Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kultúrák Palotája

• Zárt téma Téma lezárva
131 hozzászólás érkezett eddig

_Stanislava Zastovnik (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2007.01.12, 21:26

*A nő még visszafordul, a könyvkupaccal a kezében.*

Azért én szeretem, ha rendet hagyok magam után. Legfeljebb, holnap reggel, megint előveszem önnek... Jóéjt!

*Pad akad, méghozzá szinte nyomban a könyvtár ajtaja mellett, oda nyugodtan leülhet. De, alig tíz percet ücsöröghet ott, amikor valaki megszólítja.*

Uram! Öhm... elnézést, uram!

*A könyvtárosnő áll előtte, egyik kezében kopott prémes szegélyű köpeny, a másikban méretes dosszié, tele papírokkal. Vállán táska, nyakában sál lóg.*

Öhm... Nem megy haza?

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.08, 19:42

*Még tesz pár bizonytalannak tűnő mozdulatot, mint aki segíteni akar, csak nem tudja hogyan. Majd mikor látja, hogy a hölgy tényleg nem kéri azt, így az ajtófele ballag.*
- Nem kell túlságosan elpakolni, holnap mikor jövök, folytatnám tovább az olvasgatást… Akkor kellemes éjt!

*S ezzel már ki is lép az ajtón. Ott körbetekint, majd a legközelebbi szabad pad fele megy, ha lát ilyet… Majd ha talál egyet, kényelmesen leül rá, és mint aki gondolkodik, „próbálja” kizárni a külvilágot. S szinte mozdulatlanul töprengve ül… Még az is lehetséges, ha nem zavarják meg ott marad ugyanebben a testhelyzetben egészen reggelig?. És csak akkor kell fel, mikor újra jön a lány, hogy kinyisson… Ám ha megszólítják, feleszmél, s ki tudja hogyan folytatódik tovább. :gyagya: *

• Látogató

Kelt 2007.01.07, 23:01

Napkelte után egy órával már itt szoktam lenni, ha gondolja, akkor szívesen beengedem nyitás előtt.

*Közben a nő elkezdi összeszedni azokat a könyveket, amiket a férfi eddig olvasott.*

Ohh, köszönöm, de arra semmi szükség. Csak elpakolom ezt a pár kötetet és bezárom az ajtót. Menni fog egyedül is, azt hiszem.

*Picit rámosolyog a férfira, majd megpakolva a kilenc könyvből álló kupaccal elindul a teremben.*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.07, 22:08

*Réveteg tekintetét a nőre emeli, mikor az megköszörüli mögötte a torkát. Pár másodpercig csak néz a nőre, mire nagy nehezen kapcsol, és fel is fogja a szavainak értelmét.*
- Igen… Akkor ezt sajnálattal hallom. Szívesen maradnék, de ha ez nem megoldható, hát távozom?. Holnap mikor fog kinyitni? Mert lehet, hogy akkora már újra itt leszek. :ejj: *Közben lassan felkel, és megindul az ajtó fele.* Esetleg segíthetek a zárásban? *Kérdi illedelmesen.*

• Látogató

Kelt 2007.01.07, 21:29

*A könyvtár valóban nem éjjel-nappali nyitvatartású. Már besötétedik, amikor Amaru mögött valaki megköszürüli a torkát. Ha a férfi erre sem figyel fel, akkor finoman megkocogtatja a vállát. Ugyan az a nő az, aki a könyveket adta neki.*

E... elnézést uram! Ha nem bánja szeretném bezárni a könyvtárat, már későre jár.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.07, 19:36

*A férfi fejével jelzi csak, hogy tényleg nem akar többet, egyenlőre… Mikor a hölgy felkel, amolyan jelzésértékűen, ő is megemelkedik, de aztán vissza is ül. Még szótlanul bólint egyet, köszönésképpen az eddigi segítségre, de aztán a könyvre szegezi tekintetét. :sor: Lapozgat párat, de aztán inkább az elején kezdi. Nem halad gyorsan, csak komótosan. És többször meg is torpan, ám olyankor csak ül, és mered előre. Ilyenkor nem mozdul, és nem néz szét… Viszont az idő múlását sem érzékeli túlságosan. Így több mint valószínű, hogy a lánynak szólnia kell neki, hacsak nem éjjelnappal nyitva van a könyvtár?. :ejj: *

• Látogató

Kelt 2007.01.02, 11:50

*Lévén a maszk miatt a mosolyból semmit nem lát az ég egy adta világon, így csak biccent.*

Öhm, remek, remélem tudtam azért valamit segíteni. Ha bármire szüksége van még, csak szóljon... Öhm, akkor engedelmével...

*Ha a férfi már nem akar tőle semmit kérdezni, úgy feláll, betolja maga után a széket és távozik az asztaltól, vissza a munkájához és a méretes könyvkupacokhoz.*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.01, 22:35

- Nem tesz semmit… Kérem, ne szabadkozzon. Épp ellenkezőre, köszönöm az eddigi segítségét! *Mosolyog rá a nőre a maszk alatt.* Ám ez esetben tényleg nem akarom, hogy miattam ne végezzen a napi munkával… Köszönöm még egyszer a segítségét! Akkor majd beleolvasok, aztán majd kiderül. :D Ha meg megakadok, remélem nem fogja zokon venni, hogy önhöz fogok fordulni?. *Próbál udvarias lenni, talán már túlságosan is. :szent:*

• Látogató

Kelt 2007.01.01, 21:11

Uhm... természetesen. Nos, sajnos, hogy pontosan mit is tanulnak, azt nem tudom megmondani, lévén én sem sokkal régebben vagyok itt, de... De azt tudom, hogy az ifjak megtanulnak írno, olvasni, alapvető számítási gyakorlatokat sajátítanak el, történelmet tanulnak. Csak épp annyira, amennyire az alapvető műveltség megköveteli tőlük, illetve, amennyivel utánna elboldogulnak. Néhányan filozófiát, művészetet és művészettörténetet is oktatnak.

*Sajnálkozva vállat von.*

Bár gondolom ezzel nem sokat segítettem. Bizonyára minden rendben lesz, szerintem ne aggódjon ennyire... Mármint, bocsásson meg, hogy beleszólok, ne haragudjon, nem akartam megsérteni.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.30, 12:53

*Miután végighallgatta a nőt, elgondolkozva csöndbe marad pár percig… Majd igazít egyet a könyvön, mint egy rendmániás, és újból a nőre emeli tekintetét a maszk alatt.*
- Teljes mértékben igaza van, arra ott a könyv… Viszont mivel nagyjából csak egy éve vagyok ebben a királyságban: Mesélne nekem akkor olyanokat, amit az említett ifjak tudhatnak? Mármint az adott témánál maradva. *Mosolyodik le.* Milyen előtanulmányokat tudhatnak, amire rákérdezhetnek??
*Reméli, hogy nem kérdez olyanra, amire nem tud felelni, hiszen nem az a célja, csak próbálja betájolni, hogy vmi elképzelése legyen a majdan kért anyag méretéről. :) *

• Látogató

Kelt 2006.12.30, 12:34

*Kicsit meglepődik a kérdésen, de aztán csak elgondolkodik egy pillanatra és folytatja.*

A legelején? Ohh, tudja én nem vagyok történész, bár némi keveset azt is tanultam, de a világért sem szeretnék butaságot mondani. De hát, erre valók a könyvek, nem?

*Halványan elmosolyodik, majd folytatja.*

Bár kétlem, hogy ilyen mélyen belekérdeznének a történelmi ismereteibe. A Királyi Mágiaakadémia elsősorban fiatalok képzésével foglalkozik, így nem hinném, hogy önnek többet kellene tudnia, mint azoknak a nagyrész polgári származású ifjaknak, akik valamelyik tanítómester iskolájából kerülnek az Akadémiára.

*A nő nem úgy tűnik, mintha nagyon zavarná, hogy beszélnie kell, legalábbis az adott témában biztosan. Lévén ez a munkája, így nem különösebben kell noszogatni, hogy kinyissa a száját, illetve tudományról van szó, így némiképp még lelkesnek is mondható. Némi szétszórtság és zavartság azonban még így is felfedezhető a hangjában.*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.30, 00:36

*Érdeklődve hallgatja amit a lány mond, azt a keveset. :D Majd megpróbál a legkedvesebb hangján megszólalni.*
- És mi lenne, ha a legelején kezdené?? Mi volt itt mielőtt létrejött volna vmi is? Vagy ennyire nem kérdezhetnek vissza?
*Próbálja beszélésre késztetni a lányt. És éreztetni vele, hogy nyugodtan mondja csak, őt érdekli. :) *

• Látogató

Kelt 2006.12.29, 20:15

Nem, persze, egyáltalán nem sietek, elvégre a legtöbb könyvet úgyis csak zárás után tudom eltenni...

*Rázza meg tagadólag a fejét és nem úgy néz ki, mint, aki nagyon menni akarna.*

Fistandantilus Császársága? Nos, igen... Lévén Terália, ha nem is nagy része, de a hajdani császárság területén fekszik, szóval talán azt is kicsit átnézhetné. Vagy nem is tudom...

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.25, 16:10

- Ugyan-ugyan! Szívesen hallgatom, mondja csak nyugodtan… Ám az esetben, ha csak feltartom, akkor köszönöm, hogy eddig is segített! De mint mondtam már, örömmel venném, ha tudna maradni?.
*Kicsit hátrébb dől a székben, és a könyvet a tartalomjegyzéknél hagyja csak nyitva. Ha nem távozik olyan sürgősen a lány, mondja is tovább, marasztalóan:*
- Bele is kezdett vmi Fistantilus Császárságba… Most akkor nem ennek a tartománynak az eddigi rövid múltját kérdezik? Kérem, fejtse ki nyugodtan bővebben, szívesen hallgatom…

• Látogató

Kelt 2006.12.24, 23:38

Ohh, így már értem, elnézést...

*Szabadkozik egy sort, majd elgondolkodva leül a férfivel szembe a másik asztalhoz.*

Nos, hát, azt nem írja, hogy mennyire kérik számon a történelmet, de szerintem a mágiatörténet helyett kérik, elvégre, nem mindenki tanult olyasmit a felvételi előtt. Szóval bizonyára néhány évszám is kellhet majd, de leginkább a nagyobb történelmi összefüggések érdekelhetik őket. Ráadásul a kifejezetten terál történelem, alig egy évtizedet, ha magáénak mondhat. Fistandantilus Császársága nem hinném, hogy... illetve, de, persze, hogy nagyon fontos, hisz... mindegy. De kétlem, hogy nagyon évszámokra gondolna bárki is...

*Beszéd közben tintafoltos kezével lendületesen, de azért visszafogottan gesztikulál.*

Filozófiával kapcsolatban pedig inkább azt tudnám javasolni, hogy a különböző érvelési és ellenérvelési módszereket nézze át. Ha van véleménye az adott témáról és átgondolja, mit mond, akkor bizonyára nem lehet baj. Persze csak szerintem, de, én nem vagyok illetékes az ügyben.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.20, 20:46

- Ohh bocsánat, ha nem kellőképpen fogalmaztam… Kérem, nézze le nekem. Végül is a levezetésem logikájának a helyességében nem voltam biztos, de mindegy is. A történelemre, és a filozófiára fogok most összpontosítani. Aztán majd kiderül… Akkor ezek a könyvek vannak, amiket már ki is hozott? És azt hiszem, hogy a történelemmel fogom kezdeni… Mennyire kérik visszamenően a történelemben??

• Látogató

Kelt 2006.12.20, 20:35

*Stan érdeklődő arccal hallgatja a férfit, elvégre az a dolga, hogy segítsen. Közben folyamatosan picit bólogat, ahogy nyugtázza a hallottakat, de a kérdésre némileg meglepődik.*

Az én véleményemre? Öhm... Mármint miben? Én nem tudom, hogy ön, miben járatos, vagy, mi az, ami könnyen fog menni önnek. Én legfeljebb annyit tehetek magáért, hogy megmondja, miből szeretne jobban felkészülni, én pedig odaadom a megfelelő könyveket.

*Kicsit feszengve vállat von, elvégre most nagyon nem érti, mit is várnak tőle.*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.20, 20:11

*Higgadtan lépcsőzik le az asztalokhoz a könyvekkel, különösebb baki nélkül. Még egyszer megköszöni a lánynak, majd csak utána ül le a könyveket átlapozni… Eléggé belefeledkezett a könyvek olvasásába, mire visszatért a lány, így a lány halk szavaira nem is riad fel. Sőt, még csak meg sem hallja. Csak pár pillanat múlva néz fel, mintha körül akarna nézni. ;) Türelmesen, és figyelmesen hallgatja végig a lányt.*
- Én úgy tudom, hogy tanoncnak vesznek majd fel, ha sikerül… Mivel ezen földeken nem tudom, hogy mik a szintek, így jobbnak véltem, hogy az alapoktól induljak el. *Mondja őszintén, miközben figyeli a lányt, nem-e untatja?. Majd egy picit csöndbe marad, elgondolkodik.* Azt hiszem a fogékonyságot, és a fejtörőket átugorhatjuk. Ezekre nagyon nem is lehet könyvből felkészülni(?). :five: Talán a mértannal sem lesz bajom, de azért az itt használatos mértékegységeket, és az átváltásokat majd megnézem… Maradt a történelem, és a filozófia. Mindkettő igen érdekes, és lebilincselő is tud lenni. Azt hiszem ezekre kéne koncentrálnom, a következő napokban. Viszont kíváncsi lennék ez ügyben az ön véleményére is. :) Ön mit ajánlana nekem?

• Látogató

Kelt 2006.12.20, 14:24

*A legközelebbi asztalok középen találhatók, vagy valamelyik oldalsó olvasóteremben, de mindkettőhöz le kell menni a gallériáról. A könyvtáros Amaruval együtt lelépcsőzik onnan.*

Öhm, akkor én megyek és utánnanézek annak, hogy mit is kell tudnia. Engedelmével...

*Ha a férfi nem akar még tőle valamit, akkor elsétál, útközben még a hóna alá csapva az egyik asztalon hagyott tekercset.

Jó húsz perc múlva tér csak vissza, addig Amaru kedvére olvasgathatja újonnan szerzett könyveit. Pár lépésre megáll a férfitól és halkan megszólítja, nem akarja megijeszteni.*

Öhm... Elnézést uram...

*Négy könyvet tart a kezében és egy tekercset, amiket szépen letesz az asztal sarkára.*

Találtam néhány dolgot. Az oklevéltárban akadtam erre a tekercsre, amiben azt írják, hogy milyen követelményeknek is kell megfelelnie egy mágustanoncnak. Mértani ismeretek, történelem, filozófia, logika, fejtörők és mágikus fogékonyság. Lehet, hogy félreértettem valamit és ön nem tanoncnak jelentkezett, de azért bátorkodtam néhány kötetet hozni, amiből fel tud készülni rendesen... Márha valóban erre van szüksége.

*Kicsit szerencsétlenkedve áll az asztal sarkánál, tintafoltos kezeit a most hozott könyvek tetején nyugtatva, majd kicsit közelebb tolja őket a férfihoz, hogy nézze meg melyikre van szüksége közülük.

Nagy terál történelmi album
A számtan, mértan és a számmisztika alapelvei
Terália történelme
Filozófiai alapismeretek
*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.18, 23:46

- Ez esetben majd megnézném a tekercsgyűjteményt is, ha lesz rám mód/idő.
*Veszi a lapot, és könnyeden válaszol is rám, mintha csak mindig is erre gondolt volna. :) Nem akarja túlságosan zavarba hozni, úgyhogy csak követi, és szép lassan kezében gyűjtögeti, amit neki ad köteteket. Azokat mikor mindet megkapja, leteszi egy közeli asztalra.*
- Köszönöm szépen! Ha nincsen egyéb más sürgős dolga, akkor megköszönném, ha utána tudna nézni, hogy mit kéne tudnom… De ellenkező esetben, bőven ráér, mivel még öt nap múlva lesz a felvételim. :)
*Majd, ha nem mond vmit amire válaszolnia is kell, akkor megvárja míg távozik, és a könyveket veszi szemügyre… Sorra belelapoz mindegyikbe, vmi tartalomjegyzéket keres, ami alapján többet tudhat a tartalmukról?. :gonosz: Majd, ha még sokáig nem kerül újra elő a könyvtáros, Az elemi mágia elméletébe olvas tüzetesebben bele… De amint meghallja közeledni a lányt, felnéz rá, és meghallgatja, mit mond.*

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]