Ugrás tartalomhoz

Fotó

Slanek #2

• Válasz írásához lépj be
944 hozzászólás érkezett eddig

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 09:13

Irgumburgum, sajnos igen, nem is beszélve az egyedi kardművész stílusokról...

Dronner, hol írnak a slan-ek mágussá válásáról, ez valahogy elkerülte a figyelmemet?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 08:45

Dronner: Itt a halandóságra értem, "ha megszúrják ugyanúgy meghal". Ez azért nem teljesen igaz pl. egy elementálra.

A mágusokra se...

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 08:08

Üdv!

Felmerült lentebb, hogy a harcművészek a pszi alkalmazás szintjének megfelelő pszi pontot kapnak szintlépéskor. Ez a kardművészekre is vonatkozik?

Mert azoknak a kard, vért , nemesi háttér már így is komoly előny.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 23:52

Dronner: Itt a halandóságra értem, "ha megszúrják ugyanúgy meghal". Ez azért nem teljesen igaz pl. egy elementálra.

KLM: Az hogy a Xingnek pontosan milyen köze van a Slanokhoz (közvetlen, közvetett vagy részleges a tudás átfedése) az ízlés szerint fűszerezés. 

De egyébként jogos, a Xing nem az őrjöngő fajta. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11755 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 22:45

Ettől függetlenül persze lehet "gonosz" a felhasználó, de a démoni, "elvtelen/esztelen őrjöngés" nekem már nem fér bele.

Mint mindig, szigorúan magánvélemény, lehet ütközik a könyvekkel. 

A démonok némelyike nem elvtelen-eszetlen őrjöngő, a Xing különösen nem az. Ráadásul szeret elvegyülni az emberek között - igaz, kihívást keresve.

És a Xingeknek van slan-pszije... 

Módosította KLM: 2019.03.16, 22:45

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 22:42

hiszen akkor már nem csak egy egyszerű "törékeny" halandó lesz, hanem egy "felsőbb" lény.

A Slan mágussá válik már az alapkönyv szerint is. Az én értelmezésemben az sem 'egyszerű "törékeny" halandó'.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 22:03

Én személy szerint az eredetet lore tekintetében nem bolygatnám, mindenki játssza úgy ahogy szeretné. Felőlem működik a démoni eredettől kezdve szinte minden, csak legyen jól előre közölve a kedves játékossal.

Azonban, számomra az hogy testileg és átalakuljanak a slanok/slanek nem érződik túl hangulatosnak. Szerintem pont az lehet bennük megfogó, hogy mindenféle átalakulás, vagy ilyesmi nélkül, csak és kizárólag edzés és lelkierő által próbálnak a tökéletesség felé közelíteni. Viszont mindvégig, akármennyire is furcsán, de emberek maradnak.

Démonná vagy elementállá változni szerintem ezzel szembemegy, hiszen akkor már nem csak egy egyszerű "törékeny" halandó lesz, hanem egy "felsőbb" lény. 

Sötét Slan: Szerintem akinek felbomlik a belső egyensúlya, annak legalábbis a magasabb szintű slan disciplínák feletti hatalmát el kéne vesztenie szerintem (mondjuk ezt a többi "tradícióra" is nyugodtan lehet vonatkoztatni) hiszen az egész az elme erejére épít, ami annak a "tisztasága" nélkül keveset ér. Ettől függetlenül persze lehet "gonosz" a felhasználó, de a démoni, "elvtelen/esztelen őrjöngés" nekem már nem fér bele.

Mint mindig, szigorúan magánvélemény, lehet ütközik a könyvekkel. 

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 21:02

Dronner és Krynn: Az Enoszuke kiegészítőben volt egy aikido-szerű harcművészet, amit a Megvilágosodott hívei alkalmaztak. Az lehet elf eredetű, de ennyi év után erősen megkoptak már az emlékeim.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 19:22

KLM:

Tényleg, "slannok" vagy "slanek"?

Nálam [szlenek] az ejtésmód.

Egyébként nekem úgy rémlik, nem feltétlen démoni eredetű a harcművészet. Van olyan is, de van ami más gyökerű (hogy mi, arra nem emlékszem már).

Módosította Dronner: 2019.03.16, 19:24

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11755 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 17:18

Hmmm... démonoktól származó harcművészet, amelyet aztán az emberiség védelmében használtak a démonok, élőholtak és egyéb szörnyek ellen.
Ezen felül valamiféle tökéletességre törekszik, plusz mágussá is válhatnak...

Nem ez lenne az első eset, hogy egyesek meghozzák azt az áldozatot, hogy démonszerűvé válnak, hogy a démonok ellen eséllyel léphessenek ringbe az emberiség érdekében. Nem is beszélve arról, hogy tudjuk, hogy van sötét oldala a harcművészetnek.

Vagy épp ellenkezőleg: a tökéletesedés rész az emberi találmány, netán Kaoraku (vagy másik isten? istenek?) ajándéka, hogy a démoni befolyás ne hatalmasodjon el. 

Aztán persze ott vannak a "sötét slannok", akik viszont a démonná válásban látják a tökéletességet - praktikusan persze nem tudják, hogy a "halhatatlanná válás" és hasonlók, amik a CÉLnál várják őket, az tkp a démonná válás... 

...amúgy a Xingekből kinézem, hogy szimplán azért tanították meg az első embereknek a tudományukat, mert ki akartak tolni a többi démonnal - AZTÁN került bele valahogy a "romlás magja"...

Tényleg, "slannok" vagy "slanek"? 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 16:57

Hmmm... démonoktól származó harcművészet, amelyet aztán az emberiség védelmében használtak a démonok, élőholtak és egyéb szörnyek ellen.
Ezen felül valamiféle tökéletességre törekszik, plusz mágussá is válhatnak...

Nem ez lenne az első eset, hogy egyesek meghozzák azt az áldozatot, hogy démonszerűvé válnak, hogy a démonok ellen eséllyel léphessenek ringbe az emberiség érdekében. Nem is beszélve arról, hogy tudjuk, hogy van sötét oldala a harcművészetnek.

Módosította Dronner: 2019.03.16, 16:58

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11755 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 13:17

(Ehhez még kéne lézerszemű szivárványpóni zsarnokgyík pörgőrúgás, és kész is a M* RIFTS. Bocsánat!)

A Ninjas&Superspieshoz képest még gyenge kezdők.... pedig az 1987-es.

Kahrei számszeríj kata?

Módosította KLM: 2019.03.16, 13:18

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 12:12

(Ehhez még kéne lézerszemű szivárványpóni zsarnokgyík pörgőrúgás, és kész is a M* RIFTS. Bocsánat!)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11755 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 10:52

Ezen felül valamiféle tökéletességre törekszik, plusz mágussá is vállhatnak...

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 09:03

Én onnan fognám meg a harcművész rendek különlegességét, hogy céljuk egy bizonyos állapot elérése, összhang a teremtéssel. Ennek útja testük teljes kontrollja.

Képességeiket mindenképp szintfüggővé tenném, és egy idő után kizárnák/megnehezítenék más harcművészetek elsajátítását.

Az iskolák, mint mondtam, valamihez hasonlatossá válást tűzik ki célul, minél elvontabb a fogalom, annál nehezebb, misztikusabb az út. Például:

Ezüst tigris útja:

Az iskola követője folyamatosan egyre hasonlatosabbá válik a tigrishez. Harci stílusa a tigriséhez hasonlatos, magas szinten a teste is a tigriséhez válik hasonlóvá. Az út során lelkileg is változik, egyre inkább jelennek meg a választott állat jellemzői. Végső cél (pl. 15. Tsz-en), egyfajta apoteózis: ha nem is istenné, de ember feletti lénnyé változik, amely uralja és védelmezi az adott környék tigriseit, nem öregszik, ha (óriás) tigris-formát vesz fel, stb.

Örök láng iskolája:

A cél a tűz eleméhez hasonlatossá válni. Gyakorlataik során az elemi lénnyé válás a cél (hasonlóan Káosz-Uqmat híveihez, csak az út teljesen más), azzal elérve a teljes harmóniát. Testüket egyre inkább uralva "kiszorítják" a víz elemet felerősítve a tűz elemet. Közepes szintre (pl. 10.) érve képesek a választott elemet saját testükből megidézni (Pp-ból adott elemi varázslatra 10 feletti Tsz-enként 1 formában), illetve ettől kezdve a tökéletességhez vezető útról nem léphet le, max. megáll rajta).

20. Tsz-en érik el, hogy képesek korlátlan ideig elementál (úr) formát ölteni, amiben öregedni nem öregszenek, képesek akaratuk esetén síkkaput nyitni a tűz elemi síkjára (ahol ők) képesek elemi formában az életre. Az utat járók rendházai szoros kapcsolatban vannak egymással, 20. Tsz-ű rendházanként csak egy lehet, ha még egy harcművész eljutna erre a fokra, az vagy új iskola alapításba kezd, vagy egy meglevőbe (ahol nincs ilyen szintű példakép) meghívják, de legtöbbször "új életet kezd" a tűz elemi síkján.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 01:02

Morgorito, most már értem, azt hittem valami specifikus víz diszciplínáról van szó. Amúgy az árazása szerintem is indokolatlan, nevetségesen magas...

Az új diszciplína érdekes gondolat, bár valahogy jól meg kéne fogni, valami egyedi, ötletes módon.

Krynn, igen, ezen az ellenfél lendületét kihasználó, védekező stílus nekem is eszembe jutott, jó ötlet ilyen irányba elvinni, ez tényleg sajátos különbséget ad az iskoláknak.

Amúgy, az eredeti Rúna cikkben jobban ki voltak ezek találva:

Tűz, kaptak egy botot, amit most az ÚTK-ba csak úgy átmásoltak, de ETK-ban is 2K6-ot sebzett. Ez most itt sima bot (tehát nem jelent semmit), ott viszont eredetileg K5-ös volt a sebzés, a 2K6 a másfélkezes kard sebzése volt, tehát jelentős előnynek számított.

Víz, kapott +1 Pszi pontot szintenként.

Levegő, volt lábsöprés szabálya.

Föld, a nagy sebzésért cserébe körönként csak 1-et támadott.

Szóval ott minden stílusnak volt értelme, és volt nagyjából egyensúly. Ehhez képest ÚTK-ra úgy sikerült átírni, hogy 3 stílustól elvették az előnyt, egytől pedig a hátrányt...

Amúgy, ha innen indulunk ki, mint hivatalos forrás, akkor az működő lehetne, hogy a nagyon kilógóan gyenge sebzéseket felzárkóztatjuk (a harcértékek bár különböző erőségűek, de azért talán jók), és mind a három stílus K10-lesz. Ehhez képest előny a Föld K10+2-es sebzése, a Tűz 3K6-os botja (másfélkezes kard), a Víz +1 Pszi pontja szintenként és a Levegő lábsöprés lehetősége (mint a bírkózás földrevitele, csak Erő helyett Ügyességgel).

Én a magam részéről szeretem az ilyen visszafogodt, eredetit alapul vevő módosításokat, de elfogadom, ha valaki fantáziátlannak tartja. Mit szóltok ehhez? Kérem a megsemmisítő és lenéző kritikákat! :)

Hát, mondjuk ezek nem valami jók szerintem.

Víz: Egy pszí pont szintenként édeskevés szerintem, ettől nem lesz erős az iskola.

Levegő: Ez kb. tudhatná minden Harcművész, nem sokkal jobb mint a lefegyverzés.

Föld: 1k10+2 tíz szegmens alatt azért elég nevetséges lenne, ezt mindenki érzi.

Tűz: Erősnek erős, de még mindig tartom hogy szerintem a harcművész inkább a két kezével és a lábaival harcoljon elsődlegesen. 

Önismétlést veszélyeztetve, szerintem normalizálni kéne az értékeket először és -aztán- keresni extrákat amivel egyedi lehet mindkettő. A tapasztalatom alapján, ez általában jobb minőséget szokott eredményezni. 

Aztán ha ezzel elégedettek vagyunk, hozzáadhatunk játéktechnikailag nem "egetrengető" különlegességeket. Legyen ez egy nem túl erős extra vért, egy két extra trükk egy speciális lénycsoport ellen, oktatási bónusz, szociális extra képzettségek, akármi.

De fontosnak tartom hogy a legtöbb esetben ne az a plusz dolog legyen az, ami valamit a "helyére tesz", mert akkor azon áll vagy bukik minden, hogy pont az jól működik avagy sem, és ha nem (vagy túl jól működik) akkor egyből borul a kártyavár. 

Persze, minél jobb az alap, annál jobban lehet rá építkezni. A "vanilla" UTK rendszer ugye nem áll túl erős lábakon. Mondjuk, még a mi otthoni verziónk is csak pont arra jó amire mi tudjuk használni, és vannak benne lyukak rendesen (igény alapján van változtatva bármi is, mert emberből vagyunk). 

Viszont az szerintem jelzésértékű, hogy nem olyan komoly agymunkával játszhatóvá tehető a dolog, ha nem is ideálissá. 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.15, 13:24

Morgorito, most már értem, azt hittem valami specifikus víz diszciplínáról van szó. Amúgy az árazása szerintem is indokolatlan, nevetségesen magas...

Az új diszciplína érdekes gondolat, bár valahogy jól meg kéne fogni, valami egyedi, ötletes módon.

Krynn, igen, ezen az ellenfél lendületét kihasználó, védekező stílus nekem is eszembe jutott, jó ötlet ilyen irányba elvinni, ez tényleg sajátos különbséget ad az iskoláknak.

Amúgy, az eredeti Rúna cikkben jobban ki voltak ezek találva:

Tűz, kaptak egy botot, amit most az ÚTK-ba csak úgy átmásoltak, de ETK-ban is 2K6-ot sebzett. Ez most itt sima bot (tehát nem jelent semmit), ott viszont eredetileg K5-ös volt a sebzés, a 2K6 a másfélkezes kard sebzése volt, tehát jelentős előnynek számított.

Víz, kapott +1 Pszi pontot szintenként.

Levegő, volt lábsöprés szabálya.

Föld, a nagy sebzésért cserébe körönként csak 1-et támadott.

Szóval ott minden stílusnak volt értelme, és volt nagyjából egyensúly. Ehhez képest ÚTK-ra úgy sikerült átírni, hogy 3 stílustól elvették az előnyt, egytől pedig a hátrányt...

Amúgy, ha innen indulunk ki, mint hivatalos forrás, akkor az működő lehetne, hogy a nagyon kilógóan gyenge sebzéseket felzárkóztatjuk (a harcértékek bár különböző erőségűek, de azért talán jók), és mind a három stílus K10-lesz. Ehhez képest előny a Föld K10+2-es sebzése, a Tűz 3K6-os botja (másfélkezes kard), a Víz +1 Pszi pontja szintenként és a Levegő lábsöprés lehetősége (mint a bírkózás földrevitele, csak Erő helyett Ügyességgel).

Én a magam részéről szeretem az ilyen visszafogodt, eredetit alapul vevő módosításokat, de elfogadom, ha valaki fantáziátlannak tartja. Mit szóltok ehhez? Kérem a megsemmisítő és lenéző kritikákat! :)

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.15, 09:11

Mi anno a vízhez azt találtuk ki, hogy védekező harcban ha megtámadták, de nem találták el, akkor automatikusan visszatámadhatott (legfeljebb a stílus szerinti támadás/kör és sebzés szerint). Ez a passzívabb stílus pacifistább mentalisást tükrözött, és a visszatámadást úgy narráltuk, hogy az ellenfél saját lendületét használja fel a támadáshoz. Persze a kiosztott sebzés csökkent, hiszen ha nem támadták meg háromszor, vagy eltalálták, akkor nem is adhatta le a max. támadását a körben, de a védekező harc módosítója (ami kb. egy közepes pajzs) + a slan diszciplínák egy erős tankká változtatták. Összesen két játékalkalom alatt teszteltük, nem tudom hosszú távon mennyire broken. Az is hangulatos, amit írtok, hogy a szellemek/túlvilági lények ellen legyen erősebb. 

Módosította Krynn: 2019.03.15, 09:11

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.15, 00:50

Morgorito, milyen diszciplínára gondoltál a víz iskolánál? Vagy félreértettelek?

Amúgy jó ötlet amit mondasz, szerinted/szerintetek hogy lehetne kiegyensúlyozni a 4 iskolát?

Először a harcértékeket kéne rendbe tenni, de ahhoz meg kéne határozni a harcértékek abszolút értéket. Például nyilván a sebzés a legjelentősebb, a KÉ pedig a legkevésbé fontos. Aztán ott vannak az előnyök, ha már víz, a 3 képzettség 3. fokú oktatóbónusza nyilván nem ér fel más iskolák előnyeivel. Persze nem kell a patikamérleg, de megközelítőleg igazságossá hogy lehetne ezt tenni?

Diszciplína:

5.fokú "A Sárkány Ébredése" 3PP/kör, a teste/fegyvere a sebzésellenállás tekintetében mágikusan minősül. Ez az egyetlen eszközük a harcművészeknek a "túlvilági lények" elűzésére, hiszen még a Víz iskola se kap semmi ilyesmit.

Ez nálunk lekerült negyedik fokra, 1 PP/kör igénnyel, hogy ne legyen kötelező az ötös pszí. (Jelezném hogy a papnak/paplovagnak ez ingyen van, a harcosok meg szerezhetnek mágikus fegyvert, tehát ez még mindig sokkal gyengébb/drágább).

Iskolák kiegyensúlyozása:

Természetesen a harcértékeknek kellene "kijönniük" nagyjából ugyanannyira, az előnyöket beleszámítva. Az én tapasztalatom szerint inkább a Földnek kéne a viszonyítási alapnak lennie mint a víznek, el kell nekik a harcérték. 

A víz esetén én biztosan adnék valamiféle élőhalottak/démonok elleni kvázi-varázslatot/varázstárgyat (kötődjön a pszíhez az a lényeg, a fluffot mindenki találja ki maga), mert hát ez lenne az ő "specialitásuk". Esetleg egy távol tartó kört és/vagy elűző "litániát". A lényeg az, hogy ne csak a "gonosz szellem" agyonpüfölése legyen az egyetlen "harcias" megoldásuk, mert azt mindenki más is tud. 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.14, 22:08

Morgorito, milyen diszciplínára gondoltál a víz iskolánál? Vagy félreértettelek?

Amúgy jó ötlet amit mondasz, szerinted/szerintetek hogy lehetne kiegyensúlyozni a 4 iskolát?

Először a harcértékeket kéne rendbe tenni, de ahhoz meg kéne határozni a harcértékek abszolút értéket. Például nyilván a sebzés a legjelentősebb, a KÉ pedig a legkevésbé fontos. Aztán ott vannak az előnyök, ha már víz, a 3 képzettség 3. fokú oktatóbónusza nyilván nem ér fel más iskolák előnyeivel. Persze nem kell a patikamérleg, de megközelítőleg igazságossá hogy lehetne ezt tenni?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]