Ugrás tartalomhoz

Mage: the Awakening

• Válasz írásához lépj be
368 hozzászólás érkezett eddig

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.09, 02:11

Boston Unveiled. Ugyan setting könyv és nem kimondottan modul/krónika, de vannak benne jó ötletek. Mi lejátszottunk egy kampányt nagyjából a könyv alapján teljesen kezdő karakterekkel és összességében tetszett az embereknek.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1670 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 19:46

A Reign of the Exarchs nem kimondottan kezdőknek készült, de láttam már működés közben, és abszolút elfogadható eredményt hozott.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 18:21

Ha nem hivatalos is szóba jöhet, akkor esetleg nézz szét a Storytellers Vaultban:
https://www.storytellersvault.com/browse.php?filters=0_45763_0_0_0_0

Köszi. Igazából bármi jöhet, ugyanis néhány hónapja elkezdtem mesélni egy 1on1 Urban Fantasy sztorit Savage Worlds-ben csak kifogytam az ötletekből, és kéne némi inspiráció. Meg amúgy is a Mage érdekel már egy ideje. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 14:17

Van olyan hivatalosan kiadott krónika ami kimondottan kezdőknek szól, beleértve azt is, hogy akik most ismerkednek a játékkal, illetve kezdő mágusokra írták, akik nemrégiben ébredtek fel?

Ha nem hivatalos is szóba jöhet, akkor esetleg nézz szét a Storytellers Vaultban:
https://www.storytellersvault.com/browse.php?filters=0_45763_0_0_0_0

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 13:33

/off Engem is érdekelt volna anno a Mage (MtA), de csapat nélkül nem éreztem elég erőt magamban, hogy saját magam szórakoztatására nekiessek az elég rémisztő méretű könyvnek - főleg egy dugába dőlt vásárlás után :angry: .

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 12:37

Köszi. Majd megsasolom ezeket a modulokat. Játszani még nem volt alkalmam mage-et egyik kiadással sem, de mindig is érdekelt.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 11:20

A demóságából kifolyólag (olvasatlanul, vagyis mellé is lőhetek... :( ) gondolom ez a nyolc részes nem lehet rossz kezdésnek/kezdőknek.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 10:54

Üdv!
Látom nem mostanában volt mozgás errefelé, de azért teszek egy próbát. Van olyan hivatalosan kiadott krónika ami kimondottan kezdőknek szól, beleértve azt is, hogy akik most ismerkednek a játékkal, illetve kezdő mágusokra írták, akik nemrégiben ébredtek fel?
Másik kérdésem, hogy van e olyan csapat ahová lehetne csatlakozni játékosként, akár online, vagy Szegeden élőben?
Köszi.

ndee

ndee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.27, 13:11

Én vááááároooom  :bravo:

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.18, 09:12

Jönnek a 2nd edition-ök:

http://theonyxpath.com/the-world-of-darkness-second-edition/

http://theonyxpath.com/thanks-for-the-requiems-monday-meeting-notes/

Egy megjegyzés:

Will the second editions require the new World of Darkness Rulebook?

No, the second editions will be standalone, like Vampire/Blood and Smoke. The second edition of The World of Darkness Rulebook will be a canonical reference for the entire system, and include expanded options (like vehicle rules) not present in every game’s core book.

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.23, 09:33

Van bármi specifikus oka, hogy miért Noé bárkája? Csak mert nem tűnik túl hasznosnak, akár működik, akár nem. Én inkább olyat használnék, aminek jól belátható haszna van, vagy ha nem, akkor egy nehezen belátható, de speciális haszna. Például éjszakává változtatja a nappalt (mondjuk lokálisan), és ez jól jöhet a vámpírokkal üzletelő valakinek.

Ekkor kicsit érthetőbb, hogy miért kell mindenkinek, függetlenül minden mástól.

Igazából nincs semmi specifikus oka amiért Noé bárkája lenne az alap ötlet. Arra gondoltam, hogy egy ismertebb történetnek a játékos jobban neki esik többet spekulál rajta és jobban meglepődik, hogy ha az felébredt perspektívával van nézve. Plusz valahol olvastam valami efféle Noé-atlantiszi-mágus agyszüleményt és úgy megragadott a dolog.   

Aláírom, hogy annyira nem nagy hatalom és arra majd még kicsit jobban ráfekszek, ez csak tényleg egy ilyen gondolat csíra, azért is kértem segítséget ( amit meg is kaptam, köszönöm ), hogy mi az amit kilehetne hozni a sztoriból. 

A Noé sztorinak, vagy magának a bibliának lesz még jelentősége a későbbiekben?

Nekem a (német?) Patkányfogó története jutott eszembe: aki talán valamikor a bárka darab birtokosa volt és fuvolát faragott belőle. Később az ő rémtette fertőzte meg az ereklyét.

Még akár lehet, hogy lesz, ez függ a játékos érdeklődésétől is, persze nem terveztem, hogy az egész sztori csak biblikus elemeket dolgoz fel, nem szeretném ha túl kiszámítható lenne. 

jepp, ez a patkányfogós dolog tök jó ötlet. Kicsit C:tLos beütésű, de király :) 

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 589 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.16, 20:56

A Noé sztorinak, vagy magának a bibliának lesz még jelentősége a későbbiekben?

Nekem a (német?) Patkányfogó története jutott eszembe: aki talán valamikor a bárka darab birtokosa volt és fuvolát faragott belőle. Később az ő rémtette fertőzte meg az ereklyét.

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.16, 13:52

Van bármi specifikus oka, hogy miért Noé bárkája? Csak mert nem tűnik túl hasznosnak, akár működik, akár nem. Én inkább olyat használnék, aminek jól belátható haszna van, vagy ha nem, akkor egy nehezen belátható, de speciális haszna. Például éjszakává változtatja a nappalt (mondjuk lokálisan), és ez jól jöhet a vámpírokkal üzletelő valakinek.

Ekkor kicsit érthetőbb, hogy miért kell mindenkinek, függetlenül minden mástól.

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.16, 07:32

Szeretnék egy kis segítséget kérni! 

Van egy krónika ötletem de nem teljes még és kellene némi ötlet morzsa még amin elindulhatok. 

A keret sztori az lenne, hogy: 

A krónika középpontjában egy mágikus tárgy állna. Noé bárkájának egy darabja, ami önmagában is elég érdekes lehetne de igen veszélyes is. A darabka több ezer éve normálisan működött, az állatokat volt hívatott magához hívni, legyen az bármilyen élőlény. Ám az évezredek folyamán a tárgyat az Abyss megmérgezte így aki használja, magához hívhat állatokat ám azokat nem tudja kontrollálni és egyre csak több és több állat érkezik akik a darab kicsavart hatására nem lesznek éppen barátságosak. Noé egy Atlantiszi mágus volt a Thyrsus Torony nagy hatalmú akaratmestere és rajta kívül nem volt képes más használni a tárgyat. 

Ám a Trónok Látói szerint Noé közéjük tartozott és ajándékként kapta a tárgyat az Exarchoktól és azért nem tudja senki használni mert csak olyan képes aki az ő szolgálatukban áll. Szóval a két frakció mindent bevet mikor kiderül, hogy a tárgy az adott városban van. A Trónok Látói használni akarják és mint, hogy egy Ereklye begyűjteni, a Rendek pedig inkább elpusztulni látnák szívesen mintsem a valaki kezébe kerüljön hiszen nem lehet irányítani és nem csak a használójára veszélyes hanem mindenkire. 

Abban kérném a segítséget, hogy: 

1, mi legyen a tárgy pontosan. Én arra gondoltam, hogy a bárka egy darabja lenne, egy hétköznapi tárgy ami igazából értéktelennek tűnik de még is nagy hatalmú ereklye. 

2. a játékos (lévén egyről van szó) halandóval jönne és a krónika folyamán ébredne fel. Lassan megérteni az Atlantiszi beszédet ha a tárgy hozzá kerül, láthatja rajta a rúnákat amit halandó szem még sem csak felfogni sem képes, és belecsöppenne egy olyan harcba amit még nem ért csak a játék végén fog és ízelítőt kap a természetfeletti dolgokból és a saját döntése, hogy hová áll be. 

Ha van esetleg valakinek még vagy jobb ötlete akkor szívesen fogadom, ez még csak egy keretsztori nem kidolgozott abszolút képlékeny. 

Köszönöm a segítséget előre is :) 

noren

noren

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 183 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 22:52

Sziasztok!

Mivel nem midnenki nézi az apróhirdetéseket, így hátha nem árt: van egy eladó MtAw alapkönyvem, szinte új állapotú, 4000 Huf. Ha valakit érdekel, írjon pm-ben!

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 11:56

Folyamatban van-e valamilyen rajongói fordítás project a Mage - The Awakening-re

Mondjuk hogy van, erősen részleges. Küldtem PM-et.
Nem egyszerű a dolog, mivel az Awakening nem önálló szabálykönyv, az alapkönyv is kell hozzá (nWod Core Rulebook). Valamint nem kis mennyiségű és minőségű szövegről van szó.
2011 ben kezdtem el, a saját partimhoz, van hogy fél évig nem nyúltam hozzá.

Bearnie

Bearnie

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 22:00

Sziasztok,

érdeklődnék, de lehet, hogy nem jó helyen. (Ezért előre is elnézést, ha nem jó topicba írtam.)

Folyamatban van-e valamilyen rajongói fordítás project a Mage - The Awakening-re és ha igen kinek tudok ez ügyben írni?
Ha nem, akkor pedig melyik topicon belül lehetne ezzel foglalkozgatni?

Előre is köszi minden segítséget!

ndee

ndee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.18, 22:40

Király, csak nem nagyon értem, hogyan lehet értelmesen beleilleszteni egy átlagos Mage krónikába.

Igazából szerintem sehogy.

Módosította ndee: 2013.08.18, 22:41

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2457 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.15, 14:45

Imperial Mysteries ? Miről szól? Nagy vonalakban természetesen, nem részletekben menően :D csak, h érdemes e beleolvasni.

Ősmágusok kiegészítője (6-9 Arcana értékek és egyéb speciális szabályok kidolgozása, háttértörténet, több info a Supernal Realms-ről és az Ascensionról). Elvileg ez olyan, mint a Masters of the Art a MtAsc-hoz.
http://rpg.drivethrustuff.com/product/97925/Imperial-Mysteries

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.14, 20:48

Imperial Mysteries ? Miről szól? Nagy vonalakban természetesen, nem részletekben menően :D csak, h érdemes e beleolvasni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]