Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kultúrák Palotája

• Zárt téma Téma lezárva
131 hozzászólás érkezett eddig

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.25, 21:42

*Ő még mindig az ajtóban áll, mikor a Druida hátrafordul. Végighallgatása után, szinte azonnal jön a válasz:*
- Múltkor mikor itt voltam, egy könyvtárosnő volt a segítségemre. Ő hozta azokat a könyveket, amik kellettek. Ha jókorát kiáltunk, biztos idejön, ha a környéken van! *Mondja inkább csak viccből.* De komolyra fordítva: Egy próbát megér. Gondolj vagy mondjad ki vmelyik keresett tárgynak/lénynek a nevét, és meglátjuk történik-e vmi is!

*Tanácsolja. Hisz maga sem tudja, hogy lehet-e így…*

(OFF) Végül is logikus lenne, hogy mágikus világban így lehetne keresgélni. És mivel ebbe a topicba mielőttünk, én írtam utoljára, ezért valószínű, hogy hiába várnánk a könyvtárosnőre! Úgyhogy, szerintem nyugodtan írd úgy, hogy „jönnek” a kért könyvek. Ha meg mégis betoppan egy könyvtáros, akkor onnantól az ő segítségét fogjuk kérni. ;) (/OFF)

Green_of_the_North

Green_of_the_North

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 90 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.19, 16:11

Ha nem állítják meg őket senki, a Druida nyugodtan lépdel felfelé a lépcsőn, majd aprót biccentve Fürkésznek gesztusáért be is lép a Könyvtárba. Odabenn megáll egy pillanatra, körültekint. Nem járt még itt, azt sem tudja, hol keresse, amire kíváncsi. Zavarban is van kissé, Fürkészhez fordul.

-Fürkész. Nem tudom, hol is kereshetném meg azt, amire kíváncsi vagyok. Voltam már olyan mágikusan üzemeltetett könyvtárban, hogy csak ki kellett mondani a keresett dolog nevét, és a könyvek, tekercsek, kódexek, térképek, satöbbi maguktól jöttek hozzám. Pontosabban mágia útján. Ez olyan könyvtár, vagy pedig életünk végéig itt bóklászhatunk a pergamenek között?

(OFF)ELnézést kérek a dologért, de úgy gondoltam az utóbbi lehetőség volna a legalkalmasabb, s egy mágia uralta világban akár reális is lehetne a dolog, mármint a könyvek, tekercsek mágikus úton történő keresése.(/OFF)

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.18, 21:33

*Igaz pusztán költő kérdésnek szánta, a Druida mégis válaszol rá… Végighallgatja, majd szokatlan módon, anélkül, hogy továbbmenne, reagál is rá.
- Ezeket jó tudni… Tehát vagy ők ölnek meg egyszer a pimaszkodásodért, vagy halálukig ott maradsz. *Összegzi inkább csak magának. :ok: * Erődet még nem ismerem, csak alakváltásodat. Rólam, már tudod ami szükséges, de még messze vagyunk onnan, hogy harcolhassunk bármi ellen is. Így legjobb lesz belépnünk. Az épületben is jártam már, így a könyvtárig elvezetlek, de ott átadom az idegenvezetést. Hisz ott te tudod, mire akarsz rákeresni.

*Majd ha a Druida is úgy gondolja, tovább mennek, az épületbe! Bent egyenesen fel a lépcsőkön a könyvtárig, mi nyitva is van. Az ajtóban megáll a fehérköpenyes, és előreengedi a másikat.*

Green_of_the_North

Green_of_the_North

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 90 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.07, 12:21

- Hmm. Így a rang mellé egy szolga is dukál. Részedre ez a titulusod már halálod napjáig így lesz? Vagy… Mivel vélhetően egy Amazon sincs a közelben, megkérdem: Vagy tervezed, hogy odábbállsz, majd, mikor megunod őket? *pár lépésig csöndbe marad.* Nem is értem teljesen, hogy tudnák megakadályozni, egy alakváltásra, rejtőzködésre is képes Druidát, ha az menni akarna??
*Majd lépéseik nyomán, meg a legrövidebb útnak hála, lassan ritkulni kezdenek a házak, és az emberek… közel járnak!*

Igen, elérték a nemes, s tekintélyes épületet, melynek neve: Kultúrák Palotája. Mielőtt azonban bemennének, a Druida megáll, szembefordul Fürkésszel.

-Sok kérdés, sok választ igényel. A titulusom, mármint a Prieri szolgája cím halálom napjáig tart. Eközben váltakozhat a prierik száma, akárhányszor csak tetszik, én addig viszont maradok. Nem állok tovább a faluból, s az erdőből, míg egy amazon is él. Nem hiszem, hogy megtudnának gátolni az alakváltásban, s abban, hogy elmenjek-ha akarok. De nem akarok. Bármennyire is ridegek, mégiscsak emberek, és beengedtek az erdőbe, mikor menedékre volt szükségem. Nem vagyok isteni képességekkel felruházva, s nem is szeretnék. Ezt azért mondom, mert jobb tisztázni, mire számíthatunk a másiktól. Alakváltás és rejtőzködés... Ezt minden Druida tudja. Mágiánk a Természetből ered, annak minden létformája alkothatja egy Druida tudományát, én nem jutottam el még a "Tökéletességig", ezért is jöttem ide, Teráliába.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.20, 21:03

*Majd az alak a választól függően és egyben függetlenül, pár órát olvasással tölt. Majd mikor éppen arrafele jár a könyvtáros, halkan, de hogy még meghallja, szól neki. Egyenlőre megköszöni a segítségét, és a könyveket. De azért hozzáteszi még, hogy akármi is lesz a vizsgája eredménye, valószínűleg olvasgatni mindenképpen vissza fog ide jönni. :D
Majd nyugodt, és kimért léptekkel kimegy a teremből, s meg sem áll… Mint akinek dolga van pont a vizsga előtt, lépked ki az épületből is, s meg sem áll a város határán kívülig… :D Bő fél órával rá, mintha pusztán átöltözni ment volna el, egy fehér-szőrmebundás, és szintén emberiaccsont-maszkos alak lépked hasonló nyugodtsággal vissza. Az épületen belül, hacsak meg nem állítják, egyenesen a Mágikus és Okkult Tanok Egyetemének kiselőadójának ajtajához megy. Majd illően bekopogva várja, ha már van bent vki, akkor beinvitálja?. Ő úgy számolta, hogy negyed harangszóval a vizsga kezdése előtt érkezett, így, ha addig nem felelnek odabentről, kivárja, míg tényleg idő nem lesz… :) *

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.30, 23:01

*A vizsga előtti reggelen, újfent csak a padon ülve várja a nőt, ám most a lépcső fele néz. Az eddig „megszokottól” eltérően, most mikorra a nő, lépcső tetejére ér, a férfi már a könyvtár ajtófélfájának dőlve vár rá. Természetesen még megvárja, míg a lány kinyit, csak utána megy be… Ha esetleg megkérdezné, újfent pár mágiával kapcsolatos könyvet mond, ám még mielőtt a lány már menne értük, még hozzáteszi.*
- Várjon még kérem… Tudom nem tartozik közvetlenül a felvételimhez, de gondolom az sohasem baj, ha vki egy könyvtárban olvasni szeretne. Milyen könyveik vannak, a kristályokkal kapcsolatban. Esetleg eredetükkel, alkalmazásukkal, elemzésükkel, belső felépítésükkel kapcsolatban??

_Stanislava Zastovnik (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2007.01.30, 20:56

Nagyon rég volt már reggel.

*A nő egy fáradt mosolyt ereszt meg, majd bólint.*

Igen, holnap is beengedem, ha akarja.

*Stanislava bezár, majd távozik, már csak egy pillantást vet a padon ücsörgő férfira. Kezd nagyon furcsa lenni számára az illető, de nincs oka, hogy beleszóljon a dolgaiba, így hallgat. Másnap reggel ugyan úgy nyitja ki a könyvtár ajtaját, hozza Amarunak a könyveket, mint tegnap. És, ha kell, akkor másnap is, és még azután is... Ez a dolga. *

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.27, 18:51

*Talán már nem is meglepő, de újfent picit lassan kapcsol csak, hogy hozzá szóltak. :P De miközben kurtán körbenéz, már mondja is.*
- Hiszen alig pár harangszóval ezelőtt nyitottak ki, vagy nem?. :D Így elszaladt volna az idő? *Mondja kicsit mintha kába lenne. Majd apró szünet után:* Jó persze-persze… akkor nem is tartom fel. Ugye holnap is láthatom, pont mint ma?
*Kérdi kedves hangon, talán egy kis pajkossággal hangjában. Majd még udvariasságból megkérdi, hogy segíthet-e?. Végül megfontolt léptekkel kifele veszi az irányt. Ott újfent csak a padig jut, amire leülve, megint „gondolataiba” merül egészen reggelig. ;) *

*Másnap, ha nem történik vmi szokatlan, akkor ugyanúgy telik, mint a mai, csak annyiban más a férfi részéről, hogy most azokat a könyveket kérné kedvesen, amiket már korábban mutatott neki a lány, méghozzá az elemi mágiákról szólókat. De a napot ezután újból csak szótlanul olvasgatással tölti... A következő nap reggel (Ha jól számolom a vizsga előtti nap?.), megint csak a padon várja, hogy kinyisson a lány.*

(OFF) Gondoltam megpörgetem picit, mert nem akartam folyamatosan csak húzni, és ezáltal untatni téged. :D De persze, ha ezzel vmit átugrottam, akkor nyugodtan szakítsd meg bárhol az időben. :P (/OFF)

• Látogató

Kelt 2007.01.27, 16:15

*A nő egyáltalán nem veszi észre, hogy a férfi mit csinál, vagy, mit nem. Az igazat megvallva kisebb dolga is nagyobb annál. Lévén mások is járnak a könyvtárba, nem csak Amaru, így bőven van rendezkedni, pakolni és keresgetni való. Ráadásul a különböző laboratóriumok is a könyvtárhoz tartoznak hivatalosan, így nem ritkák a különböző lombikokkal, fiolákkal, vagy épp tekercsekkel, kőtáblákkal szaladgáló tudósok és diálok. Persze, azért nem ilyen nagy a rohanás, ráadásul nem csak Stanislava az egyetlen könyvtáros az épületben, akinek dolgoznia kell. Ha épp semmi dolga sincsen, akkor sem Amaruval fogllakozik. Egy részről nem akarja zavarni, másrészről nem sok mondanivalója van a férfi számára, harmadrészről pedig inkább a saját dolgával törődik. Két asztallal odébb, a férfinek háttal dolgozik valamin, egy nagy kupac könyv társasgában. Láthatóan elmélyed a jegyzeteiben és a papírjaiban. Persze aztán visszatér a munkájához. Végül nem sokkal zárás előtt megint odalép Amaru asztalához és hangosabban megköszülüli a torkát.*

Öhm... Elnézést uram, de szeretnénk bezárni.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.24, 23:41

*A nő első kijelentésére csak magában elmosolyodik, és nem kommentálja tetté, ám tény és való, most többet nem bókol. :lol: A második kijelentésére, viszont pontosan úgyis cselekszik. :eeek: Miután megkapja a könyveket, csak kurtán int, hogy köszöni, de egyenlőre nincsen más kérése… A nap további részét, zárásig csak olvasgatással tölti. Ma a tegnapihoz képest kicsit szótlanabb, de ez talán betudható annak a könyvnek, amit olvas. :) Ám ha csak néha tűnik fel a férfi közelébe a nő, nem biztos, hogy észreveszi, hogy a férfi csak olvas. Nem megy ki sem inni, enni, sem az illemhelyre… Egyszerűen csak olvasgatással tölti az egész idejét.*

• Látogató

Kelt 2007.01.24, 23:22

*A nő a bókra elvörösödik, lesüti a szemét és picit lebiggyeszti az ajkát.*

Öhm... kérem, ne. Erre igazán semmi szükség, csak zavarba hoz vele...

*A segítség felajánlására csak finoman nemet int és elmosolyodik.*

Köszönöm, de mégiscsak ez a dolgom, ezért vagyok könyvtáros. Csak üljön le nyugodtan és hozom őket.

*És valóban. Pár perc és a nő előkerül a tegnapi könyvekkel és átadja őket Amarunak, majd, ha nincs több óhaja, sóhaja, akkor távozik a dolgára. Néha itt - ott feltűnik könyveket hurcolászva, tekercseket olvasgatva, nagy az időközben érkező látogatóknak adva útbaigazítást.*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.24, 22:52

*Újfent kicsit megkésve veszi csak észre a nőt, köszönésére először csak biccent, majd szép komótosan felkel a padról, és a nő után indul be a könyvtárba.*
- Szép reggelt önnek is… Ön szebb, mint tegnap este volt. *Mondja kicsit halkabban, majd ugyanolyan hangerőn folytatja.* Szívesen segítek, hisz én fogom olvasni azokat a könyveket.
*Ám, csak ha a nő is rábólint, megy tényleg segíteni, viszont akkor azt apró mosollyal megfűszerezve csinálja. Majd miután újra előkerültek a könyvek, azoknak hamar neki is áll. Belelapoz a számtan könyvbe, hogy kifürkéssze az itt használt mértékegységeket, meg ki tudja, még hátha talál vmi számra érdekeset. :eeek: De végül a filozófiai könyvet olvasgatja szinte egész nap. :) *

• Látogató

Kelt 2007.01.24, 20:51

*Az éjszaka folyamán senki nem zavarja meg Amarut, senki fel sem jön erre az emeletre. Az épület maga is csak azért van nyitva éjszaka, mert a színházteremben még késő este is nagy a nyüzsgás az előadások miatt, illetve a különtermekben és a szalonokban akadnak kései rendezvények.

Minden esetre a nő, igéretéhez híven, valóban körülbelül egy órával napkelte után érkezik. Ugyan azt a kopott köpenyt és sálat viseli, mint tegnap este, miközben rutinosan kapkodja a lábait a lépcsőn. Jobbját a korláton nyugtatja, ahogy balljában nyitott könyvet tartva, gyakorlatilag menet közben is olvas. Mikor felér az emeletre, elengedi a korlátot és a könyvtár kulcsa után kutat a zsebében és leengedi a könyvet.*

Ohh, szép jó reggelt!

*Köszön mosolyogva Amarura, majd a meglelt kulccsal nyitja is az ajtót. Kicsit fáradt az arca, karikásak a szemei, de a jóindulata töretlen. Belépve a kabátját és a sálat a széles L alakú asztal mögött álló szék támlájára teszi. A tegnapihoz hasonló hosszú, fekete szoknyát és szürke blúzt visel, a kis kitűzővel egyetemben.*

Egy pillanat és azonnal hozom a tegnapi könveit...

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.24, 20:06

*A nő sztoriján aprón felnevet, mint aki szintén átélt hasonlót. Hiszen a maszk miatt a kedves elismerő mosoly nem látszik. :lol: Majd mikor a nő már tényleg indul, még elköszönésként biccent neki.*
- Nyugodalmas szép éjszakát…
*Mondja, és még pár lépés elejéig tekintetét a nőn tartja. Ám utána kényelmesen hátradől, neki a háttámlának. Karba fonja a kezeit, és egy rövid körülnézés után, pár méterrel maga előtt állapodik meg újra tekintete… Innentől kezdve, ha csak vki újfent nem fog rászólni, mozdulatlanul ül, egész éjszaka?.*

*Ha semmi váratlan nem történik éjszaka, akkor napkeltével együtt, a nő is ugyanígy láthatja meg, mikor jön kinyitni a könyvtárat. :) Most sem eszmél egyből, és ahogy mondta, nem is alszik. Ha vki közel megy hozzá annyira, hogy belásson a maszk alá, akkor láthatja, amint mereven egy pontra néz, mint aki transzba van. :eeek: *

• Látogató

Kelt 2007.01.24, 12:08

*A kicsit pironkodó mosollyal int.*

Ohh, nekem mondja? Tudom, milyen az, nekem is csak akkor tűnt fel, hogy beázik a tetőm, amikor a könyveim kerültek veszélybe...

*Kicsit megigazítja a sálát és az iratköteget a kezében, majd bólint. Ha sántítanak is neki a férfi indokai, van olyan tapintatos, hogy ne hozza szóba a dolgot.*

Nos, akkor nem is zavarom tovább, öhm... gondolkodjon csak...

*Még bíztatóan a férfira mosolyog, majd valóban Caltridge tanácsnok irodája felé siet el.*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.22, 12:41

- Kérem, nézze el nekem, de tudom, annak nagyobb a valószínűsége, hogy eltévednék… Sajnos egy elég nagy hibám, hogy ennyi olvasgatás után, nagyon hamar gondolataimba feledkezem, és még egy ilyen rövid úton is könnyeden eltévednék. *Őszinte hangsúllyal mondja az indokát.* De mindenesetre köszönöm igyekezetét. Ha nem nagy gond, akkor itt elüldögélnék napkeltéig, hisz hiába mennék fogadóba, aludni nem tudnék. Csak ülnék, és gondolataimba merülnék, ahogy itt is…
*Elég könnyedén furcsának is tűnhetnek a férfi indokai, ám úgy mondta, hogy lehetőség szerint a leg hihetőbb legyen. Így próbálja az igazi indokait minél jobban titkolni. :) *

• Látogató

Kelt 2007.01.22, 08:58

*Amaru szavaira a nő tétován egyik lábáról a másikra nehezedik, lesüti a szemeit és kicsit elvörösödik.*

Ugyan, hagyja... Kérem. *Aprót legyint, jelezve, hogy kicsit kényelmetlenül érzi magát a bóktól.* Öhm, de a kastély, itt van nem messze. Pár perc séta a keleti városkaputól. Ha kiér, szinte el sem tévesztheti, olyan hatalmas az épület. Az odaút is biztonságos, ha nem az erdőn keresztül, hanem az úton megy. De, ha nem akar odáig kimenni biztos talál estére egy fogadót is...

*Picit megvonja a vállát, jelezve, hogy nem igazán van tisztában a férfi anyagi helyzetével, így mintegy alternatíva gyanánt tette hozzá ez utóbbit, arra az esetre, ha nem akar sétálni a férfi.*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.21, 00:36

- Ugyan már magácska sohasem zavar… Vagy még nem mondtam volna? Csak hát nem tudom, merre is van az a bizonyos kastély, amiről beszél?.
*Mondja még remélhetőleg azelőtt, hogy távozzon a lány?. ;) Hangjában őszinteség, és egy csipetnyi tettetett kíváncsiság lapul.*

• Látogató

Kelt 2007.01.18, 14:22

*Érdeklődő arccal hallgatja végig a férfi szavait, majd némileg zavartan válaszol.*

Öhm... Persze, hogy itt maradhat, ne haragudjon, hogy zavartam. De... De, ha gondolja, a kastélyban mindig talál szabad szobát. Persze, csak, ha gondolja. De, akkor nem is zavarom tovább... Öhm... Jóéjt!

*Még sután int egyet, majd elindul az egyik folyosón az oktatásügyi tanácsnok irodája felé.*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.13, 21:48

*Csak nagyon nehezen, majd fél perc múlva veszi csak észre, hogy hozzá szóltak, és felnéz a lányra. Gyorsan körülpillant, mintha aki nem tudja, hogy mennyit gondolkodott. Majd amennyire tud, kedves hangon felel.*
- Mivel innen elég messze van, így nem valószínű, de köszönöm kérdését. Hogy is… igen. Mostanában elég „rosszalvó” vagyok, így sokat szoktam csak merengve ülni, és így újra átpörgetem gondolatban, amit ma olvastam… Rendezem gondolataim, amit egy kis padon elüldögélve is meg tudok tenni. Már ha ezzel nem csinálok olyat, amit nem szabadna itt?.*

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]