igazán nehéz belekötni), nem igazán gondolom úgy hogy a +1 méretkategória nagyot ütne.

Szóval, számomra még az is hangulatilag nem lenne valami jó ha városőrök harcművészként forgatnának fegyvert, és játéktechnikailag és max. azt éred el vele hogy mindenki az egyébként is erős 4.fokú fegyvereket használja, vagy azonnal felvenné az ötödik fokot. És az ilyen "kényszerítő erők" (harci karakternél hülye lennél nem felkészülni erre, ha ez egy "dolog" a világban) általában pont azzal végződnek, hogy egyen karakterek születnek, kevés "kreatív" mellékképzettséggel. 

Nem látom tehát hasznát, hogy a lándzsások ez használják, se játéktechnikailag se "feeling" ügyében.

Speciális kivételek akadhatnak, de azok azért ne a városőrök/testőrök legyenek hanem valami eldugott iskola/kis csoport által kiképzett személyek.

Cundior:

Szerintem ha gyengének tartasz valamit, nyugodtan erősítheted "simán" is. Meg lennék lepődve ha egy eddig a "használhatatlan"-nak tartott iskola erősítése keltene felháborodást. Én annak a híve vagyok, hogy nyugodtan lehet bátran változtatni, maximum vissza kell tekerni egy kicsit ha túllőttünk a célon. 

Módosította morgorito: 2019.03.18, 00:00

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 23:21

Cundior: Részben. Majd a jövő héten megpróbálom megkeresni a pontos idézetet, de már abban sem vagyok biztos, hogy az ETK-ban volt. De mintha ott lett volna.
Azt hiszem félreérted. Fegyverhasználat helyett Harcművészet képzettség, fegyverforgatásra. Akárki megtanulhatja, még csak harcművésznek sem kell lenni hozzá. Lándzsás Eriket (akinek csodálom hogy még mindig nem yneviesítették a nevét) is úgy képzelték el, hogy wushu-stílusban forgatja a lándzsáját. Legalábbis legutóbb még így volt GA szerint. :)

Morgorito: Akkor ez értelmezés kérdése. Szerintem ha nem ura az érzéseinek, akkor a Slan-pszi is ugrik. Annak idején a "gonosz" Slan volt a sötét, aztán ez talán az Enoszuke megjelenése után változott meg. Akkor legalább ennyi haszna volt neki. :)
Ez alabárd? ETK szerint biztos, de talán még az UTK szerint is beleférne:

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 23:00

Hogy bármilyen fegyvert használhat a harcművész, azt hol írják? Az induló képzettségeknél az szerepel: "1 választott harcművész fegyver", a Föld iskolánál is a 10 alapfegyverről írnak, és a harcművész fegyvertára fejezetben is így írnak: "...ám hagyománytiszteletből idővel a másik kilenc tradicionális fegyver forgatását is megtanulják", aztán felsorolják 10 fegyvert. Ezen kívül ez áll a harcművészet képzettség leírásában: "Ekkor a karakter az adott szinten képes a stílusirányzat tartalmazta összes fegyver, illetve pusztakezes technika alkalmazására." (ezt a 2. fokra írja). Szóval külön tiltás végülis nincs, elvileg bármelyik harcművész megtanulhatja akármelyik fegyvert mint fegyverhasználatot, de hogy sárkányharcban alkalmazhassa, mint harcművészetet, úgy nem oktatják sehol, csak a megjelölt fegyvereket, az aktuális stíluson belül. Tehát például a tonfát azért lehet felvenni, mert része az Avad-ka-kinito stílusnak, így tudja használni sárkányharban, míg az alabárd nem része, ezért szerintem csak mint fegyverhasználatként vehető fel. (Más kérdés, hogy ez jó-e, vagy hülyeség-e, de ahogy én értelmezem, eredetileg ez így van.)

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 22:34

Selmo, értem mire gondolsz, de ahogy Morgorito is írja, azok nem harcművész fegyverek. A harcműcész fegyverek teljesen átlagos, maximum hosszúkard kategóriájú statisztikákkal rendelkeznek, ráadásul esetükben leginkább pusztakezes harcról van szó (legalábbis nálam). Ettől függetlenül, mint írtam igazad van, így se gyengék.

Morgorito, igen, te adtad az ötletet, köszönet érte! Igazából azt csináltam amit javasoltál, 4. fokkal (ahova azért elviszi az ember a képzettségeket, mert még megfizethető és tulajdonságot is kap érte) pont 5 támadásra jön ki. Azért akartam árat szabni neki, hogy elfogadhatóvá tegyem, mert azok a módosítások, amik csak erősebbé teszik a karaktert, akkor is ha jogosak, mindig visszásak, vitákat robbantanak ki (lásd itt). De a valamit valamiértet logikát általában mindenki elfogadja. (Jobb esetben.) :)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2076 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 22:34

Rosszul tudod, bármilyen fegyvert lehet harcművészettel forgatni, ehhez nem nyúltam hozzá. Slan oldalról annyi a kikötés, hogy csak harcművészettel forgatott fegyverekre lehet alkalmazni a slan pszit - aminek mondjuk eléggé ellentmond, hogy a képzettség szerint az összes harcművész fegyvert tudja forgatni, szóval ez nálam fegyverenként/stílusonként feveendő. S igen, elég durván tápos, a játékosok szája széle le szokott konyulni, amikor az elit őrök lándzsát használnak harcművészettel, aminek így 6-os a mérete, kb. nincs ellenük fegyver. Slan pszivel, meg, nos hívjuk csak a tápnak. :D

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 404 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 21:49

Amikor kijöttek a stílusok, a kéznek és a lábnak is külön értékei voltak, ez most már csak egyszerűen egy másolási hiba.

Amúgy, ha majd szembekerülsz egy harcművészettel forgatott szigonnyal, lándzsával, majd akkor mondj olyat, hogy gyengébb harcos mint akárki. :rohog:

Tudomásom szerint csak a harcművész fegyvereket lehet vele forgatni, érdekesen nézne ki az "alabárd" mint választott fegyver :P . Pontosabban nem csak érdekes, hanem tápgyanús is. A lándzsa még határeset, de ugye amellé meg a harcművész nem foghat pajzsot (amit, a leírás szerint, meg lehet tenni egy-kettő fajtájával, hiszen csak másfél-láb hosszúak), szóval nem érzem túl erősnek magában. 

Viszont sejtésem szerint a házi rendszereink a pontos működése eltér, szóval lehet nálatok pedig jól működik. 

Cundior: Én azt javasolnám (megint), hogy csak vedd le az ököl időigényét 2 szegmensre, plusz képzettség nélkül ha gyengének érzed.

Módosította morgorito: 2019.03.17, 21:50

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2076 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 21:24

Amikor kijöttek a stílusok, a kéznek és a lábnak is külön értékei voltak, ez most már csak egyszerűen egy másolási hiba.

Amúgy, ha majd szembekerülsz egy harcművészettel forgatott szigonnyal, lándzsával, majd akkor mondj olyat, hogy gyengébb harcos mint akárki. :rohog:

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 18:18

A bejelentés, meg egyszerűen arra vonatkozik, hogy a köröd elején megmondod, mit csinálsz, fegyverrel, vagy puszta kézzel támadsz.

Ez biztos nem így van, azt egyértelműen tisztázza, hogy minden támadás elején kükön-külön kell megmondani és nem a kör elején. A probléma viszont ez: Tegyük fel, vagy egy mesterkardod és ugye az öklöd. Bejelented az első támadáskor, hogy ütsz a kardal, aztán a másodiknál ismét, a harmadikkal mi lesz? Lehet megint kard? A leírás szerint igen, hiszen minden támadás elején kell eldönteni, amiből ugye 3 van, ezt is egyértelműen tisztázza. Vagy kard nem lehet, mert az időigénye miatt csak kétszer támadhat? Akkor csak ököl lehet. Vagy az se mert elment 10 szegmens? De akkor miért írja, hogy hármat támadhat, és minden támadás előtt külön kell bejelenteni, hogy mivel? Hiszen akkor most csak 2 támadás volt.

Ez a baja ennek az egésznek, ha figyelembe vesszük a könyvet, akkor két dolgot ír le megkérdőjelezhetetlenül, egy, hogy 3-at támad, és kettő, hogy minden támadásnál (mind a 3-nál) meghozhatja szabadon döntést kézről, lábról, vagy akár fegyverről is. Kilóg a játék logikájából, ebben igazad van, de akkor is az van odaírva, mi okból kéne figyelmen kívül hagynunk?

"De én továbbra is azt mondom, jók így, nem kell vele babrálni." - Ez amúgy valószínűleg igaz, így sem sokkal gyengébb más kasztoknál, csak egyszerűen ez engem zavar. Biztos az én hülyeségem, de ha a játék megengedi MINDENKINEK, tőle miért vonja meg? De ezt már beszéltük, nem hozom fel újra, a lényeg, hogy amúgy igazad van, csak ez az én gyengém. :)

Amúgy (ha valakit érdekel), találtam rá megoldást, ami nem akozza a kétkezes ökölharc jobb, bal ököllel támadás anomáliáját. Egyszerűen egy új harcművészet képzettség felvételével lehet növelni a 3 támadási számot, 3. foktól +1-el minden fokon. Szerintem nem túlzás, elég sok pontot felemészt, és végeredményben nem ad többet, mint a kétkezes harc, amit bárki fölvehet.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 404 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 15:31

Dronner: Itt a halandóságra értem, "ha megszúrják ugyanúgy meghal". Ez azért nem teljesen igaz pl. egy elementálra.

A mágusokra se...

Tudomásom szerint őket is meg lehet ölni konvencionális módon, tekintve hogy a lelki tökéletesedés a cél. Az egy másik kérdés hogy ez valószínűleg nem lesz egyszerű.

Valamelyik könyv, tán fórumon elkövetett írói kinyilatkoztatás szerint testükben is kvázi sérthetetlenek lesznek?

Kaloz:

Azért egy idealizált fantasy "harcművészet" és a valóságban létezők között egy az egyben párhuzamot én nem vonnék. 

Nekem egy "sötét slan" nem az akinek nincsen problémája az öléssel, hanem egy olyan valaki aki a Slan Útnak fordított hátat. Nem uralja az érzelmeit, önös célok miatt/vagy akár ok nélkül élvezetért öl, lop, csal stb. 

Módosította morgorito: 2019.03.17, 15:31

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2076 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 13:47

Itt csak letisztázták, hogy a harcművészet is pusztakezes harc szabályrendszerlieg, tehát mások a harcértékei, de körönkénti 3 támadása van. Mondjuk később ezt le is írják, ahogy az összes fegyvernek is leírták az értékeit. A bejelentés, meg egyszerűen arra vonatkozik, hogy a köröd elején megmondod, mit csinálsz, fegyverrel, vagy puszta kézzel támadsz. A harcművészek meg azért lettek gyengébbek, mert már nem kapnak plusz támadást, mint ETK-ban, ahol elég hamar 3-4-et támadtál chi harcban. De én továbbra is azt mondom, jók így, nem kell vele babrálni.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 12:41

Kaloz, ez az?

"A harc művészete ugyanekkor út, a test és a lélek tökéletesedésének útja, melynek végén a harcművész világa Anyagi Síkján felülemelkedett, az élet és halál körforgásából kiszakadó Beavatottá válik."

Illetve, van még egy, a pszihez hasonlóan, értelmezési szempontból nem teljesen egyértelmű rész az ÚTK-ban:

"A harcművész minden támadása elején bejelentheti, hogy kezével, lábával, vagy fegyverével kíván-e támadni. (...) A stílusok alkalmazása közben a harcművésznek az ökölnél feltüntetett szabályok szerint 3 szegmensenként van lehetősége támadni, azaz 3-szor egy körben."

Szerintem ez azt jelenti, hogy a harcművész az időigény rendszerből kissé kilógva, körönkénti támadással működik, és tám/kör-e 3. Szóval akár egy 5-ös időigényű mesterkardal is támadhat háromszor, ha a három támadása elején, mindig azt jelöli meg. Viszont elvileg úgy is lehet értelmezni, hogy "a stílusok alkalmazása közben" tehát ököllel, nem pedig fegyverrel, de ha így lenne, akkor ugyan az merülne fel, mint a pszi pontnál, hogy ez egyértelmű, és ha nem akartak volna mondani vele semmit, miért részletezték volna? Valamint, olyat sehol sem ír, hogy a fegyveres harc különálló lenne, és nem tér ki rá, hogyan lehet a kettőt párosítani, csak abban a részben, ahol azt írja: "MINDEN támadása elején bejeleni...", tehát mind a 3 előtt.

Ti ezt hogy látjátok?

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 10:18

Cundior: ETK, és a lelki tökéletesedést értették alatta.

Aki nem hisz a sötét slan-ek működőképességében, azoknak javaslom hogy olvassák el Dosin Szó, a sorin kempó alapítójának élettörténetét. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]