Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kultúrák Palotája

• Zárt téma Téma lezárva
131 hozzászólás érkezett eddig

_Stanislava Zastovnik (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2006.12.18, 23:10

Elementalista képzés... Ohh, értem, rendben. Persze, természetesen, keresünk néhány megfelelő kötetet.

*Nem nehéz elcsípni a tekintetét, bár láthatóan némiképp zavarja a maszk, nem igazán tudja mire vélni, de úgy tűnik az a fajta ember, aki ha beszél, azt egyenesen a partnere felé teszi. A bókra viszont szinte azonnal lesüti a tekintetés és picit elpirul, de sokkal inkább zavarában, mint szemérmességében.*

Ohm, természetesen... Öhm... Valóban, remek a tekercsgyűjteményünk is, nem csak a könyvek figyelemre méltók.

*Gyorsan hárítja a dolgot, aztán topog egy kicsit, nem tudván elsőre mit is mutasson a férfinak, aztán a gallériára vezető legközelebbi lépcső felé veszi az irányt.*

Rengeteg mágiaelmélettel foglalkozó könyvünk van, olyanok is, amikez az Akadémia bocsátott a rendelkezésünkre, amíg lemásoljuk őket, így biztos találunk valamit, ami önnek is megfelel majd.

*Némi lépcsőmászás, gallérián sétálás, létratologatás és létrára mászás után, öt méretes könyvet adogat szép sorban Amaru kezébe.

Mágiaelmélet IV - Az őselemek
Az elemi mágia elmélete
Beszélgetések az elemek természetéről
Az őselemi síkokról
Az elemek természete
*

Szerintem elsőre ennyit tudok adni. De, amíg ezeket megnézi, addig körbenézek még máshol is. Aztán, ha ezek alapján pontosabban is meg tudja mondani, hogy mit keres, akkor máris könnyebb dolgunk lesz. Szó... Szóval, ha gondolja, amíg ezeket átolvassa, azalatt én utánna nézek, mit is kérnek vagy ajánlanak pontosan a tanulmányaihoz.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.18, 22:31

- Ha nem hát nem… *Von vállat darabos lezserséggel. Nem erősködik a pakolás miatt. :) * Mint mondtam, mindegyik kötet érdekel, mert szeretek olvasgatni. Ám most ha ez segít vmennyit önnek, akkor az Elementalista képzésre iratkoztam be. Ehhez szükséges felvételiről szeretnék többet megtudni, vagy esetleg némiképpen fel is készülni. *Szünetet tart, esetleg megpróbálja elcsípni a lány tekintetét. Igaz az emberiarccsont-maszk miatt nem biztos, hogy sikerül?.* De látom már, hogy nemcsak a könyvek miatt fogok még visszajárni ide! *Bókol aprón, de közben megtartja az illedelmes távolságot, nehogy tolakodásnak vegye a lány… Mindez alatt/után természetesen tisztes távolságban követi a lányt, ha amaz mutatja az utat.*

• Látogató

Kelt 2006.12.18, 19:07

- Szép napot, önnek is... Ohh, erre igazán semmi szükség, magam is elboldogulok vele. De már épp kérdezni akartam. Mármint, hogy miben segíthetek. Szóval, miben lehetek a szolgálatára?

*Mivel Amaru megszólította, mégsem emeli fel a kupacot és felfüggeszti a pakolást. Kifejezetten kedves, barátságos hangja van, de az egész viselkedése kicsit visszahúzódó és némiképp zavarban van. Amolyan általános zavarban, mint, aki túlzottan önbizalomhiányos.*

- Ohh, szóval a Mágikus Tanok Egyeteme. Hát... Attól függ, miből akar felvételt nyerni. De szívesen megmutatok mindent, ami a témához kapcsolódik, ha erre gondolt.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.17, 22:36

*Belépve a kétszárnyas ajtón, meg áll, hogy körülnézzen. Óhatatlanul is elcsodálkozik, hiába ne mez az első könyvtár amit látott… Vhogy mindig szívesen időzött efféle helyeken, ha ideje engedte, így most sincsen ez másképpen. Lazán, de mégis tüzetesen néz végig a könyvespolcokon, mintha csak a könyvek össz számát próbálná megsaccolni. :) Így párszor át is fut tekintetével a könyvtároson. De végül is észreveszi… Felé veszi az irányt. Mikor odaér, halkan megszólal:*
- Jó napot segíthetek?. *Ha igen, akkor elveszi a nőtől a könyvet, és vélhetőleges sorrendben felpakolja, pláne, ha még adagolja?. :titok: * Viszont ön is segíthetne nekem! A Mágikus Tanok Egyeteméről jöttem… Oda szeretnék felvételt nyerni, és az ehhez szükséges könyvek érdekelnének! Ha lenne egy kis ideje rám, megmutatná, merre keressem, és mit is? :)

• Látogató

Kelt 2006.12.17, 22:06

*A könyvtár hatalmas kétszárnyú ajtajának egyik szárnya nyitva várja a látogatókat. Már maga az ajtó faragása is árulkodik a mögötte rejtőző termekről, hisz nyolc szépen megmunkált kazettáján beszédes faragványok díszelegnek, - bagoly, lombik, szabályos ötszög, íbisz, fél szem, teknőc, tekercs és toll - valamint az ajtó felett a földszintihez hasonló réztábla, rajta a felírat terál nyelven. KÖNYVTÁR.

Belépve egy méretes terembe érkezik a tudásra vágyó, amely falait körbe gallériával kettévágott padlótól plafonig futó könyvespolcok takarják. Középen az ajtóra merőlegesen nyolc könyvespolc áll, egy - egy létrával a végükön, a "polckör" közepén pedig olvasóasztalok, páronként egymással szemben összetolva. A középen álló polcok oldalán a könyvtár használatának szabályzata van kitűzve, alattuk pedig alacsony asztalkák az olvasott könyvek számára.

A bejárattól jobbra a galléria alatt L alakú magas asztal áll, mögötte székkel és temérdek katalógusszekrénnyel. Az asztalon bedugaszolt tintatartó, néhány könyv, kódex és tekercs, valamint papírkötegek és használt vagy éppenséggel felavatatlan pergamenek és papírok.

A falakat borító polcok itt - ott néhány ajtó erejéig megszakadnak, amelyeken kis táblácskák hírdetik a mögöttük megbúvó olvasótermeket, fóliánstárakat, kőtáblagyűjteményeket, a levéltárat és a különleges tudományokkal foglalkozó kisebb gyűjteményeket.

Könyvtáros pedig éppenséggel akad. Mindjárt a bejáratnál egy némiképp kócos, de néhány hajtűvel összefogott barna hajú harmincas évei elején járó nő pakolászik egyik asztalról a másikra egy tetemes magasságú könyvkupacot. Jobbjával az alsó kódexet tartja, a legfelsőt pedig állával támasztja meg, nehogy ledőljön, míg a baljával egy köteg tekercset fog. Ahhoz képest, hogy milyen kis szerencsétlen első ránézésre, ahhoz képest meglehetős könnyedséggel cipeli a kupacot. Az egészet lepakolja az egyik közeli asztalra, aztán a legfelsőt lábujjhegyen pipiskedve megpróbálja feltenni az egyik magas polcra, de pár centiméter hibádzik.

Maga a könyvtáros egyébként egy vézna termetű, kissé sápadt nő. Hosszú porszürke szoknyát visel, fehér magasan gombolt, hosszúujjú blúzzal. Kerek orrú csattos cipője hangosan kopog a könyvtár márványpadlóján. Semmi ékszer, semmi festék, az egyetlen "dísz", amit visel egy rézszín kitűző, amely egy nyitott könyvet ábrázol, benne egy vörös-arany könyvjelzővel. Az egész nem nagyobb egy terál aranyérménél.

A nő nagy nehezen végül visszateszi a könyvet, aztán már emelné is fel ismét a kupacot, amikor észre veszi a belépőket és barátságos mosollyal biccent feléjük. Némileg nyúzott, átlagos arcát elnézve nem biztos, hogy bárki is észrevenné, amikor elmegy mellette az utcán. Amolyan semmit mondó, szürke kis egérke benyomását kelti.*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.28, 01:01

- Akkor öt nap múlva…
*Mondja, aztán egy kurta biccentés után sarkon fordulva kilépked a folyosóra… Egyenletes, és semmiképpen sem sietős léptekkel megy a bronztáblához, hogy megnézze, a könyvtárat merre is találja. /Ha rajta van. Ha nincsen, akkor utána vkit megkérdez./ Mikor meglátja az újonnan érkezőt, akkor az is láthatja rajta, hogy ő is vmit keres… Ha amaz megszólítja, akkor mivel ő is a könyvtárba tart, ezért felajánlja, hogy elkísérheti. ;) Mikor ketten, vagy csak a fehérköpenyes alak megérkezik a könyvtárba, egy könyvtárost keres, aki segítségére lehet. Olyan könyveket tud neki ajánlani, amik a felvételihez kellhetnek. Aztán majd a kötetek láttán, ő úgy gondolja, hogy majd eldönti, melyiket mennyire alaposan lapozza át. :bravo: *

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.26, 01:18

-Amennyire, nekem eddig kellet, még nem volt bajom a számtannal, mértannal… Viszont a történelemnek utána kéne néznem. A többi meg majd alakul vhogy… *Veszi könnyedén, de nem félvállról* Még kell vmit tudnom, vagy mindent átbeszéltünk? *Teszi fel a kérdést, mielőtt megindulna…*

Mindent megbeszéltünk, azt hiszem. Igen...hmm...igen. Ennyi, igen. Akkor, ahogy mondtam, a megbeszéltek szerint jöjjön el öt nap múlva. A Király Főkönyvtár addig is nyitva áll ön előtt, hogy tanulhasson.

~~~

*A könyvtár a harmadik szinten van, Királyi Könyv- és Fóliánstár néven, de sokan Főkönyvtárként is emlegetik. Portás nincs, legalább is elsőre nem kerül elő, van viszont elég sok diák, tanár, vendég, látogató, művész és még sok-sok alak, akik színes ruhákban, vagy épp szürke professzori köpenyekben, könyvekkel, hangszerekkel, jegyzetekkel, lombikokkal és más csodákkal a kezükben sietnek a dolgukra - ki-ki máshova.*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.23, 00:08

*Az első szinten, rögtön a bejárattal szemben ember nagyságú bronztábla hirdeti, hogy a belépő mit találhat ezen a szinten.*

(OFF) Mivel Edmund Sean Caltridge már egy ideje nem reagált rám, ezért én írok neked is pár sort, ha nem baj: A Kultúrák Palotájának leírását, a legelső reagban olvashatod, ha visszatekintesz. Tudtommal a bejáratnál nincsen portás, csak a tábla kiakasztva. Ha van annyi türelmed (előre nem meghatározott ideig), és tudsz is várni, akkor ildomos lenne megvárni míg ESC válaszol. Esetleg U2Ut is írhatsz neki, vagy conBarten-nek… Kitartást! (/OFF)

_Lictor (NPC/NJK)

_Lictor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.21, 10:12

Egy serdülőkori éveiben járó fiúcska lép be a palotába és zavartan néz körbe. Arcán segélykérő, zavart mosoly, szemei ide-oda cikáznak. A könyvtárat keresi, de minden esetre valami portásszerűséget akitől tud érdeklődni, hogy mit hol találhat meg.

Módosította Lictor: 2006.11.21, 10:13

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.27, 00:21

-Amennyire, nekem eddig kellet, még nem volt bajom a számtannal, mértannal… Viszont a történelemnek utána kéne néznem. A többi meg majd alakul vhogy… *Veszi könnyedén, de nem félvállról* Még kell vmit tudnom, vagy mindent átbeszéltünk? *Teszi fel a kérdést, mielőtt megindulna…*

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.26, 22:11

Hmmm...*A varázsló megvakarja az orrát, majd az asztal fiókjába túr...valami papírossal zörög odabent, miközben beszél hozzád.*

Alapfokú számtani és mértani ismereteket, a Terál történelem ismeretét és szellemi feladatok megoldását várjuk el...fejtörőket és feladványokat kell megoldani, de ne holmi várási gyermekjátékra gondoljon - nem egyhez komoly mentális felkészültség, sőt, talán pszichonikus képesség is jól jöhet. Ezen kívül a bizottság egy tagja vizsgálni fogja a jelentkező mágikus fogékonyságát. A Központi Királyi Könyv- és Fóliánstárban talál köteteket, melyekből a történelmet, számtant és mértant elsajátíthatja - bár most elkezdeni tán már késő lesz.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.23, 20:11

*Már szinte készül a magyarázattal, mikor a másik csak hümmög. Így aztán magától nem is kezd bele… :) Majd apró kíváncsisággal hangjában megkérdezi:*
Előre, mit lehet tudni a felvételiről, pontosan miből áll? Milyen témákat érint? Illetőleg van-e az itteni könyvtárban olyan könyv, amivel kicsit rá lehet készülni??

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.22, 13:07

*A férfi mindent feljegyez, láthatólag nem nagyon zavartatja magát az "elvileg ember" megjegyzésen. Aztán hümmög egy kicsit, és lapoz néhányat a könyvben.*

Havi tíz királyi aranydukát a tandíj ezen a képzésen. Ha ezt nem tudja fizetni, úgy kérhet méltányossági támogatást a Tanácsnok úrtól. Mához öt napra lesz a felvételije a Mágikus és Okkult Tanok Egyetemének kiselőadójában.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.21, 22:49

- Ennyire nem fontos, csak gondoltam egy próbát megér. :nyenye:
*Kis gondolkodást megenged magának, mielőtt válaszolna a kérdésekre. Viszont amikor válaszol, úgy teszi, hogy legyen ideje leírni:*
- Csak sejtettem, hogy lesz tandíj, de azt végkép nem tudom, hogy mennyi is lesz?.
- Nevem Amaru Hiátus. 116 téllel ezelőtt születtem, a Fanderay-fennsíkon, a déli kontinensen(/sarkon). A fajom… elvileg ember. *Mondja, majd várja a szavai hatását…*

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.19, 20:26

Sajnálom fiatalember, ezt csak két ember engedhetné meg magának - az Egyetem Főrektora, vagy az Oktatási Tanácsnok. Ha mindenáron ez minden vágya, akkor őket keresse föl - bár javaslom, inkább törődjön bele, ezek a képzések így is egész napos elfoglaltságot adnak nem hiszem, hogy lehetséges lenne négyet egyszerre végezni.

Elementalista...értem. Először felveszem az adatait, majd kap egy időpontot a felvételijére. Neve? Születés helye? Születés ideje? Faja?...

*A válaszokat feljegyzi a pennájával az előtte lévő, magától lapozó vaskos könyvbe, majd megigazítja a fején a süveget.*

Gondolom tudja, hogy havi tandíj van, amit minden hó elején kell fizetnie az Egyetem kasszájába.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.08, 22:39

- Hát ez nem a legjobb hír, de logikus… Ennek tükrében át kell gondolnom.
*Több percig is töpreng magában, mintha csak nem tudna dűlőre jutni… Végül is majd tízpercnyi hallgatás után ismét megszólal:*
- Kérem, nézze el nekem, de néha türelmetlen is szoktam lenni, hiába egy rossz szokás… Az az igazság, nem nagyon sikerült választanom. ~Egy próbát megér.~ Hogyha eltekintenénk egy pillanatra a papírformától, akkor vhogy lehetne rá módot találni, hogy megduplázzuk a megengedett számot?? Tudja a tudásszomjam néha nagyon erős… Meg lehetne-e oldani, ha mondjuk, már lenne némi előképzésem egyik-másik általam felsorolt tárgyból?? :P

*Vár pár percet, hogy meghallgassa a választ. Ha csak egy apró megjegyzést is mond neki a mester, hogy lehet, próbálja kipuhatolni, hogy hogyan, ha nem akkor ezzel folytatja:*
- Akkor kezdjük újra az alapoktól: Először az Elementalista képzésre iratkoznék be!

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.08, 21:02

Sajnálom uram, de egyszerre ennyi képzésre nem irartkozhat be...a szabályok szerint egy képzést kezdhet el, és ha az első éve eredményei megfelelőek, akkor felvehet egy másodikat, de ez a maximum...minden képzés teljesértékű és hosszú, sok munkával jár. Arról nem is beszélve, hogy egyik sem olcsó. A Szférikus mágus a szférákkal foglalkozik, így főként tér és dimenziómágiával.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.05, 23:41

*Végighallgatja, amit a férfi mond, majd elgondolkodik… Mozdulataiban látszik, hogy azon spekulál, mit is tanuljon:*
-Demonológus-t, Elementalista-t, Idéző mágus-t, Mágiabestiológus-t, Mágiakovács-ot, és Mágiatörténész-t tanulnék, ha van rá mód, és tanár?. Illetőleg a Szférikus mágus-t meg tudná nekem magyarázni, még sohasem hallottam ilyenről?? Már varázsoltam, így a fogékonysággal nem lesz baj.
*Kicsit elmosolyodik a maszk alatt. :cool: *

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.05, 18:25

*A keze már ökölbe szorul, mire megérkezik a tényleges mester… Az alak még vet egy pár vészjósló pillantást a kis izére, de aztán, talán szerencséjére, Aserossal foglalkozik. Illendően viszonozza a köszöntést:*
- Üdvözletem… Az én nevem Amaru, és tanulni jöttem, ha ez lehetséges! Mert ugyanis lenne egypár tantárgy, amiben szívesen fejleszteném a meglévő tudásom. Vagy éppenséggel az ismeretanyagomat bővíteném. Viszont mindezek előtt azt szeretném megtudni, hogy milyen képzéseket tartalmaznak a különböző tanszékek… Hogy kiválaszthassam azt, amelyik a legjobban érdekel, és fontosnak tartom…

Persze hogy lehetséges, Amaru úr...Nem a tanszékek tartják a képzéseket, hanem az Egyetem. A tanszékek a tárgyakat tartják. Nos, lássuk csak, igen, itt is van...lássuk.

*Egy vékonyabb kézzel írt könyvecskét vesz elő, abból kezd felolvasni.*

Alkimista
Asztronómus
Bájoló mágus
Demonológus
Elementalista
Idéző mágus
Kozmológus
Látnok
Mágiabestiológus
Mágiafilozófus
Mágiakovács
Mágiatörténész
Nekromanta
Okkultista
Szférikus mágus
Teológus

Ezek közül a mágiafilozófust, a mágiabestiológust, a mágiatörténészt, az okkultisták és a teológust leszámítva az összes többihez szükség van mágikus fogékonyságra.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.03, 23:27

*A keze már ökölbe szorul, mire megérkezik a tényleges mester… Az alak még vet egy pár vészjósló pillantást a kis izére, de aztán, talán szerencséjére, Aserossal foglalkozik. Illendően viszonozza a köszöntést:*
- Üdvözletem… Az én nevem Amaru, és tanulni jöttem, ha ez lehetséges! Mert ugyanis lenne egypár tantárgy, amiben szívesen fejleszteném a meglévő tudásom. Vagy éppenséggel az ismeretanyagomat bővíteném. Viszont mindezek előtt azt szeretném megtudni, hogy milyen képzéseket tartalmaznak a különböző tanszékek… Hogy kiválaszthassam azt, amelyik a legjobban érdekel, és fontosnak tartom…

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]