Ugrás tartalomhoz

Fotó

A Call of Cthullhu hangulat

• Válasz írásához lépj be
1142 hozzászólás érkezett eddig

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.13, 22:15

:para:

Lovecraft és ál-Lovecraft olvasottságom még korántsem teljes... bár, amit tudok angolul is elolvasok... így lassan haladok. Majd esetleg nyilatkozom, ha olvastam az említett műveket... :rohog:

Tisztelettel:
R'naggol

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.13, 22:11

Nem, nem!
Az thiszem a Philips volt tök ugyanaz, meg a keresztnév is valami hasonló volt!
Egyébkét azért Derleth-nek is vannak jó agyrémei! Az árnyak a kapuknál, ha jól emlékszem nem volt rossz, bár rémlik, hogy nem olvastam végig, mittomé' mé'!

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.13, 21:56

pepe:

a főhős neve majdnem félig megegyezett Lovecraft nevével

Loveman? Mert ha igen, akkor Lovecraft egy levelezőtársáról és barátjáról van szó. Egy levélben írja, hogy róla formázta meg Warren alakját a Randolph Carter vallomásában...

Tisztelettel:
R'naggol

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.13, 21:34

Üdv!
ranagol60!
Az illető August Derleth, akinek pár írása valóban Lovecraft neve alatt jelent meg!Sajnos!
Például alább említettétek a Sötét testvériséget amiről sokáig azt hittem, hogy az egyik legnemodaillőbb(értsd:gyengébb) HPL story! Ezzel a kijelentéssel nem akarok nagyképűnek látszani, de olyan szembeötlő bizonyítékok is felkelthetik a gyanút az emberben, mint például, hogy a főhős neve majdnem félig megegyezett Lovecraft nevével és én még ilyet a Mester műveiben sohasem láttam. A mi Howard-unk, bár sokszor említi Poe-t mindenféle irásaiban, de itt magát a rémséget bújtatná az alakjába! Azért ekkora szvsz nem volt az áhitat, legalábbis én nem vettem még észre.A főhősnek a sorsa is valami hasonló elemekből épül fel, mint Lovecraft életútja, erről sem hiszem, hogy jellemző volna. Ezek nagyon konkrét példák voltak, de szivemre merném tenni a kezem még IRL is, ha találkoznánk és azt merném mondani, hogy még a hangulatából is átsüt, hogy azon papirosok fölött melyekre eme novella íródott sohasem görnyedt Lovecraft! Szerintem akik olvasták, azoknak a többsége egyetért velem ebben!( a nagyképűnek tünök se flémeljetek le oké :para: Paranoia :rohog: )

Módosította pepe: 2003.10.13, 21:35

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.13, 21:20

Köszönöm mindenesetre, akkor egyszer felkeresem, és kifaggatom ezügyben... :rohog:

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.13, 20:45

Morryster:
Pontos címeket nem tudok, erről talán Kornya mester tudna többet nyilatokzni. Úgy tudom, jópár történet kijött Lovecraft neve alatt, amelynek csak az alapötlete vagy a váza Lovecrafté. Pl. a fickó (elfelejtettem a nevét... :rohog:) aki az Arkham House kiadót alapította és Lovecraft hagyatékát továbbgondozta jópár töredékes Lovecraft-novellát kiegészített és átírt. És úgy tudom, olyan novellák is jöttek ki Lovecraft nevével fémjelezve, amelyekhez a Mesternek semmi köze. Mondom erről talán Zsolt tudna többet mondani...

Tisztelettel:
R'naggol

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.13, 15:59

De én még mindig kíváncsi lennék, hogy melyik történetek... ugyanis az rendben van, hogy néhány novellát közösen írt másokkal (ld. August Derleth, vagy Hazel Heald), de kissé kétkedve fogadom eme kijelentést...

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.13, 12:49

Üdv!

Arról én is hallottam, hogy egyáltalán nem minden novella Lovecraft, ami az ő neve alatt jött ki...

Tisztelettel:
R'naggol

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.12, 21:09

Melyik történetekre gondolsz?

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 721 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.12, 10:56

Ezek a levelek egyébként érdekes dolgok... vannak már olyan archívumok, ahol majdnem a teljes Lovecraft-levelezés hozzáférhető. Volt néhányhoz szerencsém, és érdekes, hogy mekkora stíluseltérések vannak közöttük. Olyan néha az ember érzése, mintha nem egy, hanem három, vagy négy ember írta volna őket.
Ezzel nincs is még probléma, de játsszunk el egy percig a gondolattal, mint egy igazi összeesküvés-elmélet-gyártó... stíluskülönbségek... hamisítás... mások írtak Lovecraft helyett sok levelet... azokat is mások írták, amikben a Necronomiconról van szó... el akarják titkolni, hogy valóban létezik a könyv, és nem HPL agyszüleménye... kik akarják eltitkolni... cthulhuiánus körök...vagyis HPL történetei valós eseményeken alapulnak... Cthulhu létezik... fel fog ébredni...  ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!  :para:

Ebből akár még kalandötleteket is csiszolhat magának az ügyes KM :)  :rohog:

A leveleket is ugyanúgy hamisíthatják, mint néhány történetet, ha jól tudom erre is van egy pár példa...

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.10, 18:22

Ezek a levelek egyébként érdekes dolgok... vannak már olyan archívumok, ahol majdnem a teljes Lovecraft-levelezés hozzáférhető. Volt néhányhoz szerencsém, és érdekes, hogy mekkora stíluseltérések vannak közöttük. Olyan néha az ember érzése, mintha nem egy, hanem három, vagy négy ember írta volna őket.
Ezzel nincs is még probléma, de játsszunk el egy percig a gondolattal, mint egy igazi összeesküvés-elmélet-gyártó... stíluskülönbségek... hamisítás... mások írtak Lovecraft helyett sok levelet... azokat is mások írták, amikben a Necronomiconról van szó... el akarják titkolni, hogy valóban létezik a könyv, és nem HPL agyszüleménye... kik akarják eltitkolni... cthulhuiánus körök...vagyis HPL történetei valós eseményeken alapulnak... Cthulhu létezik... fel fog ébredni... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!! :)

Ebből akár még kalandötleteket is csiszolhat magának az ügyes KM :) :D

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.10, 12:42

Üdv.

Amint azt Lovecraft egy levelében is kifejti, a Necronomicont ő maga találta ki. Ha megtalálom a linket, majd idemásolom. (Persze azt egy percig sem kétlem, hogy ezt rengeteg kutatómunka előzte meg, főként a Morryster által említett témákban...)

Tisztelettel:
R'naggol

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.09, 19:24

Azért ez a Necronomicon-kérdés nem olyan egyszerű, és nem véletlenül vitatkoznak róla hetven éve. Vannak olyan irányba mutató nyomok, hogy a Necronomicon nem Lovecraft kitalációja, ő csupán élve írói és költői szabadságával átalakított, és hozzátoldott-foldott dolgokat. Lásd a John Dee-féle Liber Logaeth-et, ami még néhol hozzáférhatő. Egyébként pedig Cthulhu is egy sumer démon (Kutuh-lu, aki az Abyssban, a vizek alatt lakozik).
Ajánlom minden érdeklődő szíves figyelmébe a tibeti, a közép-amerikai, az alaszkai, és a korai sumer mitológiákat, valamint a 16-17. század grimoire-jait; garantáltan érdekes dolgokra fog bukkanni az ügyes kutató.

(megjegyzés: mindezt mint kultúrantropológiával, mitológiákkal, mágiatörténettel foglalkozó Lovecraft-rajongó mondom:)

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.06, 17:05

Kis Szabó:

Egyszerűen: ő írta! :)

Tilleo

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 721 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.06, 14:06

Üdv!
Jó régen jártam erre! Na mindegy most végre eszembe jutott egy két dolog.
1.Az előttem szólóhoz: nekem megvan, csak még nem olvastam.
2. Vhol mintha már láttam volna ezt a témát: hogyan kerül HPL a Necronomicon közelébe? Vmi konkrétabb dolgot nem tudtok róla? Esetleg vmilyen pletyka?

_Pickman (NPC/NJK)

_Pickman (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.16, 07:19

Sziasztok!
Mostanában olvasgatom Le Renard Eleven Cthulhu című könyvét. (Szántai Zsolt írta igazából) Szóval van hangulata de egyáltalán nem Cthullhu!! Teljesen félreértette a CoC világát (mármint amit Lovecraft megjelenített)! Csak fogtam a fejem, amikor hősünk a negyedik borzalmas cthullhu mítosz találkozást is úgy intézi el, hogy "még ma is borsódzik a hátam ha visszagondolok rá", de ezen túl semi. Úgy kezeli a CoC mítosszal való találkozást mint egy kellemetlen kórházi emléket. Sőt utána elkezd nyomozni! (Ahelyett hogy belezakkant volna az emlékekbe, vagy legalábbis örült volna hogy megúszta, mint majom a farkának, és maradt volna a fenekén!) Bemegy Londonban a könyvtárba és kiadják neki -egy raklapnyi egyéb okkult könyv társaságában- csak úgy mellesleg a Nechronomicont, amibe belelapoz, majd félredobja hogy ez zagyvaság... :P
Van a regényben egy társaság, ami a okkult esetekkel foglalkozik, és az egyes eseteket osztályozzák. Ők a C típusú esetekre szakosodtak. C mint Cthullhu! :) Csak fogtam a fejemet!!

Az okkult társaság egyik tagja hívja hősünket hogy legyen ő is a társaság nyomozója, vegyék fel a Cthullhu lényekkel a harcot, -ekkor a gonosz ellen harcoló bátor lovagokhoz hasonlítja magukat- majd hozzáteszi, hogy a "jó" okkult erőket kellene segítségül hívni a "gonosz" okkult erők ellen! :D
Na ekkor láttam igazán milyen gyalázat is érte a mítoszt... Nem tudom mi lesz ebből hisz nem értem még a végére.
Az okkult események is elég méltatlanok a mítoszhoz: pl a nagy Cthulhu -vagy valamely csillagfattya(?) kiemelkedik a földből és valami ködöt bocsájt az emberekre amitől gátlástalan sorozatgyilkosok lesznek és elkezdik irtani a társaikat. ;)
Mondjuk nem az első aki félreértette -pontosabban elbarmolta- az eredeti koncepciót.

Ti is olvastátok? Mi a véleményetek?

Sergethrion

Sergethrion

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 45 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.09, 15:03

Ezt meg honnan tudod? :o

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.07, 21:11

Elvileg félév előtt megjelenik a második része is :) És lesz több is. Nem fért bele kettőbe.

_mika|ankh (NPC/NJK)

_mika|ankh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 00:36

nah ha man ez szobakerult. Valki tud valamit a masodik (esetleg tovabbi) kotetekrol? Mikor jelenik meg? Esetleg van esely ra hogy meg ebben az eletben latni fogunk belole valamit? Vagy mongyak le rola, es inkabb az eddigi gyujtemenyemet egeszitsem ki azzal a hianyzo nehany novellaval amit meg nem szereztem meg???? Valaki tajekoztasson, ha tud a dologrol...

• Látogató

Kelt 2003.03.14, 10:46

Long time Dead szar film, legalább is a vége. Ugy néz ki most ez a divat amerikában. A happy end majdnem teljesen elfelejtve(ez pozitiv) viszont egy darabig ugy tunik mintha happy end lenne de aztan egy nagyon gagyi -nem is neveznem fordulatnak- megoldassal megsem az lesy a film. Szar, nincs megmagyarazva a vége.

A Lovecraft osszesrol annyit hogy az antikvarium.hu-n is kint van(elojegyezhetö) és ott megnézve a benne(I kotet) talalhato novellakat ezt lathatjatok:
(Ezt a vallhalla adja ki)

Előszó 5
Árnyék az időn túlról 15
Az őrület hegyei 73
Eryx falai között 162
A névtelen város 188
A végzet, amely elérte Sarnath-ot 203
Polaris 209
Iranon keresése 213
Más istenek 219
A Fehér Hajó 227
Ulthar macskái 233
Celephais 237
Randolph Cartet vallomása 245
A megnevezhetetlen 253
Zarándokút Kadathba 262
Az ezüstkulcs 347
Az ezüstkulcs kapuin át 358
A különös, magas ház a ködben 393
A Szörnyű öregember 402
Az Ünnep 406

Szoval szerintem nem fer bele ket ekkora kotetbe az osszes...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]