Ugrás tartalomhoz

Fotó

A Call of Cthullhu hangulat

• Válasz írásához lépj be
1144 hozzászólás érkezett eddig

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.02, 11:15

A CoC igenis gonosz. Ne mondjátok hogy nem az. A lények, amiket Lovecroft megkreált, szürrelisztikus, pokolbéli kreatúrák. A mágia és minden, ami s tét, az valóban és embertelenül sötét, viziószerű, őrjítő, aggasztó és kilátástalan. Nem csupán mindentől távoli, ami a humánumot illeti, de destruktív és nyers.
De akkor mi teszi olyan kibírhatatlanul vonzóvá a CoC-t???
Hát az, hogy míg a megnevezhetetlen unhumánum áll velünk szemben, mi teljesen emberiek vagyunk. Abszolút emberiek, mágia, kardok, lovak, körmök, stb nélkül. Zakóban és nyakkendőben. Megfigyeltétek, hogy szinte nincs más olyan szerepjáték a CoC-on kívül, ahol színtiszta emberekkel játszatnánk? Véleményem szerint épp az teszi nagyon játszhatóvá a Coc-t, hogy teljes realitásérzéssel tudsz belemerülni az irrealitásba. :nono:

Módosította Aapep: 2003.12.02, 11:16

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 23:24

Azért ehelyütt illik megjegyezni azt is, hogy a magyarul megjelent müvek egy részét remekül forditották és önmagában is képvisenekl irodalmi értéket.
Azzal egyet kell, hogy értsek, hogy angolul valóban jobb.A legtöbb irodalmi alkotás jobban élvezhetö eredeti szöveggel persze csak ha tudunk az adott nyelven.(ezért is bajlodok az eredeti nekromoniconnal :nono: )

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 21:53

Hát, olyan számítógépes program van már, ami a begépelt szöveget felolvassa... innen pedig csak egy lépés :nono: :para:

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 19:23

:para:

Igeen. Vagy jó lenne egy olyan Lovecraft-gyűjtemény, amelyik angolul felolvassa nekem sírmélyi hangon a novellákat, persze angolul, és ha egy szót nem értek, kiolvassa a gondolataimból, hogy gondban vagyok ezzel a szóval, és magyarra fordítja nekem. Mindemellett kiváló és rémisztő zenei kíséretet is szolgátat a novellákhoz. :nono:

Tisztelettel:
R'naggol

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 19:18

A megoldás az, ha ül/áll valaki melletted, mikor olvasol, és ha nem értesz valamit, megkérdezed tőle :para: Persze, tudom, álom, álom, édes álom. De az igaz, hogy a szótárazás tényleg kiábrándító tud lenni, mondjuk pont akkor, mikor a főhős épp a katarzist éli át, s te nem tudod hirtelenjében, hogy az a fura angol szó, ami ott vigyorog rád a mondat kellős közepén, "lambériát", vagy "koporsókészítőt" jelent :nono:

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 19:08

Morryster:

Egyébként az igazi élmény angolul olvasni a HPL-novellákat/kisregényeket

Mi az hogy... :P Úgy a legjobb. Csak néha kissé idegesítő, hogy akad benne egy-két (néha több... :nono:) idegen szó. És szótárazni meg olyan kiábrándító. Alapvetően persze ez csak akkor jelent problémát, ha az adott szó valami igazán fontos. Máskor nem nézek utána. Ellustultam. :para:

Tisztelettel:
R'naggol

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 18:55

DE! Igazunk van!

Miért van egy olyan érzésem, hogy nem nekem kellett volna válaszolni?
:para:

Hm, talán azért, mert nem Neked szólt a kérdés :nono:

Goram: novella-téren miben vártál többet? Egyébként az igazi élmény angolul olvasni a HPL-novellákat/kisregényeket; néha egy-két dolog más bennük, mint a magyar verziókban :P S persze a hangulat... :gonosz:

Goram

Goram

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 16:52

Üdv!
Hogy miért?
Először csak hallottam róla ezt-azt. Aztán úgy döntöttem, próbáljuk ki, mert érdekes lehet a képzettség-, fejlődés-rendszere. NEM! Nem akarok még egy : régi rendszer - új rendszer vitát! Ez van. A MAGUS szintlépegetős rendszere után felüdülés volt ezzel a (számomra) reális fejlődésrendszerrel játszani.(az fejlődik, amit használok) Végül a döntő lépést az egyik nyíregyházi szerepjátékos találkozó hozta meg, ahol volt szerencsém kipróbálni. Bár ez bizonyára annak is köszönhető, hogy egy jó mesélőt "találtunk" (engedelmetekkel egy kicsit reklámozom; ott Sir Thomas álnéven mutatkozott be :nono: ennyit biztosan megérdemel)

Azóta már olvasgatom a novellákat, amikor időm engedi, bár ezen a részen egy kicsit többet vártam a témától, de lehet, hogy még nem álltam rá teljesen.
...és amikor időm engedi játszom is.

_Khiradh (NPC/NJK)

_Khiradh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.01, 12:25

DE! Igazunk van!

Miért van egy olyan érzésem, hogy nem nekem kellett volna válaszolni?
;)

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.30, 18:59

El ne élvezzetek már itt hirtelen...  ;)

Ejj, de burjánzik az egészséges cinizmus :buszke:
Most őszintén... nincsen igazunk?

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.30, 07:05

El ne élvezzetek már itt hirtelen... ;)

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.29, 21:44

És alapvetően minden igényes szerepjátékosnak ;)

_Khiradh (NPC/NJK)

_Khiradh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.29, 13:33

A CoC-t a sötét világot kedvelöknek találták ki + a Lovecraft fanoknak.

Ez is 1 fajta RPG, amit ugyanúgy (vagy legalábbis majdnem) lehet élvezni mint a Limp-freestyle-t. De ez már egy másik fórum témája... :vitatkozik: ;) :D

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.28, 14:19

És nincsenek übertáp karakterek, és mindenki (legalábbis minden humanoid létforma) halandó...
És mert kiváló összeesküvés-elméleteket lehet gyártani; a Mítosz-dolgokat a való világra kivetítve :vitatkozik:

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.28, 12:22

Üdv!

:D Ha azt mondom, hogy a játék hangulata fogott meg, az segít? :vitatkozik:

Lovecraft-olvasássel kezdtem én is... amit persze imádok. A darkos hangulat nagyon megtetszett, meg hogy nem a jó és a gonosz szokásos, dögunalmas harcába kell megint beszállnom. Nincsenek nemes célok, hatalmas eszmék. Nincsen jó. Nincsenek rettentő, egész városokat lemészároló szörnyek, gonosz terveket szövő sátáni teremtmények. Nincsen gonosz. Minden és mindenki öncélú, akár a mítosz teremtményei (nem szeretem őket szörnyeknek nevezni...), akár a nyomozók. És az sem mellékes, hogy ez a játék tényleg egészen másfelől közelíti meg a mágiát is, ahogy Radivoj mondta:

Mert egyszer olyan a mágia, amilyennek lennie kell, velejéig rohadt és undorító.

Nah igen. Meg persze azért, mert ez a nem heroikus, inkább "reális" világ teljesen más hangulatot kelt, mint a fantasy-rpg. És én ezt is szeretem. ;)

Tisztelettel:
R'naggol

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1606 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.28, 11:08

Mert a két korábbi korszak nagy rajongója vagyok.
Mert amióta csak elolvastam, mindig azt szerettem volna, ha meg lehetne csinálni a Pendragon-legendát RPG-ben (még ha ez kissé messzebb áll a kozmikhorrortól).
Mert normálisak a karakterek.
Mert nem kell egy rakás hasznavehetetlen infót bemagolni vámpírklánokról, elfekről, törpékről, fejvadászklánokról, minden bokorban felbukkanó titkos szervezetekről.
Mert egyszer olyan a mágia, amilyennek lennie kell, velejéig rohadt és undorító.

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.28, 10:52

Hmm... mivel Lovecraft-mániás vagyok hosszú-hosszú évek óta, ezért... :rohog: :)
Szerintem ez kielégítő válasz a kérdésre; egyébként pedig jó a rendszere, és a hangulatot már pusztán érdeklődési köröm miatt is tökéletesen magaménak érzem :)

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.27, 22:00

Nektek mi jön be a CoC-ban? Kiváncsi vagyok ti miért szeretitek ezt a játékot.

fúúúh.Nálam most nincs minden renben..... :)

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.27, 11:09

A hangulathoz tenném hozzá:

Előfordult, hogy kint az erdőben, nem messze egy kulcsosháztól (ahol laktunk) játszottunk, éjszaka. Annak aztán keservesen jó feelingje van. Sivalkodnak a macskabaglyok, zörög az avar. És a borzongató éjszaka. Csak a világítást kell megoldani (néhány zsebilámpa). Egy másik alkalommal a Dunapart mellett játszottunk egy kis hétvégi házikóban. Éjszakai szél, árnyak, stb. Mindenképpen próbáljatok ki valami hasonlót. Erre sok-sok év múlva is lehet emlékezni.

Más...

CoC és a happy end... Azt hiszem, egy CoC mese is végződhet happy end-del, csakhogy itt egészen mást jelent a szerencsés végkifejlett. Tulajdonképpen az életbenmaradás, a józanság megőrzése, egy-egy nyomozás után a mértéktartó visszavonulás már szerintem happy end-nek minősül.

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.27, 10:38

Nem rendelkeztek okkult előképzettséggel.Csak azt hitték, hogy rendelkeznek.
Meg lett a böjtje! :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]