Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kultúrák Palotája

• Zárt téma Téma lezárva
131 hozzászólás érkezett eddig

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.07, 21:18

Igen, varázsoltam már, de csak párszor sikerült, talán öszötönösen. Főleg, mikor veszélyben voltam, megmenekültem. Egyszer megtörtént, hogy hirtelen egész máshol találtam magam, máskor pedig tárgyak változtattak alakot a kezemben, vagy másokéban.
És bizonyos helyeken képes vagyok a mágiát érzékelni, itt például elég erősen érzem, ön körül is. Úgy gondolom, valamilyen "átalakítómágiához" lenne tehetségem, mely különféle tárgyak alakjának megváltoztatásán alapulna. Nem hiszem, hogy sok tehetségem lenne az elementális tanokhoz. Vagy ha mégis, akkor az csakis a manipulációban nyilvánulhatna meg.

De akkor ön szerint hol kezdhetném meg a tanulmányaimat, és ki az illetékese ennek?

Átalakító mágia, aham...

*A nő felirogat néhány szót az előtte lévő fóliánsra, miközben a vállán ülő borz egyre idegesebben nézegeti-szaglássza a kölyköt.*

Szóval teljesen ösztönös még...csiszolatlan, és veszélyes. Remek. Nos, több dolog közül is választhatsz- persze mindhez be kell iratkoznod. Nálam is megteheted, nem gond. Csak válassz egy képzési irányt. Nekromanta, mágiatörténész, mágiafilozófus, elementalista, bájoló, mágiakovács, mágiabestiológus...ezek közül választhatsz. Neked leginkább azt hiszem a bájoló lenne a jó...

*A borz leugrik a nő válláról, és az asztalon át a gyerek felé indul el, egészen addig, míg a gnóm nő fel nem emeli, és vissza nem teszi a vállára.*

Nos?

_Ori (NPC/NJK)

_Ori (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.07, 16:07

*Egy öreg ember lép az ajtón. Korához képset magas. Szakálla és haja őszül. Egy nagy fehér köntöst hord ruhaként. Odabiceg a két emberhez és így szól a boros, nyugodt hangján:*
-Jó napot. Nem tanulni jöttem. Már tanult emebr vagyok. Azt szeretném kérdezni, hogy merre van a könyvtár. Bár, ha esetleg meghívnak egy tanításra szívesen megosztom szakmaitudásomat. De nem diákként hívhatnának meg, hanem, mint egy hallgatóként. Elnézést hevességemért és illetlenségemért. Ez nem szokásom álltalában csak örülök, hogy újra könyvek vesznek körül.
*A szakálla mögött halvány mosoly jelenik meg.

Janika

Janika

Terália Vajákosa

• Fórumita
  • 1995 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.07, 08:58

*átveszi a tekercset, s szeme gyorsan végigfut a sorokon. Míg a férfi bemutatkozik megáll *

Üdvözlöm Gosse! Az én nevem Átokpálcás Radava, de a hallgatók hívjanak Radava professzornak! Talán sokkalta szimpatikusabb lennék, ha okullárét viselnék,s hátam görnyedt lenne a sok asztal folé hajlástól? Maga sem tűnik épp alázatos tanítványnak! *hangja szigorúan cseng*

*A társalgást mintha befejezettnek is tekintené ezzel indul is tovább. Magabiztosan halad fél lépéssel előtte járva, hogy a másik ne lássa ahogy a szeme cikázik a folyosón. Szerencsére időben felfedez - mielőtt még a tanszékhez érnének - egy az udvarra vezető ajtót. Ki is lép rajta*

Jöjjön Gosse! A hallgatóimmal szeretek elbeszélgetni mielőtt csatlakoznak a csoporthoz. * s kint egy kerti padon foglal helyet, s egy vele szemben elhelyezkedőre mutat, hogy ott üljön le a másik*

Sok kérdésem lesz Gosse, de jobb szeretem ha látok kreativitást és értelmet! Ha maga kezd el beszélni, s nekem minél kevesebb kérdést kell feltennem annál több jópontal indul nálam.

*Keresztbe rakja lábát térdén,s ujjait összekulcsolva azon pihenteti. Hátát a pad támlájának dönti és láthatóan várakozás telve figyel a férfira.*

Módosította Janika: 2005.10.07, 09:00

_Kölyök (NPC/NJK)

_Kölyök (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.07, 07:18

Igen, varázsoltam már, de csak párszor sikerült, talán öszötönösen. Főleg, mikor veszélyben voltam, megmenekültem. Egyszer megtörtént, hogy hirtelen egész máshol találtam magam, máskor pedig tárgyak változtattak alakot a kezemben, vagy másokéban.
És bizonyos helyeken képes vagyok a mágiát érzékelni, itt például elég erősen érzem, ön körül is. Úgy gondolom, valamilyen "átalakítómágiához" lenne tehetségem, mely különféle tárgyak alakjának megváltoztatásán alapulna. Nem hiszem, hogy sok tehetségem lenne az elementális tanokhoz. Vagy ha mégis, akkor az csakis a manipulációban nyilvánulhatna meg.

De akkor ön szerint hol kezdhetném meg a tanulmányaimat, és ki az illetékese ennek?

_Orestes (NPC/NJK)

_Orestes (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.06, 18:36

*folyton mosolygó ábrázata nem komolyodott az elmúlt év folyamán, néhány szemesztert lehúzott már itt-ott, de a hazájában dúló háborúk és egyéb okok miatt nem sikerült befejezni tanulmányait, egyszerű, ám divatos ruhájában érkezik meg az egyetem környékére, figyel, és fülel, hátha láthat :ugri:*

_Cameron MacCormick (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2005.10.06, 17:46

*Felkapja a fejét Bolond felszólalásán*

Ön lenne a tanárom? ;) ...Nem akarom megsérteni, de nem egy tipikus tanári alkat... :ugri:

*Elővesz egy papírtekercset, közben szedi lábait Bolond után a folyosón, a tekercsen ez áll:

Tisztelt Nekromancia tanszék!
Szeretném kérvényezni, hogy Quinn Gosse úr, a tanulmányait megkezdje az önök tanszékén.
Az esetleges kollégiumi költséget, és kosztpénzt a Felfedezők Társasága biztosítja. Az úr személy szerint nem tartozik semmiféle pénzügyi kötelezettségekkel.

Tisztelettel:
Cameron MacCormick
A Felfedezők Társaságának elnöke

Quinn átnyújtja a tekercset Bolondnak*

Engedje meg professzor úr, hogy bemutatkozzam...Quinn Gosse vagyok

*majd sietős léptekkel tartja a ritmust Bolonddal*

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.06, 16:28

*eddig nem sok helyen érzett ilyen mértékű mágiát, de szinte látja maga körül mindenütt. A falakban, a padlóban, néha szinte elhomályosítják a valóságot is...A női hangra összerezzen, kicsit bátortalanul nyit be az ajtón*

Jó napot...*kezdi ijedt szemekkel, még sosem látott igazi varázslót...* Hm, az egyik barátom tanácsolta, hogy jöjjek ide, mert szerinte lenne tehetségem bizonyos fajta mágiához. Azt szeretném megkérdezni, hogy itt milyen lehetőségeim lennének ezzel kapcsolatban?

*Hogy a fiú meglepetése még nagyobb legyen, az Alkalmazott Mágia Tanszék előterében egy gnóm ül - de facto egy gnóm nő, de ez mellékes részlet. Tarka ruhát visel, fején roggyant süveg, alóla vállig érő rőtvörös bongyori hajfürök lógnak ki, szemei kanárisárgák, bőre kissé szürkés árnyalatú, vállán egy igen göthös, kopott szőrű borz üldögél teljes nyugalommal.*

Jó napot gyermekem...

*A gnóm nő az asztalról egy iszonyú nagy nagyítót emel föl, és azon keresztül szemléli meg a kölyköt. Sárgán villanó szeme majd almányi méretűnek látszik, majd elvigyorodik, és megrázza a haját. A süveg mögül - talán a haja alól - egy pillangó száll föl, és tűnik el a padlótól plafonig érő könyvtornyok között.*

És milyen fajta mágiához lenne tehetséged? Varázsoltál már életedben, vagy csak megérezték benned a képességet? Itt minden lehetőséged meglenne. De ez csak az egyik tanszék. Ha valóban varázslónak akarsz tanulni, akkor be kell iratkoznod a Királyi Mágikus és Okkult Tanok Egyetemének egyik képzésére...és akkor többek között ezen a tanszéken is tanulhatsz majd. És...és ha kiemelkedő lesz a teljesítményed, átiratkozhatsz a Királyi Mágiaakadémiára.

Janika

Janika

Terália Vajákosa

• Fórumita
  • 1995 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.03, 13:56

Hogy mire? Pontosan emberekre.

*vágja rá a portásnak azonnal, s észre is veszi az érkező MacCormikot. Életében nem látta még ezt a férfit, hallgat vár hadd beszéjen a portásal, s közben komlyra vált ábrázata, s miután a portás válaszolt kicsit leereszkedő hangon szólal meg, s végigméri MacCormikot*

Nekromancia tanszék... akkor együtt megyünk innen tovább. Lévén én leszek a maga tárgyának elődója! jöjjön! Kívánci vagyok pár dologra mielőtt csatlakozna a csoporthoz!* S ellentmondást nemtűrően elindul a portás által megadott irányba. Kinézetre Bolond egy 180 körüli vékonytestalkatú helyes férfi. Öltözéke egy kényelmes csizmából, szük fekete nadrágból és bő fehér ingből áll. A hidegebb időre való tekintettel egy kis fekete kabátkát is visel, de annak méretei miatt szegélye alól kilóg az ing alja ugyanígy az ujjaknál. Mintha egy viktória korabeli fiatalamber haladna MacCormik előtt. Ebből az összképből talán csak a hosszú majd derékig érő hosszú fekete haja rí ki mi a végeknél méregzőldbe csap át. Ugyan nem egy tipikus tanár alkat... de ember legyen a talpán akinek van fogglma aról, hogy vajh miféle öltözéket hordhatnak Terália tanárai. Főleg, hogy eledig nem is nagyon voltak ilyenek :meaculpa:*

*Bolond megáll pár lépés után ellenőrizve, hogy jön a mögötte a férfi és ismét azon a leereszkedő hangon szól rá* Igyekezzen! Ne mögöttem jöjjön hanem mellettem!* s halad tovább*

_Kölyök (NPC/NJK)

_Kölyök (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.03, 10:18

*eddig nem sok helyen érzett ilyen mértékű mágiát, de szinte látja maga körül mindenütt. A falakban, a padlóban, néha szinte elhomályosítják a valóságot is...A női hangra összerezzen, kicsit bátortalanul nyit be az ajtón*

Jó napot...*kezdi ijedt szemekkel, még sosem látott igazi varázslót...* Hm, az egyik barátom tanácsolta, hogy jöjjek ide, mert szerinte lenne tehetségem bizonyos fajta mágiához. Azt szeretném megkérdezni, hogy itt milyen lehetőségeim lennének ezzel kapcsolatban?

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.02, 20:48

A folyosó padlóját, melyen a Kölyök halad, mozdó-hullámzó mintázatú mozaik borítja, melynek olyan hatása van, mintha lábai alatt furcsa víz kavarogna. A falakon híres mágusok arcképei lógnak, köztük sárkányokat, főnixeket, mágikus lényeket és mágikus csatákat ábrázoló festmények díszítik a folyosót. Az Alkalmazott Mágia tanszék ajtaján fehérarany síknyomat tűzgolyó látható, mely saját csóváját utolérve fordul körré, közepén pentagrammával, s alatta a felirat, mely a tanszék nevét hirdeti. A kopogásra kis szünet után bentről egy női hang szól ki.*

Tessék, bátran!

~~~~~~~

*A portás bátorítóan Bolondra mosolyog, majd válaszol is neki nyomban.*

Természetesen uram szabad itt lófrálni, egészen nyugodtan. Az egyetemek területén kicsit szigorúbb a rend, meg a laboroknál, de a képcsarnokokban, könyvtárakban, galériákban, műhelyekben és a Színházban szabadon járhat-kelhet, természetesen. Ide tudósok, diákok, művészek, művészetkedvelők, színészek, költők, régészek és megannyi bölcs vagy szép elme jár.

Pontosabban mire vágyik? Könyvekre? Muzeális tárgyakra? Színészetre? Zenére, táncra? Állatokra és növényekre? Mágiára? Régiségekre? Vagy kísérletezni van kedve tán?

~~~~~~~

*A portás persze a lóról leszállt férfinek is válaszol, és közben folyamatosan ír valamit.*

A tanszéken magán...a folyosó végén van, a Mágikus Egyetemen persze...nem lehet eltéveszteni.

• Látogató

Kelt 2005.10.02, 18:37

*Lovának kantárját e kerítéshez köti, majd belép az óriási ajtón...útja egyenesen a portáshoz vezet, járása elegáns-nemesi származásra utaló-, figyelmesen végigböngészi a tanszékek és karok listáját...majd a portáshoz fordul*

Jó napot !!! A Királyi Okkult és Mágikus Tanok Egyetemének, Nekromancia tanszékén szeretném tanulmányaim megkezdeni ...

*kicsit furán hathat a portásra a mondat, hisz a férfi már túl van a 40. életévén...dehát tanulás nélkül nem lesz tudás*

Hol kell elvégeznem az adminisztrációs munkákat?

Janika

Janika

Terália Vajákosa

• Fórumita
  • 1995 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.02, 16:02

*Érdeklődve közelíti meg az épületet. A külsejével nem nagyon foglalkozik. Nem tudja pontosan miértjött ide...hát erre még nem járt. Belépve a portáshoz siet*

Szépségeset kedvesem! Minő díszes épület... *jegyzi meg anélkül hogy komlyabban felmérné a környezetét*.. szabad itt lófrálni, nézelődni? Kik járják eme falakat? Férfiak, nők, gyerekek?*néz a folyosón eltűnő Kölyök után*
Némi szellemi felfrissülésre vágyom, de a dézsában csak vizet tudok önteni, s bár otthon kiellégül intellektuális éhségem..no meg más is, de némi bizadalom van még benem, hogy Terália földjén nem csak a szellemi métely kapott szárba.

*S vidáman mosolyog az előtte lévőre*

_Kölyök (NPC/NJK)

_Kölyök (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.09.30, 12:55

*figyelmesen végighallgatja a portás mondanóját*

Köszönöm az útbaigazítást, akkor majd külön-külön jelentkezem az egyes tanszékeken Viszlát!*hajol meg, majd a háta mögött lévő táblákhoz fordul*

Hmmm...*tanulmányoza a mellékelt térképet, majd új tudásának birtokában elindul...*
*...A Királyi Okkult és Mágikus Tanok Egyeteme előtt áll percek múlva. Hamar megtalálja az Alkalmazott mágia tanszéket. Bátortalanul bekopog*

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.29, 22:29

*A portás zavartan vakarja az állát, a felsorolás kicsit széles volt...végül egy papírt vesz elő, és amit mond, le is írja.*

No fiam...ha bestiákat akarsz tanulmányozni, akkor a Növény- és állattani Tanszéket keresd az Orvosi Egyetemen...bár hogy sárkányokkal ott foglalkoznak-e...azt nem tudom. Ha ott nem, akkor Mágikus Tanok Egyetemén biztosan, bár hogy melyik tanszéken...azt nem tudom. Mágiatörténetet is ott, az Ómágia és mágiatörténet tanszéken tanulhatsz, történelmet az Akadémiai Tanok Egyetemén, a Történelemtudományi Tanszéken, művészettörténetet pedig bármelyik galériában, csarnokban vagy művészeti műhelyben...ez utóbbiról valamelyik művészt kérdezd meg a felsőbb emeleteken. Az anyagi vonzat? Ez tanszékenként változó, erről helyenként kell érdeklődni.

• Látogató

Kelt 2005.09.29, 21:09

*Egy kósza lovas vetődik a palota közelébe, az eget ostromló tornyok, a monumentális falak, s az építészet e remekműve felkelti az érdeklődését. Elindul a Palota felé, útközben egy idős vajákosasszonnyal találkozik...*

A kultúrák palotáját keresem...de, ha már erre vezetett a sors akkor megkérdezném, mi ez a csodás épület?

*A fogatlan öregasszony felpillant fekete kendője alól a lovasra*

Ez a csodás épület maga a Kultúrák Palotája nemes uram...

~Megtaláltam!~*gondolja, majd egy zacskó aranyat dob az asszonynak, és a palota bejárata felé veszi útját*

_Kölyök (NPC/NJK)

_Kölyök (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.09.28, 09:16

*körbenéz a gigantikus előcsarnokban, majd miután meghallja, hogy kérdezték, kicsit féélénken felel a portásnak...*

Jó napot, én tanulni szeretnék itt. Úgy hallottam, hogy a hozzám hasonló tudásra vágyó emberek itt megtalálhatják mindazt, amire szükségük van. Engem elsősorban a bestiológia érdekelne alapszinten, a drakológia különösképp. Ezenkívül még történelmet, mágia- és művészettörténetet szeretnék tanulni. Nem tudom, az önök tanári állománya, vagy könyvtára elég felszerelt-e ahhoz, hogy elsajátítsam a tudományok azon fokát, melyet tanulni szeretnék. Ezenkívül érdeklődnék még ezen dolgok anyagi vonzatai iránt is.

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.26, 21:30

Diabolis és testvére Wolf is belép, miután jó 30 percig csodálták az épületet, majd a portástól megérdeklődik hol lehet tanárnak jelentkezni.
Diabolis kereskedelmi, Wolf pedig taktikai ismeretekkel rendelkezik

(OFF) Wolfnak is nemsokára reggelek különt a fórumon(/OFF)

*A portás készségesen és barátságosan elmagyarázza, hogy a taktikai ismeretek ügyében itt nem tudnak sokat kezdeni, mert itt katonai tárgyakat nem tanítanak, ezzel a Vörös Oroszlán Lovagrend Hadiakadémiáján érdemes próbálkozni, a kereskedelmi ismereteket pedig a Királyi Akadémiai és Bölcsészeti Tudományok Egyetemén, a Pénztudományi Tanszéken tudja az úr kamatoztatni, így ezzel oda kell felfáradni. Miután válaszolt Diabolisnak és Wolfnak, a belépő felé fordul.*

_Kölyök (NPC/NJK)

_Kölyök (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.09.26, 11:24

*A Palotához a városlakók útmutatása alapján jutott el. Ugyan, ki ne ismerné ezt a helyet? A város egyik büszkesége lett az impozáns épület. Már messziről látja úticélját, és magában elámul annak méretein, és elképzeli, vajon hány ember munkájába és mennyi aranyba kerülhetett...a végeredmény mindenesetre bármennyit megérhetett. Egy percre sem feledve jöttének okát gyalogosan pár perc alatt eljut a főbejárathoz. Ilyen közelről látszanak csak igazán a méretek!
Belépve az ajtón valamiféle portást keres*

Diabolis

Diabolis

Tanácsnok

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.10, 11:37

Diabolis és testvére Wolf is belép, miután jó 30 percig csodálták az épületet, majd a portástól megérdeklődik hol lehet tanárnak jelentkezni.
Diabolis kereskedelmi, Wolf pedig taktikai ismeretekkel rendelkezik

(OFF) Wolfnak is nemsokára reggelek különt a fórumon(/OFF)

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.09, 18:53

*A férfi felnéz a tintásüvegek és papírhalmok közül, és vékony mosollyal néz a belépőre.*

Üdvözlöm uram. Tudok valamiben segíteni önnek?

*Kicsit meglepődve veszi észre, hogy a szemben álló alak nagyon hasonlít rá, meresztgeti is a szemét, de látott ő már sok csodát...bár láthatólag ilyet még nem.*

~~~

*A portán Irgathot is a Királyi Okkult és Mágikus Tanok egyetemére küldik, ahol könnyen megtalálhatja mind az Elmélet, mind az Alkalmazott Mágia tanszéket. Mindkettőn fehérarany betűkkel szerepel a felirat, előbbin fehérarany síknyomat fóliánstekercs szerepel stilizálva, rúnákkal teleírva, utóbbin fehérarany síknyomat tűzgolyó, mely saját csóváját utolérve fordul körré, közepén pentagrammával.*

~~~

*A képcsarnok nagyrészt üres - már ami a látogatókat illeti -, csak pár diák és művész lézeng bent, halkan beszélgetve, vagy a képek egy-egy részletét másolva-elemezve. A falakat jelenleg főként mozaikképek, rézmetszetek és fametszetek borítják, váltakoztatva a szivárvány pompás színeit az egyszerű mélyszürke metszettintával.*

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]