Ugrás tartalomhoz

Fotó

A Call of Cthullhu hangulat

• Válasz írásához lépj be
1144 hozzászólás érkezett eddig

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.19, 08:16

Nem én voltam a mesélő. Jétékos voltam, mikor -évekkel ezelőtt- még cthulhuztunk. Osztoztam a mesélőnk gondjaiban. Voltak játékosok, akik notóriusan "nem-cthulhus" karakterekkel próbálkoztak. Tulajdonképpen a KM egyrészt ezért rekesztette be a CoC-történeteit. Másrészt mert sajnos szétröhögtük a meséket. :( Nem az ő hibája volt. A világ egyik legjobb mesélőjének tartom. Mi nem fértünk a bőrünkbe, fegyelmezetlenek voltunk. Nagyon sajnálom, mert hiányzik a CoC.
Hát ennyit erről.

Módosította Aapep: 2003.11.19, 08:17

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.13, 17:01

Ne hagyd lelépni, elmenekülni ;)

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.13, 16:20

Óóó Attila, ez így igaz töviről hegyire.

A játékosok buzó CoC hívők... nem arról van szó hogy piszmognának a hangulattal. :)
Csak Ő épp egy olyan szereplőt akar megtestesíteni, Aki a Tökéletes Racionalitás... S úgy is játsza ki :) Semmiben nem hajlandó hinni, a parajelenségek lehetőségét is kerüli, s végül... eljátsza, hogy lelép, elmenekül.

Egyébként a "mítosz házhoz jön" találó mondás ;)

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.13, 14:15

Üdv!

Attila:

Ez azon ritka alkalmak egyike, amikor egyetértünk... ;)
Nem szeretném elismételni, amit egyszer már leírtál, ez így igaz. De azt azért ne felejtsük el, hogy mindezt illik a mesélőnek is megfelelően kezelnie - magyarul legyen a mesélő a "szerencsés véletlen". Ismertem egy társaságot, akik úgy Cthulhu-ztak, hogy minden karakter csak egy játékot bírt ki, mert a végére meghalt, vagy annyi sanity-t vesztett, hogy megőrült. Ez szvsz. már a meslő rossz hozzáállásának tudható be.

Tehét ha az a bizonyos karakter - a mesélővel együttműködve - lemegy a pincébe a gyanús zaj hallatán, ahelyett, hogy reflexből felgyújtaná a házat, akkor azt a mesélő jutalmazza azzal, hogy segít ő is a karakternek, bármilyen hülyeség is volt a karakter részéről, hogy lement a pincébe. Persze nem azt mondom, hogy a karakter feltétlenül, irreális módon megmeneküljön, hanem hogy a mesélő minden fogódzót próbáljon megadni a játékosának.

Persze nekem is vannak hasonló jellegű problémáim: az egyik játékosom karaktere belefáradt a mítoszba, és megpróbálja minden, a témához fűződő kapcsolatát megszakítani. Ez a karakter szempontjából reális cselekvés, pszichológiailag ki lehetne elemezni, miért is menekül a karakter az őt ért szötnyűségek elől, ahelyett, hogy megpróbálna szembeszállni velük. Nyilván belátta, hogy esélytelen. Ilyenkor viszont a KM dolga újabb motivációt adni... és ha végképp nem megy:

a Mítosz előbb-utóbb házhoz jön...

Tisztelettel:
R'naggol

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.13, 11:03

De ugyanakkor ott a másik oldal. Az abszolút racionális, materialista jellem, ami menekül a Mítosz elől. Ezeket a karikat 2-3 mese után neghéz megmozgatni. Az csak egy és nem igazán megismételhető megoldás, hogy a karikat üldözőbe veszik, vagy valami családtagjuk kerül bajba. Mert ezt követően a karakter kvázi menekülni fog az őt érő anomáliák elől. És nem felderíteni, kinyomozni akarja a titkokat. Nehéz ügy... :para:

Van erre egy CoC mondás:
a Mítosz előbb-utóbb házhoz jön...
Minél inkább elmélyednek a karakterek a Mítosz megismerésében, annál inkább visszanéz rájuk, Az Aki Odaát Van... :(

Pib

Pib

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 591 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.13, 10:10

Attila, le a kalappal.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.12, 20:11

Most nem azon átlagos mesélői eszközökre gondolok amivel egy átlagos csapat motiválható, hiszen az itt nem működik. De mivel lehet rávenni egy teljesen átlag embert, aki még az okkultizmus iránt sem nagyon érdeklődik hogy komoly nyomozati tevékenységet folytasson, és hogy szembenézzen a Mitosszal?

Asszem itt most épp a nagymamát eltevő befőtt esete forog fenn...

Egy CoC-ot játszó csapat feltehetőleg azért jáccik CoC-ot, mert lovecrafti horror jellegű játékot akar jáccani, nem? Ehhez részben hozzátartozik, hogy olyan karaktert készít, akit könnyen bele lehet vonni a kalandba, vagy ha nem olyan a karakter, akkor aktívan együttműködik a mesélővel abban, hogy oka legyen részt venni a játékban. Hogy a Feng Shuiból idézzek szabadon: "A mesélő találja ki, miért maradjanak együtt a karakterek és vegyenek részt a kalandban? Nem, ezt találják ki a játékosok!"

Persze a dologhoz hozzátartozik, hogy nem kell őket behentelni, ha nyomozni kezdenek, érdekes ötleteket kell nyomatni a kalandban, kiosztani a sikerélmény-adagokat, minden erővel fenntartani a horror hangulatot, hogy érdemes legyen a játékosnak is részt venni a játékban, és ne csak asszisztáljon a mesélő esetleg érdektelen marhaságaihoz.

Ha horror játékot jáccik a játékos, ahhoz hozzátartozik, hogy gyanús zajok hallatán fogja a zseblámpát a karakter és lemegy a pincébe, ellenőrizni a dolgot. Még akkor is, ha a ház felgyújtása esetleg biztonságosabb művelet volna. Ez a műfajhoz tartozik, ha ezt nem értik meg, akkor nem kell erőltetni a CoC-ot.

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.12, 15:42

Tilleo felvetése ismerős.

Van ugye megszálott archeológus, vagy parapszichológus, stb. Ezeket a karaktertípusokat viszonylag könnyű motiválni.
De ugyanakkor ott a másik oldal. Az abszolút racionális, materialista jellem, ami menekül a Mítosz elől. Ezeket a karikat 2-3 mese után neghéz megmozgatni. Az csak egy és nem igazán megismételhető megoldás, hogy a karikat üldözőbe veszik, vagy valami családtagjuk kerül bajba. Mert ezt követően a karakter kvázi menekülni fog az őt érő anomáliák elől. És nem felderíteni, kinyomozni akarja a titkokat. Nehéz ügy... :para:

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.06, 21:02

Szerintem a legjobb megoldás, ha az első néhány játékalkalom kaland, de mégsem... ide-oda ténfergés, hétköznapi cselekvések, egymás megismerése, "ülünk, 'oszt beszélgetünk a kocsmában", stb... és szép lassan elkezd történni valami. Idegfeszítő, és idegőrlő lassúsággal. Hogy a kedves a csapat a nyolcadik alkalommal már attól görcsöljön, hogy mi az, ami lehet, hogy történhet, ha egyáltalán lesz valami, ami még egyáltalán nem biztos...
Persze, ehhez kell egyfajta mentalitás (vérpistikék kicsukva), de hatásos tud lenni... ;)

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.06, 18:27

Üdv!

Tilleo: Gondolj Lovecraft novelláira. A szereplők ott is inkább kényszerből nyomoznak... vagy ritkábban belső indíttatásból (Cthulhu hívása, pl.). A legjobb módszer az izoláltság, a magadra utaltság éreztetése. Ha a játékosaid nem tudnak kihez fordulni, és rájönnek, hogy teljesen magukra vannak utalva, be fogják látni, hogy tenniük kell valamit, különben szenvedő alanyként végzik. Éreztesd velük, hogy ideje szembeszállni a sorsukkal, és nem menekülni előle. Lehet, hogy ez 1-2 karakter halálába fog kerülni... ;) de utána talán már maguktól is érzik majd, hogy melyik a helyes irány. Persze ez mind csak szvsz. ;)

Tisztelettel:
R'naggol

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.06, 15:03

Üdv!

Nem nagyon szoktam CoC-ot mesélni, de ha igen mindíg felmerül egy elég komoly probléma: Hogyan motiváljam a játékosokat az újabb és újabb szörnyűségek elleni küzdelemre.
Most nem azon átlagos mesélői eszközökre gondolok amivel egy átlagos csapat motiválható, hiszen az itt nem működik. De mivel lehet rávenni egy teljesen átlag embert, aki még az okkultizmus iránt sem nagyon érdeklődik hogy komoly nyomozati tevékenységet folytasson, és hogy szembenézzen a Mitosszal?
Ok rafinált módon, a családtagok- barátokon keresztül, bizonyos kényszerpályán tartva ez ideig óráig elmegy. De két három kalandnál tovább semmiképp.
Sikerült erre valakinek megoldást találnia?

Tilleo

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.16, 21:35

:) :nuke:

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.16, 21:26

Az én öcsém meg nem hajlandó elaludni addig amíg nem olvasok fel neki pár sort a Cultes Des Goules-ből! Mama meg azt mondta ha lenyírom nála a füvet kipótolja a zsebpénzemet, hogy meg vehessem a Liber Ivonis-t :) !Már alig várom!

Na én ennyit off-oltam mára!

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.16, 19:01

Nekem Junzt-tól az Unaussprechlichen Kulten a kedvencem, meg is van három példányban :)

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.16, 18:13

Üdv!

Én is azt olvastam a hivatalos magyar Lovecraft honlapon (aki nem ismerné: Hivatalos magyar Lovecraft oldalak, hogy még az idén kint lesz a második kötet... és ez megnyugtat... Úgy hiányzik még egy kis fekete a könyvespolcról... Majd beteszem a penészes Pnakotikus kéziratok és a féregrágta Necronomicon közé... :)

Tisztelettel:
R'naggol

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 19:22

Nagyon remélem :) :lol:

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 19:16

Azokkal kezdem amiket még nem olvastam! ;)

Egy kicsit Off:
Úgy hallottam a HPL fórumon, hogy november tájékán, jön a Lovecraft összes művei kettő! :lol: :) :P

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 18:47

Lehet, hogy én is tévedek :lol: De érdemes átrágni magad rajtuk :) Már csak azért is, hogy élvezd őket ismét :P

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 18:39

Ezek közül olvastam az Őrület hegyeit, a Peabody örökséget, a Sötét testvériséget( de ez Derleth! :) ), a Charles Dexter Ward esetét az Árnyak a kapuk előttet( bár ez is Derleth) és Dolog a küszöbönt(egyik nagy kedvencem)! Biztos, hogy szar a névmemóriám, de csak a Sötét testvériségben sejlik fel a névazonosság nekem! :lol:

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.14, 17:54

Talán valóban kicsit túloztam, mea culpa. :lol: Most nem tudok hozzáférni minden Lovecraft (vagy Derleth)-műhöz így hirtelen, de a következőkben biztosan szerepel Lovecraft névvariációja, vagy HPL valamelyik egyenes ági ősének neve: Az Őrület Hegyei, A Peabody-örökség, Sötét testvériség, A lopakodó félelem, Charles Dexter Ward esete, Alhazred lámpája, Árnyak a kapu előtt, Árnyék Innsmouth felett, Onnan Túlról, sőt, azt hiszem, még a Red Hookban, és a Dolog a küszöbön c. novellákban is rájuk lehet lelni. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]